Μακρύ κοντάκι σε mossberg 500

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #391840

    Περισσότερο για αυτοάμυνα, αλλά ανακάλυψα το σκοπευτήριο και μπορώ να πω οτι γλυκάθηκα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #392494

    Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να με ενοχλεί και επειδή σκέφτηκα άλλη μια λύση θέλω πάλι την πολύτιμη συμβουλή σας. Τι γνώμη έχετε για πτυσσόμενο κοντάκι που προσαρμόζεται σε 6 θέσεις όπως αυτό? http://www.atigunstocks.com/tactical-stocks/282-tactical-shotgun-stock-with-scorpion-buttpad-and-recoil-grip.html

    Δεν το έχει δοκιμάσει κανείς? Καμία άποψη?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #392510

    Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να με ενοχλεί και επειδή σκέφτηκα άλλη μια λύση θέλω πάλι την πολύτιμη συμβουλή σας. Τι γνώμη έχετε για πτυσσόμενο κοντάκι που προσαρμόζεται σε 6 θέσεις όπως αυτό? http://www.atigunstocks.com/tactical-stocks/282-tactical-shotgun-stock-with-scorpion-buttpad-and-recoil-grip.html

    Πρόσεξέ το λίγο καλύτερα γιατί τα πτυσσόμενα κοντάκια απαγορεύονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #392517

    greekpow wrote:
    Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να με ενοχλεί και επειδή σκέφτηκα άλλη μια λύση θέλω πάλι την πολύτιμη συμβουλή σας. Τι γνώμη έχετε για πτυσσόμενο κοντάκι που προσαρμόζεται σε 6 θέσεις όπως αυτό? http://www.atigunstocks.com/tactical-stocks/282-tactical-shotgun-stock-with-scorpion-buttpad-and-recoil-grip.html

    Πρόσεξέ το λίγο καλύτερα γιατί τα πτυσσόμενα κοντάκια απαγορεύονται.

    στο κατάστημα (μπορώ να πω ποιο?) μου είπαν οτι δεν απαγορεύεται γιατί έχει και επιλογή να το κλειδώσεις και να μην κλείνει, την οποία αν θες την χρησιμοποιείς.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #395906

    Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να με ενοχλεί και επειδή σκέφτηκα άλλη μια λύση θέλω πάλι την πολύτιμη συμβουλή σας. Τι γνώμη έχετε για πτυσσόμενο κοντάκι που προσαρμόζεται σε 6 θέσεις όπως αυτό? http://www.atigunstocks.com/tactical-stocks/282-tactical-shotgun-stock-with-scorpion-buttpad-and-recoil-grip.html

     

    Τελικά δεν  έχει κανείς άποψη? Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    Dr.G στις #396903

    Χαιρετώ όλα τα μέλη και δίνω πραγματικά συγχαρητήρια στους δημιουργούς του φόρουμ! Πραγματικά το αξίζουν και με το παραπάνω! Το πρώτο μου ποστ λοιπόν.:) Σήμερα πέρασα απο γνωστό κατάστημα στο νέο Ηράκλειο για μια επαναληπτική που ενδιαφέρομαι και έπιασα-δοκίμασα την mossberg 500, benelli supernova slug, mossberg 590-A1. Δεν κατάφερα να καταλείξω κάπου καθότι το μπάτζετ περιορισμένο και ακόμα δεν κατάφερα να βρώ μια all-arounder. Αυτό που παρατήρησα όμως ήταν οτι η 500 είχε αρκετά μεγάλο κοντάκι και δεν καθόταν καλά στο ώμο εν αντιθέσει με την supernova. Είμαι 1.82 και πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Το καλό είναι οτι μπορείς να προμηθευτείς αρκετά αξεσουάρ για mossberg με καλές τιμές ειδικά σε σχέση με την benelli.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    Γιάννης στις #398459

    Greekpow  το κοντάκι που έβαλες  δεν είναι νόμιμο , μιας  και είναι πτυσώμενο . Υπάρχει άλλο ένα ίδιο κοντάκι (σχεδόν) από 2-3 εταιρίες του χώρου το οποίο όντως δεν είναι πτυσώμενο ,αλλά ρυθμιζεται μονο σε θέσεις . Η διαφορά τους είναι η βίδα πίσω από την πιστολοειδή λαβή . Αυτή κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει .

    Είναι μια λεπτομέρια που πρέπει να προσέξεις για να μην αγοράσεις λάθος αξεσουάρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #398472

    Greekpow το κοντάκι που έβαλες δεν είναι νόμιμο , μιας και είναι πτυσώμενο . Υπάρχει άλλο ένα ίδιο κοντάκι (σχεδόν) από 2-3 εταιρίες του χώρου το οποίο όντως δεν είναι πτυσώμενο ,αλλά ρυθμιζεται μονο σε θέσεις . Η διαφορά τους είναι η βίδα πίσω από την πιστολοειδή λαβή . Αυτή κανονικά δεν πρέπει να υπάρχει . Είναι μια λεπτομέρια που πρέπει να προσέξεις για να μην αγοράσεις λάθος αξεσουάρ.

    Δεν το έχω βάλει ακόμα. Τότε μάλλον θα προσανατολιστώ στο μη πτυσόμενο, που έχει 6 θέσεις μήκους. Αλλά δεν είναι περίεργο που ο καλκαντζάκος πουλάει και τα πτυσσόμενα και λέει ότι είναι νόμιμα επειδή “κλειδώνουν”?

    Τέλος πάντων έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από αυτά? Μην πετάξω τα λεφτα μου

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    Γιάννης στις #398943

    Έχεις βάλει , ενοώ το λίνκ .

    Ο Καλκαζάκος και ο κάθε έμπορος πουλάει αυτά κ αιπολλά άλλα σε άτομα με υπηρεσιακές ανάγκες που δεν τους αποσχολεί το θέμα μας διότι έχουν το ωδικαίωμα .

    Επειδή ο νόμος δεν είναι σαφής στο συγκεκρημένο , ποιός είναι αυτός που θα πει τί είναι πτυσώμενο και τί όχι .Εγώ που το πουλάω ,λέω πως είναι οκ ,αφού βιδώνει …Το ¨΄οργανο ¨μπορεί να σου πει πως έχει την δυνατότητα να κλήσει ,άρα είσαι παράνομος .

    Εμένα δε μ΄αρέσει να έχω υποψήα παρανομίας και δεν θα το έβαζα . Εσύ αν είσαι καλυμένος με αυτό ,το βάζεις .

    Με λίγα λόγια …Φαίνεται να είναι οκ , αλλά είναι στην ευχέρια κάποιου να σε τραβήξει και να έχεις προβλήματα με το νόμο.Όπως και να έχει το πράμα , είναι κάτι που μπορείς να προμηθευτείς μόνο από Ελλάδα , αφού οι περισσότεροι ξένοι έμποροι …Δεν στέλνουν Ελλάδα αξεσουάρ όπλων .Θέλει πολύ ψάξιμο για να το φέρεις …και Αν !!

    Τ αμερικανάκια λένε πως είναι καλό και σε θέματα όπως το δικό σου ,αλλά και στην ανάκρουση ,αλλά αυτοί δεν είναι να τους πολυπιστεύεις ,αφού και σκ@τ@ να αγοράσουν ,ανεβάζουν βίντεΑ επιδυκνήοντάς τα και τα παρουσι’άζουν σαν μέλι .

    …Στην κρίση σου .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    greekpow στις #399106

    Έχεις βάλει , ενοώ το λίνκ . Ο Καλκαζάκος και ο κάθε έμπορος πουλάει αυτά κ αιπολλά άλλα σε άτομα με υπηρεσιακές ανάγκες που δεν τους αποσχολεί το θέμα μας διότι έχουν το ωδικαίωμα . Επειδή ο νόμος δεν είναι σαφής στο συγκεκρημένο , ποιός είναι αυτός που θα πει τί είναι πτυσώμενο και τί όχι .Εγώ που το πουλάω ,λέω πως είναι οκ ,αφού βιδώνει …Το ¨΄οργανο ¨μπορεί να σου πει πως έχει την δυνατότητα να κλήσει ,άρα είσαι παράνομος . Εμένα δε μ΄αρέσει να έχω υποψήα παρανομίας και δεν θα το έβαζα . Εσύ αν είσαι καλυμένος με αυτό ,το βάζεις . Με λίγα λόγια …Φαίνεται να είναι οκ , αλλά είναι στην ευχέρια κάποιου να σε τραβήξει και να έχεις προβλήματα με το νόμο.Όπως και να έχει το πράμα , είναι κάτι που μπορείς να προμηθευτείς μόνο από Ελλάδα , αφού οι περισσότεροι ξένοι έμποροι …Δεν στέλνουν Ελλάδα αξεσουάρ όπλων .Θέλει πολύ ψάξιμο για να το φέρεις …και Αν !! Τ αμερικανάκια λένε πως είναι καλό και σε θέματα όπως το δικό σου ,αλλά και στην ανάκρουση ,αλλά αυτοί δεν είναι να τους πολυπιστεύεις ,αφού και σκ@τ@ να αγοράσουν ,ανεβάζουν βίντεΑ επιδυκνήοντάς τα και τα παρουσι’άζουν σαν μέλι . …Στην κρίση σου .

    Σκέφτομαι και ότι άμα σκάσω μύτη στο σκοπευτηριο με αυτό το κοντάκι (έχει και πιστολολαβή) θα πέσει γέλιο. Δεν έχω ξαναδεί κανέναν με τέτοιο κοντάκι. Μιλάω πλέον για κάτι σαν αυτό    http://www.milspecs.gr/articles.php?page=13 . Ούτε εγώ θέλω να ρισκάρω τη νομιμότητα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #399114

    φιλε μου καλησπερα

    θα ηταν καλο να βγαλεις μια φωτογραφια σε εναν καθρεφτη για παραδειγμα,οπου εισαι επωμισμενος  γιατι κατι δεν παει καλα εδω περα για να δει καποιος περισσοτερο ειδικος χονδρικα την επωμιση σου

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #399121

    φιλε μου καλησπερα

     

    θα ηταν καλο να βγαλεις μια φωτογραφια σε εναν καθρεφτη για παραδειγμα,οπου εισαι επωμισμενος γιατι κατι δεν παει καλα εδω περα για να δει καποιος περισσοτερο ειδικος χονδρικα την επωμιση σου

     

    Το σκέφτηκα κι εγώ. Θα μου έλυνε μία τεράστια απορία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #399124

    Γιάννης wrote:
    Έχεις βάλει , ενοώ το λίνκ . Ο Καλκαζάκος και ο κάθε έμπορος πουλάει αυτά κ αιπολλά άλλα σε άτομα με υπηρεσιακές ανάγκες που δεν τους αποσχολεί το θέμα μας διότι έχουν το ωδικαίωμα . Επειδή ο νόμος δεν είναι σαφής στο συγκεκρημένο , ποιός είναι αυτός που θα πει τί είναι πτυσώμενο και τί όχι .Εγώ που το πουλάω ,λέω πως είναι οκ ,αφού βιδώνει …Το ¨΄οργανο ¨μπορεί να σου πει πως έχει την δυνατότητα να κλήσει ,άρα είσαι παράνομος . Εμένα δε μ΄αρέσει να έχω υποψήα παρανομίας και δεν θα το έβαζα . Εσύ αν είσαι καλυμένος με αυτό ,το βάζεις . Με λίγα λόγια …Φαίνεται να είναι οκ , αλλά είναι στην ευχέρια κάποιου να σε τραβήξει και να έχεις προβλήματα με το νόμο.Όπως και να έχει το πράμα , είναι κάτι που μπορείς να προμηθευτείς μόνο από Ελλάδα , αφού οι περισσότεροι ξένοι έμποροι …Δεν στέλνουν Ελλάδα αξεσουάρ όπλων .Θέλει πολύ ψάξιμο για να το φέρεις …και Αν !! Τ αμερικανάκια λένε πως είναι καλό και σε θέματα όπως το δικό σου ,αλλά και στην ανάκρουση ,αλλά αυτοί δεν είναι να τους πολυπιστεύεις ,αφού και σκ@τ@ να αγοράσουν ,ανεβάζουν βίντεΑ επιδυκνήοντάς τα και τα παρουσι’άζουν σαν μέλι . …Στην κρίση σου .

    Σκέφτομαι και ότι άμα σκάσω μύτη στο σκοπευτηριο με αυτό το κοντάκι (έχει και πιστολολαβή) θα πέσει γέλιο. Δεν έχω ξαναδεί κανέναν με τέτοιο κοντάκι. Μιλάω πλέον για κάτι σαν αυτό http://www.milspecs.gr/articles.php?page=13 . Ούτε εγώ θέλω να ρισκάρω τη νομιμότητα

    Έχω δει τέτοιο κοντάκι στον Πύργο και μάλιστα έκανε πολύ ωραίες επωμίσεις ο τύπος παρ’ όλο που δεν ήταν κυνηγός ή σκοπευτής πήλινου στόχου.

    Δεν λέω ότι είναι καλό, απλά το αναφέρω σαν γεγονός ………………. άν το διαβάσει ο Δημήτρης Benelli ίσως το επιβεβαιώσει και αυτός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    Γιάννης στις #399133

    Aυτό είναι το κοντάκι που λέω και εγώ . Για αυτό είναι που έχω δει σε ξένα φορουμ να λένε καλά λόγια όσοι τα έχουν χρησιμοποιήσει που είχαν παρόμοια προβλήματα με τα δικά σου.

    Τώρα για να μην ξοδεύεσαι άδικα , δες αν είναι από αλλού το πρόβλημα και μετά αποφασίζεις .Καλά ξεμπερδέματα

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων