ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 292 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #475134

    Πατριώτες σαν να τα έκανε γάργαρα ο Αλέξ. Είδε ότι κοντά στις 250 χιλ κυνηγοί με τα τις οικογένειας και λοιπών συγγενών θα τον μουντζούρωναν και μάλιστα πολύ άσχημα και το άλλαξε το τροπάριο .. “οψόμεθα” μετά το περας τον εκλογών το τι σχηματισμούς θα κανεις κατά τις γυμναστικές επιδείξεις… κωλοτουμπες πιρουέτες :yahoo: :yahoo: και αλλά πολλά που εμπεριέχει το πολιτικό ρεπερτόριο του ψεύδους. :negative: :negative:

    http://www.enikos.gr/ekloges-2015/290436,Tsipras:_%E2%80%9CWeydh_kai_provokatorika%E2%80%9D_ta_dh.html


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #475135

    ΚΑΡΑΓΚΙΩΖΙΛΙΚΙΑ!!!!!! τα λεω εγω αυτα!!!!!!!! επυσεις εχει διλωσει και αθεως!!!! τι εκανε τα θεωφανια στον αγιασμο τον υδατων στον πειραια??????? απο τετοιες δεσμευσεις χορτασαμε προεκλογικα ανα καλο δεν ειδαμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #475144

    Ούτε τους πιστεύω, ούτε φυσικά τους εμπιστεύομαι.
    Αν ας πούμε σχηματίσει κυβέρνηση ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α. με οριακή πλειοψηφία στο κοινοβούλιο, την ώρα της ρυθμιστικής ή όποτε τους έρθει, θα υποχωρήσει σίγουρα κάτω από τις πιέσεις των οικολογούντων του κόμματος.
    Άλλωστε θα πρέπει να ικανοποιήσει κάποιες από τις επιθυμίες τους και αν η 1η και καλύτερη δεν είναι η κατάργηση ή ο περιορισμός του κυνηγίου, ως περιφανή νίκη και κατάκτηση, δεν γνωρίζω ποια μπορεί να είναι.

    Υγ. Η είδηση και εδώ: http://www.protothema.gr/politics/article/441751/tsipras-den-tha-katargisoume-to-kunigi/ η απάντηση του “τσίου” – που δεν έχει δημοσιευτεί ακόμη – είναι δική μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #475151

    «Δεσμευόμαστε ότι σε συνεργασία με τους κυνηγετικούς συλλόγους και τις ομοσπονδίες τους θα επιδιώξουμε να βρούμε τις καλύτερες δυνατές παρεμβάσεις, με στόχο τόσο τη συνέχιση της κυνηγετικής δραστηριότητας όσο και της προστασίας της βιοποικιλότητας της πατρίδας μας», τόνισε. ο Τσιπρας

    αρα θα γινουν παρεμβασεις, και να ειμαστε σιγουροι οτι θα ειναι προς οφελος των κυνηγων
    (γέλια….)
    :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475152

    Φιλε Μαριε με καλυψες πληρος. Συμφωνω απολυτα με τις θεσεις σου και επειδη πιστευω οτι με αυτους θα βρουμε το διαολο μας καλα θα κανουν ολοι να σκευτουν καλα τι θα ριξουν στην καλπη στις 25 του μηνα . Και μην μου πει κανεις οτι βαζω σε προτερεοτητα το κυνηγι απο το τι θα φανε αυριο τα παιδια μου, γιατι θα του απαντησω οτι με ανθρωπους εγωκεντρικους που ενδιαφεροντε μονο για το τι πιστευουν αυτοι, οτι ειναι σωστο χωρις να λαμβανουν υποψιν τους ουτε μελετες επιστημονων ουτε καν να καθοντε σε ενα τραπεζι και να λυσουν τις οποιες διαφωνιες τους με διαλογο, εγω προσωπικα δεν θελω να εχω μαζι τους νταλαβερια. Εγω τυπους του ειδους ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ απλος τους ξεγραφω για να μην πω κατι αλλο και εχουμε επεμβαση του συντονιστη ………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #475161

    Φιλε Μαριε με καλυψες πληρος. Συμφωνω απολυτα με τις θεσεις σου και επειδη πιστευω οτι με αυτους θα βρουμε το διαολο μας καλα θα κανουν ολοι να σκευτουν καλα τι θα ριξουν στην καλπη στις 25 του μηνα . Και μην μου πει κανεις οτι βαζω σε προτερεοτητα το κυνηγι απο το τι θα φανε αυριο τα παιδια μου, γιατι θα του απαντησω οτι με ανθρωπους εγωκεντρικους που ενδιαφεροντε μονο για το τι πιστευουν αυτοι, οτι ειναι σωστο χωρις να λαμβανουν υποψιν τους ουτε μελετες επιστημονων ουτε καν να καθοντε σε ενα τραπεζι και να λυσουν τις οποιες διαφωνιες τους με διαλογο, εγω προσωπικα δεν θελω να εχω μαζι τους νταλαβερια. Εγω τυπους του ειδους ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ απλος τους ξεγραφω για να μην πω κατι αλλο και εχουμε επεμβαση του συντονιστη ………..

    :good: Με καλυψες απολυτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #475168

    παιδιά οι άνθρωποι είναι λίαν επιεικώς ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ,και για το κυνήγι αλλα πιο πολύ
    για την ΕΛΛΑΔΑ την ίδια.
    1)θα φέρνουν ελεύθερα τους μετανάστες και θα τους δώσουν και χαρτιά
    2)θα αφοπλήσουν την αστυνομία

    ποιος λογικός άνθρωπος θα μπορούσε να σκεφτεί κάτι τέτοιο,ποιός;;;; :mail: :unsure:

    σε λίγο θα μας πούν οτι θα αφήσουν ελεύθερους και τους τρομοκράτες γιατί δεν θα τους το
    επιτρέπη η ιδεολογία τους,ήμαρτον :negative: :negative: 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #475170

    εσείς τι καταλαβένετε απο αυτό το κείμενο;;;;;;;;

    Δεσμευόμαστε ότι σε συνεργασία με τους κυνηγετικούς συλλόγους και τις ομοσπονδίες τους θα επιδιώξουμε να βρούμε τις καλύτερες δυνατές παρεμβάσεις, με στόχο τόσο τη συνέχιση της κυνηγετικής δραστηριότητας όσο και της προστασίας της βιοποικιλότητας της πατρίδας μας».

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475172

    Αυτο ακριβος που λενε :ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ = ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟΤΕΡΟ (οπως ειχαμε δεσμευτει) γιαυτο απαγορευσαμε τα μισα φετος και τα αλλα μισα του χρονου………χαηβανια α χαηβανια……ετσι θα μας πουνε και μετα θα ξεκαρδιζονται στα γελια που μας την φερανε……..
    Καταλαβες Μανωλακη……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #475182

    ειναι καραδεδομενο οτι εαν βγει ο Συριζα

    το κυνηγι θα αλλαξει εντελως οψη.δεν εχετε παρα να διαβασετε τις προγραμματικες δηλωσεις
    +η συνεργασια με οικολογους πρασινους
    με λιγα λογια θα μας ριξουν στην παρανομια,
    και επειδη το ξερουν ειναι στα σκαρια και προταση ,να συλλεγωντε τα κυνηγετικα οπλα απο την αστυνομια,οταν δεν υπαρχει κυνηγετικη περιοδος.. :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475188

    χαχαχαχαχα καθαρη χουντα δηλαδη……… :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475191

    Περικλη ας κοπιασουν παλικαρι μου να τους τα δωσω οποτε θελουν …….αλλα να μου πουνε τι νουμερο προτιμανε τα χαηβανια. Τα ντουφεκια τα δικα μου δεν βγενουν απο το σπιτι παρα μονο για κυνηγι ………..αντε γιατι πολυ κουβεντα καναμε με τους α……..δες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #475228

    Καλημέρα στο συνάφι!

    Όπως είπαν και οι προηγούμενοι…και μετά την χθεσινή συνέντευξη στον ενικό με τον Χατζηνικολάου τα πράγματα είναι εντελώς ξεκάθαρα!!

    Το κυνήγι…αλλά ακόμα χειρότερα η χώρα θα μπεί σε περιπετεία! και ο τελευταίος σε αυτή την χώρα θα πρέπει να το καταλάβει! Ο ΣΥΡΙΖΑ μιλάει στο θυμικό του Έλληνα και λέει πολύ ωραία πράγματα…τα οποία όμως είναι ΑΝΕΔΑΦΙΚΑ! Για να μην μπώ σε σχολιασμό πραγμάτων ασχέτων με το κυνήγι θα μείνω σε αυτά!

    2.500.000 ~ 3.000.000 είναι τα νόμιμα κυνηγετικά όπλα στην Ελλάδα! Πως θα τα σφραγίσει? θα χτίσει αποθήκες για την φύλαξη τους?? Πως θα γίνει η παράδοση και παραλαβή των όπλων? Μόνο για να το παραδωθούν τα όπλα…θέλεις 3 με 4 μήνες για να ολοκληρωθεί η διαδικασία…και μετά άλλους 3 με 4 για να τα ξαναδώσεις πίσω…δηλαδή με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε!!

    Παχιά ωραία λόγια…αλλά ανεδαφικά!

    Συνεργασία με τους κυνηγετικούς συλλόγους και ομοσπονδίες?? σε ποιά βάση? ποία είναι η ατζέντα συνεργασίας?? ο περιορισμός του κυνηγίου χρονικά και χωρικά? ή μήπως η κατάργηση της θηροφυλακής που θέλει να την κάνει δημόσια…με κοπρίτες δημοσίους υπαλλήλους??

    Παχιά ωραία λόγια….και πάλι!!

    Ο ΣΥΡΙΖΑ σε όλα τα επίπεδα…τελικά θέλει να κάνει ΜΟΝΟΜΕΡΗ διαπραγμάτευση!! Μόνο ζητάει…δεν λέει τι πρόκυτε να δώσει στα πλαίσια μιας διαπραγμάτευσης στην οποία παίρνεις αλλά και δίνεις. ΜΟΝΟΜΕΡΗΣ διαπραγμάτευση εξ ορισμού δεν υπάρχει!!

    Εχτές είπε….αυτό είναι το πρόγραμμα μας…και όποιος το δεχτεί είναι καλοδεχούμενος! Ολίγον έγκυος δεν υπάρχει!

    Άρα…αυτό είναι και σε όποιον αρέσει!!

    Ας μας φωτίσει η λογική και όχι ο θυμός που δικαιολογημένα έχουμε στις 25/1

    :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kostas στις #475235

    Πολύ κρίμα.!
    Η επιβολή απόψεων θυμίζει ναζιστικές θεωρίες. Στις δημοκρατίες η λήψη αποφάσεων γίνεται με ανταλλαγή απόψεων. Ο ΣΎΡΙΖΑ μάλλον έχει καβαλήσει το καλάμι.
    Και πάλι κρίμα.!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #475243

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ZABALA213 wrote:</div>
    Φιλε Μαριε με καλυψες πληρος. Συμφωνω απολυτα με τις θεσεις σου και επειδη πιστευω οτι με αυτους θα βρουμε το διαολο μας καλα θα κανουν ολοι να σκευτουν καλα τι θα ριξουν στην καλπη στις 25 του μηνα . Και μην μου πει κανεις οτι βαζω σε προτερεοτητα το κυνηγι απο το τι θα φανε αυριο τα παιδια μου, γιατι θα του απαντησω οτι με ανθρωπους εγωκεντρικους που ενδιαφεροντε μονο για το τι πιστευουν αυτοι, οτι ειναι σωστο χωρις να λαμβανουν υποψιν τους ουτε μελετες επιστημονων ουτε καν να καθοντε σε ενα τραπεζι και να λυσουν τις οποιες διαφωνιες τους με διαλογο, εγω προσωπικα δεν θελω να εχω μαζι τους νταλαβερια. Εγω τυπους του ειδους ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ απλος τους ξεγραφω για να μην πω κατι αλλο και εχουμε επεμβαση του συντονιστη ………..

    :good: Με καλυψες απολυτα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΣ ΑΧΑΡΝΩΝ

    </div>

    Κατ’ αρχήν θέλω να δηλώσω ότι με κάλυψε ο Βάγγος, που τον κάλυψε απόλυτα ο Βασίλης τον οποίο είχα καλύψει πλήρως εγώ πρωτύτερα!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Και μην πείτε ότι είμαι εκτός θέματος αφού η παραπάνω φράση είναι κατεξοχήν ορθώς πολιτική :yes:

    όσον αφορά τις “καλύτερες δυνατές παρεμβάσεις” ΟΥΤΕ ΨΥΛΛΟΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΜΑΣ 😥

    κατά τα άλλα με κάλυψαν οι φίλοι Μάνος, Βασίλης, Περικλής και Κώστας :bye: :bye: :bye:

    Αμ, πως! B-)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 292 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων