BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #417042

    Λοιπόν, την εβδομάδα που μας πέρασε έλαβα ένα πολύ καλό δώρο. Μια καινούργια Α5. Συνθετική με 71 πόντους κάννη. Απ’οτι ειδα οι συνθετικες ειναι super magnum. Σημερα ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω μερικες βολες στο σκοπευτηριο. Το οπλο αν και αδρανιας δεν κλωτσαει. Σχεδον το ιδιο με μια fusion. Δοκιμασα και δραμια 64γρ super magnum φυσιγγια και τα ερριξε μια χαρα χωρις να κλωτσαει ιδιαιτερα. Πολυ ανεκτο. Εχει το θεμα με το κλειστρο οπως και οι benelli, πρεπει να το αφησεις να κλεισει μονο του και οχι αργα κρατωντας το. Ερριξε και σκοπευτικα φυσιγγια 24γρ. χωρις εμπλοκη. 1 εμβλοκη εκανε μονο με ενα σκοπευτικο B&P sporting & compak 28γρ. αλλα μαλλον κατι ειχε το φυσιγγι η το οπλο θελει λιγο στρωσιμο. Αυτο που προσεξα ειναι πως συνολικα το οπλο με 1 φλατζα στο κοντακι για το μηκος και 71 cm καννη εχει το ιδιο μηκος με την Maxus 71cm με 1 φλατζα στο κοντακι και τσοκ briley που εξεχει 2 ποντους απο την καννη. Ειναι δηλαδη λιγο μακρυτερο απο την maxus με ιδια καννη. Το βαρος ειναι κοντα στα 3 κιλα. 1 πραγμα μονο δεν μου πολυ-αρεσε, οταν λυσεις το οπλο και κρατησεις τη βαση χωρις την καννη και χωρις να βαλεις την παπια αν κουνησεις προς τα κατω το οπλο (η ακρη της αποθηκης να κοιταζει το πατωμα) τοτε βγαινει απο την θεση της η ουρα του κλειστρου απο την υποδοχη που εχει προς το κοντακι με αποτελεσμα αν τυχον δεν το παρεις χαμπαρι και δεσεις το οπλο τοτε δεν κουνιεται το κλειστρο. Πρεπει να το γυρισεις λιγο λοξα και αναποδα ωστε να μπει στην θεση του παλι. Αν λυσεις το οπλο και βαλεις την παπια χωρις να το ταρακουνήσεις  τοτε ολα καλα και δεν φευγει απο την θεση το κλείστρο. Τελικα το προβληματακι αυτο δεν ειναι και τοσο προβλημα. Απο το καταστημα που το αγορασα μου ειπαν πως και τα Benelli εχουν τετοια θεματα (δεν ξερω αν ειναι οντως ετσι γιατι δεν εχω Benelli).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #417128

    Κυριοι συναδελφοι ετσι πληροφοριακα να σας ενημερωσω σχετικα με το προβλημα που σας ειχα αναφερει πιο πανω.Αφου εστειλα 6 email στην μαμα εταιρια στο βελγιο σε συγκεκριμενους ανθρωπους της ,δεν πηρα ποτε απαντιση απο αυτους,η απαντιση εγινε μεσω του ελληνα αντιπρωσωπου στην ελλαδα και ειναι η εξης .Δεν ασχολουνται οι κυριοι με τον καθε μ____α πελατη τους.η μοναδικη λυση που δωθηκε εκ μερους της ελληνικης αντιπρωσωπιας ηταν να πληρωσω μια καινουργια καννη σε τιμη κοστους.Για να μην αρχισω και βριζω και σβηστει το ποσταρισμα θα ευχαριστισω μονο τον κ ΤΑΣΣΟ ΣΥΡΜΑ γιατι εκανε οτι μπορουσε να με εξυπηρετισει μεσα στα πλαισια της αρμοδιοτιτας του.Λυπαμαι που ερωτας μου με τα μπραουνιγκ ειχε αυτο το τελος,αυτα και μονο ως προς ενημερωση σας,ευχαριστω.

     

    Ο τασσος με ειχε βοηθησει παρα πολυ με την επιλογη ενος οπλου πιο παλια και παρολο που τον ειχα πρηξει εδωπου τα λεμε παντα ηταν πολυ εξυπηρετικος και κυριος σε ολα του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #417321

    Για να μην αρχισω και βριζω και σβηστει το ποσταρισμα θα ευχαριστισω μονο τον κ ΤΑΣΣΟ ΣΥΡΜΑ γιατι εκανε οτι μπορουσε να με εξυπηρετισει μεσα στα πλαισια της αρμοδιοτιτας του.

    Για να μην τα ισοπεδώνω όλα, οφείλω και εγώ να προσθέσω σε σχέση με προηγούμενα ποσταρίσματά μου στο συγκεκριμένο θέμα, ότι ο Κος. Σύρμας είναι ο μόνος που  με έχει εξυπηρετήσει αρκετές φορές σε διάφορες απορίες και ερωτήσεις μου. Γενικώς όμως με την αντιπροσωπία δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εξυπηρετικότητά τους και σε άλλα θέματα (παραγγελία φυσιγγίων, φυσιγγιοθήκης για Cal.20, και άλλων πραγμάτων.) Με την Browning μου πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #417694

    Είδα σήμερα το 725 στην έκθεση (στην απλή του έκδοση την κυνηγετική) και δεν με εντυπωσίασε καθόλου. Περίμενα καλύτερο ζύγισμα και καλύτερη αίσθηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #419648

    Καλημέρα φίλοι μου.

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος,πως δουλεύει το σύστημα που υπάρχει στην αριστερή μεριά του όπλου,το λεγόμενο cut-off; (βλέπε φωτογραφία).

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #419654

    Είδα σήμερα το 725 στην έκθεση (στην απλή του έκδοση την κυνηγετική) και δεν με εντυπωσίασε καθόλου. Περίμενα καλύτερο ζύγισμα και καλύτερη αίσθηση.

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Συμφωνω.

    Τα μετρα του δεν εχουν καμμια σχεση με αυτα που ξεραμε στα προηγουμενα οπλα.

    Επισης μου εδωσε την εντυπωση της φτηνοκατασκευης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #419659

    Τα μετρα του δεν εχουν καμμια σχεση με αυτα που ξεραμε στα προηγουμενα οπλα. Επισης μου εδωσε την εντυπωση της φτηνοκατασκευης.

    Μου φάνηκε και αρκετά μπροστόβαρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    iren40 στις #419691

    Καλησπέρα θα ηθελα τη γνώμη σας: B725 SPORTER ή CYNERGY SPORTER;

    Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #419759

    Διαμαντής wrote:
    Καλημέρα φίλοι μου. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος,πως δουλεύει το σύστημα που υπάρχει στην αριστερή μεριά του όπλου,το λεγόμενο cut-off; (βλέπε φωτογραφία). Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    ….Κανοντας πισω τον μοχλο κρατα τοκλειστρο ανοικτο για γρηγορη αλλαγη φυσιγγιου…

    !!!!!!!!! Η ΔΟΞΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΗΜΕΡΗ, ΑΛΛΑ Η ΑΦΑΝΕΙΑ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ. !!!!!!!!!!!!!!!!
    ——————————————————————————————————————————————————————— .

    μάλιστα,ευχαριστώ πολύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #420052

    να σας πω κ εγω τη δικια μου ιστορια σχετικα με την αντιπροσωπεια της browning.

    το 2009 ειχα αγορασει το 525classic. το οπλο  σα  χρηση συνολικα ητνα με κατω απο 2000 φυσιγγια κ χρησιμοπειτο σε κυνηγι τσιχλας αποκλειστικα.

    περσι παρουσιασε καποιο μικροπροβλημα στις θαλαμες αλλα φετος το προβλημα αυτο διογκωθηκε οχι τοσο πολυ.

    μετα απο επικοινωνια με τον κ.Συρμα το οπλο το εδωσα στον οπλουργο που συνεργαζεται η εταιρεια το οποιο το αφησα λογω ταξιδιου 10μερες να το παρω στ ογυρισμο.

    στο γυρισμο κ παραλαμβανωντας το οπλο μου ητνα παρων κ ο κ.Συρμας κ μου ειπε κατευθειαν αλλαγη οπλου χωρις καποιο αντιτιμο η διαλεγεις καποιο μοντελο μεγαλυτερο κ δινεις τη διαφορα.

    πηγαινωντας στο καταστημα που το ειχα παρει για τα διαδικαστικα κ επωφελουμενος της προσφορες που ειχε αγορασα το GP Sporter me 76cm καννες..

    οταν το επωμισα ειπα δεν εινα ιδυνατον αλλο οπλο τελειως…..

    ενα μεγαλο ευχαριστω για την αψογη συμπεριφορα τους θελω να πω κ ως εταιρεια κ στον κ.Συρμα για τη συμπεριφορα του στην επιλυση του προβληματος μου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #420053

    Aκη τι συνεβη με τις θαλαμες ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #420054

    Άκη καλορίζικο και καλοντούφεκο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #420055

    Aκη τι συνεβη με τις θαλαμες ?

     

    να μην επεκταθουμε στο τι ειχαν γιατι κ ο οπλουργος σηκωσε τα χερια κ κοιταζωντας το γουρλωσε τα ματια.για να δει ακριβως το σημειο προβληματος του το εδειξα αρκετες φορες, εγω δε ρωτησα καν τι ειχε απλα ρωτησα τι κανουμε τωρα ….παντως να επισημανω οτι η καθαριοτητα του ηταν υποδειγματικη καθαρισμα μετα απο καθε κυνηγι…

     

    Άκη καλορίζικο και καλοντούφεκο…

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

     

     

    ευχαριστω κωστη….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #420058

    να σας πω κ εγω τη δικια μου ιστορια σχετικα με την αντιπροσωπεια της browning. το 2009 ειχα αγορασει το 525classic. το οπλο σα χρηση συνολικα ητνα με κατω απο 2000 φυσιγγια κ χρησιμοπειτο σε κυνηγι τσιχλας αποκλειστικα. περσι παρουσιασε καποιο μικροπροβλημα στις θαλαμες αλλα φετος το προβλημα αυτο διογκωθηκε οχι τοσο πολυ. μετα απο επικοινωνια με τον κ.Συρμα το οπλο το εδωσα στον οπλουργο που συνεργαζεται η εταιρεια το οποιο το αφησα λογω ταξιδιου 10μερες να το παρω στ ογυρισμο. στο γυρισμο κ παραλαμβανωντας το οπλο μου ητνα παρων κ ο κ.Συρμας κ μου ειπε κατευθειαν αλλαγη οπλου χωρις καποιο αντιτιμο η διαλεγεις καποιο μοντελο μεγαλυτερο κ δινεις τη διαφορα. πηγαινωντας στο καταστημα που το ειχα παρει για τα διαδικαστικα κ επωφελουμενος της προσφορες που ειχε αγορασα το GP Sporter me 76cm καννες.. οταν το επωμισα ειπα δεν εινα ιδυνατον αλλο οπλο τελειως….. ενα μεγαλο ευχαριστω για την αψογη συμπεριφορα τους θελω να πω κ ως εταιρεια κ στον κ.Συρμα για τη συμπεριφορα του στην επιλυση του προβληματος μου….

    Επίσημος αντιπρόσωπος Καλαμάτας και πλεον GPακιας!!!!!

     

    Καλορίζικο Άκη!!!

    Να το χαρείς !!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #420067

     

    Επίσημος αντιπρόσωπος Καλαμάτας και πλεον GPακιας!!!!!

    Τρίτωσε το ..κακό στό Σύλλογο 🙂   καλοντούφεκο και καλά καπνίσματα !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων