ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,806 έως 23,820 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #442052

    Aττικη μπηκανε και σημερα αρκετα πουλια,εδω απο το ξημερωμα ξυπνησα απο το τουφεκιδη
    βλεπω ολη την βδομαδα αυτη να μπαινουν πουλακια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #442058

    Σήμερα ήταν καλά και άν επαιρνα χαμπάρι νωρίς τη ροτα των πουλιών θα έπιανα το όριο…Αρκετά τα πουλιά και ακόμα πιο πολλά ψηλωμένα, 9 στο χέρι και 2 χαμένες.Αλλαξα καρτέρι 8 μιση η ώρα…αν είχα αλλάξει νωρίτερα θα ήταν αλλιώς τα πράγματα…Αυτά πέριξ Λαγονησίου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    62
    bt13 στις #442059

    Καπανδρίτι, μέτριο μπάσιμο από 07:30 εως 08:30 μετά λιγότερα πράγματα μέχρι 09:30. Τρεις, μία στο χέρι κι όλες ψηλωμένες.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)<br>
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)<br>
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)

    </div>

    Και έγω εκεί γύριζα! λίγα πουλία και σήμερα τα οποία ήταν πολυ ψηλώμένα όσα λίγα έμπαιναν πιο χαμήλα το πολύ απο το δέυτερο καρτερί που περνόυσαν πέφταν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #442070

    Παρα πολλα πουλια εδω σημερα,δυστηχως με τσαντισε ο διπλανος που βαραγε οτι και οπου εβλεπε και μου χαλασε την μερα,τελικα πηρα 5 στο χερι και την εκανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #442073

    Καλησπερα και απο μενα. Καινουριο μελος, πρωτη φορα γραφω, και ευχομαι σε ολους να ξεχασουμε την περσινη ασχημη τσιχλοχρονια και να το καψουμε φετος…Ωροπος σημερα μικρο μπασιματακι(οχι πολλα πραγματα),τα περισοτερα πουλια ψηλομενα,ηρθαν μαζι μας καμια δεκαπενταρια(3 ατομα)και τρεις χαμενες.Τριτη που μπορει να ξαναβγω θα σας φερω νεα, και αναμενουμε το 3μερο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Vaggelis στις #442074

    ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑΝΕ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ Β.Α. ΑΤΤΙΚΗ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑΚΙΔΕΣ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ 3 ΧΑΜΕΝΕΣ ΟΤΑΝ ΞΕΦΕΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Vaggelis στις #442075

    ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1 ΤΣΙΧΛΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΛΑΛΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ.ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΑΛΑ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΤΥΧΟ ΕΒΡΑΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ.ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ(ΕΓΩ) ΣΑΒΒΑΤΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #442077

    εμεις σημερα επιλεξαμε τη στενη.για μια ωρα το πρωι μεγαλο μπασιμο μετα ησυχια.τα πουλια ολα σε μεγαλες αποστασεις και επρεπε να επιλεξεις τις οριακες για να τουφεκισεις.ετσι λοιπον κατορθωσα και πηρα 8 πουλια στα ορια των 45 μετρων ριχνοντας μια ζωνη φυσσιγκια.το τι φυσιγκι καηκε ανευ προηγουμενου.απορω με αυτους τους ανθρωπους που εχουν απαιτηση επιτυχιας σε τετοιες αποστασεις.τελος παντων μου δοθηκε η ευκαιρια να δοκιμασω προσκοπευσεις.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Τakis_v στις #442081

    α

    Αυτο που γινεται με τους κραχτες ειναι οντως απαραδεκτο.εμενα δεν με απασχολει αν το λαλαει ο αλλος η οχι.Το ηθικο(και νομικο) κομματι να το βρει με τον εαυτο του και τη συνηδειση του και τους θηροφυλακες .αλλα το να ειναι το μερος γεματο κυνηγους και να ειναι ο αλλος στη μεση να το βαζει στη διαπασων(και να σε βριζει αν τολμησεις να του πεις μια κουβεντα),λεγεται ελειψη σεβασμου και πολυ μεγαλο θρασος…δεν ειναι ομως θεμα κυνηγου(αυτοι που μας κατηγορουν απο τετοιες περιπτωσεις ποιανονται και μας παιρνει ολους η μπαλα) αλλα καθαρα θεμα ανθρωπου.Ο σκαρτος ανθρωπος φερεται το ιδιο σε ολους τους τομεις της ζωης του και οχι μονο στο κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #442087

    Βρε πάρτε ένα τηλεφωνακι είναι….. πόσο θα στοιχίσει; με τις συναυλίες όταν και οπου βλέπετε, μην τους λυπαστε σε καμμια περίπτωση, καλο θα κάνετε ακούστε με τι σας λέω…..και μη μασατε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #442089

    ορεινη χαλκιδικη παρα πολλα πουλια μεγαλο μπασιμο και ψηλα και χαμηλα
    σχεδον ολοι στο οριο ειδα και δυο μπεκατσες το πρωι
    καλη τσιχλοχρονια σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Dimitris στις #442096

    Καλησπέρα και από εμένα μεγάλο πέρασμα και εδώ από μεγάλα κοπάδια των 30-40 ατόμων. Αρνητικά το ότι τα πουλιά ήταν ψηλά και ότι το πέρασμα σταμάτησε νωρίς κατά τις 8:15. Ένας καραγκιόζης που ήρθε δίπλα μου χάλασε όλο το κυνήγι βαρούσε όπου να ‘ναι ότι να ‘ναι και δεν άφηνε τα πουλιά να κατέβουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #442099

    εδω σε μας 1000δες πουλια. και μικρες τσιχλες αλλα και τσαρτσαρες. πηραμε τηλ και τους δικους μας να ανεβουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    abisil στις #442112

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>abisil wrote:</div>

    Σημερα στα Χανια παλι τα ιδια,ειχε μερικα πουλια μεχρι τις 8.30, μετα κοψανε.Πεντε στο χερι,μια χαμενη.Αμα ειναι ρε Στελιο να παω αυριο στο Μαραθι?<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    ΒΑΣΙΛΗΣ-1ος Κ.Σ. Χανιων

    Kαλημερα Βασιλακη,στερνες λεω εγω να πας παντα εχει τα καλυτερα μπασιματα.<br>
    Σημερα πηγα αποκωρονα και ειχε καλο μπασιματακι μεχρι της 930.

    Ναι Στελιο,κι εγω στις στερνες ηθελα να πω.κατα λαθος εγραψα Μαραθι.Παντως σημερα ειχε και στα Καθιανα μεγαλα σμαρια 20-30 αλλα δεν χαμηλωνανε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    st.stavros στις #442117

    Καλησπέρα σήμερα καλό μπάσιμο έκανε απο τις 7.30 έως τις 9.30.στο Σκουντέρι Ευβοίας. Τα πουλιά κατέβηκαν λιγάκι χαμηλότερα με αποτέλεσμα να καταφέρουμε και καλές και όμορφες τουφεκιές.Αρκετές οι δικές μου αστοχίες αφού προσπαθούσα και για καμιά ψηλότερη εεεμμ τι να κάνω με έτρωγε.Πάντως όσοι βρέθηκαν εκεί σίγουρα έκαναν καλά νούμερα.Εμείς πάντως φύγαμε με 33 πουλάκια.Καλό βράδυ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 23,806 έως 23,820 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων