SPINNING

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Spinning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #235103

    Για πέστε μου για κανένα καλό ψαράκι που το έχετε δουλέψει.και για καμιά καλαμαριέρα. :lol:

    αμαν ,εκτος απο ψαρια θα φαμε και καλαμαρια; :angry: :lol: :lol: ,βαζω το τηγανι στην φωτια


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #234908

    αμαν ,εκτος απο ψαρια θα φαμε και καλαμαρια; :lol: :) :) ,βαζω το τηγανι στην φωτια

    Εσύ κάτσε όμορφα γιατί έτσι και ανέβω επάνω κάηκε ο κολαράλος σου :lol: :lol: δεν θα προλαβένεις να
    τρως ψάρια :lol: ;) :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #234673

    Εσύ κάτσε όμορφα γιατί έτσι και ανέβω επάνω κάηκε ο κολαράλος σου :lol: :lol: δεν θα προλαβένεις να
    τρως ψάρια :lol: :) :angry:

    Συνονοματε κατ αρχας τελεια η φωτο στο συνταγμα !!!! ολα τα λεφτα (ευρω αν το προτιμας…) Οσο για συρτες κλπ πως και που ψαχνεσε ? (καθε περιοχη εχει τα δικα της) και μην ανησιχεις κουραστηκα να περιοδευω για να ψαχνω τα ψαρια – αλωστε τωρα πια αν και οποτε μπορω καπου εδω κοντα και με βαρκα αν θελει ο θεος και ο καιρος … :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #396498

    Η καλύτερη και αποδοτικότερη τεχνική μακράν απ τις υπόλοιπες παράκτιες!

    Μεγάλη τρέλα, καλάμια,μηχανισμοί,τεχνητά,καλαμαριέρες,νήματα, τα τεχνητά που μου έχουν δουλέψει πολύ είναι το BassDay LogSurf 124,Seaspin mommotti 140 και το Megabass Zonk,απίστευτα δολώματα.

    [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #397565

    Η καλύτερη και αποδοτικότερη τεχνική μακράν απ τις υπόλοιπες παράκτιες! Μεγάλη τρέλα, καλάμια,μηχανισμοί,τεχνητά,καλαμαριέρες,νήματα, τα τεχνητά που μου έχουν δουλέψει πολύ είναι το BassDay LogSurf 124,Seaspin mommotti 140 και το Megabass Zonk,απίστευτα δολώματα. [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 μέρες, 2 ώρες πριν από τον centro 76.

    ώπ καλός τον σπιναδόρο 😀  😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #397878

    Η καλύτερη και αποδοτικότερη τεχνική μακράν απ τις υπόλοιπες παράκτιες! Μεγάλη τρέλα, καλάμια,μηχανισμοί,τεχνητά,καλαμαριέρες,νήματα, τα τεχνητά που μου έχουν δουλέψει πολύ είναι το BassDay LogSurf 124,Seaspin mommotti 140 και το Megabass Zonk,απίστευτα δολώματα. [/URL]
    [/URL]
    [/URL]

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 μέρες, 11 ώρες πριν από τον centro 76.

    Στα συγκεκριμενα τεχνητα που αναφερεις τι ψαρια εχουν χτυπησει???και προτεινε μια καλη καλαμαριερα,παντα απο ακτη μιλαμε!!αν και φετος που ειπα να ψαρεψω κανενα καλαμαρι, δεν εχει  για την ωρα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397884

    centro 76 wrote:
    Η καλύτερη και αποδοτικότερη τεχνική μακράν απ τις υπόλοιπες παράκτιες! Μεγάλη τρέλα, καλάμια,μηχανισμοί,τεχνητά,καλαμαριέρες,νήματα, τα τεχνητά που μου έχουν δουλέψει πολύ είναι το BassDay LogSurf 124,Seaspin mommotti 140 και το Megabass Zonk,απίστευτα δολώματα. [/URL]
    [/URL]
    [/URL] Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 μέρες, 11 ώρες πριν από τον centro 76.

    Στα συγκεκριμενα τεχνητα που αναφερεις τι ψαρια εχουν χτυπησει???και προτεινε μια καλη καλαμαριερα,παντα απο ακτη μιλαμε!!αν και φετος που ειπα να ψαρεψω κανενα καλαμαρι, δεν εχει για την ωρα!!!

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 λεπτά πριν από τον skopeytis..

    Στο mommotti έχω πάρει λούτσους, εγώ το έχω σε χρώμα bar που είναι ας πούμε απομίμηση λούτσου και επειδή οι λούτσοι κανιβαλίζονται είναι πολύ αποδοτικό. Και τα άλλα χρώματα δουλεύουν καλά που μαθαίνω απο φίλους αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.

    Δες ομοιότητα: 

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Στο bassday έχω πάρει λαυράκια,γοφάρια αλλά και λούτσους, είναι ένα τεχνητό που το έχω σε διάφορα χρώματα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δουλέψω όταν πάω για ψάρεμα, σταθερή αξία, γενικά είναι ενα ψαράκι που έχουν πάρει διάφορα ψάρια,πολλά και καλά!

    Το megabass επειδή δεν υπάρχει στην ελληνική αγορά είναι λίγο διαδεδομένο και δουλεμένο στις ελληνικές θάλασσες,οπότε δεν έχει κορεστεί στα μάτια τον κυνηγιάρικον Έχει φανταστική κίνηση στο νερό και σπαστή γλώσσα που ευθυγραμμίζεται κατά την βολή και με του πέσει στο νερό κατεβαίνει λόγο αντίστασης και αρχίζει να κολυμπάει.Φίλος έχει πάρει Μεγάλα λαυράκια ,εγώ επειδή το απέκτησα πρόσφατα το έχω δουλέψει 2-3 φορές δινοντάς μου 2-3 καλά χτυπήματα και 2 παλαμίδες, ουσιαστικά είναι λαυρακοδόλωμα όμως.

    Καλαμάρια έχει πάντως,απο Γλυφάδα και μετά παίρνουμε καλαμάρια, πότε ένα δύο, πότε 5-6+ αναλόγως τον καιρό.

    Καλαμαριές δουλεύουν καλά οι glow ,δηλαδή με λίγο φως απ τον φακό φωσφορίζουν κι αν έχεις φακό με uv ακόμα καλύτερα στην διάρκεια.

    Έχουν πολλές εταιρίες τέτοιες καλαμαριέρες, εγώ έχω dtd,evegreen και river2sea 3άρες 15-16 γραμμάρια περίπου.

    http://www.psarema-shop.com/product.php?product_id=829

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #397897

    skopeytis. wrote:

    centro 76 wrote:
    Η καλύτερη και αποδοτικότερη τεχνική μακράν απ τις υπόλοιπες παράκτιες! Μεγάλη τρέλα, καλάμια,μηχανισμοί,τεχνητά,καλαμαριέρες,νήματα, τα τεχνητά που μου έχουν δουλέψει πολύ είναι το BassDay LogSurf 124,Seaspin mommotti 140 και το Megabass Zonk,απίστευτα δολώματα. [/URL]
    [/URL]
    [/URL] Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 μέρες, 11 ώρες πριν από τον centro 76.

    Στα συγκεκριμενα τεχνητα που αναφερεις τι ψαρια εχουν χτυπησει???και προτεινε μια καλη καλαμαριερα,παντα απο ακτη μιλαμε!!αν και φετος που ειπα να ψαρεψω κανενα καλαμαρι, δεν εχει για την ωρα!!! Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 4 λεπτά πριν από τον skopeytis..

    Στο mommotti έχω πάρει λούτσους, εγώ το έχω σε χρώμα bar που είναι ας πούμε απομίμηση λούτσου και επειδή οι λούτσοι κανιβαλίζονται είναι πολύ αποδοτικό. Και τα άλλα χρώματα δουλεύουν καλά που μαθαίνω απο φίλους αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει. Δες ομοιότητα: [/URL] Uploaded with ImageShack.us Στο bassday έχω πάρει λαυράκια,γοφάρια αλλά και λούτσους, είναι ένα τεχνητό που το έχω σε διάφορα χρώματα και δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δουλέψω όταν πάω για ψάρεμα, σταθερή αξία, γενικά είναι ενα ψαράκι που έχουν πάρει διάφορα ψάρια,πολλά και καλά! Το megabass επειδή δεν υπάρχει στην ελληνική αγορά είναι λίγο διαδεδομένο και δουλεμένο στις ελληνικές θάλασσες,οπότε δεν έχει κορεστεί στα μάτια τον κυνηγιάρικον Έχει φανταστική κίνηση στο νερό και σπαστή γλώσσα που ευθυγραμμίζεται κατά την βολή και με του πέσει στο νερό κατεβαίνει λόγο αντίστασης και αρχίζει να κολυμπάει.Φίλος έχει πάρει Μεγάλα λαυράκια ,εγώ επειδή το απέκτησα πρόσφατα το έχω δουλέψει 2-3 φορές δινοντάς μου 2-3 καλά χτυπήματα και 2 παλαμίδες, ουσιαστικά είναι λαυρακοδόλωμα όμως. Καλαμάρια έχει πάντως,απο Γλυφάδα και μετά παίρνουμε καλαμάρια, πότε ένα δύο, πότε 5-6+ αναλόγως τον καιρό. Καλαμαριές δουλεύουν καλά οι glow ,δηλαδή με λίγο φως απ τον φακό φωσφορίζουν κι αν έχεις φακό με uv ακόμα καλύτερα στην διάρκεια. Έχουν πολλές εταιρίες τέτοιες καλαμαριέρες, εγώ έχω dtd,evegreen και river2sea 3άρες 15-16 γραμμάρια περίπου. http://www.psarema-shop.com/product.php?product_id=829

    Καλα φιλε εισαι κατατοπιστικοτατος,μετα απο 10 χρονια εγγλεζικης τεχνικης αποφασισα να ασχοληθω και με το spinning γιατι ακουω καλα πραγματα και γενικα βγαινουν μεγαλα θηραματα!!βεβαια το εγγλεζικο ειναι η αδυναμια μου,σιγα σιγα ομως θα ξεκινησω και τo spinning να εχουμε και λιγο ποικιλια.οσο για τα καλαμαρια τις προαλλες στο λαιμο πηραμε απο 2-3 με ενα φιλο αλλα μικρα!!σ ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες και ευχομαι στις δυσκολες μερες που περναμε να μπορουμε να συνεχισουμε τα χομπυ μας!!!φιλικα τακης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #397899

    Και κατι τελευταιο,αυτα τα ψευτικα που τα βρισκουμε??το bassday επισης το εφερες απο ebay??αν θυμαμαι καλα τα bassday τα εκανε εισαγωγη ο Λαυρεντης στη Γλυφαδα(big game).Μαλλον ηθελα να ρωτησω για το megabass αν το εφερες απ εξω??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #397900

    ποια ειναι καλη εποχη για τα λαυρακια τωρα η κατα το μαρτη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397910

    Και κατι τελευταιο,αυτα τα ψευτικα που τα βρισκουμε??το bassday επισης το εφερες απο ebay??αν θυμαμαι καλα τα bassday τα εκανε εισαγωγη ο Λαυρεντης στη Γλυφαδα(big game).Μαλλον ηθελα να ρωτησω για το megabass αν το εφερες απ εξω??

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 39 λεπτά πριν από τον skopeytis..

    Και εγώ χρόνια εγγλέζικο, αλλά το έχω γυρίσει τελείως στο σπιν  και γέλασε το χειλάκι μου 🙂

    Στο λαιμό πηγαίνω κι εγώ για καλαμάρια, έχουν κόψει λίγο τώρα γιατί είχαν μπει παλαμίδες αλλά λογικά θα ξανά κάνουν έντονα την εμφάνισή τους.

    Τα bassday απ τον Λαυρέντη τα παίρνω κι εγώ, τα έχει και ο φαντάρος(fishingmania),όπως επίσης και οι δύο έχουν τα mommotti, τα zonk τα έφερα απο έξω, δυο διαφορετικά χρώματα. Το αγαπημένο μου είναι αυτό:

    http://www.ebay.com/itm/Megabass-Zonk-120-Gataride-Yoro-Yoro-Secret-Night-/400350131648?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d36ba35c0

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397913

    ποια ειναι καλη εποχη για τα λαυρακια τωρα η κατα το μαρτη;

    ΘΑ ΚΥΝΗΓΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΛΕΝΤΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΨΙΧΗΣΩ
    ΓΙΑΤΗ ΣΕ ΤΙΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΗΡΗΣΩ

    Μεγάλα λαυράκια έχουν βγεί την εποχή που λες, Μάρτη και μετά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #397914

    skopeytis. wrote:
    Και κατι τελευταιο,αυτα τα ψευτικα που τα βρισκουμε??το bassday επισης το εφερες απο ebay??αν θυμαμαι καλα τα bassday τα εκανε εισαγωγη ο Λαυρεντης στη Γλυφαδα(big game).Μαλλον ηθελα να ρωτησω για το megabass αν το εφερες απ εξω?? Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 39 λεπτά πριν από τον skopeytis..

    Και εγώ χρόνια εγγλέζικο, αλλά το έχω γυρίσει τελείως στο σπιν και γέλασε το χειλάκι μου Στο λαιμό πηγαίνω κι εγώ για καλαμάρια, έχουν κόψει λίγο τώρα γιατί είχαν μπει παλαμίδες αλλά λογικά θα ξανά κάνουν έντονα την εμφάνισή τους. Τα bassday απ τον Λαυρέντη τα παίρνω κι εγώ, τα έχει και ο φαντάρος(fishingmania),όπως επίσης και οι δύο έχουν τα mommotti, τα zonk τα έφερα απο έξω, δυο διαφορετικά χρώματα. Το αγαπημένο μου είναι αυτό: http://www.ebay.com/itm/Megabass-Zonk-120-Gataride-Yoro-Yoro-Secret-Night-/400350131648?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d36ba35c0

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 λεπτά πριν από τον centro 76.

    Αν ψαρευες στη μαρινα αλιμου(καλαμακι)εγγλεζικο θα γνωριζομαστε σιγουρα,εστω και φατσικα!!ο Μακης που δουλευει στο φανταρο ειναι και κυνηγος(benellakias)!!!και παλι σ ευχαριστω centro 76!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #397918

    skopeytis. wrote:
    Και κατι τελευταιο,αυτα τα ψευτικα που τα βρισκουμε??το bassday επισης το εφερες απο ebay??αν θυμαμαι καλα τα bassday τα εκανε εισαγωγη ο Λαυρεντης στη Γλυφαδα(big game).Μαλλον ηθελα να ρωτησω για το megabass αν το εφερες απ εξω?? Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 39 λεπτά πριν από τον skopeytis..

    Και εγώ χρόνια εγγλέζικο, αλλά το έχω γυρίσει τελείως στο σπιν και γέλασε το χειλάκι μου Στο λαιμό πηγαίνω κι εγώ για καλαμάρια, έχουν κόψει λίγο τώρα γιατί είχαν μπει παλαμίδες αλλά λογικά θα ξανά κάνουν έντονα την εμφάνισή τους. Τα bassday απ τον Λαυρέντη τα παίρνω κι εγώ, τα έχει και ο φαντάρος(fishingmania),όπως επίσης και οι δύο έχουν τα mommotti, τα zonk τα έφερα απο έξω, δυο διαφορετικά χρώματα. Το αγαπημένο μου είναι αυτό: http://www.ebay.com/itm/Megabass-Zonk-120-Gataride-Yoro-Yoro-Secret-Night-/400350131648?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d36ba35c0

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 21 λεπτά πριν από τον centro 76.

    Mε τι καλαμι σπιναρεις??εγω πριν χρονια οταν ειχε ο λαυρεντης τη mikado ειχα παρει ενα απο τον Πετραν στον Υμηττο συγκεκριμενα το ultra violet 3,00m 5-16 action της micado.για αρχη ηταν καλο,τωρα ομως ψαχνω κατι καλυτερο,και ενας γνωστος μου προτεινε το spider που εισαγει ο Κεφαλας στην Καισαριανη,το εχεις υποψιν???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #397938

    Τον Μάκη το ξέρω και με ξέρει, είναι άρρωστος με τις φάσσες . Στο καλαμάκι έχω πάει αρκετές φορές για εγγλέζικο και τώρα πηγαίνω για σπιν. Μη φανταστείς,ένα χρόνο είναι που ασχολούμαι φανατικά με το σπιν ,αλλά είχα την τύχη να έχω φίλους με πολύ αφοσίωση στην τεχνική και πήρα πολλά απ αυτούς.

    Απο καλάμια έχω το Hearty Rise Apache 15-30, Major Craft Zaltz 7-23 και εκ παραδρομής ένα Hearty Rise Sabre 15-42

    Το spider το έχω ακουστά,έχω διαβάσει όμως ότι είναι καλό καλάμι και τίμιο για τα λεφτά του. Έχει action που μπορείς να δουλέψεις αρκετά τεχνητά αλλά και πλανάκια.

    Και κρατάς το micado για σιλικόνες και καλαμαριέρες !

    Εμένα πάντως το μόνο που με χαλάει στο spider είναι ότι έχει low rider οδηγούς, σε σπινοκάλαμο δεν τους θέλω, δεν είναι κανόνας αυτό που λέω ,είναι τελείως προσωπική εκτίμηση που μπορεί να είμαι λάθος….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 145 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων