ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,061 έως 21,075 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #388274

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us  Καλο απογευμα στους τσιχλαδες.Απο περπατητο Κορινθια μερια 2 ατομα 20 τσιχλες κι 1κοτσιφι με λιγοτερα πουλια απο τη περασμενη εβδομαδα .Στο καρτερι το πρωι ειδα 5 πειρα 1.Δυσκολα τα πραγματα ,καλη συνεχεια παιδια!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #388275

    Γειά σε όλους! Σήμερα κοντά στις 6 ώρες περπατητό παρέα με το φιλαράκι μου τον PANOUTSO πέριξ Θήβας 26 πουλιά και 5-6 χαμένα ο Πάνος (εγω δεν έχασα κανένα ).Άψογη συνεργασία Beretta και Benelli με πολύ καλά σκοτώματα και για τους 2 μας. Γενικά με την κατάσταση που επικρατεί φέτος είμαστε ευχαριστημένοι..Μερικά «καλά» κομμάτια δεν τα περπατήσαμε λόγω του οτι μαζευαν ελιές! Είδαμε και 8 φάσσες αλλά ψηλά ΑΧ ΑΧ ΑΧ! Και κάτι τελευταίο κοτσύφια δεν υπήρχαν που άλλες φορές ήταν πιο πολλά και απο τις τσίχλες..(θα κάνει και άλλο ένα μπάσιμο…)
    [/URL] Υ.Σ: Πουλιά υπάρχουν,αρκεί να μην περιμένεις να έρθουν αυτά σε σένα αλλά να πάς εσυ σε αυτά!

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΓΕΣ…Ο ΤΡΙΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ??? :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #388277

    Bοιωτια σημερα 14 τσιχλιτσες 3 κοτσυφια 2 ατομα εννοειται μονο με περπατητο απο τις 9 μεχρι τις 11 – καρτερι μεχρι τις 8:30 τιποτα δεν περασε

    Ετσι  μπράβο  φίλε μου ,απο  εδώ  και  πέρα  εαν  θέλεις  να  κάνεις  τσίχλες  η  συνταγή  είναι  αυτη΄΄που  περιέγραψες,   λίγες  μαύρες το  πρωί ,και  περπάτημα  με  το  φιλαράκι  σου  και  εαν  εχετε  και  καποιον  ηλικιωμένο  στην  παρέα  σας  τον  στήνετε  σε  συγκεκριμενα  σημεία  για  να  μην  τον  ζορίζετε  και  κανετε  πουλιά.Να εισαι  σίγουρος  πως  αν  κρυώσει  ο  καιρος  θα  κανετε  ακόμα  περισσότερα  πουλιά και  θα  έχετε  και  τα  τυχερά  σας  τα  σκαμπό  τωρα  τα  αφήνουμε  σπίτι.

    Φιλικά  Φώτης

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #388283

    ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ  ΕΧΕΙ 7 ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ 2 ΧΑΜΕΝΕΣ  ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΟΣ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΙΚΤΙΚΗ  😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #388288

    ρε παιδιά καμια ανταπόκριση απο Μέγαρα??παει κανεις?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #388292

    Γειά σε όλους! Σήμερα κοντά στις 6 ώρες περπατητό παρέα με το φιλαράκι μου τον PANOUTSO πέριξ Θήβας 26 πουλιά και 5-6 χαμένα ο Πάνος (εγω δεν έχασα κανένα ).Άψογη συνεργασία Beretta και Benelli με πολύ καλά σκοτώματα και για τους 2 μας. Γενικά με την κατάσταση που επικρατεί φέτος είμαστε ευχαριστημένοι..Μερικά «καλά» κομμάτια δεν τα περπατήσαμε λόγω του οτι μαζευαν ελιές! Είδαμε και 8 φάσσες αλλά ψηλά ΑΧ ΑΧ ΑΧ! Και κάτι τελευταίο κοτσύφια δεν υπήρχαν που άλλες φορές ήταν πιο πολλά και απο τις τσίχλες..(θα κάνει και άλλο ένα μπάσιμο…)

     

     

    [/URL]

     

    Υ.Σ: Πουλιά υπάρχουν,αρκεί να μην περιμένεις να έρθουν αυτά σε σένα αλλά να πάς εσυ σε αυτά!

     

    ΡΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ

    ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΔΩ ΠΑΝΩ.

    ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΧΤΥΠΗΣΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ?

    ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ(ΒΛΕΠΕ ΜΠΛΕ ΠΟΥΛΙΑ). 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #388293

    Γειά σε όλους! Σήμερα κοντά στις 6 ώρες περπατητό παρέα με το φιλαράκι μου τον PANOUTSO πέριξ Θήβας 26 πουλιά και 5-6 χαμένα ο Πάνος (εγω δεν έχασα κανένα ).Άψογη συνεργασία Beretta και Benelli με πολύ καλά σκοτώματα και για τους 2 μας. Γενικά με την κατάσταση που επικρατεί φέτος είμαστε ευχαριστημένοι..Μερικά «καλά» κομμάτια δεν τα περπατήσαμε λόγω του οτι μαζευαν ελιές! Είδαμε και 8 φάσσες αλλά ψηλά ΑΧ ΑΧ ΑΧ! Και κάτι τελευταίο κοτσύφια δεν υπήρχαν που άλλες φορές ήταν πιο πολλά και απο τις τσίχλες..(θα κάνει και άλλο ένα μπάσιμο…)
    [/URL] Υ.Σ: Πουλιά υπάρχουν,αρκεί να μην περιμένεις να έρθουν αυτά σε σένα αλλά να πάς εσυ σε αυτά!

    ΩΡΑΙΟΙ… ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ, ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ Η ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙΑ… ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #388294

    Γειά σε όλους! Σήμερα κοντά στις 6 ώρες περπατητό παρέα με το φιλαράκι μου τον PANOUTSO πέριξ Θήβας 26 πουλιά και 5-6 χαμένα ο Πάνος (εγω δεν έχασα κανένα ).Άψογη συνεργασία Beretta και Benelli με πολύ καλά σκοτώματα και για τους 2 μας. Γενικά με την κατάσταση που επικρατεί φέτος είμαστε ευχαριστημένοι..Μερικά «καλά» κομμάτια δεν τα περπατήσαμε λόγω του οτι μαζευαν ελιές! Είδαμε και 8 φάσσες αλλά ψηλά ΑΧ ΑΧ ΑΧ! Και κάτι τελευταίο κοτσύφια δεν υπήρχαν που άλλες φορές ήταν πιο πολλά και απο τις τσίχλες..(θα κάνει και άλλο ένα μπάσιμο…)
    [/URL] Υ.Σ: Πουλιά υπάρχουν,αρκεί να μην περιμένεις να έρθουν αυτά σε σένα αλλά να πάς εσυ σε αυτά!

    Μπράβο ρε καυλιάριδες,της παίξατε όμορφα πάντα τέτοια 😀  😀

    γεια πάρτη σας :mrgreen:  :mrgreen:  τρελιάριδες αφιερομένη 😉

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    antleft στις #388329

    και λιγες απο χανια

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #388342

    Supernova wrote:
    Bοιωτια σημερα 14 τσιχλιτσες 3 κοτσυφια 2 ατομα εννοειται μονο με περπατητο απο τις 9 μεχρι τις 11 – καρτερι μεχρι τις 8:30 τιποτα δεν περασε Ετσι μπράβο φίλε μου ,απο εδώ και πέρα εαν θέλεις να κάνεις τσίχλες η συνταγή είναι αυτη΄΄που περιέγραψες, λίγες μαύρες το πρωί ,και περπάτημα με το φιλαράκι σου και εαν εχετε και καποιον ηλικιωμένο στην παρέα σας τον στήνετε σε συγκεκριμενα σημεία για να μην τον ζορίζετε και κανετε πουλιά.Να εισαι σίγουρος πως αν κρυώσει ο καιρος θα κανετε ακόμα περισσότερα πουλιά και θα έχετε και τα τυχερά σας τα σκαμπό τωρα τα αφήνουμε σπίτι. Φιλικά Φώτης

    Οταν λες ηλικιωμένος είναι καρφί γιά κάποιον?Σήμερα σε λαγοκυνήγι στην ορεινή Ηλεία πέραγαν στο Θεό τσίχλες κοπαδιαστές πολλές με κατεύθυνση προς Μεσηνία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #388351

    ASSOS67 wrote:

    Supernova wrote:
    Bοιωτια σημερα 14 τσιχλιτσες 3 κοτσυφια 2 ατομα εννοειται μονο με περπατητο απο τις 9 μεχρι τις 11 – καρτερι μεχρι τις 8:30 τιποτα δεν περασε Ετσι μπράβο φίλε μου ,απο εδώ και πέρα εαν θέλεις να κάνεις τσίχλες η συνταγή είναι αυτη΄΄που περιέγραψες, λίγες μαύρες το πρωί ,και περπάτημα με το φιλαράκι σου και εαν εχετε και καποιον ηλικιωμένο στην παρέα σας τον στήνετε σε συγκεκριμενα σημεία για να μην τον ζορίζετε και κανετε πουλιά.Να εισαι σίγουρος πως αν κρυώσει ο καιρος θα κανετε ακόμα περισσότερα πουλιά και θα έχετε και τα τυχερά σας τα σκαμπό τωρα τα αφήνουμε σπίτι. Φιλικά Φώτης

    Οταν λες ηλικιωμένος είναι καρφί γιά κάποιον?Σήμερα σε λαγοκυνήγι στην ορεινή Ηλεία πέραγαν στο Θεό τσίχλες κοπαδιαστές πολλές με κατεύθυνση προς Μεσηνία.

    Φίλε  Στέφανε  εννοώ  αυτούς  που  δεν  μπορούν  να πάνε  στις  πέρδικες  πια,για  εμενα  και  εσενα  δεν  ισχύει  μην  ανησυχείς  έχουμε  περιθώριο  ακόμα!!     Την  είδηση  που  έδωσες  ας  την  αξιοποιήσουν  οι  νότιοι  συνάδερφοι.  Εγώ  σε  συντομη  πρωινή  έξοδο  κεντρικη  Εύβοια  είναι  η  πρώτη  έξοδος  φετος  που  ασχολήθηκα  με  2  κοράκια  γιατι  τσιχλες  σε  πέρασμα δεν  υπήρχαν  οπως  τις  άλλες  φορές  και  δεν  είχα  παρέα  και χρόνο  να  κάνω  περπατητό  γιατι  άκουγα  πιασμένα πουλιά.Μιλάμε  για Παρασκευή   . 

     

    ASSOS67 wrote:

    Supernova wrote:
    Bοιωτια σημερα 14 τσιχλιτσες 3 κοτσυφια 2 ατομα εννοειται μονο με περπατητο απο τις 9 μεχρι τις 11 – καρτερι μεχρι τις 8:30 τιποτα δεν περασε Ετσι μπράβο φίλε μου ,απο εδώ και πέρα εαν θέλεις να κάνεις τσίχλες η συνταγή είναι αυτη΄΄που περιέγραψες, λίγες μαύρες το πρωί ,και περπάτημα με το φιλαράκι σου και εαν εχετε και καποιον ηλικιωμένο στην παρέα σας τον στήνετε σε συγκεκριμενα σημεία για να μην τον ζορίζετε και κανετε πουλιά.Να εισαι σίγουρος πως αν κρυώσει ο καιρος θα κανετε ακόμα περισσότερα πουλιά και θα έχετε και τα τυχερά σας τα σκαμπό τωρα τα αφήνουμε σπίτι. Φιλικά Φώτης

    Οταν λες ηλικιωμένος είναι καρφί γιά κάποιον?Σήμερα σε λαγοκυνήγι στην ορεινή Ηλεία πέραγαν στο Θεό τσίχλες κοπαδιαστές πολλές με κατεύθυνση προς Μεσηνία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #388352

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΕΓΑΣ (ΕΥΒΟΙΑ) ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΕΝΔΡΟΤΣΙΧΛΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ.  Ο NICTAS ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΦΕΡΜΑ ΤΗΣ ΛΕΞΙΣ  Η ΟΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΣΕ ΣΚΥΛΑΡΟ. ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΣΣΕΣ ΑΛΛΑ Η ΒΡΟΧΗ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ.  ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.

     

     

     

    ***********************************************

    ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΟΥΠΟΣΥΛΛΕΚΤΗΣ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #388358

    Καλησπερα,μολις σηκωθηκα απο το κρεβατι και χαρηκα που ειδα οτι ταπερπατα αποδωσαν,εκτος αυτου ειναι ασκηση για το σωμα και το πνευμα.Και σανωτερα παιδια!!! Ο αρωστος περιπατιτης.!! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    Vpentza στις #388359

    Σήμερα, πέριξ του Αγ.Γιώργη η κάθε τσίχλα που με ακολούθησε, μου κόστισε 10 λίτρα αμόλυβδης….κάντε τους υπολογισμούς  😕

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #388365

    Σήμερα, πέριξ του Αγ.Γιώργη η κάθε τσίχλα που με ακολούθησε, μου κόστισε 10 λίτρα αμόλυβδης….κάντε τους υπολογισμούς

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 13 λεπτά πριν από τον Vpentza.

    10Χ1.65=16,5 ευρω η μια!!!!!

    Πλακα πλάκα θυμάμαι μια χρονιά πηγαιναμε Πελασγια κάθε ΣΚ και 2 φορες είχαμε πάει Σάββατο βρήκαμε πουλιά είχαμε δουλειά στην Αθήνα γυρισαμε και το πρωι ξαναπήγαμε…Αυτο δεν νομίζω ποτέ να το ξανακάνουμε…πανε αυτά δυστυχώς…Τα καλύτερα χρόνια τα αφήσαμε πίσω μας γενικώς….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,061 έως 21,075 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων