ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,136 έως 21,150 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #388774

    Μία (δενδρότσιχλα) ίσον καμία….??

    http://imageshack.us/photo/my-images/18/dendrotsixla.jpg/

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #388777

    Χωρίς να θέλω να απογοητεύσω ο καιρός στα Βαλκάνια δεν πιέζει τις τσίχλες για κάτω.

    Δείτε το επόμενο 10ήμερο σε Σόφια και Βελιγράδι.

    Λιακάδες, 10 έως 13 βαθμούς  Κελσίου τα μεσημέρια και πάνω από μηδέν βαθμούς τα βράδυα.

    http://www.weather.com/weather/tenday/Sofia+BUXX0005:1:BU

    http://www.weather.com/weather/tenday/Belgrade+SRXX0005:1:SR

    Βέβαια στα βουνά είναι χαμηλότερες και η ελπίδα πεθαίνει ….τελευταία

    Πάμε για τέλος Νοέμβρη, εκτός αν ….οργώσουμε τα οροπέδια 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #388786

    Καλησπέρα και από εμένα,

    Κυριακή μια βόλτα στην Ασωπεια είδα στο καρτέρι 3 τσίχλες και πήρα 1, στο περπατητο … και μιλάμε για μεγάλη βόλτα, εσηκωσα 2 πουλιά που πολύ νευρικά φεύγανε από τα 40 μέτρα μακριά.

    Κυνηγοί σε όλη την περιφέρεια που γύρισα (από την άσφαλτο μέχρι το ποτάμι και πισω) 9. Όλοι κουβεντιαζανε και κάνανε τσιγάρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #388795

    Σημερα ασμπαραριστος γυρισα ,τι να πω περισσοτερο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #388804

    leatherman wrote:
    Να σας δώσω και εγώ μια μαρτυρία ,που πιθανώς να αξίζει . Την Κυριακή στην περιοχή του Κισσάβου γινόταν από τσίχλες ο «κακός χαμός» ας όψονται οι φάσσες αλλιώς έπρεπε να είχαμε κάψει κανά κιβώτιο φυσίγγια ,όπως τις καλές παλιές εποχές. Υ.Γ. Παρατήρησα ενώ το Σάββατο δεν είχε πολλά πουλιά ,την Κυριακή περνούσαν κοπανισμένα όλων των ειδών τσιχλοειδή. Κελαϊδόστιχλες, τσαρτσάρες ,ελατότσιχλες και πολλά κοτσύφια ανακατεμένα με φάσσες.

    το θεμα ειναι ποτε θα κατεβουν προς τα κατω…την κυριακη αττικοβοιωτια δεν ειχε σχεδον τιποτα πηγαν αρκετοι φιλοι εγω δν βγηκα…παντως ρε παιδια ειναι να τρελενεσαι εχουμε ολοι τα προβληματα μας με την κατασταση χαλια ολοι στα προθυρα της καταρευσης κ της καταθλιψης…περιμενουμε τωρα τον χειμωνα δυσκολα κανοντας περικοπες απο παντου να βγουμε να κανουμε ενα κυνηγι της προκοπης να ριξουμε 1-2 κουτια φυσσιγια ρε αδερφε. κ τα θυραματα ειναι ανυπαρκτα εως λιγοστα τι να πω ουτε απο το κυνηγι που το ειχαμε σαν φαρμακο σαν διεξοδο απο την καθημερινοτητα δεν μας κανει να χαμογελαμε φετο………..

    +10000000000000000000000 🙁 🙁

    ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΤΥΔΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ ΕΣΤΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ 🙁

    ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΡΕ ΠΟ..ΣΤΗ ΜΟΥ 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #388910

    Παντος εγω ξερω πως τις τελευταιες 3 εβδομαδες που σηκονωμε στισ 5 30 ακουω πανω απο το σπιτι μου πολλες μα πολλες τσιχλες πραμα σπανιο γιατι τα τελευταια χρονια ιδια ωρα σηκονωμε οποτε το συμπερασμα μου ειναι οτι τα πουλια κατεβαινουν προσ νοτια γιατι η φορα τους ειναι προς θαλασσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    giorgos81 στις #388945

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΗΓΕ Η’ ΕΜΑΘΕ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΜΑΙΚ στις #388952

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΠΑΤΟΣ !!!!!!!!!!!

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #388972

    καλησπερα .συγκεκριμενα για την αταλαντη την κυριακη ομως φιλοι που πηγαν γυρισαν με μια τσιχλα.τωρα αν μπηκαν πουλια χθες θα πρεπει κατι να βρω και εγω αυριο που θα κανω μια βολτα στο καμπο των σπατων.αυριο λοιπον τα νεα μου ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #389039

    Στο Αγρινιο σε καρτερι που αλλες χρονιες τετοια εποχη παιζανε αρκετες τσιχλες σημερα πηρα τρεις, σκετη απογοητευση και κοσμος καθολου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    axion στις #389045

    Την καλησπερα στο φορουμ,χθεσινο απογευματινο στα χανια βατολακο μερια,4 ειδα και πηρα 1 το σουρουπο.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #389072

    τεστ

     

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    cris… στις #389082

    t

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    246
    durios στις #389100

    Απογευματινό σήμερα σε σημείο που κάνει καλό μπάσιμο σε κρύα κυρίως…δεν είχε πολλά πουλιά μερικά μπήκαν πολύ νωρίς άλλα πολύ αργά…παρόλ’ αυτά έριξα μερικές τουφεκιές 5 χτύπησα οι 2 χαμένες…ελπίζουμε οι επόμενες μέρες-βδομάδεςνα είναι καθοριστικές είδομεν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    giannisnet στις #389108

    εγώ πάντως παράτησα τις τσίχλες γιατί προκοπή δ βλέπω κ πήγα την κυριακή για γερακότσιχλες… ευτυχώς η επιλογή μου ήταν η πιο σωστή.. αποτέλεσμα 9 γερακότσιχλες 1 κοκκινότσιχλα κ 3 χαμένες… πολύ ωραία βόλτα κ πολύ ωραίες τουφεκιές… κ πάνω από όλα καλή παρέα..  όσο για τις τσίχλες έλεος μην περιμένουμε άλλο μπάσιμο…τέρμα… τώρα το μόνο που περιμένουμε είναι κανά καλό κρύο να κατέβουν χαμηλά…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,136 έως 21,150 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων