Internet Stores

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #51037

      ΨΨαξτε τα κατωθι sites

      1)www.dryfire.co.uk

    2)www.Arrowlsershot.com

    3)www.gamefayre.co.uk

    4)www.lasershot.com


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #51042

    Παιδιά , τα έχω ήδη παραγγείλει , εδώ και καιρό και τα περίμένω από μέρα σε μέρα.

    Για την αντοχή τους δεν ξέρω , θα τα δοκιμάσω και θα σας πω.

    Στα περισσότερα sites που είδα νίκο οι τιμές είναι περίπου ίδιες ( γύρω στα 180 – 190 €)

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #338727

    Εχει πάρει κανείς βιβλία από το http://www.amazon.com ?

    Εγώ παρήγγειλα δυο βιβλία (συγκεκριμένα τα “THE ORVIS WING-SHOOTING HANDBOOK” και “SHOTGUNNING: THE ART AND THE SCIENCE”) Η παραγγελία έγινε στις 14-1-2005, στο mail τους μου γράφουν ότι η αποστολή έγινε στις 15-1-2005 με international shipping (?), η κάρτα μου έχει χρεωθεί κανονικά απ’ ότι είδα προχθές που ήρθε ο λογαριασμός, αλλά τα βιβλία δεν τα έχω λάβει ακόμη. Βέβαια αναφέρουν σαν εκτιμώμενο χρόνο παραλαβής μέχρι 9-2-2005, αλλά έχω αρχίσει να ανησυχώ.

    Προ λίγων μηνών είχα πάρει κάποια πραγματάκια (που μας είχε συστήσει ο GUN DOCTOR) από την KLEEN-BORE, καθώς και τη μηχανή “LEE LOAD ALL” από το CABELA’S, και τα είχα παραλάβει σε 7-8 μέρες.

    Τι να κάνω, θα περιμένω λίγες μέρες ακόμη… Εχουμε κι ένα ταχυδρόμο της …συμφοράς, που περνάει όποτε του καπνίσει. Θα δούμε…

    Α!… και κάτι άλλο. Μπήκα σήμερα ξανά στο amazon, στη σελίδα του my account και έχει μια ανακοίνωση-προσφορά (άσχετο) που την υπογράφει κάποιος: JEFF BEZOS, founder & CEO. Δεν σας φαίνεται σαν Ελληνικό όνομα? Μπέζος? Εξάλλου και η ονομασία της εταιρίας “ΑΜΑΖΟΝ” ελληνική προέλευση έχει! Τι λέτε?….

    Φιλικά, ΣΤΕΛΙΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #52090

    Εάν δεν κάνω λάθος είχα ακούσει σε ρεπορτάζ οτι ο ιδιοκτήτης του AMAZON είναι όντως Έλληνας Στέλιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #52098

    ΣΤΕΛΙΟ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΠΙΚΟΙ,ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ 2 ΒΙΒΛΙΑ (THE WORLD OF BERETTA,HOLLAND&HOLLAND THE ROYAL GUNMAKER),ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ,EΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ (ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8-10$) ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ.ΤΟ AMAZON EINAI TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ,ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #52171

     FILE STEEVE,EPIVEVEWNW OTI SOU EGRAPSE O FILOS BILLBE PARAPANW!EXW PARAGILI POLLES FORES APO TO AMAZON.COM VIVLIA K MANUAL FOR MOTORCYCLES,EGW ALLA K FILOI MOY EDW STHN ITALIA K POTE DEN EIXAME KAPIO PROVLIMA MAZI TOUS.TA ELLHNIKA ALLA K ITALIKA TAXYDROMEIA NA FOVASE OPOY SYXNA AGNWSTWS XANONTE ANTIKEIMENA ME TON TROPO POU OLOI MAS KSEROYME PIA:TA ARPAZOYN!YPOMONI!

    FILIKA BERETTA425,VANGELIS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52179

    Έχω παραγγείλει και εγώ πολλές φορές βιβλία από το amazon.com και οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές από την εξυπηρέτηση.

    Ένα ηλεκτρονικό κατάστημα , το midwestgunworks.com το ξέρει κανείς ; Στέλνει στην Ελλάδα ;

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #338746


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από BERETTA425 στίς 07 Φεβρουάριος 2005


     FILE STEEVE,EPIVEVEWNW OTI SOU EGRAPSE O FILOS BILLBE PARAPANW!EXW PARAGILI POLLES FORES APO TO AMAZON.COM VIVLIA K MANUAL FOR MOTORCYCLES,EGW ALLA K FILOI MOY EDW STHN ITALIA K POTE DEN EIXAME KAPIO PROVLIMA MAZI TOUS.TA ELLHNIKA ALLA K ITALIKA TAXYDROMEIA NA FOVASE OPOY SYXNA AGNWSTWS XANONTE ANTIKEIMENA ME TON TROPO POU OLOI MAS KSEROYME PIA:TA ARPAZOYN!YPOMONI!

    FILIKA BERETTA425,VANGELIS


    [/indent]

    Λέγοντας ότι αρχίζω να ανησυχώ, αυτό ακριβώς εννοούσα, φίλε Βαγγέλη, και όχι το amazon.com !!!

    Πάντως μέχρι και σήμερα (8-2-05), ακόμη τίποτα!

    Αλήθεια, οι παραγγελίες απο amazon.com πως έρχονται, με το ταχυδρομείο ή με courier ? Eμένα η παραγγελία από kleen-bore είχε έρθει με το ταχυδρομείο (σε 7 μέρες), ενώ από το Cabela’s με courier (INTERATTICA) πάλι σε 7-8 μέρες και μάλιστα στο γραφείο, ενώ είχα δώσει τη διεύθυνση του σπιτιού μου!

    Ευχαριστώ (όλους σας) για το …κουράγιο που μου δίνετε!

    ————–

    Φιλικά, ΣΤΕΛΙΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #52250

    Ο φίλος Steve δεν ανυσηχεί για το amazon ή τον cabela ή οτιδήποτε αλλο. Ανυσηχεί για τα ΕΛΤΑ …. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ.!!!

    Οπως εχω ξαναπει …εμένα το δέμα μου (απο cabelas βιβλια και βιντεοκασετες εκλαπει απο υπαλληλο ΕΛΤΑ) … Ολες μου οι καταγγελίες στα ανώτερα κλιμακια των ΕΛΤΑ πηγαν στο ΒΡΟΝΤΟ. Η μοναδικη απαντηση που ελαβα είναι οτι προωθήθηκαν οι καταγγελίες μου … αλλα απο ότι καταλαβα 2 μήνες μετα απο αυτες προωθήθηκαν σε συγκεκριμμένο σημείο του σώματος των υπευθύνων (@@).!!

    Ευτυχώς ο cabelas .. μου τα εστειλε παλι και τα περιμένω εκ νεου μετα φόβου ψυχής.!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #52360

    Επιτέλους έλαβα τα βιβλία απο το amazon.com, χθες, τελευταία μέρα του διαστήματος που μου είχαν δώσει σαν εκτιμώμενο χρόνο παραλαβής (delivery estimate, 25-1-05 έως 9-2-05).

    Ευτυχώς οι ανησυχίες μου αποδείχτηκαν αβάσιμες, τελικά μάλλον στάθηκα πιο τυχερός από τον Νεοπτόλεμο, γιατί ομολογώ πως ξέροντας τη δική του περίπτωση, τα είχα σχεδόν ξεγράψει!

    Εν πάση περιπτώσει, τέλος καλό – όλα καλά…

    Η εταιρία amazon.com άψογη. Σίγουρα θα την ξαναεπισκεφτώ για αγορές.

    ————-

    Φιλικά, ΣΤΕΛΙΟΣ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52361

    Παιδιά , το midwestgunworks.com που σας έγραψα από πάνω δεν στέλνει στην Ελλάδα.

    Παρείγγειλα προχθές 3 κομμάτια αλοιφές FLITZ , και μου έστειλαν mail ότι το 15123 που έγραψα σαν ταχυδρομικό κωδικό είναι κάπου στην pensylvania και όχι στο Μαρούσι…..

    Ξέρει κανείς το διεθνές  format των Ελληνικών ταχυδρομικών κωδικών ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #52362

    Mιας και αναφερομαστε σε Internet Stores, δεν θα ηταν βολικο να αναφερουμε και μαγαζια που δεν εχουν σχεση με κυνηγι; Δεν θα ηταν καλο θα ηταν να λεγαμε τη γνωμη μας για μαγαζια που εχουμε επισκευτει και αγορασει, ωστε να ξερουν και αλλοι τι να περιμενουν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #52364


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από androu στίς 10 Φεβρουάριος 2005


    Παιδιά , το midwestgunworks.com που σας έγραψα από πάνω δεν στέλνει στην Ελλάδα.

    Παρείγγειλα προχθές 3 κομμάτια αλοιφές FLITZ , και μου έστειλαν mail ότι το 15123 που έγραψα σαν ταχυδρομικό κωδικό είναι κάπου στην pensylvania και όχι στο Μαρούσι…..

    Ξέρει κανείς το διεθνές  format των Ελληνικών ταχυδρομικών κωδικών ;


    [/indent]

    Μπορείς να παραγγείλεις την αλοιφη στο http://www.globetrotter.de τo οποίο είναι γερμανικό. Το μόνο πρόβλημα ότι για να στείλει πρέπει η παραγγελία να ειναι πάνω από 50 ευρώ.

    Εχει αρκετά πράγματα άρα μπορείς να φθάσεις αυτό το πoσό χωρίς να αναγκαστείς να γεμίσεις το ντουλάπι σου με flitz.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52373

    το κακό με το globetrotter είναι ότι τα λέει όλα στα γερμανικά, οπώτε αν δε ξέρεις τρέχα γύρευε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52521

    Πράγματι το globetrotter είναι στα γερμανικά και διστυχώς ντεν καταλαβαίνει τι λέει.

    Παιδιά από το ebay.com ψωνίζει κανείς ;

    Κατά καιρούς έχει εκπληκτικά πράγματα σε πολύ καλές τιμές.

    Γιάννης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων