Hoppes 9 solvent megalo thema

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    supermagnum στις #194196

    kalispera kai parakalo min agnoisete to post epidi einai sta greeklish zito signomi alla einia adinati i grafi ellinikon…

    kalizpera ksana pedia me olon ton sebasmo ksananigo to thema giati xriazome pali tin boithia sas. sorri gia ta greeklish alla eimai apo kinito kai den mporo na grapso ellinika den mafinei. loipon, poira to semi auto solvent tis hoppes kai to xrisimopoiisa… prota ebala mesa stin kani perasa me plastikia bourtsa alla tipota den bgike to ekana 5 fores oi molibdoseis ekei den elegan na figoun to afisa misi ora kai eksatmistike to solvent…. loipon meta ekana to eksis pira tin plastiki bourtsa kai apekso stoumposa ena skots mprait afto to prasinoto pragma pou triboume katsaroles pou den to les akribos sirma einai poio poli kati san poli skliro ifasma i kati tetoio den ksero an einai sirma. loipon to stoumposa giro apo tin bourtsa kai to potisa me solvent. perasa tin kani kai efigan ola ta kataloipa molibdosis pou den efebgan prin me tipota kai meta perasa kai to tsok giati itan skata apo ta monobola. otan teliosa proseksa to eksis… to tsok apo to poli tripsimo eno itan mauro mesa egine aspros sto simio pou to etripsa kai afise leptes gratsounies alla an poiaseis me to daktilo den katalabeneis kati kai mesa stin kani se olo to mikos exei afisei mikrostkopikes kai leptes gratzounies pou gia na tis deis prepei na kitakseis mesa stin kani kia na strepseis tin kani pros to fos… afto pou anarotieme einai: to tsok ekei pou asprise apo to tripsimo ti egine efige to xroma? kai i kani mesa meta apo to perasma aftes oi poli leptes kai epifaniakes gratzounies mporei na xalasoun tin poiotita bolis tou oplou????????????? efxaristo kai signomi ksana gia ta greeklish


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #251694

    Εσύ 308win για να φύγει η βρωμιά απο τον μοληβδο μετα απο τα μονοβολα, που μου λες ότι ακολουθείς την διαδικασία τρεις φορές, χρησιμοποιείς μπρουτζινη βουρτσα ?

    συναδελφε τωρα ειδα το ποστ σου

    κοιτα γενικα
    οσο πιο πολυ καιρο την αφηνεις ακαθαριστη τοσο πιο δυσκολα φευγουν
    και με το δυσκολα εννοω , οτι μπορει να χρειαστει να την καθαρισεις μια φορα , ξανα την αλλη μερα και παει λεγοντας
    θυμαμαι οταν ειχα ριξει σερι καμια 15αρια brenneke της ροτβαιλ(πανε τελεια !!!!)
    και η βρωμα ηταν απιστευτη
    φαινοντουσαν καθαρα οι μολυβδωσεις στο σχημα των πτερυγιων απο το μονοβολο, στην περιοχη θαλαμης -τσοκ ακομα χειροτερα
    μου πηρε 3 συνεχομενα καθαρισματα για να φυγουν , πρωι μεσημερι βραδυ

    εγω καθαριζω με τον εξης τροπο

    πρωτα βαζω την μεταλλικη βουρτσα και περναω απο θαλαμη μεχρι τσοκ 3-4 φορες
    καθε φορα που βγαινει η βουρτσα την σκουπιζεις για να φυγουν οι βρωμιες
    με αυτον τον τροπο φευγει το πολυ
    μετα βαζω το solvent , το αφηνω λιγο
    ξανα η βουρτσα , ιδια διαδικασια
    τελος περνω χαρτι κουζινας , το τυλιγω γυρω απο την βεργα , χωρις βουρτσα , και βγαζω ολα τα καταλοιπα διαλυτικου κτλ
    το χαρτι να ειναι πολυ για να στουμπωνει και να θελει δυναμη για να πατηθει
    αμα μετα απο ολα αυτα δεν φυγουν εντελως , ξανα τα ιδια
    αλλα και λιγο , πολυ λιγο να μεινει την αφηνω

    και το δικο μου εχει μια πολυ μικρη γραντσουνια λιγο κατω απο το τσοκ , δεν ειναι προβλημα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    supermagnum στις #251684

    συναδελφε τωρα ειδα το ποστ σου

    κοιτα γενικα
    οσο πιο πολυ καιρο την αφηνεις ακαθαριστη τοσο πιο δυσκολα φευγουν
    και με το δυσκολα εννοω , οτι μπορει να χρειαστει να την καθαρισεις μια φορα , ξανα την αλλη μερα και παει λεγοντας
    θυμαμαι οταν ειχα ριξει σερι καμια 15αρια brenneke της ροτβαιλ(πανε τελεια !!!!)
    και η βρωμα ηταν απιστευτη
    φαινοντουσαν καθαρα οι μολυβδωσεις στο σχημα των πτερυγιων απο το μονοβολο, στην περιοχη θαλαμης -τσοκ ακομα χειροτερα
    μου πηρε 3 συνεχομενα καθαρισματα για να φυγουν , πρωι μεσημερι βραδυ

    εγω καθαριζω με τον εξης τροπο

    πρωτα βαζω την μεταλλικη βουρτσα και περναω απο θαλαμη μεχρι τσοκ 3-4 φορες
    καθε φορα που βγαινει η βουρτσα την σκουπιζεις για να φυγουν οι βρωμιες
    με αυτον τον τροπο φευγει το πολυ
    μετα βαζω το solvent , το αφηνω λιγο
    ξανα η βουρτσα , ιδια διαδικασια
    τελος περνω χαρτι κουζινας , το τυλιγω γυρω απο την βεργα , χωρις βουρτσα , και βγαζω ολα τα καταλοιπα διαλυτικου κτλ
    το χαρτι να ειναι πολυ για να στουμπωνει και να θελει δυναμη για να πατηθει
    αμα μετα απο ολα αυτα δεν φυγουν εντελως , ξανα τα ιδια
    αλλα και λιγο , πολυ λιγο να μεινει την αφηνω

    και το δικο μου εχει μια πολυ μικρη γραντσουνια λιγο κατω απο το τσοκ , δεν ειναι προβλημα

    edaksi gia ton tropo katharismou.. omos oson afora tis gratzounies, ego den milao gia mia gratzounia… ego milao gia APIRES mikroskopikes epifaniakes gratzounnies sto esoteriko tis kanis kai stin aktri tou tsok opou to katharisa me afto to scots brait… opou kai se afto to simio to tsok apo mauro egine aspro-asimi sto xroma tou metalou. oi gratzounies mesa stin kani einai poli disdiakrites alla prin den ipirxan einai poio leptes kai apo anthripini trixa…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #251678

    edaksi gia ton tropo katharismou.. omos oson afora tis gratzounies, ego den milao gia mia gratzounia… ego milao gia APIRES mikroskopikes epifaniakes gratzounnies sto esoteriko tis kanis kai stin aktri tou tsok opou to katharisa me afto to scots brait… opou kai se afto to simio to tsok apo mauro egine aspro-asimi sto xroma tou metalou. oi gratzounies mesa stin kani einai poli disdiakrites alla prin den ipirxan einai poio leptes kai apo anthripini trixa…

    αυτο που εβαλες ειναι υφασμα νομιζω οποτε οι γραντσουνιες δεν εχουν γινει απο αυτο
    η βλητικη αποδοση δεν αλλαζει σε καμια περιπτωση

    τωρα επειδη δεν ξερω με τι τροπο το χρωμιωνουν , δεν γνωριζω το παχος του χρωμιου για να σου πω αν θα υπαρχει προβλημα
    που παλι δεν νομιζω να υπαρχει θεμα για μικρες γραντσουνιες απο καθαρισμα
    αν μπορεις δες λιγο τον προσανατολισμο τους , για να δουμε αν εγιναν κατα τη διαρκεια καθαρισμου

    γιατι το προσεχεις τοσο πολυ , αφου μολις βρεις λεφτα θα παρεις αλλο , ετσι δεν ειναι?? :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #251669

    kalispera kai parakalo min agnoisete to post epidi einai sta greeklish zito signomi alla einia adinati i grafi ellinikon…

    kalizpera ksana pedia me olon ton sebasmo ksananigo to thema giati xriazome pali tin boithia sas. sorri gia ta greeklish alla eimai apo kinito kai den mporo na grapso ellinika den mafinei. loipon, poira to semi auto solvent tis hoppes kai to xrisimopoiisa… prota ebala mesa stin kani perasa me plastikia bourtsa alla tipota den bgike to ekana 5 fores oi molibdoseis ekei den elegan na figoun to afisa misi ora kai eksatmistike to solvent…. loipon meta ekana to eksis pira tin plastiki bourtsa kai apekso stoumposa ena skots mprait afto to prasinoto pragma pou triboume katsaroles pou den to les akribos sirma einai poio poli kati san poli skliro ifasma i kati tetoio den ksero an einai sirma. loipon to stoumposa giro apo tin bourtsa kai to potisa me solvent. perasa tin kani kai efigan ola ta kataloipa molibdosis pou den efebgan prin me tipota kai meta perasa kai to tsok giati itan skata apo ta monobola. otan teliosa proseksa to eksis… to tsok apo to poli tripsimo eno itan mauro mesa egine aspros sto simio pou to etripsa kai afise leptes gratsounies alla an poiaseis me to daktilo den katalabeneis kati kai mesa stin kani se olo to mikos exei afisei mikrostkopikes kai leptes gratzounies pou gia na tis deis prepei na kitakseis mesa stin kani kia na strepseis tin kani pros to fos… afto pou anarotieme einai: to tsok ekei pou asprise apo to tripsimo ti egine efige to xroma? kai i kani mesa meta apo to perasma aftes oi poli leptes kai epifaniakes gratzounies mporei na xalasoun tin poiotita bolis tou oplou????????????? efxaristo kai signomi ksana gia ta greeklish

    ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟΥΡΓΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #194212

    Διάβασα το θέμα και είδα μεγάλη αναστάτωση να σε κυριεύει. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κάνεις λάθος. Ποτέ skots mprait . Μέγα λάθος. Εχεις κάνει σίγουρα μοκροαμιχές. Οι οποίες με τον καιρό θα καλυφθούν. Για να το καταλάβεις, πάρε το skots mprait και τρίψε μία οποιαδήποτε γυαλιστερή επιφάνεια. Προσωπικά διαφωνώ και με το συρματάκι. Και αυτό αλειώνει την επιφάνεια που τρίβεις.
    Εκείνο που χρειάζεται είναι υπομονετικό καθάρισμα. Το αν κάποια υπολείματα δεν φύγουν άμεσα, την επόμενη ή μεθεπόμενη θα φύγουν.

    Ολα αυτά τα λέω χωρίς να είμαι άτομο με ειδικές γνώσεις επί του θέματος. Απλά από εμπειρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #251603

    Διάβασα το θέμα και είδα μεγάλη αναστάτωση να σε κυριεύει. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να κάνεις λάθος. Ποτέ [u]skots mprait [/u]. Μέγα λάθος. Εχεις κάνει σίγουρα μοκροαμιχές. Οι οποίες με τον καιρό θα καλυφθούν. Για να το καταλάβεις, πάρε το skots mprait και τρίψε μία οποιαδήποτε γυαλιστερή επιφάνεια. Προσωπικά διαφωνώ και με το συρματάκι. Και αυτό αλειώνει την επιφάνεια που τρίβεις.
    Εκείνο που χρειάζεται είναι υπομονετικό καθάρισμα. Το αν κάποια υπολείματα δεν φύγουν άμεσα, την επόμενη ή μεθεπόμενη θα φύγουν.

    Ολα αυτά τα λέω χωρίς να είμαι άτομο με ειδικές γνώσεις επί του θέματος. Απλά από εμπειρία.

    Φιλε μου μην τον τρελλαινεις κιαλλο!
    Αν παρεις ατσαλομαλλο η scottwbright και τριψεις μια χρωμιωμενη σωληνα απο καρεκλα
    η απο ποδηλατο θα διαπιστωσεις οτι δεν γραντζουνιεται.
    Οι γραμμες που φαινονται ειναι γιατι δεν εχει καθαριστει η καννη τελειως.Εγω θα συνεχιζα
    την προσπαθεια με ατσαλομαλλο η scottwbright και λαδι σπρευ τριπλης ενεργειας.
    Το ατσαλομαλλο το εχω δει να το χρησιμοποιουν οι δυο απο τους καλλυτερους οπλουργους
    της Αθηνας και εγω προσωπικα εκατονταδες φορες στις χρωμιομενες καννες μου.
    Σας παραθετω αυτα που εγραψα σε αλλο post προσφατα:

    Παράθεση (JNP @ 19/2/2011, 00:27)
    Μολις τωρα ειδα αυτη την κουβεντα για τον καθαρισμο των οπλων μας
    και θελω να πω την γνωμη μου για ενα δυο πραγματα που διαβασα.
    1.Ολοι εχουμε διαπιστωσει οτι οι ελληνικες εισαγωγικες εταιρειες εισαγουν
    ολα αυτα τα χρονια τις πιο λεπτες και αχρηστες συρματινες βουρτσες ιταλικου
    λεπτου σπειρωματος η τις ελικοειδεις που αν σπασουν γινονται επικινδυνες
    για γρατσουνισμα της καννης.
    2.Σωστες βουρτσες βρισκουμε εδω δυσκολα και ειναι συνηθως ακριβες.
    Εναλλακτικα λοιπον παραγγελνουμε απο το διαδικτυο.
    3.Διαπιστωνω οτι δεν γνωριζουμε ακριβως τα ειδη που κυκλοφορουν και
    κανουμε λαθος χρηση,ξοδευοντας ασκοπα χρηματα.
    Και εξηγω τι εννοω:Στην παραπανω φωτογραφια η βουρτσα που βλεπουμε
    αριστερα ονομαζεται CHAMPER BRUSH και χρησιμοποιειται με κοντο χερουλι
    για τον καθαρισμο της θαλαμης της καννης.

    4.Για τον καθαρισμο της υπολοιπης καννης χρησιμοποιουμε την βουρτσα
    που ονομαζεται PHOSPHORE BRONZE BRUSH και ειναι ποιο αραιη αλλα ποιο
    σκληρη.
    Με αυτην καθαριζουμε και τα εσωτερικα σπειρωματα των τσοκ.
    5.Η CHAMPER BRUSH βεβαιως καθαριζει και αυτη την καννη, αλλα τα συρματα
    στραβωνουν γρηγορα και γινεται ακαταλληλη για τον καθαρισμο της
    θαλαμης.Ειναι επισης πολυ ακριβωτερη απο την PHOSPHORE BRONZE BRUSH .
    6.Εγω χρησιμοποιω σπαστη βεργα μονο σε πολυημερο κυνηγι.
    Στο σπιτι μου εχω μονοκομματες βεργες απο το Prakticer, μηκους 1 μετρου
    και διαμετρου 16 mm
    στις οποιες προσαρμοζω με κολλα δυο συστατικων οτι βουρτσα θελω αφου
    πρωτα τρυπησω στην μια ακρη με το καταλληλο τρυπανακι.
    7.Εδω και 15 χρονια καθαριζω τους εσωτερικους μηχανισμους και στα σουπερ
    ποζε και στις καραμπινες καθως και τις καννες τους με White spirit.Τα τελευταια
    δυο χρονια γυρισα στο καθαρο φωτιστικο πετρελαιο(kerosene or lamp oil),επισης
    απο το Praktiker με εξαιρετικα αποτελεσματα.Φυσικα μετα το πλυσιμο με πινελλο,
    στεγνωνω με πεπιεσμενο αερα τα παντα και λαδωνω τις καννες με λαδωμενο
    πανι.
    8.Για τον καθαρισμο της καννης εσωτερικα χρησιμοποιω ενα μειγμα απο υγρο λαδι
    Outers η G96 και καθαρο φωτιστικο πετρελαιο(kerosene or lamp oil) σε
    αναλογια 1:1.Εχω το μειγμα σε μικρο πλαστικο δοχειο με μακρυ λαιμο και ριχνω
    λιγες σταγονες στην καννη,κατοπιν περναω μερικες φορες τη βουρτσα
    PHOSPHORE BRONZE BRUSH
    (στη θαλαμη δουλευουμε περιστροφικα, ενω στην καννη κατα μηκος),περιμενω
    λιγα λεπτα και καθαριζω με ενα κομματι χαρτι κουζινας διπλωμενο στη μεση και
    τυλιγμενο γυρω απο το μαλλινο βουρτσακι.
    Το μαλλινο βουρτσακι χρειαζεται πιο πριν λιγο κουρεμα με ενα ψαλιδι.
    Δεν χρησιμοποιω πανακια,βρισκω τα χαρτια πολυ απλουστερα και φθινοτερα.
    Αν αποτυχουν,πραγμα σπανιο, τα παραπανω, τοτε μονο χρησιμοποιω πολυ ψιλο
    συρμα για κουζινα (SIMSON N.70) τυλιγμενο σε αλλο μαλλινο βουρτσακι.

    9.Την αλοιφη FLITZ χρησιμοποιω ειδικα σε καννες αχρωμειωτες καθως και για το
    γυαλισμα μαχαιριων.
    10.Το μονο λιπαντικο που εμπιστευομαι μετα απο 15 χρονια χρησης σε ολα μου τα οπλα
    και συγκεκριμενα για τις βολτες των τσοκ, ειναι ενα γρασσο ασημι χρωματος της
    εταιρειας Colonial Arms που πουλαει ο Κουρκουλος Ανδρεας.Τσοκ αφημενα πανω
    στην καννη με χρηση εξη μηνων ξεβιδωνουν πανευκολα.
    11.Στους μηχανισμους των σουπερ ποζε και στις σκανδαλοθηκες των ημιαυτοματων
    μετα απο κολληματα που επαθα δεν χρησιμοποιω λιπαντικα καθολου(ασχετο).
    Σημειωση:
    Αν δεν βρεις ατσαλομαλλο ψιλο χρησιμοποιησε πρασινο Scottsbright που υπαρχει παντου.
    Επισης αντι για αλλο υγρο καθαρισμου τελευταια χρησιμοποιησα με επιτυχια σπρευ
    πολλαπλης ενεργειας που ολοι εχουμε στο σπιτι η στο αυτοκινητο (ποτε το WD 40)
    Το οπλο σου εχει χρωμιωμενες καννες ανθεκτικες σε αυτα τα υλικα.
    Δεν θα συμφωνησω με αλλους συναδελφους που δεν καθαριζουν τις καννες τους συχνα.
    Ετσι μικραινει η διατομη της καννης,αυξανουν οι πιεσεις και αλλαζει η αποδοση της ντουφεκιας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    supermagnum στις #251590

    αυτο που εβαλες ειναι υφασμα νομιζω οποτε οι γραντσουνιες δεν εχουν γινει απο αυτο
    η βλητικη αποδοση δεν αλλαζει σε καμια περιπτωση

    τωρα επειδη δεν ξερω με τι τροπο το χρωμιωνουν , δεν γνωριζω το παχος του χρωμιου για να σου πω αν θα υπαρχει προβλημα
    που παλι δεν νομιζω να υπαρχει θεμα για μικρες γραντσουνιες απο καθαρισμα
    αν μπορεις δες λιγο τον προσανατολισμο τους , για να δουμε αν εγιναν κατα τη διαρκεια καθαρισμου

    γιατι το προσεχεις τοσο πολυ , αφου μολις βρεις λεφτα θα παρεις αλλο , ετσι δεν ειναι?? :)

    afto pou ebala den ksero ean einai ifasma i oxi einai afto to prasino tetragonoides peplatismeno ''pragma'' pou exounme oloi sta spitia mas. i katefthinsi olon afton ton mikroskopikon gratzounion einai padou kata mikos tis kanis…. mexri to telos… sigoura eina apo ton katharismo afou ola eginan apo tote pou eriksa monobola kai dramia kai eixan afisei kati treles molibdoseis…. giauto anagastika na balo to scorch bright… kai nai an kapote mazepso ta lefta sigoura tha paro kapoio poio ''akribo'' oplo an kai i baikal me kaliptei pliros…

    pedia euxaristo gia tin boithia para poli. to mono pou thelo einai se kamoia periptosi na min dimiourgithei kaki poiotita bolon apo aftes tin mikrogratzounies….

    na kai ta scorts pou xrisimopoiisa http://img851.imageshack.us/img851/1377/dsc0070fo.jpg
    http://img21.imageshack.us/img21/7397/dsc0069zd.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #194238

    ωραια
    και μην αγχωνεσαι
    οι μικρογραντσουνιες πολυ πιθανον να ειναι και πανω στον μολυβδο που δεν εχει φυγει εντελως

    και τελος οταν χρησιμοποιεις μεταλλικη βουρτσα (ειδικα ελικοειδη)
    αν δεν θες να κανεις γραντσουνιες , θα την περνας μονο προς μια κατευθυνση και δεν θα την στριφογυριζεις
    γιατι παρολο που τι υλικο τους ειναι πιο μαλακο , κατω απο προυποθεσεις μπορει να δημιουργησει μικρογραντσουνιες

    το μονο κακο που βρισκω στο βαικαλ, ειναι εκτος απο την απαισια ριγα , δεν υπαρχουν ανταλλακτικες καννες σε περιπτωση προβληματος

    αμα ακολουθησεις την διαδικασια καθαρισμου διαδοχικα απο μια φορα τη μερα, θα φυγει σε 2-3 φορες, μην το τουφεκισεις ενδιαμεσα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    supermagnum στις #194932

    καλησπερα. μετα απο δευτερη φορα με μονοβολα, πολα μονοβολα και δραμια, παλυ εγινε κολος η κανη μεσα. παλυ λοιπον καθαρισμα, παλυ σεμι οτο σολβεντ, παλι σκοτσ βραιτ. παλι λαδια…. και οι γρατζουνιες γινονται ολο και περισσοτερες και εντονοτερες. ρε παιδια λετε να καταστραφει η κανη λετε να χαλασει η καλη τουφεκια? δεν καθαριζει με κανεναν αλλον τροπο ουτε με λαδι ουτε με ιπομονη ουτε με πλαστηκια βουρτσα… ειναι δινατον το σκοτσ μπραιτ να κδερνει το ατσαλι? το ΧΡΟΜΙΟΜΕΝΟ ατσαλι? ειμαστε καλα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #249732

    καλησπερα. μετα απο δευτερη φορα με μονοβολα, πολα μονοβολα και δραμια, παλυ εγινε κολος η κανη μεσα. παλυ λοιπον καθαρισμα, παλυ σεμι οτο σολβεντ, παλι σκοτσ βραιτ. παλι λαδια…. και οι γρατζουνιες γινονται ολο και περισσοτερες και εντονοτερες. ρε παιδια λετε να καταστραφει η κανη λετε να χαλασει η καλη τουφεκια? δεν καθαριζει με κανεναν αλλον τροπο ουτε με λαδι ουτε με ιπομονη ουτε με πλαστηκια βουρτσα… ειναι δινατον το σκοτσ μπραιτ να κδερνει το ατσαλι? το ΧΡΟΜΙΟΜΕΝΟ ατσαλι? ειμαστε καλα?

    TA ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΟΠΛΟ, Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΙΣΥΕΙ? ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    supermagnum στις #249721

    TA ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΟΠΛΟ, Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΙΣΥΕΙ? ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙΣ?

    kai bebea isxiei. Ειναι λογοσ να στο αλαξουν αυτος που αναφερω?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #249604

    kai bebea isxiei. Ειναι λογοσ να στο αλαξουν αυτος που αναφερω?

    ΑΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΝΑΙ…ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟΥΡΓΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    spiridon στις #421717

    Καλά σε καμία περίπτωση δεν θέλω να αλλάξω το προϊόν μου γιατί με άφηνε καταευχαριστημενο! Κάθε φορά μετα απο την χρήση του όπλου. Και Και μιλάμε για χρήση 500+ φυσίγγια. Τέλος πάντων… Απλά δεν θέλω να φθαρει το όπλο. Δεν θέλω να μπω σε εναν φαύλο κύκλο αλλαγών καθαρηστικων γιατί με αυτά τα δυο της hoppes είμαι κομπλε. Ο οπλοπωλης μου πρότεινε 2 καθαρηστηκα γνωστής εταιρίας που το ένα είναι για την κάνη μέσα και το άλλο είναι Loubricating για λοιπανση. Με ρώτησε και το δικό μου αν είναι solvent και μου είπε αυτά που είπα. Περίεργο πάντως που για χ ευρο που δεν ξεπερνούν τα 10 να πει ένα τέτοιο ψέμα. Παρακαλώ παίδες θέλω κιαλες απόψεις. Απλά θέλω να συνεχίσω την χρήση των δικών μου και να μην φοβάστε κάθε φορά ότι μου τρώει τα μέταλλα…

    http://www.youtube.com/watch?v=xYJWo7YaCkQ
    για να μη χάνεται χρόνο MPRO7, CVA, SMITH AND WESSON, GUNSLICK  τα καλύτερα για καθαρισμό,
    Plate of Truth – 2 Month Results
    και Frog Lube, Mpro7 για λίπανση. Να΄στε καλά. 🙂

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #421721

    καλησπερα. μετα απο δευτερη φορα με μονοβολα, πολα μονοβολα και δραμια, παλυ εγινε κολος η κανη μεσα. παλυ λοιπον καθαρισμα, παλυ σεμι οτο σολβεντ, παλι σκοτσ βραιτ. παλι λαδια…. και οι γρατζουνιες γινονται ολο και περισσοτερες και εντονοτερες. ρε παιδια λετε να καταστραφει η κανη λετε να χαλασει η καλη τουφεκια? δεν καθαριζει με κανεναν αλλον τροπο ουτε με λαδι ουτε με ιπομονη ουτε με πλαστηκια βουρτσα… ειναι δινατον το σκοτσ μπραιτ να κδερνει το ατσαλι? το ΧΡΟΜΙΟΜΕΝΟ ατσαλι? ειμαστε καλα?

    Φιλε χρονια πολλα,εχουν βαθος η γρατζουνιες η ειναι επιφανειακες,αν ναι,οπως μικρο γρατζουνιες μη δινεις σημασια,ολες η καννες τις εχουν,ειναι εντελως επιφανειακες.Και υπαρχουν ακομα και σε καννες μονο καθαριζονται μονο με μπρουτζινη ελικοειδες βουρτσα,γαυτο μην αγχωνεσαι,δεν ειναι τιποτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων