Baikal ….και σκοπευτικοί αγώνες !!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 91 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #50079

     μενει να δηλωσεις αν θα κατεβεις με το Perazzi, που ειναι κριμα

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ…Ε?

    ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ BAIKAL,ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ 420 ΧΛΜ ΑΠΟ ΕΔΩ ,ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ!!ΑΝ ΜΠΟΡΩ,ΠΑΝΤΩΣ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ,ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΚΑΛΟΥΔΕΦΣΚΙ!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #50081

    Tavarichi ,

    στην Baikalιάδα , νομίζω , προηγούνται αξιοκρατικά τα τίμια Baikal σε μονόκαννα , σε εξωτικά διαμετρήματα (28,20,16) και σε 12άρια o/u trap-skeet και s/s και τέλος στο περιθώριο , ίσως , τα έπιπλα   Πέ , Μπέ & Sia .

     

    Συντροφικά

    Λεονάρδος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    LUPUS στις #50121

     

    συντροφοι

    μεταξυ μας και εγω προτιμω μετα την ληξη.

    νικολας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #50382

    Συμφωνώ και εγώ με όσους μίλησαν για να γίνει η “Baikaliada” κάπου στο τέλος Μάρτη με αρχές Απρίλη, με πιό πιθανό και λόγω καιρού τον Απρίλη

    Εξάλλου λόγω πολύ φόρτου εργασίας έως και 20/3 δεν μου επιτρέπει να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Οποιο κενό μπορεί να έχω προσπαθώ να το μοιράσω ανάμεσα στην οικογένεια και το κυνήγι αυτήν την περίοδο.

    Οσοι από τα εγγεγραμένα έως 30/12/2004 μέλη του “BAIKAL & ξερό ψωμί CLUB” δεν έχουν το κατάλληλο baikal για χρήση στους σκοπευτικούς αγώνες, να μην ανησυχούν.

    Θα τους δανείσω το δικό μου το σκητοντούφεκο  IZH-9E-02. Εχει αποδείξει στο κυνηγετικό και σκοπευτικό γήπεδο την αξία του.

    Και για να μην νομίζετε ότι το λέω έτσι ,από τώρα δηλώνω ότι θα αγωνιστώ εκείνη την ημέρα (της Baikaliadas) με το IZH-27-1C & CAL20 !!!

    Eύχομαι σε ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ και καλή αντάμωση να έχουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #50391

    Ας ελπισουμε να  ερθουν ετσι τα πραγματα ωστε να μπορεσουμε να ερθουμε ολοι..Καλη Χρονια !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #50698

    Καταρχήν να έχουμε ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, και πάντα να βλέπουμε “σκονισμένα πιάτα και όχι μόνο σπασμένα”.

    Θα ήθελα να σας πώ , εσάς τους ΜΑΚΡΙΝΟΥΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ, να προτείνετε κάποια ημερομηνία ( εννοείται Σ/Κ ) διεξαγωγής της baikaliadas για μετά την λήξη της κυνηγετικής σαιζόν.

    Κάντε τις προτάσεις σας και θα τις δούμε όλοι μαζί.

    Καταθέτω μιά πρόταση που συζητήσαμε τηλεφωνικά με τον Νεοπτόλεμο. Προτείνουμε το Σ/Κ της πρώτης Εκθεσης Κυνήγι-Ψάρεμα, που από την εμπειρία πολλοί έρχονται την περίοδο αυτή στήν Εκθεση.

    Και κάτι για την διαδικασία της Baikaliadas. Eκτός από εμάς που είμαστε μέλη του Baikal Club ή και κατέχουμε baikal και θα αγωνιστούμε, θα πρέπει να υπάρχει και ο διατητής των αγώνων.

    Βέβαια αυτό θα είναι έργο (όπως και η όλη διοργάνωνση των αγώνων) του υπευθήνου από πλευράς Κ.Ε των σκοπευτικών θεμάτων. Ομως νομίζω ότι θα πρέπει να δεσμευτούμε όλα τα μέλη οτι ο διαιτητής των αγώνων θα πρέπει να είναι ο leo.

    Δεν πιστεύω να έχει κανείς αντίρηση να είναι διαιτητής των αγώνων ό leo ?  Aπλά κάποια στιγμή φίλε μας leo, αν πέσει στα χέρια σου κανένα πρόγραμμα αγώνων για το 2005, ανακοίνωσέ το στο θέμα αυτό για να μην πέσουμε πάνω σε αγώνες. Εννοείται ότι μας ενδιαφέρει η Μαλακάσα, ή ΟΧΙ ??

    Προετείνει κανείς κάποιο άλλο μέρος ??

    Αντε να αρχίσουμε να μπαίνουμε από τώρα στο κλίμα των αγώνων.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #50702

    ΟΚ Αντώνη μου, όταν θα έχουμε το πρόγραμμα στα χέρια μας, θα μπορέσουμε να το κανονίσουμε. Όσο για το αν είναι καλύτερα να γίνει στην Μαλακάσα ή όχι, έχω τις επιφυλάξεις μου. Θα κάνουμε κάνα δυό τηλέφωνα και αποφασίζουμε.

    Φυσικά θα είναι τιμή μου να είμαι διαιτητής στον αγώνα! Δίκαιος, άμεμπτος και ακλόνητος! (σημ. Όσοι θέλουν να κάνουν χρηματικές προσφορές, μπορούν να αρχίσουν από τώρα, χε χε χε!!!)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #50704

    Μου ήρθε μιά ΦΛΑΣΙΑ με το θέμα αν θα είναι καλύτερα ΜΑΛΑΚΑΣΑ ή κάπου αλλου, πχ ΕΛΕΥΣΙΝΑ όπου νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε καλύτερο παιχνίδι

    Μακάρι να “έπαιζαν” η Πάρνηθα η το Μαρκόπουλο. Είδωμεν……………..

    Οσο για την αμεροληψία σου την θεωρώ δεδομένη και γιαυτό σε πρότεινα, και μην ξεχνάς ότι αν δεν έχει αντίρηση κάποιος τώρα , δεν θα μπορέσει αργότερα γιατί υπάρχει δέσμευση από το τωρινό και απερχόμενο ΔΣ.

    ΥΓ. Οι προσφορές θα είναι σε ΠΑΠΙΑ ή σε ΤΣΙΧΛΕΣ ??? Είπαμε χρήματα δεν υπάρχουν…. το έδειξαν και οι ΑΠΟΓΡΑΦΕΣ !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #50705

    Κι εγώ για Ελευσίνα θα το έβλεπα. Είναι μακράν πιο συνεννοήσιμοι οι άνθρωποι.

    Όσο για τα χρήματα, δεν τα ζήτησα από τον ιστορικό σύλλογο, οι διαγωνιζόμενοι θα τα δώσουν, ό,τι έχει ο καθένας ευχαρίστηση!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    LUPUS στις #50740

     

    αληθεια, επειδη δεν γνωριζω, στο καινουργιο  ολυμπιακο σκοπευτηριο δεν μπορουμε να παμε?

    ειναι κλειστο για  το κοινο?

    νικολας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #50741

    Μάλλον θα μιλάς για το “Ολυμπιακό κέντρο αποξήλωσης, λεηλάτησης και εγκατάλειψης” φίλε μου…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #50785

    θα ήθελα να βγει εκτος απο το πρόγραμμα το είδος των αγώνων. Sporting kai skeet δεν εχω ρίξει ποτέ μου. Βεβαια αυτο δεν με πτοεί ..αλλα να ξερω ποιο baical να φερω. Αν και σε καθε περίπτωση γι ανα εχει νόημα και ο αγώνας λέω να φέρω το 36ατι μου το πλαγιόκαννο.

    Οι ημερομηνίες που είπαμε με τον kritsilovits είναι για εμενα οι ποιο βολικες διότι λεω να κατέβω στην εκθεση.

    Αυτα για το Ολυμπιακο σκοπευτηριο φανταζομουν οτι θα τα αποφευγαμε. ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #338501

    Μάλλον είναι αυτονόητο ότι πρέπει να το κάνουμε στο sporting. Είναι το πιο “κυνηγετικό” άπ’ όλα.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #338502

    Aν ειμαι πανω, στην εκθεση οπως ελπιζω, τοτε μετα χαρας να παρευρεθω στο εν λογω event. Παντως Νεοπτολεμε, αν φερεις το 36αρι σου πολυ θα χαρω διοτι εχω μεγαλη εκτιμηση σ’αυτο το διαμετρημα και δεν εχει τυχει ποτε να δω τετοιο πλαγιοκανο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #50791

    36αρι και τα πιατα σπασμενα λοιπον. Ετσι και αλλιως το trap παραείναι σφιχτο και το αλλο ειναι δυσκανδαλο και δεν θα με βολευει καθολου στην 2η ντουφεκια (στις σπανιες φορες που θα χρειαστει) καθως δεν εχω συνηθίσει.

    Ερώτηση.

    Τα Βe…. επιτρέπονται.????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 91 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων