DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,551 έως 5,565 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #397322

    ΑΣ ΒΑΛΩ Κ ΓΩ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΥΔΡΟΒΙΟ!!!!!

    😆 😆 😆

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #397326

    Tasos75 wrote:
    Vag καλημέρα, όπως και συ μένω και εγώ Αθήνα λόγω εργασίας και ανεβαίνω Κοζάνη που και που για να δω τους δικούς μου. Για φόρμες από Αμερική υπάρχει ο φόβος να σε χρεώσουν για εκτελωνισμό ένα κάρο λεφτά και να τραβάς τα μαλλιά σου. Εγώ έχω μια φόρμα της VA και τη δουλειά της την κάνει (μάλλον την έκανε) μια χαρά. Την είχα πάρει 80Ε. Το μόνο αρνητικό ότι στα πολλά κρύα πρέπει να βρεις τρόπο να ζεστάνεις τα δάχτυλα των ποδιών σου γιατί η γαλότσα της δεν είναι ενισχυμένη με θερμομόνωση (thinsulate).

    Γεια σου Τάσο!! Το κόλπο για να μη σε χρεώνουν στο τελωνείο,επειδή την έχω πάθει με ένα πουκάμισο columbia που το παρήγγειλα από cabela’s και μου ζήτησαν 50Ε για να το εκτελωνίσω,είναι να ζητήσεις από εκεί που θα το παραγγείλεις να γράψουν απ’έξω ότι στο στέλνουν ως δώρο(gift) όχι σαν εμπόρευμα(merchandise).Έτσι έχω αποφύγει το τελωνείο όταν παραγγέλνω από Αμερική.Από Ευρώπη δεν έχεις πρόβλημα.

    GIFT ΞΕΓΓΥΦΤ ΤΩΡΑ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΛΕΦΤΑ,

    ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΣΧΕΔΟΝ Σ ΟΛΑ ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.

    Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ

    ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕ 40 ΕΥΡΩ,ΤΗΝ ΠΗΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

    Κ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΓΟΡΑΣ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ

    ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΤΟΥΡΙΞΑΝ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ,ΤΗΣ ΤΟ

    ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 150 ΕΥΡΩ Κ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΑΝ ΑΛΛΑ 60

    ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #397333

    θα γραψω κατι για της μποτες νεοπρεν.

    πρωτον πρεπει να προσεξεις να εχει και κατω στην πατουσα νεοπρεν (απο το καλαμι μεχρι κατω), που η φτηνες μποτες δεν εχουν.  αν δεν εχουν νεοπρεν κατω στα πολυ κρυα θα εχεις θεμα. αλλα και νεοπρεν να ειναι απο πανω μεχρι κατω, στα πολλα κρυα (παγωμενα νερα) παλι δεν την γλυτωνεις.

    το αλλο θεμα ειναι να δωσεις λιγα παραπανω και να παρεις απο ελλαδα. πρωτον γιατι αν παθουν κατι θα εχεις να μιλησεις με καποιον, και δευτερον μην παρεις μποτες αν δεν της δοκιμασεις, η αν δεν εισαι σιγουρος οτι σου κανουν.

     

    μια αλλη λυση  ειναι να παρεις νεοπρεν που κατω στην πατουσα να ειναι κανονικη μποτα, και να παρεις καλτσακια νεοπρεν.

     

    επισης προσεχε και το παχος του νεοπρεν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #397337

    Στείλε τους ένα mail αν μπορούν να σου στείλουν αυτές http://txfowlers.com/WIN92302_WINCHESTER_WOLF_CREEK_WADER.asp. Με 400γρ trinsulation και 3,5 χιλιοστά νεοπρέν, είσαι μια χαρά για Ελλάδα. Στους μεγάλους πάγους, βάζεις 2 ζευγάρια καλές κάλτσες και είσαι άρχοντας. Τις έχω 3 χρόνια περίπου και είναι μια χαρά μπότα. Να ξέρεις ότι γενικά σε μπότα και γαλότσα θέλεις ένα νούμερο μικρότερο από ότι φοράς κανονικά. Εγώ φοράω 45 και αγόρασα το νούμερο 11, κανονικά ήθελα το 10 1/2 αλλά επειδή δεν βγάζει μισά νούμερα τις πήρα εν γνώση μου ένα νούμερο μεγαλύτερες για να μπορώ να βάζω και δεύτερο ζευγάρι κάλτσες.

    Τα νεοπρεν καλτσάκια τα εχω δοκιμάσει και δεν προσφέρουν τίποτα κατά την άποψη μου στο κρύο. Αν διαβάσεις και στον καμπέλα που πουλάει 2-3 ειδών νεοπρεν κάλτσες, τις πουλάει για καλύτερη εφαρμογή και όχι για προστασία από το κρύο. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζουν την τάση να γλυστράνε πάνω στην κάλτσα και να κατεβαίνουν κατά το περπάτημα, πράγμα πολύ ενοχλητικό.  Ένα πολύ καλό προιόν που μπορεί να συνδιαστεί με τα waders είναι τα waders socks, οι οποίες ανεβαίνουν μέχρι το μπούτι και είναι πολύ χοντρές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #397341

    να πεις στον καμπελα πως εχει μεγαλο λαθος. οταν μπεις στην βαλτα με τα νερα της λιμνης παγωμενα, και τα σπας για να περασεις, τοτε θα δεις αν κανει η οχι το καλτσακι νεπρεν.

     

    ακου και μενα που καθε χρονο περναω χιλιαδες ωρες μεσα στην βαλτα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #397346

    να πεις στον καμπελα πως εχει μεγαλο λαθος. οταν μπεις στην βαλτα με τα νερα της λιμνης παγωμενα, και τα σπας για να περασεις, τοτε θα δεις αν κανει η οχι το καλτσακι νεπρεν. ακου και μενα που καθε χρονο περναω χιλιαδες ωρες μεσα στην βαλτα.

    Εντάξει φίλε Γιάννη, πάω πάσο, δεν έχω βρεθεί σε τέτοιες συνθήκες και δεν ξέρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #397351

    να πεις στον καμπελα πως εχει μεγαλο λαθος. οταν μπεις στην βαλτα με τα νερα της λιμνης παγωμενα, και τα σπας για να περασεις, τοτε θα δεις αν κανει η οχι το καλτσακι νεπρεν.

     

     

    ακου και μενα που καθε χρονο περναω χιλιαδες ωρες μεσα στην βαλτα.

    ΓΙΑΤΙ,ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ

    ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ

    ΜΕ ΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ?

    ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ

    ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ

    ΕΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ Κ ΤΟΥ ΛΕΩ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΡΟΥΧΟ ΦΟΡΑΜΕ

    ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ?ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ.

    Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ.ΧΑΧΑΧΑ

    ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ,ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο GABELAS?

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #397405

    ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΠΑΠΙ!!!!

    😆 😆 😆

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΛΟΣ Κ ΦΙΛΟ CREL ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΑΠΟ ΤΗΣ

    4 ΤΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑΡΘΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ.

    ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΑΜΕ,

    ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΥΤΡΟ ΕΙΧΕ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠ ΟΛΑ.

    ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397453

    Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές! Μάλλον βρήκα τη λύση και είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να συμβεί ;-)!!!Θα σας δείξω σε μια δυο μέρες τι παίχτηκε!Μερικές φωτο και από μένα με κάποια παπιά από τον Οκτώβρη και το ανερχόμενο αστέρι μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397455

    Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές! Μάλλον βρήκα τη λύση και είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να συμβεί !!!Θα σας δείξω σε μια δυο μέρες τι παίχτηκε!Μερικές φωτο και από μένα με κάποια παπιά από τον Οκτώβρη και το ανερχόμενο αστέρι μου!

    ΜάΠαιδιά ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές! Μάλλον βρήκα τη λύση και είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να συμβεί ;-)!!!Θα σας δείξω σε μια δυο μέρες τι παίχτηκε!Μερικές φωτο και από μένα με κάποια παπιά από τον Οκτώβρη και το ανερχόμενο αστέρι μου! Μάλλον έκανα μ……κια και δεν εμφανίστηκε!!! Θα βρω τρόπο και τις ανεβάζω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397461

    Άλλη μία προσπάθεια!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #397465

    Άλλη μία προσπάθεια!!

    πολλα μπραβο και καλη συνεχεια , ωραιο και το εργαλειο , Briley LM  και Easy Hit εχεις βαλει η εκανα λαθος ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397469

    Να και οι υπόλοιπες!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397477

    και μία με το φιλαράκι μου

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    vag332 στις #397480

    vag332 wrote:
    Άλλη μία προσπάθεια!!

    πολλα μπραβο και καλη συνεχεια , ωραιο και το εργαλειο , Briley LM και Easy Hit εχεις βαλει η εκανα λαθος ?

    Ευχαριστώ Δημήτρη!Το τσοκάκι είναι briley,αλλά δεν θυμάμαι πιο έχω φορεμένο! Νομίζω είναι το Μ.Το LM δεν το έχω πάρει.Έχω φέρει το M,το IM και το IC,από αυτό το site:www.pshqeurope.com.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,551 έως 5,565 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων