Αλλοδαποί σκοτώνουν έλληνες εν ψυχρώ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 274 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #400849

    στον εβρο κινηση παραμενει σταθερη, στο αιγαιο αυξανεται

    Δεν ξέρω ρε Κώστα …εγω άλλα διαβάζω.

    Θεαματική μείωση κατά 91% στην εισροή παράνομων μεταναστών από την περιοχή του Εβρου καταγράφεται την περίοδο εφαρμογής της επιχείρησης «Ξένιος Ζευς», http://www.e-go.gr/news/article.asp?catid=17826&subid=2&pubid=129173525


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #400850

    kryptia-e wrote:
    στον εβρο κινηση παραμενει σταθερη, στο αιγαιο αυξανεται

    Δεν ξέρω ρε Κώστα …εγω άλλα διαβάζω. Θεαματική μείωση κατά 91% στην εισροή παράνομων μεταναστών από την περιοχή του Εβρου καταγράφεται την περίοδο εφαρμογής της επιχείρησης «Ξένιος Ζευς», http://www.e-go.gr/news/article.asp?catid=17826&subid=2&pubid=129173525

    lol…

    αυτες τις μαλακιες ο δενδιας να παει να τις πει αλλου!

    να μας πει στην διαρκεια του χρονου τι γινεται… και να μας πει τι γινεται και στο αιγαιο…

    οι ασιατοαφρκανοι εισβολεις Διονυση αυξανονται. δεν μειωθηκαν. μονο κατι λιγοι αλβανορουμανοι εφυγαν. ΛΙΓΟΙ

    περσυ τετοιον καιρο στο κεντρο της θεσσαλονικης αμα εβλεπες 10 μαυρους και πολλοι ηταν. τωρα βλεπεις καμια χιλιους για πλακα. και μιλαω μονο για την τσιμισκη και γειτονικους δρομους. πουλανε μπροστα στα μαγαζια, μπροστα σε μπατσους και δημοτικη αστυνομια. η παραλιακη ειναι φισκα επισης. στον λευκο πυργο δεν μπορεις να περπατησεις απο πακιστανους και μαυρους. και δεν υπαρχει περιπτωση να περασουν κοριτσακια μονα τους (χωρις αγορια ενοω) και να φυγουν χωρις να τις κολησουν η μαμιαδες οι μαυροι (για να μην τους πω οπως πρεπει)

    πανε να μας κανουν αθηνα… θελω να πιστευω οτι δεν θα τους περασει ομως. στις πρωτες χοντρες μαλακιες που θα γινουν εδω (ελπιζω να μην γινουν) , τυπου “ομαδικος βιασμος ανηλικης απ πακιστανους σε παρκο”, θα γεμισει ο θερμαικος αφροασιατες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #400856

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΔΕΝΔΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΕΠΟΙΚΟΥΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΙΣ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ?

    http://youtu.be/dFFz481Xo6g

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #400857

    diomilesis wrote:

    kryptia-e wrote:
    στον εβρο κινηση παραμενει σταθερη, στο αιγαιο αυξανεται

    Δεν ξέρω ρε Κώστα …εγω άλλα διαβάζω. Θεαματική μείωση κατά 91% στην εισροή παράνομων μεταναστών από την περιοχή του Εβρου καταγράφεται την περίοδο εφαρμογής της επιχείρησης «Ξένιος Ζευς», http://www.e-go.gr/news/article.asp?catid=17826&subid=2&pubid=129173525

    lol… αυτες τις μαλακιες ο δενδιας να παει να τις πει αλλου! να μας πει στην διαρκεια του χρονου τι γινεται… και να μας πει τι γινεται και στο αιγαιο… οι ασιατοαφρκανοι εισβολεις Διονυση αυξανονται. δεν μειωθηκαν. μονο κατι λιγοι αλβανορουμανοι εφυγαν. ΛΙΓΟΙ περσυ τετοιον καιρο στο κεντρο της θεσσαλονικης αμα εβλεπες 10 μαυρους και πολλοι ηταν. τωρα βλεπεις καμια χιλιους για πλακα. και μιλαω μονο για την τσιμισκη και γειτονικους δρομους. πουλανε μπροστα στα μαγαζια, μπροστα σε μπατσους και δημοτικη αστυνομια. η παραλιακη ειναι φισκα επισης. στον λευκο πυργο δεν μπορεις να περπατησεις απο πακιστανους και μαυρους. και δεν υπαρχει περιπτωση να περασουν κοριτσακια μονα τους (χωρις αγορια ενοω) και να φυγουν χωρις να τις κολησουν η μαμιαδες οι μαυροι (για να μην τους πω οπως πρεπει) πανε να μας κανουν αθηνα… θελω να πιστευω οτι δεν θα τους περασει ομως. στις πρωτες χοντρες μαλακιες που θα γινουν εδω (ελπιζω να μην γινουν) , τυπου «ομαδικος βιασμος ανηλικης απ πακιστανους σε παρκο», θα γεμισει ο θερμαικος αφροασιατες

    Υπάρχει μια φυλή ανθρώπων, μια φυλή Θεών. Έχουν και οι δύο πνοή ζωής μόνο απο μια μητέρα. Χωριστές όμως δυνάμεις μας κρατάνε μοιρασμένους, και η μια είναι τίποτε, ενώ η άλλη έχει τον ορειχάλκινο ουρανό για σίγουρη Ακρόπολη. Και όμως έχουμε κάποια ομοιότητα σε μεγάλη ευφυία και δύναμη με τους αθανάτους και ας μήν ξέρουμε τι θα μας φέρει η μέρα. ΠΙΝΔΑΡΟΣ (ΣΤ Ωδή Νεμεονίκου)

    ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΣΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ 👿 👿

    http://youtu.be/C-nYsUXrdto

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #400860

    kryptia-e wrote:

    diomilesis wrote:

    kryptia-e wrote:
    στον εβρο κινηση παραμενει σταθερη, στο αιγαιο αυξανεται

    Δεν ξέρω ρε Κώστα …εγω άλλα διαβάζω. Θεαματική μείωση κατά 91% στην εισροή παράνομων μεταναστών από την περιοχή του Εβρου καταγράφεται την περίοδο εφαρμογής της επιχείρησης «Ξένιος Ζευς», http://www.e-go.gr/news/article.asp?catid=17826&subid=2&pubid=129173525

    lol… αυτες τις μαλακιες ο δενδιας να παει να τις πει αλλου! να μας πει στην διαρκεια του χρονου τι γινεται… και να μας πει τι γινεται και στο αιγαιο… οι ασιατοαφρκανοι εισβολεις Διονυση αυξανονται. δεν μειωθηκαν. μονο κατι λιγοι αλβανορουμανοι εφυγαν. ΛΙΓΟΙ περσυ τετοιον καιρο στο κεντρο της θεσσαλονικης αμα εβλεπες 10 μαυρους και πολλοι ηταν. τωρα βλεπεις καμια χιλιους για πλακα. και μιλαω μονο για την τσιμισκη και γειτονικους δρομους. πουλανε μπροστα στα μαγαζια, μπροστα σε μπατσους και δημοτικη αστυνομια. η παραλιακη ειναι φισκα επισης. στον λευκο πυργο δεν μπορεις να περπατησεις απο πακιστανους και μαυρους. και δεν υπαρχει περιπτωση να περασουν κοριτσακια μονα τους (χωρις αγορια ενοω) και να φυγουν χωρις να τις κολησουν η μαμιαδες οι μαυροι (για να μην τους πω οπως πρεπει) πανε να μας κανουν αθηνα… θελω να πιστευω οτι δεν θα τους περασει ομως. στις πρωτες χοντρες μαλακιες που θα γινουν εδω (ελπιζω να μην γινουν) , τυπου «ομαδικος βιασμος ανηλικης απ πακιστανους σε παρκο», θα γεμισει ο θερμαικος αφροασιατες Υπάρχει μια φυλή ανθρώπων, μια φυλή Θεών. Έχουν και οι δύο πνοή ζωής μόνο απο μια μητέρα. Χωριστές όμως δυνάμεις μας κρατάνε μοιρασμένους, και η μια είναι τίποτε, ενώ η άλλη έχει τον ορειχάλκινο ουρανό για σίγουρη Ακρόπολη. Και όμως έχουμε κάποια ομοιότητα σε μεγάλη ευφυία και δύναμη με τους αθανάτους και ας μήν ξέρουμε τι θα μας φέρει η μέρα. ΠΙΝΔΑΡΟΣ (ΣΤ Ωδή Νεμεονίκου)

    ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΣΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ http://youtu.be/C-nYsUXrdto

    και γω το ευχομαι!!! ειλικρινα!!!

    αλλα πιστευω οτι εδω αν συμβει κατι τετοιο δεν θα τους σηκωνει μετα το κλιμα…αν ξερω λιγο τους θεσσαλονικεις…τουλαχιστον ετσι ηταν ….αν αλλαξαμε τοσο πολυ, τι να πω…

    τα πραγματα δεν ειναι καλα παντως… 9μιση εκατομμυρια οι πραγματικοι ελληνες. και 4 οι λαθρο…με αυξητικες τασεις αυτοι και εμεις μειωνομαστε…

    και ερχεται και το δουβλινο 3…

    αλλα και να μην ερθει, το 2 ειναι υπεραρκετη ΦΥΛΑΚΗ για το εθνος μας. ειναι γκιλοτινα

    εντωμεταξυ, οι ισλαμιστες σε ολη την ευρωπη (και αμερικη καπως λιγοτερο) συνεχιζουν την τακτικη τους για “ισλαμοποιηση” του πλανητη. ισλαμοποιηση η οποια περιλαμβανει μεθοδους οπως, προπαγανδα, πλυση εγκεφαλου, δημιουργια “μειονοτητων” με το ζορι, βιασμοι(παγια και πανπαλαια μεθοδος εξισλαμισμου, κατα αυτους) , φονοι και γενοκτονιες (ενοπλες  η “ειρηνικες) εθνων , κατα προτιμηση λευκων η χριστιανικων (η ακομα καλυτερα και τα 2 μαζι)…

    ο διονυσης ξερει οτι ειμαι Ελληνιστης. δεν εχω την καλυτερη αποψη για τα ιουδαικα δοματα…

    αλλα το χειροτερο ΟΛΩΝ κατα ΠΟΛΥ ειναι το ισλαμ. με μεγαλη διαφορα.

    ειναι το πιο …μισανθρωπο δογμα που βγηκε απο το ισραηλ.

    και οχι μονο απεναντι στις γυναικες…

    δειτε ρε παιδια το εμποριο λευκης σαρκος…οι περισσοτερες κοπελες ειναι απο βορειες χωρες, ξανθιες κτλ και προοριζονται για τα “χαρεμια” της μεσης ανατολης…

    η φυλη αυτη και γενικα ολη αυτη η θρησκευτικη καστα που λεγεται ισλαμ, αντιμετωπιζει τα εθνη μας, ως κρεας. τα κοριτσια μας για αυτους δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα κομματι κρεας με μια τρυπα, που προοριζεται για ικανοποιηση τους. ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΖΩΑ. και εμεις, ειμασε για αυτους απλα ενα εμποδιο που πρεπει να ξεπερασουν για να τις αποκτησουν…

    το καταλαβαινετε? αυτοι οι υπανθρωποι πρεπει να παρουν ποδι απο την ελλαδα ΤΩΡΑ. ολοι οι ξενοι, αλλα ΑΥΤΟΙ ακομα πιο γρηγορα!!! πριν μας αφανησουν τελειως.

    δειτε τι τραβανε οι δυτικοευρωπαικες χωρες τοσα χρονια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #400868

    Εμένα η ένστασή μου είναι για κάθε μορφής φανατισμό.Ιδιαίτερα όταν αφορά θρησκευτικό φανατισμό.

    Ο φανατισμός τυφλώνει και το μόνο που κάνει είναι να μισείς ότιδήποτε διαφορετικό.

    Το βίντεο με το αυτομαστίγωμα των σιιτών όταν το είδα έπαθα και εγω σοκ.Φυσικά πρόκειται για ένα παναρχαιο τελετουργικό ένος πολιτισμού που εγω δεν καταλαβαίνω .Οπως δεν καταλαβαίνουν πολλοί τα δικά μας τελετουργικά που γίνονται σε διάφορα μέρη του κόσμου.Θυμάμαι που μου  έλεγε ο πατέρας μου (στρατιωτικός υποβρυχιάς) όταν είχαν παει να φέρουν τον Κατσώνη απο την Αμερική , τους επιασε πάσχα και φυσικά έπρεπε να σουβλίσουν αρνί.Γι αυτούς ήταν φυσιολογικό να ψήνουν ολόκληρο αρνί , για όλους τους άλλους ήταν αδιανόητο αυτό που έκαναν με αποτέλεσμα να μαζευτεί όλη η βάση των αμερικανών για να δουν τι  έκαναν αυτοί οι Ελληνες.

    Ολοι αγαπάμε την πατρίδα μας και εγω πρώτος απ όλους.Φυσικά και δεν μου αρέσει να  βλέπω ανθρώπους απο αλλα μέρη να μπαίνουν στην χώρα μου παράνομα ότι ώρα γουστάρουν και να κάνουν ότι θέλουν χωρίς έλεγχο και χωρίς περιορισμό.Εμαθα όμως να ξεχωρίζω τους πραγματικούς υπαίτιους αυτής της κατάστασης  που σε καμία περίπτωση <κατά την αποψή μου πάντα> δεν είναι οι ίδιοι οι μετανάστες.Οι μετανάστες είδαν την ¨ευκαιρία για νεα ζωή¨και την άρπαξαν.Το ίδιο έκαναν κάποτε εκατομύρια Ελληνες αλλά μην λέμε πάλι τα ίδια.

    Να φύγουν οι ξένοι απο την χώρα μου.Ακουω που το λέτε συνέχεια.Πως πρέπει να γίνει αυτό?Με νόμιμους τρόπους ? Με παράνομους? Για πείτε μου και μένα ρε μάγκες πως το εννοείτε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #402890

    Sorry wrong topic

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #404204

    Να φύγουν οι ξένοι απο την χώρα μου.Ακουω που το λέτε συνέχεια.Πως πρέπει να γίνει αυτό?Με νόμιμους τρόπους ? Με παράνομους? Για πείτε μου και μένα ρε μάγκες πως το εννοείτε?

    Έτσι, Χρυσαυγίτικα, έχεις κανένα πρόβλημα … 👿  👿   👿  ???

    http://www.ant1online.gr/Society/PoliceBulletin/Pages/20131/a4ef0edc-d747-4bf0-8b21-af84796055c6.aspx

    Φακ τούρκι, φακ πακι, φακ μπαγκλαντες, φακ εβριουαν … 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #404212

    Φακ τούρκι, φακ πακι, φακ μπαγκλαντες, φακ εβριουαν …

    Σου έχω πει τον τελευταίο καιρό ποιός είναι ο μεγαλύτερός μου φόβος? 😆

    Το καλοκαίρι αμα με δεις προς τα τέλη Αυγούστου ειμαι πιο μαύρος και απο το σκοτάδι.Είναι το πετσί μου τέτοιο που μαυρίζει εύκολα.

    Λες ρε φίλε να πέσω σε τίποτα τέτοια παλικάρια και να φάω το ξύλο της αρκούδας? 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #406868

    Αλλοδαποί κακοποιοί..κάνουν «φιγούρα» στο Facebook δείχνοντας τα κλοπιμαία..Διαφημίζουν την Ελλάδα ως τον παράδεισο των παρανόμων..
    στις 9:44:00 π.μ.

    «Πετσετάκια» έκανε τα 100ευρα σε φωτογραφία του στο Facebook. Στο δωμάτιο φαίνονται οι ηλεκτρικές συσκευές αλλά και τσουβάλια πιθανόν αποτελούν κλοπιμαία από διάφορες «επιχειρήσεις»

    Στη φάκα οι αλλοδαποί ποινικοί που χρησιμοποιούν το Διαδίκτυο για… επίδειξη ισχύος..

    Σύμφωνα με το Βήμα,φωτογραφίες στο Facebook με τη λεία τους από ληστρικές επιδρομές εξακολουθούν να επιδεικνύουν αλλοδαποί ποινικοί. Αποτέλεσμα είναι να γίνονται «στόχος» της ΕΛ.ΑΣ.!

    Με εντυπωσιακή άνεση και θράσος αναρτούν φωτογραφίες με διαλυμένα χρηματοκιβώτια που έχουν κλέψει από σπίτια και καταστήματα προκειμένου να… εντυπωσιάζουν διάφορους διαδικτυακούς φίλους τους.
    Γι’ αυτό και παρουσιάζονται σε φωτογραφίες να καταμετρούν τα χρήματα από κλοπές και διαρρήξεις, σαν να πρόκειται για πράξεις ρουτίνας και να ασχολούνται με ανώδυνα χόμπι. Αγνοούν όμως ότι με αυτόν τον τρόπο μπαίνουν στο μικροσκόπιο στελεχών της ΕΛ.ΑΣ. που κατορθώνουν μέσω του ιστότοπου κοινωνικής δικτύωσης να βρίσκουν στοιχεία για κακοποιούς…

    Οι «πρώτοι» ματαιόδοξοι

    Το πρώτο δείγμα αυτής της ιδιόμορφης «φιγούρας» αλλοδαπών κακοποιών είχε αναδειχθεί πριν από σχεδόν έναν χρόνο, όταν στις 20 Δεκεμβρίου 2011 από την Υποδιεύθυνση Ασφαλείας Βορειοανατολικής Αττικής εξαρθρώθηκε συμμορία έξι Αλβανών ηλικίας 20 – 30 ετών, οι οποίοι είχαν διαπράξει 24 ληστείες πρατηρίων υγρών καυσίμων και περιπτέρων κυρίως στα βόρεια προάστια. Σε τουλάχιστον πέντε από αυτές τις ληστείες οι δράστες είχαν πυροβολήσει κατά υπαλλήλων των πρατηρίων.

    Οι αστυνομικοί είχαν ανακαλύψει στο προφίλ ενός από τους συλληφθέντες πέντε φωτογραφίες στις οποίες να επιδεικνύει όπλα και να φαίνεται να πυροβολεί. Σε άλλες να κρατάει σαν βεντάλια μεγάλο αριθμό χαρτονομισμάτων των 50 ευρώ τα οποία πιθανολογείται ότι είναι η λεία τους από τις εγκληματικές τους πράξεις. Οι φωτογραφίες αυτές υποβοήθησαν την έρευνα της ΕΛ.ΑΣ. ενώ στη συνέχεια θεωρήθηκαν «ενοχοποιητικές».

    Ιδιότυπος διαδικτυακός «ανταγωνισμός»

    Όμως αυτή η προ έτους σύλληψη δεν φαίνεται να αποθάρρυνε άλλους αλλοδαπούς. Έτσι συνεχίζουν να θεωρούν τα προφίλ τους στο Facebook ως μέσο παρουσίασης των ποινικών ενασχολήσεών τους και της εγκληματικής ισχύος τους, έχοντας προφανώς έναν ιδιότυπο διαδικτυακό «ανταγωνισμό» με άλλα μέλη συμμοριών. Και λόγω αυτής της «κόντρας» προχώρησαν ένα βήμα πιο πέρα…

    Προσφάτως εντοπίστηκαν στο Facebook φωτογραφίες αλλοδαπών που στέκονται μπροστά σε διαλυμένα χρηματοκιβώτια, να μετρούν δεκάδες χαρτονομίσματα των 100 ευρώ. Ακόμη, στην πίσω πλευρά του δωματίου φαίνονται πολλές ηλεκτρικές συσκευές αλλά και τσουβάλια γεμάτα, πιθανόν, με κλοπιμαία. Σύμφωνα με στελέχη της ΕΛ.ΑΣ., ανάμεσα στα κλεμμένα αντικείμενα υπάρχουν και καταγραφικά από συστήματα καμερών σε χώρους που έγιναν στόχος των ληστών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #406872

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Φακ τούρκι, φακ πακι, φακ μπαγκλαντες, φακ εβριουαν …

    Σου έχω πει τον τελευταίο καιρό ποιός είναι ο μεγαλύτερός μου φόβος? Το καλοκαίρι αμα με δεις προς τα τέλη Αυγούστου ειμαι πιο μαύρος και απο το σκοτάδι.Είναι το πετσί μου τέτοιο που μαυρίζει εύκολα. Λες ρε φίλε να πέσω σε τίποτα τέτοια παλικάρια και να φάω το ξύλο της αρκούδας?

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

     

    Τον εχω δει εγω το καλοκαιρι και δεν τον γνωρισα,να σου πω με <ταραξε> και λιγο ,λεω ποιος ειναι τουτος ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #410161

    http://www.youtube.com/watch?v=DWGYTIds29I

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #410173

    http://www.youtube.com/watch?v=DWGYTIds29I

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Συριζαίε, ε συριζαίε …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #410329

    ΜΟΥΝΟΥΧΙΣΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ
    Αλλοδαπός ο δολοφόνος της 80χρονης. Οι αλλοδαποί δολοφόνοι χτυπάνε ανυπεράσπιστους ηλικιωμένους για “εύκολο χρήμα”


    Βρέθηκε ο δολοφόνος της 80χρονης. Αλλοδαπός ο δράστης.

    Εξιχνιάσθηκε από την ασφάλεια Χαλκίδας και τους άνδρες του τμήματος Ιστιαίας η ανθρωποκτονία που έγινε πριν από πέντε ημέρες με θύμα μία 80χρονη μέσα στο σπίτι της.

    Συγκεκριμένα συνελήφθη χθες το μεσημέρι στην Ιστιαία, ένας 24χρονος αλλοδαπός, γείτονας του θύματος, ο οποίος ομολόγησε την πράξη του και σε βάρος του σχηματίσθηκε δικογραφία κακουργηματικού χαρακτήρα.

    Η ηλικιωμένη είχε βρεθεί νεκρή στις 13 Φεβρουαρίου μέσα στο υπνοδωμάτιο της και όπως διαπιστώθηκε από τους αστυνομικούς, έφερε εμφανή χτυπήματα στο κεφάλι, ενώ βρέθηκαν ίχνη αίματος πάνω στο κρεβάτι και στους τοίχους του υπνοδωματίου.

    Ο δράστης τα ξημερώματα της ίδιας ημέρας παραβιάζοντας το παράθυρο της κεντρικής εισόδου, εισέβαλλε στο σπίτι με σκοπό τη ληστεία ώστε να μπορέσει να αγοράσει ναρκωτικές ουσίες καθώς είναι χρόνιος χρήστης.

    Ο 24χρονος όμως έγινε αντιληπτός από την ηλικιωμένη γυναίκα και επειδή τον αναγνώρισε, της επιτέθηκε με ένα κασμά και την χτύπησε πολλές φορές στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να την σκοτώσει.
    Στη συνέχεια με μια πετσέτα και σύρμα καθαρισμού προσπάθησε να εξαφανίσει τα ίχνη αίματος από τον κασμά και τα αποτυπώματά του από τον χώρο του εγκλήματος.

    Σε έρευνα που έγινε στο σπίτι του δράστη, βρέθηκε το όπλο του εγκλήματος , ένα παντελόνι φόρμας, ένα μπουφάν, ένας μάλλινος σκούφος και ένα ζεύγος αθλητικών υποδημάτων που φορούσε ο δράστης κατά τη διάπραξη της ανθρωποκτονίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #415818

    Απίστευτο κύκλωμα αλλαγής ονομάτων Αλβανών κακοποιών!
    στις11:11:00 π.μ.

    ΕΛ.ΑΣ.: 496 αλβανοί κακοποιοί άλλαζαν ταυτότητες και ποινικό μητρώο

    Μία απίστευτη επιχείρηση αλλαγής ονομάτων Αλβανών εγκληματιών είχε στήσει η μαφία της γειτονικής χώρας που έχει απλώσει τα πλοκάμια της και στη χώρα μας. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχει στα χέρια της η ΕΛ.ΑΣ. μέσα σε τέσσερις μήνες συνελήφθησαν 496 Αλβανοί ποινικοί που είχαν αλλάξει τα ονόματά τους καθώς επιχειρούσαν έτσι να εξαφανίσουν τα ίχνη τους και να επιστρέψουν στην εγκληματική δράση.
    Σύμφωνα με tovima η ΕΛ.ΑΣ. έφτασε στα ίχνη της μαφίας μετά από πρόσφατες ανθρωποκτονίες, ληστείες, κλοπές και διακίνηση ναρκωτικών στη χώρα μας, με τους αξιωματικούς της Αστυνομίας να διαπιστώνουν πως Αλβανοί υπηκόων που αποκτούν νέα διαβατήρια και έρχονται στην Ελλάδα με φαινομενικά «λευκό ποινικό» μητρώο, ενώ στην πραγματικότητα είναι κακοποιοί οι οποίοι έχουν διαπράξει σωρεία εγκλημάτων στη χώρα μας.
    Το στοιχείο αυτό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι Αλβανοί ποινικοί χρησιμοποιούσαν τα τελευταία χρόνια 150.000 κλεμμένα ή πλαστά διαβατήρια διαμορφώνει εφιαλτικά δεδομένα για την ασφάλεια των πολιτών. Την ίδια ώρα σε εκθέσεις που ετοιμάζει η Ευρωπαϊκή Αστυνομία (Europol) η αλβανική μαφία ορίζεται πλέον ως «υπ’ αριθμόν ένα» κίνδυνος για όλες τις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης και η οποία φέρεται να έχει πάρει τα «πρωτεία» απ όλες τις τοπικές εγκληματικές οργανώσεις.
    Σύμφωνα με τις διαπιστώσεις της έκθεσης, εκτός από τη διακίνηση όπλων, ναρκωτικών αλλά και τα δίκτυα της λαθρομετανάστευσης, περίπου 42 «φαμίλιες» αλβανών κακοποιών προχωρούν πλέον και σε οργανωμένες ληστείες σε κατοικίες, καταστήματα κτλ., όπως ακριβώς συμβαίνει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα.
    Κάθε χρόνο συλλαμβάνονται για ληστείες, κλοπές, διακίνηση ναρκωτικών περίπου 9.000 Αλβανοί (ποσοστό περίπου 70% επί των συλληφθέντων αλλοδαπών απ’ όλες τις χώρες). Το γεγονός ότι μόνο σ’ ένα τετράμηνο έχουν βρεθεί περίπου 500 με ψεύτικα στοιχεία είναι ενδεικτικό του κινδύνου που υπάρχει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 274 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων