ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,081 έως 25,095 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #454771

    μπραβο ρε παιδια, μονο εγω βαραω 5-10 μου φαινεται :D<br>
    καρτερι η περπατημα?

    Μπαξεδοντενεκεδοπερπατητο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    lampros στις #454772

    Ενταξη ρε παιδια οτι θελει ο καθενας γραφει….(Και εγω σημερα σε πεντε λεπτα 140 τσιχλες)…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #454774

    Ενταξη ρε παιδια οτι θελει ο καθενας γραφει….(Και εγω σημερα σε πεντε λεπτα 140 τσιχλες)…

    Τώρα προκαλείς να ανεβάσω καμιά φώτο νυχτιάτικα και να πέσουν εγκεφαλικά… Έχω εδώ δίπλα και μας περιμένουν μια 50αρια για ξεπουπουλιασμα και σκεφτόμαστε με τον φίλο μου αν θα τις βάλουμε χέρι σήμερα η αύριο… Χωρίς πλάκα φίλε, υπάρχουν πουλιά και μάλιστα περισσότερα απ’ότι άλλες χρονιές. Μιλάω μόνο για τα μέρη που πάμε με την παρέα μου για κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #454775

    μπραβο dimix ανεβασε καμια φωτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    lampros στις #454776

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>lampros1825 wrote:</div>
    Ενταξη ρε παιδια οτι θελει ο καθενας γραφει….(Και εγω σημερα σε πεντε λεπτα 140 τσιχλες)…

    Τώρα προκαλείς να ανεβάσω καμιά φώτο νυχτιάτικα και να πέσουν εγκεφαλικά… Έχω εδώ δίπλα και μας περιμένουν μια 50αρια για ξεπουπουλιασμα και σκεφτόμαστε με τον φίλο μου αν θα τις βάλουμε χέρι σήμερα η αύριο… Χωρίς πλάκα φίλε, υπάρχουν πουλιά και μάλιστα περισσότερα απ’ότι άλλες χρονιές. Μιλάω μόνο για τα μέρη που πάμε με την παρέα μου για κυνήγι.

    dimix οκ αμα ειναι πες μου μερος και ερχομαι και εγω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #454778

    σήμερα καρτέρι απογευματινό. Δυστυχώς πουλιά δεν μπήκανε.. μπορεί κατα τις 6 και μισή αλλά εγώ και 25 έφυγα επειδή ήμουνα με τα πόδια και γύρισα σπίτι κατα τις 7 βραδυάτικα..
    μπορώ να πω ότι είχε παπιά πολλά όμως. Αλλά δυστυχώς έχει τελειώσει το παπί

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    spyros 1080 στις #454780

    καλησπερα στην παρεα σημερα ειχε σαφως περισοτερες τσιχλες απο το προηγουμενο σαβαττο που πηγα νωρις το χαραμα καρτερι για κανα τεταρτο πηρα 10 τσιχλες μετα τιποτα εκανα και κανα 2 ωρο περπατημα αν και μονος με την σκυλιτσα μου καταφερα και πηρα αλλες 11με καμια απωλια συνολο 21 πουλακια .ειχε πολλα πουλια πιασμενα σε ρεματιες και αγριλιες περιξ των δερβενοχωριων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #454781

    μπραβο dimix ανεβασε καμια φωτο.

    Οκ, η φωτο ειναι πριν απο λιγο με τις τσιχλες που εκανε ο ενας φιλος κι εγω.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #454784

    Πέρνουμε φόρα λόγω κλεισίματος της σεζόν ή μου φαίνεται;Σήμερα ανατολική Σάμο 2 άτομα 18 στο χέρι και 4-5 χαμένες.Η έξοδος είχε από όλα 3-4 ζευγάρια πέρδικες 6-8 φάσσες που δεν μπορέσαμε να ακουμπίσουμε λόγω αιφνιδιασμού και απόστασης και τέλος στα τελειώματα ένας αυτιάς μέσα στα βάτα με τις τσίχλες.

    NIKOΛΑ Ολα τα πουλια ειναι σε συγκεκρημενα σημεια ο καμπος της χωρας ειναι ολος αδειος απο ελιες και τσιχλες οπως και πανω μυλοι παγωνδα μια απο τα ιδια τα ιδια και κοκκαρι εκτος απο λιγες φασες που δεν πιανοντε μονο τυχεα μπωρει καμια εχει τσιχλες σε μερη που εχει λιγο φαει ελιες κισους και μουρτα ακουσα για κοντακεικα αλλα ειναι μακρια για μενα που μενω Βαθυ τωρα που ειδες φασες να χτυπησω καμια σε πια περιοχη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #454785

    βλέπω ότι όσο εκεί φτιάχνουνε τα πράγματα εδώ χαλάνε.. χαχαχα 🙂
    σήμερα πρώτη φορά που δεν μπήκε ούτε ένα πουλί μου κάνει μεγάλη εντύπωση όσες φορές είχα πάει σε αυτό το μέρος πάντα πάντα περνούσανε απο 5 έως 10 πουλιά το λιγότερο.. και σήμερα τίποτα??? μπορεί επειδή είχε πολύ καλό καιρό και άργησε πολυ να νυχτώσει τι να πω δεν ξέρω όσες φορές είχε κακοκαιρία πιο πολλά πουλιά έβλεπα..
    τώρα φταίει που κάθησα μέχρι τις 6 και μισή??? δεν ξέρω δεν πιστεύω να χρειαζότανε να σκοτεινιάσει και φουλ. έτσι και αλλιώς στις 7 παρα δέκα είναι βράδυ σχεδόν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    george303 στις #454786

    ΦΙΛΕ DIMIX ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #454787

    ΦΙΛΕ DIMIX ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ

    Ευχαριστώ φιλέ Γιώργο. Εύχομαι και σε σένα καλά κυνήγια και πάνω απ’ολα υγεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #454788

    Η έξοδος είχε από όλα 3-4 ζευγάρια πέρδικες και ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ακομα και το σκυλι να μην της ενοχλη αφηστε τες ησυχες και ουτε για πλακα μην της ενοχλητε καλο ειναι σε μερη που εχει να μην πηγενουμε κοντα για να ζευγαρωνουν ανενοχλητες και οχι να της αναγκαζουμε να πετουν γιατι τα ΓΕΡΑΚΙ καραδωκουν ετοιμα να της αρπαξουν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #454803

    Η έξοδος είχε από όλα 3-4 ζευγάρια πέρδικες και ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ακομα και το σκυλι να μην της ενοχλη αφηστε τες ησυχες και ουτε για πλακα μην της ενοχλητε

    . Kαλημέρα Νικό.Τα αυτονόητα παραλήπονται εννοήται ότι δεν τισ ενοχλούμε εξιπιτούτου απλώς πέφτουμε πάνω τους στο περπατητό και το ανέφερα για να πληροφορήσω τους συναδέλφους για το ότι άρχισαν τα ζευγαρώματα στο αγαπημένο μας θύραμα.Τσίχλες έχει αλλά μόνο στο περπατητό σε ζευγάρι μόνος άντε να κάνεις δύο τρία πουλιά.Όσο για τις φάσες τις είδαμε στα παλιά σφαγεία του Κνίτη.Κυκλοφορούν πέντε έξι πουλιά και από τύχη μπορείς να πάρεις κανένα εκτός και έχεισ χρόν και κάτσις όλι μέρα κάπου θα τις πετύχεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    spirosbaikal στις #454806

    εδώ πάλι απο φάσσες τίποτα ενώ πριν 4-5 χρόνια είχε..
    ούτε μπεκάτσες φέτος ενώ πάλι μέχρι πέρυσι είχε πολλές..
    απο τσίχλες πολυ λίγα πράγματα.. εχθές απογοητεύτηκα ούτε μιαααα δεν πέρασε έστω να πέρναγε και ας μην την βαρούσα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,081 έως 25,095 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων