ΠΟΛΙΤΙΚΗ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ- ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ- ΑΜΥΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389221

     

     

    Για μια ακομα φορα φιλε Διονυση περνεις 10 για λαικισμο αλλα 0 στην ουσια.

    Δεν την βαρεθήκατε την καραμέλα με τον λαικισμό?Οποιος λεει τα πράγματα με το ονομά τους λέγεται λαικιστής? Τουλάχιστον απο σένα περίμενα κάποια άλλη απάντηση….Τέτοιους χαρακτηρισμούς σιχαθήκαμε να τους ακούμε.

     

    Οπως το περιμενα δεν προκρινεις καμια αλλη λυση και μπαινεις στην φαυλη συζητηση το ποσοπονανε τα μετρα. Λες και δεν ποναλε ολους. Λες και και εμεις δεν εχουμε οικογενειες

    Εμένα η δουλειά μου δεν είναι να προτείνω λύσεις διότι πολύ απλά δεν έχω τις γνωσεις.Εγω αυτό που κάνω είναι να κρίνω τα αποτελέσματα των λύσεων που εφάρμοσαν αυτοί που έχουν τις γνώσεις.Αυτό που όλοι ξέρουμε ,εκτός των τυφλών και γενικά των απίστευτα κολλημένων, είναι ότι τα μέτρα που έχουν πάρει μας καταστρέφουν .Τα μέτρα δεν πονάνε όλους…Μην τρελαίνεσαι τώρα.Είναι πολλά τα λαμόγια που δεν τα πονάνε τα μέτρα .Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ με την οικογενειά σου και ούτε με ενδιαφέρει αφου μάλλον είσαι σε κάποια κατηγορία που δεν σε ακουμπάνε τα μέτρα, εμένα όμως την οικογένεια μου την έχουν τσακίσει.Ο γιός μου πάει σχολείο με κομμένο το νερό , δεν έχουν πετρέλαιο για να ζεσταθούν και πιθανόν αύριο να μην μπορώ να του παρέχω ούτε τα βασικά.Η κόρη μου θα σπουδάσει σε ένα περιβάλλον που μεγαλύτεροι πτυχιούχοι φίλοι της πάνε να ζητήσουν δουλειά με 300 ευρώ.Την δική μου οικογένεια τα μέτρα που γουστάρεις και δέχεσαι , την έχουν τσακίσει

    ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΤΣΕΣ ΚΑΙ ΛΑΙΚΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ Κ..ΛΟΥ

    Είπαμε τα περί λαικισμού δεν πιάνουν ……Οσον αφορά τα του κώλου ήμουν σίγουρος ότι είσαι ανίκανος να σταθείς σε σοβαρή και πολιτισμένη κουβέντα.

     

    ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΜΨΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΥΠΟΘΕΤΩ ΕΝ ΕΛΘΕΤΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΧΩΡΑ ΣΕ ΣΕ ΑΣΦΑΛΗ ΝΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΩ ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.

    Αστα αυτά!!!!Δεν μιλάω για τον Σπύρο τον DELOS .Μιλάω για το άλλο το φιλαράκι σου και συναδελφό σου όπως λες που δεν έχει ούτε ένα ποστ που να έχει σχέση με το κυνήγι με σκάγια και μπαρούτια.Μπήκε τότε στο φόρουμ για να μας πείσει πόσο καλά είναι να ψηφίσουμε σαμαρά και μετά την έκανε.Αμα βρείς έσρω και ένα ποστ του που να λεει κάτι διαφορετικό ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ.

    Με τα μυαλά που κουβαλάς εσυ και οι ομοιοί σου όχι μόνο σε ασφαλή νερά δεν μπήκαμε αλλά ένας θεός ξέρει τι μας επιφυλλάσει το αύριο.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389243

    andreas1453 wrote:
    Για μια ακομα φορα φιλε Διονυση περνεις 10 για λαικισμο αλλα 0 στην ουσια.

    Δεν την βαρεθήκατε την καραμέλα με τον λαικισμό?Οποιος λεει τα πράγματα με το ονομά τους λέγεται λαικιστής? Τουλάχιστον απο σένα περίμενα κάποια άλλη απάντηση….Τέτοιους χαρακτηρισμούς σιχαθήκαμε να τους ακούμε.

    andreas1453 wrote:
    Οπως το περιμενα δεν προκρινεις καμια αλλη λυση και μπαινεις στην φαυλη συζητηση το ποσοπονανε τα μετρα. Λες και δεν ποναλε ολους. Λες και και εμεις δεν εχουμε οικογενειες

    Εμένα η δουλειά μου δεν είναι να προτείνω λύσεις διότι πολύ απλά δεν έχω τις γνωσεις.Εγω αυτό που κάνω είναι να κρίνω τα αποτελέσματα των λύσεων που εφάρμοσαν αυτοί που έχουν τις γνώσεις.Αυτό που όλοι ξέρουμε ,εκτός των τυφλών και γενικά των απίστευτα κολλημένων, είναι ότι τα μέτρα που έχουν πάρει μας καταστρέφουν .Τα μέτρα δεν πονάνε όλους…Μην τρελαίνεσαι τώρα.Είναι πολλά τα λαμόγια που δεν τα πονάνε τα μέτρα .Δεν ξέρω τι κάνεις εσύ με την οικογενειά σου και ούτε με ενδιαφέρει αφου μάλλον είσαι σε κάποια κατηγορία που δεν σε ακουμπάνε τα μέτρα, εμένα όμως την οικογένεια μου την έχουν τσακίσει.Ο γιός μου πάει σχολείο με κομμένο το νερό , δεν έχουν πετρέλαιο για να ζεσταθούν και πιθανόν αύριο να μην μπορώ να του παρέχω ούτε τα βασικά.Η κόρη μου θα σπουδάσει σε ένα περιβάλλον που μεγαλύτεροι πτυχιούχοι φίλοι της πάνε να ζητήσουν δουλειά με 300 ευρώ.Την δική μου οικογένεια τα μέτρα που γουστάρεις και δέχεσαι , την έχουν τσακίσει

    andreas1453 wrote:
    ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΤΣΕΣ ΚΑΙ ΛΑΙΚΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ Κ..ΛΟΥ

    Είπαμε τα περί λαικισμού δεν πιάνουν ……Οσον αφορά τα του κώλου ήμουν σίγουρος ότι είσαι ανίκανος να σταθείς σε σοβαρή και πολιτισμένη κουβέντα.

    andreas1453 wrote:
    ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΜΨΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΥΠΟΘΕΤΩ ΕΝ ΕΛΘΕΤΩ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ. ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΧΩΡΑ ΣΕ ΣΕ ΑΣΦΑΛΗ ΝΕΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΩ ΟΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΣ.

    Αστα αυτά!!!!Δεν μιλάω για τον Σπύρο τον DELOS .Μιλάω για το άλλο το φιλαράκι σου και συναδελφό σου όπως λες που δεν έχει ούτε ένα ποστ που να έχει σχέση με το κυνήγι με σκάγια και μπαρούτια.Μπήκε τότε στο φόρουμ για να μας πείσει πόσο καλά είναι να ψηφίσουμε σαμαρά και μετά την έκανε.Αμα βρείς έσρω και ένα ποστ του που να λεει κάτι διαφορετικό ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ. Με τα μυαλά που κουβαλάς εσυ και οι ομοιοί σου όχι μόνο σε ασφαλή νερά δεν μπήκαμε αλλά ένας θεός ξέρει τι μας επιφυλλάσει το αύριο.

    1 Λες τα πραγματα με το ονομα τους? εδω γελαμε. λες οτι θες να ακουσουν τα αυτια σου. Και δεν ειναι καραμελα. Οι τσιπροκαμενοι λαικιζουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ μεχρι να βγει η χωρα απο το ευρω και να κανουν ταμειο αυτοι και τα αφεντικα τους

    2 Αφου δεν ειναι δουλεια σου να προτεινεις λυσεις μηπως να ακουσεις και καποιον που το εχει σπουδαει και το κανει με το θαρος της γνωμης του εναντια στο κοινο αισθημα? Το να αξιολογεις και να περνεις θεση στο αποτελεσμα χωρις να αντιπροτινεις κατι και να το αξιολογεις με οριζοντα 2 χρονων ειναι τουλαχιστον φαυλο και ατοπο.Ιδιως οταν δεν εχουν εφαρμωστει οι διαρθρωτικες αλλαγες αλλα κατα κυριο λογο οριζοντια μετρα.

    3 Μιας και για μια ακομα φορα κανεις εικασιες να σου πω οτι μας τσακισαν οικογενειακος τα μετρα φετος αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να μην πω πως τα εναλακτικα σεναρια ειναι καταστροφικα (και αρα τρεις χειροτερα)απλα επειδη θιγωμαι και εγω οπως ολοι. Και για να το κλεισουμε αν μιλησεις με 10 οικονομολογους οι 9 αν οχι οι 10 θα σου πουν τα ιδια

    4 Παλι λες για τα μετρα που τσακιζουν(εδω κολαει ολαικισμος) χωρις να μπορεις να μου πεις εναλλακτικες να τις συζητησουμε. Απλα το ριχνεις στο μελοδραμα. οκ καλα κανεις αλλα κρινωμαστε ολοι για την σοβαροτητα του λογου μας.

    5 A ο Σπυρος που τον ξερεις ειναι καλος και ο αλλος ειναι ο κακος ετσι? Οταν ειπα συναδελφος ενοω κυνηγος. Η μηπως θες και τα δικα μου διαπιστευτηρια?

    παντα στο τελος θα σε ρωταω να μου αντιπροτινεις κατι ΛΥΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .

    ΥΓ

    Μου θυμιζεις ασθενη που ενω εχει καρκινο και οι χημειοθεραπιες τον εξαντλουν αλλα εχει πολλες πιθανοτητες να γινει καλα εσυ πας στους κομπογιανητες που σου λενε ελα να σε κανω καλα εγω με ματζουνια. Και φυσικα λες να αυτος ειναι ανθρωπος  οι αλοι ειναι οι κακοι και με βασανιζουν. Την συνεχεια την φανταζεσαι.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389250

    .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389254

    1 Λες τα πραγματα με το ονομα τους? εδω γελαμε. λες οτι θες να ακουσουν τα αυτια σου. Και δεν ειναι καραμελα. Οι τσιπροκαμενοι λαικιζουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ μεχρι να βγει η χωρα απο το ευρω και να κανουν ταμειο αυτοι και τα αφεντικα τους

    Μεγάλε σε ξαναρωτώ ζείς στην Ελλάδα? Μήπως είσαι κάτοικος Μονακό ? Δηλαδή 1.500.000 εκατομύριο άνεργοι και άλλο ένα εκατομύριο επαγγελματίες που αργοπεθαίνουν είναι τσιπροκαμένοι? Δηλαδή όποιος βλέπει και νοιώθει στο πετσί του τα αποτελέσματα του μνημονίου είναι λαικιστής και τσιπροκαμένος?Είναι δυνατόν να κάνουμε σοβαρή συζήτηση με τέτοια επιχειρήματα? Μου φαίνεται ότι έκανα τεράστιο λάθος που ξεκίνησα μαζί σου τέτοια κουβέντα.

    2 Αφου δεν ειναι δουλεια σου να προτεινεις λυσεις μηπως να ακουσεις και καποιον που το εχει σπουδαει και το κανει με το θαρος της γνωμης του εναντια στο κοινο αισθημα? Το να αξιολογεις και να περνεις θεση στο αποτελεσμα χωρις να αντιπροτινεις κατι και να το αξιολογεις με οριζοντα 2 χρονων ειναι τουλαχιστον φαυλο και ατοπο.Ιδιως οταν δεν εχουν εφαρμωστει οι διαρθρωτικες αλλαγες αλλα κατα κυριο λογο οριζοντια μετρα.

    Μα τι λες πάλι? Ποια αξιολόγιση 2 ετών λες? Εδω πέρασαν τρία χρόνια με τα μέτρα που γουστάρεις και πάμε απο το κακό στο χειρότερο.Είναι φαύλο και άτοπο όταν ΟΛΟΙ και όταν λεω ΟΛΟΙ εννοώ ΟΛΟΙ υποστηρίζουν πλέον ότι τα μέτρα που έχουν πάρει ήταν και θα είναι καταστροφικά?Κάθε μέρα χάνουν την δουλειά τους χίλιοι συνανθρωποί σου ρε φίλε.Τους γράφεις στα παπάρια σου? Και η αιτία είναι τα μέτρα σου ρε μεγάλε!!!!Αντε πες πάλι το βαρετό ότι λαικίζω…

    3 Μιας και για μια ακομα φορα κανεις εικασιες να σου πω οτι μας τσακισαν οικογενειακος τα μετρα φετος αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να μην πω πως τα εναλακτικα σεναρια ειναι καταστροφικα (και αρα τρεις χειροτερα)απλα επειδη θιγωμαι και εγω οπως ολοι. Και για να το κλεισουμε αν μιλησεις με 10 οικονομολογους οι 9 αν οχι οι 10 θα σου πουν τα ιδια

    Ποιοί είναι οι οικονομολόγοι που συμφωνείς με τις απόψεις τους? Αν θυμάμαι καλά μέχρι 5 μήνες συμφωνούσες με τον Παπακωνσταντίνου τον μεγαλύτερο ίσως καταστροφέα της Ελληνικής οικονομίας. Θα μας τρελάνεις στο τέλος …..

     

    4 Παλι λες για τα μετρα που τσακιζουν(εδω κολαει ολαικισμος) χωρις να μπορεις να μου πεις εναλλακτικες να τις συζητησουμε. Απλα το ριχνεις στο μελοδραμα. οκ καλα κανεις αλλα κρινωμαστε ολοι για την σοβαροτητα του λογου μας. 5 A ο Σπυρος που τον ξερεις ειναι καλος και ο αλλος ειναι ο κακος ετσι? Οταν ειπα συναδελφος ενοω κυνηγος. Η μηπως θες και τα δικα μου διαπιστευτηρια? παντα στο τελος θα σε ρωταω να μου αντιπροτινεις κατι ΛΥΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .

    Ξαναλέω ο Σπύρος είναι συνάδελφος και ποτέ μου δεν χαρακτήρισα κακό η καλό κάποιον συνάδελφο που έχει διαφορετικές απόψεις απο μένα.Ο άλλος όμως (δεν θυμάμαι το νικ νειμ….μοτ? σοτ? ) δεν είναι δικός μου συνάδελφος γιατί απλά δν είναι κυνηγός .Αλλωστε σου είπα αν βρείς έστω και ένα ποστ του που να έχει σχέση με το κυνήγι να μας το παραθέσεις.Οπότε δικός μου συνάδελφος δεν είναι.Πιθανόν να είναι δικός σου συνάδελφος.

    Λύσεις εγω δεν έχω να προτείνω στο ξαναείπα δεν έχω τις γνώσεις.Δηλαδή για να ανέβω σε αεροπλάνο πρεπει να ξερω και πως πιλοτάρετε? Εγω όπως και εκατομύρια Ελληνες είμαστε αποδέκτες των συνεπειών του μνημονίου και των μέτρων που τόσο υποστηρίζεις.Ευτυχώς τα γραπτά μένουν ….Σε λίγους μήνες που θα έχουμε μπεί στην ολοκληρωτική εξαθλίωση χωρίς καμία προοπτική ούτε σε πενήντα ουτε σε εκατό χρόνια να ανακάμψουμε , τότε θα σε αναζητήσω….

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #389269

    το μόνο που έχω να πω στη συγκεκριμένη συζήτηση είναι ότι και η ίδια η τρόικα εμμέσως πλην σαφώς παραδέχθηκε ότι η τακτική που ακολούθησε ΑΠΕΤΥΧΕ και αν δεν κάνω λάθος οικονομολόγοι είναι κι αυτοί και αν είναι ο 1 στους 10 η οι 9 στους 10 την απάντηση την δίνει η καθημερινή εξαθλίωση και τα σημερινά συλλαλητήρια σε χώρες της της Ευρώπης και μη μου πείς ότι Ιταλία,Πορτογαλία,Ισπανία και άλλες χώρες είναι κι αυτές τσιπροκαμένες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #389271

    andreas1453 wrote:
    1 Λες τα πραγματα με το ονομα τους? εδω γελαμε. λες οτι θες να ακουσουν τα αυτια σου. Και δεν ειναι καραμελα. Οι τσιπροκαμενοι λαικιζουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ μεχρι να βγει η χωρα απο το ευρω και να κανουν ταμειο αυτοι και τα αφεντικα τους

    Μεγάλε σε ξαναρωτώ ζείς στην Ελλάδα? Μήπως είσαι κάτοικος Μονακό ? Δηλαδή 1.500.000 εκατομύριο άνεργοι και άλλο ένα εκατομύριο επαγγελματίες που αργοπεθαίνουν είναι τσιπροκαμένοι? Δηλαδή όποιος βλέπει και νοιώθει στο πετσί του τα αποτελέσματα του μνημονίου είναι λαικιστής και τσιπροκαμένος?Είναι δυνατόν να κάνουμε σοβαρή συζήτηση με τέτοια επιχειρήματα? Μου φαίνεται ότι έκανα τεράστιο λάθος που ξεκίνησα μαζί σου τέτοια κουβέντα.

    andreas1453 wrote:
    2 Αφου δεν ειναι δουλεια σου να προτεινεις λυσεις μηπως να ακουσεις και καποιον που το εχει σπουδαει και το κανει με το θαρος της γνωμης του εναντια στο κοινο αισθημα? Το να αξιολογεις και να περνεις θεση στο αποτελεσμα χωρις να αντιπροτινεις κατι και να το αξιολογεις με οριζοντα 2 χρονων ειναι τουλαχιστον φαυλο και ατοπο.Ιδιως οταν δεν εχουν εφαρμωστει οι διαρθρωτικες αλλαγες αλλα κατα κυριο λογο οριζοντια μετρα.

    Μα τι λες πάλι? Ποια αξιολόγιση 2 ετών λες? Εδω πέρασαν τρία χρόνια με τα μέτρα που γουστάρεις και πάμε απο το κακό στο χειρότερο.Είναι φαύλο και άτοπο όταν ΟΛΟΙ και όταν λεω ΟΛΟΙ εννοώ ΟΛΟΙ υποστηρίζουν πλέον ότι τα μέτρα που έχουν πάρει ήταν και θα είναι καταστροφικά?Κάθε μέρα χάνουν την δουλειά τους χίλιοι συνανθρωποί σου ρε φίλε.Τους γράφεις στα παπάρια σου? Και η αιτία είναι τα μέτρα σου ρε μεγάλε!!!!Αντε πες πάλι το βαρετό ότι λαικίζω…

    andreas1453 wrote:
    3 Μιας και για μια ακομα φορα κανεις εικασιες να σου πω οτι μας τσακισαν οικογενειακος τα μετρα φετος αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να μην πω πως τα εναλακτικα σεναρια ειναι καταστροφικα (και αρα τρεις χειροτερα)απλα επειδη θιγωμαι και εγω οπως ολοι. Και για να το κλεισουμε αν μιλησεις με 10 οικονομολογους οι 9 αν οχι οι 10 θα σου πουν τα ιδια

    Ποιοί είναι οι οικονομολόγοι που συμφωνείς με τις απόψεις τους? Αν θυμάμαι καλά μέχρι 5 μήνες συμφωνούσες με τον Παπακωνσταντίνου τον μεγαλύτερο ίσως καταστροφέα της Ελληνικής οικονομίας. Θα μας τρελάνεις στο τέλος …..

    andreas1453 wrote:
    4 Παλι λες για τα μετρα που τσακιζουν(εδω κολαει ολαικισμος) χωρις να μπορεις να μου πεις εναλλακτικες να τις συζητησουμε. Απλα το ριχνεις στο μελοδραμα. οκ καλα κανεις αλλα κρινωμαστε ολοι για την σοβαροτητα του λογου μας. 5 A ο Σπυρος που τον ξερεις ειναι καλος και ο αλλος ειναι ο κακος ετσι? Οταν ειπα συναδελφος ενοω κυνηγος. Η μηπως θες και τα δικα μου διαπιστευτηρια? παντα στο τελος θα σε ρωταω να μου αντιπροτινεις κατι ΛΥΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .

    Ξαναλέω ο Σπύρος είναι συνάδελφος και ποτέ μου δεν χαρακτήρισα κακό η καλό κάποιον συνάδελφο που έχει διαφορετικές απόψεις απο μένα.Ο άλλος όμως (δεν θυμάμαι το νικ νειμ….μοτ? σοτ? ) δεν είναι δικός μου συνάδελφος γιατί απλά δν είναι κυνηγός .Αλλωστε σου είπα αν βρείς έστω και ένα ποστ του που να έχει σχέση με το κυνήγι να μας το παραθέσεις.Οπότε δικός μου συνάδελφος δεν είναι.Πιθανόν να είναι δικός σου συνάδελφος. Λύσεις εγω δεν έχω να προτείνω στο ξαναείπα δεν έχω τις γνώσεις.Δηλαδή για να ανέβω σε αεροπλάνο πρεπει να ξερω και πως πιλοτάρετε? Εγω όπως και εκατομύρια Ελληνες είμαστε αποδέκτες των συνεπειών του μνημονίου και των μέτρων που τόσο υποστηρίζεις.Ευτυχώς τα γραπτά μένουν ….Σε λίγους μήνες που θα έχουμε μπεί στην ολοκληρωτική εξαθλίωση χωρίς καμία προοπτική ούτε σε πενήντα ουτε σε εκατό χρόνια να ανακάμψουμε , τότε θα σε αναζητήσω….

    Αμ…δε….τοτε θα ειναι πολυ αργα!!!

    Και καλο θα ηταν να μην ξεχναμε το βιβλιο της Καναδης δημοσιογραφου, Naomi Klein,που εκδοθηκε το 2007 και γραφει: Σε πληρη εξελιξη η εφαρμογη του ” δογματος του ΣΟΚ στην Ελλαδα”…

    Αυτο τα λεει ολα,κατα την γνωμη μου!

    Τα εχω γραψει παρα πολλες φορες…εαν το ΑΙΜΑ δεν φτασει στο γονατο…λυσεις.. γιοκ !!!

    Ακραιες αποψεις…ισως!!!

    199 εχουν υπογραψει την καταδικη της Πατριδας μας, Κυριοι και εαν δεν τηρησουν τις υπογραφες τους…τα Ευρωπαικα δικαστηρια τους περιμενουν, εκει στις Βρυξελλες…κοντα ειναι!!!

    8.500 “χιναρια” το μηνα (περιπου και ισως περισσοτερα)…καλα δεν ειναι????

    Τι λεμε τωρα…..?????

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 31 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #389272

    [/url]
    pic hosting[/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389273

    andreas1453 wrote:
    1 Λες τα πραγματα με το ονομα τους? εδω γελαμε. λες οτι θες να ακουσουν τα αυτια σου. Και δεν ειναι καραμελα. Οι τσιπροκαμενοι λαικιζουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ μεχρι να βγει η χωρα απο το ευρω και να κανουν ταμειο αυτοι και τα αφεντικα τους

    Μεγάλε σε ξαναρωτώ ζείς στην Ελλάδα? Μήπως είσαι κάτοικος Μονακό ? Δηλαδή 1.500.000 εκατομύριο άνεργοι και άλλο ένα εκατομύριο επαγγελματίες που αργοπεθαίνουν είναι τσιπροκαμένοι? Δηλαδή όποιος βλέπει και νοιώθει στο πετσί του τα αποτελέσματα του μνημονίου είναι λαικιστής και τσιπροκαμένος?Είναι δυνατόν να κάνουμε σοβαρή συζήτηση με τέτοια επιχειρήματα? Μου φαίνεται ότι έκανα τεράστιο λάθος που ξεκίνησα μαζί σου τέτοια κουβέντα.

    andreas1453 wrote:
    2 Αφου δεν ειναι δουλεια σου να προτεινεις λυσεις μηπως να ακουσεις και καποιον που το εχει σπουδαει και το κανει με το θαρος της γνωμης του εναντια στο κοινο αισθημα? Το να αξιολογεις και να περνεις θεση στο αποτελεσμα χωρις να αντιπροτινεις κατι και να το αξιολογεις με οριζοντα 2 χρονων ειναι τουλαχιστον φαυλο και ατοπο.Ιδιως οταν δεν εχουν εφαρμωστει οι διαρθρωτικες αλλαγες αλλα κατα κυριο λογο οριζοντια μετρα.

    Μα τι λες πάλι? Ποια αξιολόγιση 2 ετών λες? Εδω πέρασαν τρία χρόνια με τα μέτρα που γουστάρεις και πάμε απο το κακό στο χειρότερο.Είναι φαύλο και άτοπο όταν ΟΛΟΙ και όταν λεω ΟΛΟΙ εννοώ ΟΛΟΙ υποστηρίζουν πλέον ότι τα μέτρα που έχουν πάρει ήταν και θα είναι καταστροφικά?Κάθε μέρα χάνουν την δουλειά τους χίλιοι συνανθρωποί σου ρε φίλε.Τους γράφεις στα παπάρια σου? Και η αιτία είναι τα μέτρα σου ρε μεγάλε!!!!Αντε πες πάλι το βαρετό ότι λαικίζω…

    andreas1453 wrote:
    3 Μιας και για μια ακομα φορα κανεις εικασιες να σου πω οτι μας τσακισαν οικογενειακος τα μετρα φετος αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να μην πω πως τα εναλακτικα σεναρια ειναι καταστροφικα (και αρα τρεις χειροτερα)απλα επειδη θιγωμαι και εγω οπως ολοι. Και για να το κλεισουμε αν μιλησεις με 10 οικονομολογους οι 9 αν οχι οι 10 θα σου πουν τα ιδια

    Ποιοί είναι οι οικονομολόγοι που συμφωνείς με τις απόψεις τους? Αν θυμάμαι καλά μέχρι 5 μήνες συμφωνούσες με τον Παπακωνσταντίνου τον μεγαλύτερο ίσως καταστροφέα της Ελληνικής οικονομίας. Θα μας τρελάνεις στο τέλος …..

    andreas1453 wrote:
    4 Παλι λες για τα μετρα που τσακιζουν(εδω κολαει ολαικισμος) χωρις να μπορεις να μου πεις εναλλακτικες να τις συζητησουμε. Απλα το ριχνεις στο μελοδραμα. οκ καλα κανεις αλλα κρινωμαστε ολοι για την σοβαροτητα του λογου μας. 5 A ο Σπυρος που τον ξερεις ειναι καλος και ο αλλος ειναι ο κακος ετσι? Οταν ειπα συναδελφος ενοω κυνηγος. Η μηπως θες και τα δικα μου διαπιστευτηρια? παντα στο τελος θα σε ρωταω να μου αντιπροτινεις κατι ΛΥΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .

    Ξαναλέω ο Σπύρος είναι συνάδελφος και ποτέ μου δεν χαρακτήρισα κακό η καλό κάποιον συνάδελφο που έχει διαφορετικές απόψεις απο μένα.Ο άλλος όμως (δεν θυμάμαι το νικ νειμ….μοτ? σοτ? ) δεν είναι δικός μου συνάδελφος γιατί απλά δν είναι κυνηγός .Αλλωστε σου είπα αν βρείς έστω και ένα ποστ του που να έχει σχέση με το κυνήγι να μας το παραθέσεις.Οπότε δικός μου συνάδελφος δεν είναι.Πιθανόν να είναι δικός σου συνάδελφος. Λύσεις εγω δεν έχω να προτείνω στο ξαναείπα δεν έχω τις γνώσεις.Δηλαδή για να ανέβω σε αεροπλάνο πρεπει να ξερω και πως πιλοτάρετε? Εγω όπως και εκατομύρια Ελληνες είμαστε αποδέκτες των συνεπειών του μνημονίου και των μέτρων που τόσο υποστηρίζεις.Ευτυχώς τα γραπτά μένουν ….Σε λίγους μήνες που θα έχουμε μπεί στην ολοκληρωτική εξαθλίωση χωρίς καμία προοπτική ούτε σε πενήντα ουτε σε εκατό χρόνια να ανακάμψουμε , τότε θα σε αναζητήσω….

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 45 λεπτά πριν από τον diomilesis.

    μέχρι 5

    μέχρι 5

    μέχρι 5

    μέχρι 5

    μέχρι 5

    Μην μου λες τα αποτελεσματα των μετρων τα ξερω πολυ καλυτερα απο εσενα. Οχι δεν μενω στο Μονακο στο κεντρο της Αθηνας μενω. Μηνμου περιγραφεις την κατασταση με συναισθηματικη φωρτιση.  ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΔΡΟΜΟ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΖΩΝΤΑΝΗ ΑΦΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ 40% ΚΑΤΩ.

    ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΟ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ. ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΙΟ ΑΝΩΔΥΝΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤΙΒΟ. ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΝΑΝΕ. ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΑΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΝΑΓΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

     

    ΥΓ

    ΑΠΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ 3.5 ΧΡΟΝΙΑ

    ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ  ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ. ΟΛΟ ΜΑΓΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΑΡΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΜΗΔΕΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389278

    το μόνο που έχω να πω στη συγκεκριμένη συζήτηση είναι ότι και η ίδια η τρόικα εμμέσως πλην σαφώς παραδέχθηκε ότι η τακτική που ακολούθησε ΑΠΕΤΥΧΕ και αν δεν κάνω λάθος οικονομολόγοι είναι κι αυτοί και αν είναι ο 1 στους 10 η οι 9 στους 10 την απάντηση την δίνει η καθημερινή εξαθλίωση και τα σημερινά συλλαλητήρια σε χώρες της της Ευρώπης και μη μου πείς ότι Ιταλία,Πορτογαλία,Ισπανία και άλλες χώρες είναι κι αυτές τσιπροκαμένες

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 6 λεπτά πριν από τον blanco.

    Το λαθος ηταν ο χρονος ςφαρμογης και οι λαικιστες το εχουν πιασει και λενε οτι ειναι λαθος η συνταγη. Ερωτημα. Αν δεν ειχες εξωθεν χρηματοδοτηση και με πρωτογενες ελλειμα δεν θα αναγκαζωσουν σε βιαιη προσαρμογη ισοσκελισμου με την μια. Ναι ειναι η απαντηση. Αρα χειροτερα δεν παιζει να ησουν. Τωρα για το μηκος του μνημονιου και επιμερους αλλαγες φυσικα και πρεπει να γινωντε. Αλλο αυτο και αλλο αυτο που λει ο Διονυσης. Λεει ειναι αρνητικα τα μετρα. Λες και η χωρα εχει εναλακτικη να βρει χρημα απο το 2% που πληρωνουμε τωρα και μπορει να γινει και 1% συντομα. Αλλα οχι φταιει το μνημονιο δεν φταιει που ζουσε η χωρα πανω απο τις δυναμεις της 30 χρονια συσωρευωντας χρεοι και ελλειματα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389280

    Αστο σου λέω!!!!!!Λάθος που ξεκίνησα κουβέντα.Εσυ τον χαβά σου να σου πω εγω τις εναλακτικές.ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ.Αυτό που ξέρω ότι οι λυσεις που μας έχουν επιβάλει μας καταστρέφουν..και δεν το λεω εγω αυτό.Οπως σου είπαν και πιο πάνω το λεει και η ίδια η τρόικα.

    Υ1 Δεν ξέρω πως εννοείς τον επαναστάτη …..Εγω όμως ξέρω πολύ καλά πως είναι ο φοβισμένος λαπάς που λεει ναι σε όλα.

    Υγ2 Θεώρησε το δικό σου τελευταίο ποστ….έχασα την ώρα μου 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389281

    Διονυση φυσικα scipta manent για ολους. Αν τελικα αποτυχει το προγραμμα που ειναι πιθανο θα εχει να κανει με την αδιαλακτη σταση των λαικιστων που δεν αφησαν τις διαρθρωτικες αλλαγες να προχωρησουν για να καρπωθουν πολιτικο οφελος . Απλα πραγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #389283

    Αστο σου λέω!!!!!!Λάθος που ξεκίνησα κουβέντα.Εσυ τον χαβά σου να σου πω εγω τις εναλακτικές.ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ.Αυτό που ξέρω ότι οι λυσεις που μας έχουν επιβάλει μας καταστρέφουν..και δεν το λεω εγω αυτό.Οπως σου είπαν και πιο πάνω το λεει και η ίδια η τρόικα. Υ1 Δεν ξέρω πως εννοείς τον επαναστάτη …..Εγω όμως ξέρω πολύ καλά πως είναι ο φοβισμένος λαπάς που λεει ναι σε όλα. Υγ2 Θεώρησε το δικό σου τελευταίο ποστ….έχασα την ώρα μου

    Αστο σου λέω!!!!!!Λάθος που ξεκίνησα κουβέντα.Εσυ τον χαβά σου να σου πω εγω τις εναλακτικές.ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ.Αυτό που ξέρω ότι οι λυσεις που μας έχουν επιβάλει μας καταστρέφουν..και δεν το λεω εγω αυτό.Οπως σου είπαν και πιο πάνω το λεει και η ίδια η τρόικα. Υ1 Δεν ξέρω πως εννοείς τον επαναστάτη …..Εγω όμως ξέρω πολύ καλά πως είναι ο φοβισμένος λαπάς που λεει ναι σε όλα. Υγ2 Θεώρησε το δικό σου τελευταίο ποστ….έχασα την ώρα μου

    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου.

    ΥΓ

    Ποτε η τροικα δεν ειπε οτι ειναι το γενικο πλαισιο λαθος ΠΟΤΕ. Μιλησε το ΔΝΤ για χρονο προσαρμογης και μονο στο οποιω συμφωνω και εγω απολυτα

    ΥΓ2

    Οταν βρεις τις λυσεις που ειναι λιγοτερο επωδυνες εδω ειμαστε. Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ

    Εγω ευχωμαι στο τελος να βγει η χωρα μας ποιο δυνατη και παντα στον πυρηνα της Ευρωπης και οχι παριας που την θελουν μερικοι καιροσκοποι.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #389286

    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου. ΥΓ

    Εσύ μου είπες πριν να μην σου λεω λόγια του κώλου και προσβληθηκες τώρα που είπα ότι έχασα την ώρα μου?

    Κάνε μας την χάρη !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #389291

    Wasting time…δλδ….Χαμενος χρονος!!! 😛

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #389304

    Αν θεωρεις οτι εχασες την ωρα σου φαντασου τι θα πρεπει να πω εγω. Πολυ προσβλητικο για τους συνομηλιτες σου. ΥΓ Ποτε η τροικα δεν ειπε οτι ειναι το γενικο πλαισιο λαθος ΠΟΤΕ. Μιλησε το ΔΝΤ για χρονο προσαρμογης και μονο στο οποιω συμφωνω και εγω απολυτα ΥΓ2 Οταν βρεις τις λυσεις που ειναι λιγοτερο επωδυνες εδω ειμαστε. Η ΜΑΓΙΚΗ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Εγω ευχωμαι στο τελος να βγει η χωρα μας ποιο δυνατη και παντα στον πυρηνα της Ευρωπης και οχι παριας που την θελουν μερικοι καιροσκοποι.

     

    Δεν είναι δουλειά τουΔιονύση και κανενός  άλλου απο εδώ …να βρεί λύσεις και να προτείνει λύσεις….

    Οταν θα σου κάνουν το μισθάκι 400 ευροπουλα(και πολλά λέω) και δε θα χεις  να πάρεις χαρτί υγείας …… τοτε να μιλησεις για λύσεις , προσαρμογές και ενα κάρω παπαριες που σε βλέπω τοσους μήνες να γράφεις στο θέμα ….

    αιντα  …..

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 1,333 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων