MODIFIED CHOKE

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 46 έως 53 (από 53 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    demetrio στις #51481

    Κώστα έχεις δίκιο,

     και σε εμένα τα κουτιά είχαν παραπάνω γραμματόσημα, μάλιστα αξίας $7,55 ενώ μου χρεώσανε μόνο $3,5.

    τα τσοκάκια τους είναι θαυμάσια, τα δε Precision Hunter κάνουν το Baikal να δείχνει ακόμα πιο “όμορφο”,

    από αποδόσεις θα τα δω σε χαρτί και θα σας πω, αν κάποιος έχει μετρήσεις καλοδεχούμενες…

    Δημήτρης

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #51491


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 25 Iανουάριος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από vagelisdr στίς 22 Δεκέμβριος 2004


    Εγώ φίλε μου μόλις σήμερα παρέλαβα από την Trulock, 2 chokes σε black oxide, τα Precision Hunter που είναι και extended, (για την Franchi μου που παίρνει τα παλιά Franchok και όλο έψαχνα και δεν έβρισκα…). 

    Σε ανοξείδωτο είναι η σειρά Sporting Clays chokes.

    Κόστος; 73,75 $ τα 2 μαζί με τα μεταφορικά (κάπου στα 55,50 €). Τα παρέλαβα 10 μέρες μετά την παραγγελία.


    [/indent]

    Δοκίμασα και εγω να παραγγείλω μέσω της φόρμας της σελίδας http://www.trulockchokes.com. Διαπίστωσα όμως πως δεν δίνει την δυνατότητα επιλογής χώρας. Επίσης δεν είδα πουθενα όρους και δεδομένα (τιμές και τρόπο αποστολής) για αγορες εκτός USA.

    Θα παρακαλούσα να με ενημερώσεις πώς έκανες την παραγγελία??

    Εγραψες ίσως στην φόρμα οπου αναφέρει United States …. Greece???


    [/indent]

    Καλησπέρα Νεοπτόλεμε. 

     Δεν έκανα τίποτα άλλο παρά να σβήσω το United States και να γράψω Greece.

    Τρόπος αποστολής είναι πάλι Priority Mail, κόστος US$ 3.50. Χρόνος άφιξης περίπου 10 μέρες. Καρατσεκαρισμένο, γιατί παράγγειλα κι άλλα 2. Τα παίρνω δύο δύο ανά εβδομάδα και δεν πληρώνω δασμούς έτσι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    SHEED στις #51561

    παιδια οι ξερει κανεις αν η crio υπαρχει και με 18,4 αυλο ? υπαρχει διαφορα με τον 18,3?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #51624

    ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΕΚΑΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΗΣ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΩ.ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ BENELLI ME AYΛO 18.5,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ 18.2 ΜΕ 18.6 Η ΣΤΕΝΗ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΣΚΑΓΙΑ, Η ΦΑΡΔΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ.ΜΕ ΦΟΥΛ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.     ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΣΟΚ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ. ΕΧΘΕΣ ΕΡΙΞΑ ΣΤΑ 50μετρα ΝΤΕΜΙ ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΡΟΤΒΑΙΛ 3.2  ΜΕ ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΦΟΥΛ.ΣΤΑ 76εκατοστα ΤΟ ΜΙΣΟ ΕΒΑΛΕ 60σκαγια ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΤΡΑ 101 ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΙΝΤΣΕΣΤΕΡ 3.4 ΕΒΑΛΕ 118σκαγια.ΑΝ Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΥΡΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ 50μετρα ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ !!!!!!!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #51648

    Τελικά έχει γίνει καμία δοκιμή με τα νέα chokes Trulock υπάρχει συγκριτικό test μεταξύ εργοστασιακού και Trulock ??? Αξιζουν ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #338649


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 28 Iανουάριος 2005


    ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΩΣ ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΟ ΜΙΣΟ ΤΣΟΚ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ. ΕΧΘΕΣ ΕΡΙΞΑ ΣΤΑ 50μετρα ΝΤΕΜΙ ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΡΟΤΒΑΙΛ 3.2  ΜΕ ΜΙΣΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΤΡΑ ΦΟΥΛ.ΣΤΑ 76εκατοστα ΤΟ ΜΙΣΟ ΕΒΑΛΕ 60σκαγια ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΤΡΑ 101 ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ.ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΙΝΤΣΕΣΤΕΡ 3.4 ΕΒΑΛΕ 118σκαγια.ΑΝ Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΥΡΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ 50μετρα ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ !!!!!!!!!!! 


    [/indent]

    Αγαπητέ φίλε, εγώ το είχα γράψει αυτό. Η δική σου δοκιμή επιβεβαιώνει ότι ποτέ δεν πρέπει να βασιζόμαστε σ’ αυτά που διαβάζουμε, αλλά να κάνουμε μόνοι μας δοκιμές. Το κάθε όπλο, το κάθε τσοκ, το κάθε φυσίγγι, όλα συμπεριφέρονται διαφορετικά. Στο δικό μου όπλο τα συγκεκριμένα τσοκάκια συμπεριφέρθηκαν “ανάποδα”. Το modified ήταν Briley και το Super full ήταν Colonial.

    Θα ήθελα όμως να με πληροφορήσεις, τι μάρκα (και σύσφιξη) είναι το extra full choke που σου έδωσε αυτές τις συγκεντρώσεις;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #51778


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 30 Iανουάριος 2005



    [indent]Μνημόνιο: [/indent]

    Θα ήθελα όμως να με πληροφορήσεις, τι μάρκα (και σύσφιξη) είναι το extra full choke που σου έδωσε αυτές τις συγκεντρώσεις;

     


    [/indent]ΛΕΩΝΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΟΠΛΩΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ VERNEY CARRON.ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΓΙΝΩΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΑΥΛΟ 18.570 ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΑΝΑ 2δεκατα.ΤΟ ΕΞΤΡΑ ΦΟΥΛ ΕΙΝΑΙ 1.2χιλιοστα ΠΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΛΟ.ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΥΡΑΝΑΩ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟ ΤΟΥΦΕΚΙ.ΟΙ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΙΔΕΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΛΕΙΟΚΑΝΟΥ.ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΗΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΟΤΗΤΑ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΤΣΟΚ. ΜΕ ΧΑΡΑ ΜΟΙΡΑΖΩΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ.    ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΤΟ 16αρι ΡΙΧΝΕΙ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ.   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ SHOTGUN.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #338669

    Aγαπητοι συναδελφοι σας χαιρετω, σας παρακολουθω συχνα κι’ας εχω καιρο να σας γραψω.Θα ηθελα καποιος που εχει παραγγηλει τσοκακια στην trulock,επειδη τα αγγλικα μου ειναι για κλαμματα,ας κανει καποιος τον κοπο να μου γραψει εναν τυφλοσουρτη για ταχυδρομικη παραγγελεια με ψευτικα στοιχεια φυσικα.Ευχαριστω πολυ παιδια.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 46 έως 53 (από 53 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων