DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,731 έως 5,745 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    197
    airman στις #404057

    Για νταλιανι αγιασματος μιλατε παιδια?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #404060

    ΤΖΟ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ… :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404062

    ΤΖΟ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ…

    εχουμε αρκετες μερες να δουμε καμια

    φωτο με το παραλλαγης σου τουφεκι 😀

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #404064

    aris_kalamata wrote:
    ΤΖΟ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΦΩΤΟ ΣΟΥ…

    εχουμε αρκετες μερες να δουμε καμια φωτο με το παραλλαγης σου τουφεκι

     

    ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ… 😉

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΔΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ…ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΩ ΠΑΠΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΗΝΑ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #404070

    Για νταλιανι αγιασματος μιλατε παιδια?

     

    ναι για εκει. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #404209

    Tasos75 wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    TOLISR1 wrote:
    Μπράβο! Μπρέπει να ήταν αξέχαστη εμπειρία. Δηλαδή μπορέσατε και πήρατε μαζί σας όπλα και φυσίγγια χωρίς πρόβλημα; Φαντάζομαι τα θηράματα δεν μπορούσατε να τε φέρετε εδώ… Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τόλη μπράβο και από μένα. Πήγατε με πρακτορείο; Αν όχι πώς κανόνισες με κυνηγ. άδειες κτλ; Όπλα φυσίγγια από εκεί ή δικά σου; Αν πήγες με πρακτορείο το 4ημερο πήγε πάνω από 1000άρικο ανά άτομο; Δώσε μας μερικές πληροφορίες γιατί μας άναψες φωτιές!

    Αεροπορικός πήγαμε , όπλα ήταν +110 euros , κοντά στα 200 το εισιτήριο. Φυσίγγια μπορείς να πάρεις μέχρι 5 κιλά μεικτό βάρος συσκευασία (πλαστικό βαλιτσάκι)+ όπλο , δηλαδή κοντά στα 100 φυσίγγια. Εμείς είχαμε στείλει 600 φυσίγγια με το κτελ … αλλά δεν τα δέχονται πια και πέρασαν bypass … δεν το ξανακάνω έτσι. Εκεί τα χρεώνουν ακριβούτσικα (14 euros τα Β&P Long range 36gr) αλλά τώρα θα φτιάξει γιατί θα κάνουν εισαγωγές μονοί τους. Άδεια (invitation) σου στέλνει ο διοργανωτής. Το πακέτο είναι 4 ημέρες , 3 κυνηγητικές , όλα μέσα 1100 euros , μαζί με εισιτήρια , όπλο , Tips πάει 1350->1400 και φυσικά τα φυσίγγια. Τα πουλιά τα καθαρίζουν στήθια κ μπουτάκια και στα στέλνουν με το κτελ , κανένα πρόβλημα. Βεβαία η τιμή μπορεί να παίξει λίγο …. Αυτό δεν το ξέρω … εμείς πήγαμε κ φιλικά εκεί , αλλά το πολύ να είναι +100 -> 200 μαχ, μπορεί κ όχι όμως.

     

    dio lekseis kai apo mena kai sorry gia ta greekenglish alla to lap den allazei glwsa

    loipon prwta ta arnitika

    epeidi ws gnwston leipw stin ollandia to thema kinigi edw stin roumania thelei akomi organwsi.

    xathikan polla papia logw reymatos tou potamioy kai i varka den mporouse na antapekselthei etsi opws eprepe.

    gia na min lew polla to pososto xamenwn itan para poli megalo eidika tin prwti mera

    ena allo einai oti edw oi roumanoi den kseroun apo tetoia kinigia.

    oi sinodoi itan diakosmitikoi kai mono kako kanane anti gia kalo

    ta fisigia pou pirame enw zitisame 3-4 itan 2aria ta pio polla kai tin teleytaia mera logw oti itan kiriaki kai ta magazia itan kleista rixname apo 0-7.

    kai me to thema katharismatos twn pouliwn distixws o roumanos boithos pou eixa me poulise me apotelesma na pane xamena tosa poulia.

    ayta itan ta arnitika

    ta thetika twra

    to basikotero einai oti o tolis kai o dimitris pou irthan epanw einai ta kalitera paidia kai me boithisan panw se kapoia themata pou bgikan stin poreia.

    apo papia pragmatika thewrw oti poli liga meri stin eyrwpi exoun tosa poulia

    itan apla ametrita

    sto apogeymatino de apla afineis to oplo katw kai xazeyeis

    to ksenodoxeio itan para poli kalo to fagito episis kai genika gia prwti fora mia xara

    ofeilw ena megalo eyxaristw ston toli kai ton perimenw pali gia ortykia ayti tin fora mazi me pedines!!!!!!!!

    naste oloi kala

    apo roumania

    giwrgos

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #404319

    dio lekseis kai apo mena kai sorry gia ta greekenglish alla to lap den allazei glwsa loipon prwta ta arnitika epeidi ws gnwston leipw stin ollandia to thema kinigi edw stin roumania thelei akomi organwsi. xathikan polla papia logw reymatos tou potamioy kai i varka den mporouse na antapekselthei etsi opws eprepe. gia na min lew polla to pososto xamenwn itan para poli megalo eidika tin prwti mera ena allo einai oti edw oi roumanoi den kseroun apo tetoia kinigia. oi sinodoi itan diakosmitikoi kai mono kako kanane anti gia kalo ta fisigia pou pirame enw zitisame 3-4 itan 2aria ta pio polla kai tin teleytaia mera logw oti itan kiriaki kai ta magazia itan kleista rixname apo 0-7. kai me to thema katharismatos twn pouliwn distixws o roumanos boithos pou eixa me poulise me apotelesma na pane xamena tosa poulia. ayta itan ta arnitika ta thetika twra to basikotero einai oti o tolis kai o dimitris pou irthan epanw einai ta kalitera paidia kai me boithisan panw se kapoia themata pou bgikan stin poreia. apo papia pragmatika thewrw oti poli liga meri stin eyrwpi exoun tosa poulia itan apla ametrita sto apogeymatino de apla afineis to oplo katw kai xazeyeis to ksenodoxeio itan para poli kalo to fagito episis kai genika gia prwti fora mia xara ofeilw ena megalo eyxaristw ston toli kai ton perimenw pali gia ortykia ayti tin fora mazi me pedines!!!!!!!! naste oloi kala apo roumania giwrgos

    Γειά σου Γιώργο,

    Καιρό είχαμε να σε διαβάσουμε. Προσωπικά το μόνο που με στεναχωρεί από αυτά που διαβάζω είναι το θέμα της συλλογής των πουλιών. Είναι δύσκολο να μπει σε κάποιο σημείο ένα δίχτυ ώστε να ‘κολάνε’ επάνω τα σκοτωμένα και να μην τα παίρνει το ρεύμα; Έχει κίνηση από βάρκες το συγκεκριμένο ποτάμι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #404395

    αν και μακρια ηSSτα τσαλακωσε

     

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    KΑΙ YΠΤΙΟ????

    😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404398

    τζο wrote:
    αν και μακρια ηSSτα τσαλακωσε [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    KΑΙ YΠΤΙΟ????

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    τελικα τα καθαρα ειναι τρελα φετος τα εχω βρει τυχαια αρκετες φορες σε περιεργα μερη

    στο ιδιο μερος που εχει κοσμο πρωι και απογευμα  μια βολτα πριν 2 μαρες κατα της 12 μμ και 2 καθαρα

    σημερα στο ιδιο μερος 2μμ αλλα 2 καθαρα 😉

    αυτη τη φορα προσθιο 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404399

    falcon wrote:

    τζο wrote:
    αν και μακρια ηSSτα τσαλακωσε [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    KΑΙ YΠΤΙΟ???? https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    τελικα τα καθαρα ειναι τρελα φετος τα εχω βρει τυχαια αρκετες φορες σε περιεργα μερη στο ιδιο μερος που εχει κοσμο πρωι και απογευμα μια βολτα πριν 2 μαρες κατα της 12 μμ και 2 καθαρα σημερα στο ιδιο μερος 2μμ αλλα 2 καθαρα αυτη τη φορα προσθιο

    σημερινο  προσθιο

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #404415

    εγω ειπα να παω μετα απο τοσο καιρο για απογευματινο κ φευγοντας εκλαιγα κανα 10λεπτο για να μη ριξω μπινελικια…..

    αρχιζοντας ολα μα ολα ειναι μια απεραντη θαλασσα πλεον περιξ της τακας…βλεποντας αυτο τραβηξα για τις γνωστες γουβες καρμανιολα…εκει διαπιστωσα οτι δε περναει ο δρομος λογω νερων κ το αφησα λιγο πιο πισω…περπατωντας βλεπω οτι πλεον δεν υπαρχουν γουβες αλλα εχουν πλημμυρισει ολα τα χωραφια κ εχουν γινει ολα ενα σωμα μη μπορωντας να πας πουθενα…

    εχωντας ετσι η κατασταη λεω δε βαριεσαι θα κατσω πανω στ οδρομο καρτερι…νωρις νωρις με περνανε 3 πρασινα κανουν κατ ισβουρες στα 200 μ μακρυα κ γυρνανε καρφωτα , μου περασαν στα 45-50 μετρα υψος απο πανω μου τους τραβαω 3 φυσιγγια 2 ιδιογομωση 6αρια κ 1 super caccia 4αρι ζεματωντας το ενα αλλα δεν ελεγε να πεσει….στη συνεχεια περνει τηέφωνο η γυναικα και βαζοντας ξανα φυσιγγια στην αποθηκη δε κουμπωσα καλα καποιο κ μενει μεσα στη γλωσσα χωρις να μπορω να βαλω στη θαλαμη κ μενω σωβρακο…μπαινω στο αμαξι κ περνανε απο πανω μου 30 μικρα παρεα κ πεφτουν μπροστα στο αμαξι….

    πραγματικα παιδια με πηραν τα κλαμματα ,οχι γιατι δε πηρα παπι αλλα γιατι δε μπορουδα να τους ριξω…. :mrgreen:

    πληρης απογοητευση….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #404432

    τζο wrote:

    falcon wrote:

    τζο wrote:
    αν και μακρια ηSSτα τσαλακωσε [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    KΑΙ YΠΤΙΟ???? https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    τελικα τα καθαρα ειναι τρελα φετος τα εχω βρει τυχαια αρκετες φορες σε περιεργα μερη στο ιδιο μερος που εχει κοσμο πρωι και απογευμα μια βολτα πριν 2 μαρες κατα της 12 μμ και 2 καθαρα σημερα στο ιδιο μερος 2μμ αλλα 2 καθαρα αυτη τη φορα προσθιο

    σημερινο προσθιο [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Να δω και πεταλούδα να τρελαθώ!!! 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #404441

    εγω ειπα να παω μετα απο τοσο καιρο για απογευματινο κ φευγοντας εκλαιγα κανα 10λεπτο για να μη ριξω μπινελικια….. αρχιζοντας ολα μα ολα ειναι μια απεραντη θαλασσα πλεον περιξ της τακας…βλεποντας αυτο τραβηξα για τις γνωστες γουβες καρμανιολα…εκει διαπιστωσα οτι δε περναει ο δρομος λογω νερων κ το αφησα λιγο πιο πισω…περπατωντας βλεπω οτι πλεον δεν υπαρχουν γουβες αλλα εχουν πλημμυρισει ολα τα χωραφια κ εχουν γινει ολα ενα σωμα μη μπορωντας να πας πουθενα… εχωντας ετσι η κατασταη λεω δε βαριεσαι θα κατσω πανω στ οδρομο καρτερι…νωρις νωρις με περνανε 3 πρασινα κανουν κατ ισβουρες στα 200 μ μακρυα κ γυρνανε καρφωτα , μου περασαν στα 45-50 μετρα υψος απο πανω μου τους τραβαω 3 φυσιγγια 2 ιδιογομωση 6αρια κ 1 super caccia 4αρι ζεματωντας το ενα αλλα δεν ελεγε να πεσει….στη συνεχεια περνει τηέφωνο η γυναικα και βαζοντας ξανα φυσιγγια στην αποθηκη δε κουμπωσα καλα καποιο κ μενει μεσα στη γλωσσα χωρις να μπορω να βαλω στη θαλαμη κ μενω σωβρακο…μπαινω στο αμαξι κ περνανε απο πανω μου 30 μικρα παρεα κ πεφτουν μπροστα στο αμαξι…. πραγματικα παιδια με πηραν τα κλαμματα ,οχι γιατι δε πηρα παπι αλλα γιατι δε μπορουδα να τους ριξω…. πληρης απογοητευση….

     

    εσυ φιλε ετυχες στην περιπτωση που λεει οτι τα πουλια θα περασουν την ωρα που θα πας για κατουρημα, θα αναβεις τσιγαρο, θα χαζευεις, θα ψαχνεις ενα χαμενο πουλι, θα γεμιζεις το οπλο, κλπ  👿

    λενε οτι στο κυνηγι πρεπει να παιρνουμε και δευτερο οπλο για να μη ξεμεινουμε απο βλαβη.

    εχω δεν το εχω κανει ποτε.

    ειναι μεσα στο παιχνιδι και αυτο. τι να κανουμε 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404743

    αν και απο νερα και καιρο εδω πανω ειναι χαλια

    υπαρχουν μερη που αγαπουν υα καθαρα

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404747

    αν και απο νερα και καιρο εδω πανω ειναι χαλια υπαρχουν μερη που αγαπουν υα καθαρα [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,731 έως 5,745 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων