ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,726 έως 28,740 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508098


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508102

    περιμενωντας τα μπασιματα!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508105

    Νομιζω καποιος θελει να με βρει να στεκομαι ακριβως μπροστα απο το ποστο του….  B-) ….. κατσετε φρονιμα ειπα! Αιντε!!!! Τα υπολοιπα στο καφενειο…. εχω δουλεια τωρα… πρεπει να αναψω καρβουνα!  :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508130

    Λοιπόν ανέβηκα τελικά το απόγευμα στα έλατα (1200 μέτρα).

    Κοτσύφια είδα 5 – 6 όλα κι όλα.

    Κυργιαρίνες είδα 2.

    Πάρα πολλά χελιδονάκια.

    Ένα κοπάδι χαριτωμένα μοσχαράκια.

    Κι ένα ζευγάρι πανέμορφα καφετιά άλογα!

    Από τα πρώτα δύο θηρεύσιμα, κανένα δεν έδωσε καλή ευκαιρία για βολή!

    Δεν πειράζει, πολύ νωρίς είναι ακόμα! Τον αέρα μου πάντως τον πήρα, τη βόλτα μου την έκανα και… όλα καλά! Υγεία να ‘χουμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508133

    Νικόλα τα πουλιά είναι όπου έχει νεράκι τέτοια εποχή ειδικά στα ελατα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508134

    Εντάξει Μήτσο, την άλλη φορά θα ψάξω για κάνα νεράκι μπας και γίνει τίποτα…

    Άμα ρίξει και καμιά καλή βροχή κιόλας, ακόμα καλύτερα, γιατί είναι πάρα πολλή η ξηρασία! Κουρνιαχτός σκέτος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508164

    Bρε παιδιά έλεος! Όλοι είμαστε ανυπόμονοι και δεν κρατιόμαστε για τα τσιχλομπασίματα, αλλά όχι και να διασπείρουμε και ψεύτικες – ανόητες ειδήσεις του στυλ: “τσιχλομπάσιμο σήμερα 20/9 στη Φθιώτιδα, χεστήκανε στο ντουφεκίδι…!”

    Και πάλι ΕΛΕΟΣ…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508170

    Σε κάνα facebook το γράψανε Νικόλα να φανταστώ; Μήπως είχαν πιεί τίποτα ληγμένα τα παλικάρια και βλέπανε τα χελιδόνια για τσιχλες;;; Δεν πιστεύω ότι ιδρώνει το αυτί κανενός με τέτοιες π@π@ριες τέτοια εποχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508176

    Το πιο πιθανον!!! Εκτος κι αν υπαρχει φθιωτιδα στην Ρωσια  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508281

    Ποσες μετρατε Βοριοι? Εδω στον Νοτο αμα μετρησω θα ειμαι κοντα στις 45 με 50….  :wacko:  :wacko:  :wacko:  καλα μπασιματα να εχετε ολοι και μακαρι να εχει πουλακια να περασετε ομορφα  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Kostas στις #508293

    Δυστυχώς η πρόβλεψη καιρού για τον Οκτώβριο, μιλάει για ένα μήνα με ελάχιστες βροχές. Ας ελπίσουμε ότι θα διαψευστούν γιατί θα πάει χαμένος και ο Οκτώβριος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508294

    Φίλε Κώστα τις βροχές τις θέλουμε τωρα όχι τον Οκτώβρη. Ξεροβορια θέλουμε στις μέρες των μπασιματων. Φυσικά δεν θα μας χαλαγαν και κάνα δύο καλά νερά για να προετοιμάσουν το εδαφος. Πάντως η εβδομάδα που έρχεται την δίνουν βροχερη. Θα μας πει ο Περικλής σύντομα πιστεύω.

    Αχιλλέα 5/10 εχουμε πανσέληνο.Πολλοί λένε ότι δεν παίζει ρόλο στην αποδημία αλλά εγώ έχω παρατηρήσει οτι όταν η νύχτες έχουν γεμάτο φεγγάρι το επόμενο πρωί το γιλέκο αδειάζει από φυσίγγια :yahoo:  Αν ο καιρός βοηθήσει πιστεύω ότι θα δούμε κάτι από το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508299

    Συνήθως έτσι γίνεται φίλε Μήτσο: όλο και κάτι “φρέσκο” βλέπουμε το πρώτο 10ήμερο του Οκτώβρη! Είναι τα πρώιμα μπασιματάκια, με τα πρώτα, λιγοστά, “βιαστικά” πουλιά!

    Απόψε, στο γνωστό μου απογευματινό στέκι πέρασαν 4 ντοπιάρικα κοτσύφια, τα οποία ντουφέκισα και κράτησα τα 3! Μικρά, φετινά πουλάκια. Είχα 6 μέρες να πάω, γιατί οι πρώτες απόπειρες δεν ήταν καθόλου ενθαρρυντικές… Θα πάω και αύριο, εάν δεν βρέχει… Όπλο: SKB 605 και φυσίγγι: sporting 28γρ. Μητσάκος (το μαύρο) σε Νο 9,5. Τσοκ: 4 και 3 αστέρια (όπως πάντα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508302

    Ετσι ε? Δηλαδη παλι θα αρχισετε τα τουφεκιδια και εγω ο φουκαρας θα μετραω αντιστροφα μεχρι την εναρξη….  :good:  :heart:   Την νυχτα που ο ουρανος θα ειναι ξαστερος, με ενα ελαφρυ βοριαδακι….. εκει θα γινει η μαχη  :yes:  :yes:   Κρυο θελουμε παιδια, κρυο για να κρατησει τα πουλια!!! Το πουλι φαγητο βρισκει, νερο κι αν δεν βρεξει παλι θα βρει σε τοπους που κρατανε υγρασια, αμα δεν εχει κρυο ομως…. την βαψαμε!!! Τα μακρυα κοντα εγιναν παλι και θα δουμε πως θα παει….  :unsure:  Εννοειται πως αυτα που γραφω αφορουν αποκλειστικα το νησι μου και οχι τις απεραντες εκτασεις που εχετε εσεις! Ειναι λιγο διαφορετικο….  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #508311

     Αν ο καιρός βοηθήσει πιστεύω ότι θα δούμε κάτι από το πρώτο δεκαήμερο του Οκτώβρη.

    <hr />

    i hunt therefore i am

    και πολύ σωστά λές……. :yes:  😉  😉

    ο καιρός γυρνάει και απο οτι φένετε δεν θα ξαναβάλει μεγάλες ζέστες,τώρα αν πάει έτσι και δεν γυρίση θα φάμε καλά στα μπασίματα και μου φένετε οτι θα πρέπει να κάνω μεγαλύτερη παραγγελία στα φυσίγγια.

    ακους μητσοοοοο :good:  :good:

    εχθές στην τρίπολη είδα 2 κοπελιές αλλα 99% ηταν ντόπιες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,726 έως 28,740 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων