DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,536 έως 5,550 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397208

    Παιδιά γεια σας!!Ενώ έκανα εγγραφή στο φόρουμ εδώ και κάποιες μέρες ,είχα ένα πρόβλημα με το λογαριασμό μου και δεν μπόρεσα να συμμετάσχω στις ωραίες συζητήσεις σας!Τώρα όλα καλά,οπότε ξεκινάω(να ξέρετε θα σας κουράσω με την πολυλογία μου :-D):Σας παρακολουθώ πολύ καιρό και είμαι ιδιαιτερα χαρούμενος που πήρα την απόφαση να εγγραφώ και να γίνω και γω μέλος της παρέας.Γράφω σ’αυτό το topic γιατί θα αναφερθώ στα αγαπημένα μας παπιά!!Είμαι από ένα χωριό της Κοζάνης αλλά δραστηριοποιούμαι στην Αθήνα 😕 …λόγω δουλειάς.Κυνηγάω(τρόπος ζωής για μένα το κυνήγι) πάπιες στην τεχνητή λίμνη του αλιάκμονα.Πόσο παπί έχει βρε παιδιά φέτος!!! Τον Οκτώβρη που πήγα για 8 μέρες πάνω για τα περάσματα της φάσας,αφού έφαγα χυλόπιτα από δαύτες,πήγα να ψαχτώ για παπιά.Δεν ήταν λύση ανάγκης βέβαια τα παπιά,αλλά από την εμπειρία από τα προηγούμενα χρόνια,δεν περίμενα να βρω αξιόλογους αριθμούς πουλιών τέτοια εποχή και με τέτοια καλοκαιρία στην Ευρώπη.Τελικά έκανα λάθος!Πολύ καλοί αριθμοί πουλιών,οπότε ξεκίνησα το σκάψιμο του γκιουμέ,σε μέρος που είχα δει καμιά 150-200 πουλιά να βοσκάνε.Όταν βρω πως να ανεβάζω φωτο, θα βάλω καμία.Το πρόβλημα σε μας ρε παιδιά είναι ότι δεν έχει καλάμια γύρω απ’τη λίμνη και αναγκάζομαι κάθε χρόνο να σκάβω 2-3 γκιουμέδες σε διάφορα σημεία της λίμνης.Εκτός βέβαια αν ψαχτείς σε καλαμποκοχώραφα γύρω απ αυτήν και βρεις που πάνε για βοσκή κατά τις 4 με 5 το απόγευμα.Θέλω τώρα να σας ρωτήσω κάτι: επειδή θέλω να ξανανέβω γύρω στα μέσα Γενάρη,σκέφτομαι να παραγγείλω μέσω internet γαλότσες στήθους.Ολα τα χρόνια έχω τις aigle parcours iso από νεοπρέν.Βρήκα στην Αμερική κάποιες πολύ καλές της εταιρίας LACROSSE αλλά και από το CABELA’S.Εσείς χρησιμοποιείτε γαλότσες στήθους και αν ναι από που τις προμηθευτήκατε;Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #397209

    καλως τον πατριωτη

    και εγω φιλε εκει κυνηγαω παπια και λοιπα

    δικιο εχεις για τα καλαμια που δεν υπαρχουν , θελει σκαψιμο και να πας πριν βγει φως να πιασεις θεση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397210

    Γεια σου Παναγιώτη!! Α ρε πατρίδα!Όταν λες να πιάσεις θέση εννοείς για να μην πάει κάποιος άλλος ή για να βρεις τα παπιά έξω στην όχθη?Αν εννοείς το πρώτο,ευτυχώς εκεί σε μένα μόνο εγώ τα κυνηγάω συστηματικά και άντε κανά δυο ακόμη,οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Αν εννοείς το δεύτερο,που μάλλον αυτό εννοείς,όντως πρέπει να πας αξημέρωτο για να είσαι εκεί πριν απ αυτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397211

    καλως τον πατριωτη και εγω φιλε εκει κυνηγαω παπια και λοιπα δικιο εχεις για τα καλαμια που δεν υπαρχουν , θελει σκαψιμο και να πας πριν βγει φως να πιασεις θεση

    Το άλλο κακό Παναγιώτη στο μέρος αυτό,είναι η δυσκολία να πάρεις το θήραμα μέσα απ τη λίμνη.Όλα τα χρόνια έκανα διάφορες πατέντες για να μπορώ να τα παίρνω.Φέτος έλυσα το πρόβλημα μια και καλή,αφού πήρα retriever και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Είναι αμαρτία να χάνεις το θήραμα και δε δείχνει σεβασμό προς αυτό να το παρατάς χτυπημένο και να στο παίρνει το ρεύμα μέσα στη λίμνη.Ο σκυλάκος,αφού του έλιωσα τα νύχια στην εκπαίδευση,θα κυνηγήσει πρώτη φορά το Γενάρη.Να μην τον ματιάσω,είναι άψογος.Μένει να τον δω στο πραγματικό κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #397233

    Vag καλημέρα, όπως και συ μένω και εγώ Αθήνα λόγω εργασίας και ανεβαίνω Κοζάνη που και που για να δω τους δικούς μου. Για φόρμες από Αμερική υπάρχει ο φόβος να σε χρεώσουν για εκτελωνισμό ένα κάρο λεφτά και να τραβάς τα μαλλιά σου. Εγώ έχω μια φόρμα της VA και τη δουλειά της την κάνει (μάλλον την έκανε) μια χαρά. Την είχα πάρει 80Ε. Το μόνο αρνητικό ότι στα πολλά κρύα πρέπει να βρεις τρόπο να ζεστάνεις τα δάχτυλα των ποδιών σου γιατί η γαλότσα της δεν είναι ενισχυμένη με θερμομόνωση (thinsulate).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397234

    vag332 wrote:
    ,σκέφτομαι να παραγγείλω μέσω internet γαλότσες στήθους.Ολα τα χρόνια έχω τις aigle parcours iso από νεοπρέν.Βρήκα στην Αμερική κάποιες πολύ καλές της εταιρίας LACROSSE αλλά και από το CABELA’S.Εσείς χρησιμοποιείτε γαλότσες στήθους και αν ναι από που τις προμηθευτήκατε;Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν σας κούρασα!!!!

    φιλε μου δες αυτες …. εμεις τις πειραμε ολη η παρεα που κυνηγησαμε εως -15 , πολυ καλες εχουν 150 και σε ποιο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ εχει με 90 αλλα δυστυχως μονο σε λαδι χρωμα , περιμενει απο εβδομαδα για gamo http://www.pelops.gr/view_prod.php?idcat=39&idsubcat=325&key=a9290ae1983eefc08ea26a6dcd264ae9&secref=cc26476b7d83619559941eee3602ea2e

    Τόλη σ ευχαριστώ για τη βοήθεια.Ξέρεις αν αυτές έχουν thinsulate στις μπότες για ζέστη?Και αν ναι πόσα gram?Επίσης ποια είναι η μάρκα τους?Τις έχεις χρησιμοποιήσει σε δύσκολες συνθήκες και έμεινες ικανοποιημένος?Οι ραφές της θα κρατήσουν,πώς τις βλέπεις?Το συγκεκριμένο κατάστημα είχε και κάτι άλλες με 100Ε.Μπορεί να είναι αυτές που λες με 90.Δεν τις έχω δει από κοντά,αλλά από ένα φυλλάδιο.Επίσης κάτι γαλότσες ALLEN με 3,5 χιλ νεοπρέν και 1000grams thinsulate,έχει ο Καλκαντζάκος.Αυτές τις είδα από κοντά αλλά οι ραφές……..δεν μου φάνηκαν αντοχής.Για τις  συγκεκριμένες διάβασα και reviews σε αμερικάνικα φόρουμ και οι αμερικανοί,που ως γνωστόν είναι φανατικοί βαλτοκυνηγοί,τις κατατάσουν ως μέτριας ποιότητας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397237

    Vag καλημέρα, όπως και συ μένω και εγώ Αθήνα λόγω εργασίας και ανεβαίνω Κοζάνη που και που για να δω τους δικούς μου. Για φόρμες από Αμερική υπάρχει ο φόβος να σε χρεώσουν για εκτελωνισμό ένα κάρο λεφτά και να τραβάς τα μαλλιά σου. Εγώ έχω μια φόρμα της VA και τη δουλειά της την κάνει (μάλλον την έκανε) μια χαρά. Την είχα πάρει 80Ε. Το μόνο αρνητικό ότι στα πολλά κρύα πρέπει να βρεις τρόπο να ζεστάνεις τα δάχτυλα των ποδιών σου γιατί η γαλότσα της δεν είναι ενισχυμένη με θερμομόνωση (thinsulate).

    Γεια σου Τάσο!! Το κόλπο για να μη σε χρεώνουν στο τελωνείο,επειδή την έχω πάθει με ένα πουκάμισο columbia που το παρήγγειλα από cabela’s και μου ζήτησαν 50Ε για να το εκτελωνίσω,είναι να ζητήσεις από εκεί που θα το παραγγείλεις να γράψουν απ’έξω ότι στο στέλνουν ως δώρο(gift) όχι σαν εμπόρευμα(merchandise).Έτσι έχω αποφύγει το τελωνείο όταν παραγγέλνω από Αμερική.Από Ευρώπη δεν έχεις πρόβλημα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #397240

    Ο τρόπος να μην σε χρεώσουν στο τελωνείο είναι να βεβαιωθείς ότι αυτός που στέλνει δεν στέλνει με courier αλλά μέσω των Αμερικάνικων ταχυδρομείων USPS … οποιαδήποτε άλλη αποστολή είναι καταδικασμένη. Προσοχή μην μπερδέψετε το USPS με το UPS. Ένα S κάνει την ζημιά … 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #397241

    Γεια σου Παναγιώτη!! Α ρε πατρίδα!Όταν λες να πιάσεις θέση εννοείς για να μην πάει κάποιος άλλος ή για να βρεις τα παπιά έξω στην όχθη?Αν εννοείς το πρώτο,ευτυχώς εκεί σε μένα μόνο εγώ τα κυνηγάω συστηματικά και άντε κανά δυο ακόμη,οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Αν εννοείς το δεύτερο,που μάλλον αυτό εννοείς,όντως πρέπει να πας αξημέρωτο για να είσαι εκεί πριν απ αυτά.

    Καλημερα

    Το δευτερο!!!!!Την αλλη βδομαδα που θα κατεβω στο χωριο θα εχει ξυπνημα απο τις 4

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397264

    Ο τρόπος να μην σε χρεώσουν στο τελωνείο είναι να βεβαιωθείς ότι αυτός που στέλνει δεν στέλνει με courier αλλά μέσω των Αμερικάνικων ταχυδρομείων USPS … οποιαδήποτε άλλη αποστολή είναι καταδικασμένη. Προσοχή μην μπερδέψετε το USPS με το UPS. Ένα S κάνει την ζημιά …

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Στο site του cabela’s λέει ότι τα στέλνουν ή με UPS ή με USPS.Εμένα το πουκάμισο,για να πω την αλήθεια,δε θυμάμαι με τι μου το στειλαν.Πάντως όλες τις άλλες παραγγελείες είτε από cabela’s είτε από κάπου αλλού,τους έγραφα να σημειώσουν πάνω στο δέμα τη λέξη gift για να αποφύγω το τελωνείο και όλα καλά.Μπορεί βέβαια να είναι και τυχαίο,γιατί αυτό που λες ALTAIR LUSSO μου το χουν πει και άλλοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397265

    vag332 wrote:
    Γεια σου Παναγιώτη!! Α ρε πατρίδα!Όταν λες να πιάσεις θέση εννοείς για να μην πάει κάποιος άλλος ή για να βρεις τα παπιά έξω στην όχθη?Αν εννοείς το πρώτο,ευτυχώς εκεί σε μένα μόνο εγώ τα κυνηγάω συστηματικά και άντε κανά δυο ακόμη,οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Αν εννοείς το δεύτερο,που μάλλον αυτό εννοείς,όντως πρέπει να πας αξημέρωτο για να είσαι εκεί πριν απ αυτά.

    Καλημερα Το δευτερο!!!!!Την αλλη βδομαδα που θα κατεβω στο χωριο θα εχει ξυπνημα απο τις 4

    Παναγιώτη σου εύχομαι να περάσεις καλά πάνω και να βάλεις όταν έρθεις φωτο με τις επιτυχίες!!Επειδή μιλάω καθημερινά με τν φιλαράκο μου από το χωριό και μου λέει ότι έχει πουλιά,πιστεύω να καταφέρεις ωραία πράγματα :-)!Μακάρι να μου κάνει τη χάρη ο καιρός και να κρατήσει πουλιά πάνω μέχρι τα μέσα Γενάρη που λέω να την κάνω και γω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #397270

    ΤΖΟ ΟΙ Π….Σ ΟΙ SUPERSPORT ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ…ΒΑΛΕ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΟΥΜΕ! 😉

    ΕΔΩ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΔΙΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ… 👿

    VAG332, ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΒΩ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ  👿 ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο CABELAS ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ USPS ΤΑ WADERS ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ…

    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΑΦΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΡΟΣ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕΣΩ ΑΠΛΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟΥ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ…Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ…

    ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ…ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΑΝ Ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΘΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΟΝΤΩΣ ΜΕ USPS…

    ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΙ Ο TOURIS ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ…

    ΠΑΙΖΕΙ Κ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ TOY FOROYM ΕΝΑ WADER…

    ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΓΑΛΟΤΣΑ ΜΕ ΤRINSULATE Κ ΟΧΙ ΑΠΛΟ NEOPREN…

    ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ Κ ΜΟΥΘ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #397271

    308win-Παναγιωτης wrote:

    vag332 wrote:
    Γεια σου Παναγιώτη!! Α ρε πατρίδα!Όταν λες να πιάσεις θέση εννοείς για να μην πάει κάποιος άλλος ή για να βρεις τα παπιά έξω στην όχθη?Αν εννοείς το πρώτο,ευτυχώς εκεί σε μένα μόνο εγώ τα κυνηγάω συστηματικά και άντε κανά δυο ακόμη,οπότε δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.Αν εννοείς το δεύτερο,που μάλλον αυτό εννοείς,όντως πρέπει να πας αξημέρωτο για να είσαι εκεί πριν απ αυτά.

    Καλημερα Το δευτερο!!!!!Την αλλη βδομαδα που θα κατεβω στο χωριο θα εχει ξυπνημα απο τις 4

    Παναγιώτη σου εύχομαι να περάσεις καλά πάνω και να βάλεις όταν έρθεις φωτο με τις επιτυχίες!!Επειδή μιλάω καθημερινά με τν φιλαράκο μου από το χωριό και μου λέει ότι έχει πουλιά,πιστεύω να καταφέρεις ωραία πράγματα !Μακάρι να μου κάνει τη χάρη ο καιρός και να κρατήσει πουλιά πάνω μέχρι τα μέσα Γενάρη που λέω να την κάνω και γω!!

    Σε ευχαριστω πολυ και ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα.

    Αυτη τη λιμνη δεν μπορουμε να την ξεχασουμε τα καλυτερα κυνηγια εκει εχουν γινει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397275

    ΤΖΟ ΟΙ Π….Σ ΟΙ SUPERSPORT ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ…ΒΑΛΕ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΗ ΧΑΡΟΥΜΕ! ΕΔΩ ΤΑ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΔΙΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ… VAG332, ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΒΩ ΚΑΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ Ο CABELAS ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ USPS ΤΑ WADERS ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΠΟΤΕΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ… ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΑΦΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΡΟΣ ΕΛΛΑΔΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕΣΩ ΑΠΛΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΟΥ Κ ΟΧΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ…Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ… ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ…ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΒΑΥ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ ΣΤΟ ΑΝ Ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΘΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΟΝΤΩΣ ΜΕ USPS… ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΙ Ο TOURIS ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 200 ΕΥΡΩ ΠΕΡΙΠΟΥ… ΠΑΙΖΕΙ Κ ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ TOY FOROYM ΕΝΑ WADER… ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΓΑΛΟΤΣΑ ΜΕ ΤRINSULATE Κ ΟΧΙ ΑΠΛΟ NEOPREN… ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ Κ ΜΟΥΘ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ…

    Γεια σου Άρη!Σ ευχαριστώ για τη βοήθεια!Λες λοιπόν μήπως πάρω τις ALLEN που είπα πιο πριν? Αυτές εισάγει ο Τουρής.Πήγα τις δοκίμασα αλλά δεν μου γέμισαν ρε συ το μάτι!Έχουν 3,5 χιλ νεοπρέν και λέω μήπως περνάει το κρύο.Βέβαια θα παίξει και χοντρό ισοθερμικό από κάτω.Πιο παλιά έφερνε ο Τουρής της εταιρίας STEARNS αλλά τώρα σταμάτησε να τις φέρνει.Εκείνες λοιπόν απ ότι είχα διαβάσει σε ξένα site είχαν βγει πολύ καλές και αντοχής!Αν δε βρω άκρη από εξωτερικό θα πάρω μάλλον τις ALLEN και ο θεός βοηθός 😀 !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #397287

    αφιερωμενο σε ολους τους βαλτοβιους : http://www.youtube.com/watch?v=drlsxPRBjwc

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,536 έως 5,550 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων