Internet Stores

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #52535


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 10 Φεβρουάριος 2005


    Mιας και αναφερομαστε σε Internet Stores, δεν θα ηταν βολικο να αναφερουμε και μαγαζια που δεν εχουν σχεση με κυνηγι; Δεν θα ηταν καλο θα ηταν να λεγαμε τη γνωμη μας για μαγαζια που εχουμε επισκευτει και αγορασει, ωστε να ξερουν και αλλοι τι να περιμενουν;


    [/indent]

    Για όσους τα καταφέρνουν με τη γερμανική  γλώσσα , ( ξανα ) προτείνω τα κατά τη γνώμη μου άπαιχτα και άψογα :

    http://www.globetrotter.de/ τα πάντα για εξορμήσεις στη φύση ,

    και

    http://www.louis.de/ τα πάντα για τη μοτοσυκλέττα !

    Στην Ευρώπη , εκτός από τα γερμανικά  ,  υπάρχουν άλλα σωστά – πλήρη – αξιόπιστα – φιλικά ηλεκτρονικά μαγαζιά που θα μπορέσουμε να ψωνίσουμε … ?

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #52908

    ΑΠΟ CABELAS ΔΕΜΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΞΙΑΣ 30$ ΠΕΡΑΣΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #52959

     Και ποσο εφτασε το μαλλι αν επιτρεπεται;

    Γιατι εχω βαλει στο ματι, ενα πολυ ωραιο πουλοβερακι, αξιας περιπου 25$.  Ηρθε με courier η με ταχυδρομειο;;; 

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #52962


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από lioliosg στίς 18 Φεβρουάριος 2005


    ΑΠΟ CABELAS ΔΕΜΑ ΜΙΚΡΗΣ ΑΞΙΑΣ 30$ ΠΕΡΑΣΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.


    [/indent]Την Βαψαμεεεεε !!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #53003

    συν 15 Εταχυδρομειο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #53008

    ηΦιλοι μου καλησπερα!Κανω συχνες παραγελιες απο Αγγλια και απο διαφορα sites.Ειναι  παντα εξυπηρετικοι.Το τελευταιο αποkτημα μου ειναι το laser shot .Θεωρητικα στοιχιζει  84 λιρες συν 17.5%vat συν 14 λιρες ταχυδρομικα.Στο ταχυδρομειο ομως με παραπεμψαν στο τελωνειο οπου το ειχαν μεταβιβασει προς πληρωμη δασμων .Με κοπο και χρηση μεσου πληρωσα 30 ευρω και ησυχασα.

    Γενικα δεν συμφερει η Αγγλια καθως σε πολλα προιοντα σου ερχεται μια η αλλη.Μονο σε κατι που δεν βρισκουμε εδω ή που αποδεδειγμενα υπαρχει μεγαλη διαφορα τιμης αξιζει.

      Εαν θελετε μπορω να σας γραψω παρα πολλες διευθυνσεις που πουλανε on line και με αποστολη στο εξωτερικο 

    Καζαμ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    demetrio στις #53026

    Φίλε Καζαμ, γιατι πλήρωσες δασμούς απο Αγγλία;

    Μεχρι τώρα νόμιζα οτι εξαιρούνται απο δασμούς τα προερχόμενα απο κοινοτικές χώρες!

    εχει αλλάξει κάτι;

    Ευχαριστώ,

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #55363

    Παραγγελία μικροπραγμάτων από Cabelas στις 2/2/2005.
    Κόστος: Merchandise = $59.96 + Postage = $15.00  = ORDER TOTAL = $74.96
    Η πιστωτική χρεώθηκε με το ισοδύναμο σε ευρώ : 58,43

    Στις 29/3/2005 ήρθε η ειδοποίηση από το ταχυδρομείο για παραλαβή δέματος. Στην ειδοποίηση αναγραφόταν και το χαράτσι του τελωνείου: 23Ευρώ.

    Παρέλαβα το δέμα από το ταχυδρομείο σήμερα 31/3 πληρώνοντας βέβαια τα 23 ευρώ.  Λάθος μου που δεν τα παρήγγειλα μισά-μισά σε δύο δόσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #55364

    Δύσκολοι καιροί …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #55366

    Τελικά η όλη υπόθεση μου θυμίζει λίγο την διαφήμηση του Τζόκερ: “κι αν σου κάτσει”…αλλά από την ανάποδη…

    Τους τελευταίους 3 μήνες έχω παραλάβει συνολικά 6 δέματα, από Cabelas και Trulock, άλλα με UPS και άλλα με ταχυδρομείο. Σε κανένα δεν πλήρωσα τελωνείο. (Όλα βέβαια μικρής αξίας, το πολύ μέχρι $90,00).

    Πέρισυ δέμα μου από Cabelas αξίας γύρω στα $200,00, είχε περάσει τελωνείο, όπου μου είχανε “πάρει το σκαλπ” κανονικά.

    Αα, ξέχασα…έχω κι εγώ όπως και ο Νεοπτόλεμος ένα δέμα μου που αγνοείται η τύχη του… από τις 30/11 το δικό μου και ακόμα το ψάχνουν τα ΕΛΤΑ και οι του Cabelas…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #340316

    Χθες το μεσημέρι παρέλαβα στο σπίτι ταχυδρομικώς μια παραγγελία που είχα κάνει προ 15 ημερών ακριβώς. Πρόκειται για τα σκοπευτικά γυαλιά Ranger XL της RANDOLPH ENGINEERING (http://www.randolphusa.com) με τρία ζεύγη φακών. Τα παράγγειλα στην ίδια την εταιρεία διότι α) δεν τα βρήκα σε κανένα μαγαζί στην περιοχή μου, ούτε προθυμοποιήθηκε κανείς να μου τα φέρει, ενώ εισάγονται στην Ελλάδα, β) η τιμή τους εδώ απ’ ότι μου είχαν πει, δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά πάνω από 200 Euro, ενώ εμένα μου κόστισαν 149 US $ + 10 $ ταχυδρομικά, και γ) έτσι είχα την δυνατότητα να επιλέξω εγώ τα χρώματα φακών και όχι ότι φέρνει ο αντιπρόσωπος. Συγκεκριμένα εγώ επέλεξα τα εξής, “medium yellow”, “sunset orange” και “brown”, θεωρώντας τα ως πιο κατάλληλα για τις συνθήκες του δικού μας σκοπευτηρίου. Επί πλέον υπάρχει δυνατότητα παραγγελίας και άλλων χρωμάτων ξεχωριστά προς 24 $ το ζευγάρι.[font=” Verdana”][/font]

    Θα τα δοκιμάσω το απόγευμα στο σκοπευτήριο, και δεν περιμένω βέβαια βελτίωση των επιδόσεών μου, (ανεπίδεκτος … κλπ.), αλλά πιστεύω ότι θα είναι πιο ευχάριστα και ξεκούραστα για τα μάτια μου.[font=” Verdana”][/font]

    [font=” Verdana”] 

    [/font]

    Θέλω να τονίσω, πέρα από την ποιότητα αυτού καθεαυτού του προιόντος, και να εξάρω και την ποιότητα εξυπηρέτησης της εταιρείας που αντιμετωπίζει έναν άγνωστο πελάτη που κάνει μια μικρής αξίας παραγγελία από την άλλη άκρη του κόσμου, το ίδιο με τον καλύτερό της πελάτη! Σημειωτέον ότι φροντίζουν ακόμη και… να μην έχεις πρόβλημα με τελωνεία, χωρίς καν να τους το ζητήσεις!… [font=” Verdana”][/font]

    Μοιραία κάνεις σύγκριση με τους δικούς μας και … απογοητεύεσαι για άλλη μια φορά. Δεν θέλω να γενικεύω, σίγουρα δεν είναι όλοι ίδιοι, αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλοί που σε αντιμετωπίζουν σαν να μπαίνει ένας … γάιδαρος (με το συμπάθειο) στο μαγαζί τους!!![font=” Verdana”][/font]

    ——————[font=” Verdana”][/font]

    Φιλικά, ΣΤΕΛΙΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    apostolis στις #60333

    ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΝΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΚΕΛΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ Η΄ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΓΚΕΛΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΦΟΡΩΝ(ΑΠΟ CABELAS).ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #60631

    για την συμπεριφορα που λες αποστολη δες ενα θεμα που ανοιξα στα κακως κειμενα κ κρινε.αν εχεις παρομοια εμπειρια σε παρακαλω να την καταθεσεις γιατι πρεπει να αντιδρασουμε καποια στιγμη. εχει παραγγειλει κανεις απο trulock?θελω κατι τσοκ για το δικαννο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #75874

    Καλημέρα. Επαναφέρω το θέμα για να ζητήσω τη γνώμη σας για ένα πρόβλημα που μου προέκυψε. Προ μηνός (26/6/06) παρήγγειλα κάτι ψιλοπραγματάκια σε ένα μαγαζί στην Αμερική. Στις 27/6/06 με ενημέρωσαν μέσω e-mail ότι η παραγγελία μου στάλθηκε με EXPRESS MAIL, και μου έδωσαν ένα κωδικό (tracking number) για να παρακολουθήσω την εξέλιξη μέσω USPS (αμερικάνικο ταχυδρομείο). Με βάση αυτό βλέπω στο http://www.usps.com ότι το δέμα μου έφτασε στην Αθήνα και “cleared Greek Customs at July 3, 2006, 12:46 a.m.”

    Το θέμα είναι ότι ένα σχεδόν μήνα μετά, αν το είδατε κι εσείς, το είδα κι εγώ. Εν τω μεταξύ προχθές ήρθε ο λογαριασμός της κάρτας μου, κι έχει χρεωθεί κανονικά 71,90 USD ( 57,14 EURO).

    Τώρα δυο χρόνια που χρησιμοποιώ internet, έχω παραγγείλει κάμποσες φορές πράγματα, (μηχανή Lee Load-All από το Cabelas, τα γυαλιά RANDOLPH RANGER που αναφέρω στο παραπάνω περσινό μήνυμά μου, αλοιφή FLITZ από http://www.flitz.com, βιβλία δυό φορές από το http://www.amazon.com, κάποια πραγματάκια από Γερμανία κ.λπ. χωρίς ποτέ άλλοτε να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα ούτε στη χρέωση της πιστωτικής μου κάρτας, ούτε στην αποστολή – παραλαβή τους.

    Τι μπορεί να συμβαίνει; Εγώ καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το δέμα “χάθηκε” από τα ΕΛ.ΤΑ. Μήπως ένας μήνας δεν είναι αρκετός για να έρθει από Αθήνα στα Χανιά, και πρέπει να περιμένω λίγο ακόμη; Μπορώ να απευθυνθώ κάπου μήπως βρω την άκρη, και πού – πώς; Ή να θεωρήσω ότι απλώς έχασα 57 ΕΥΡΩ, και να τα “ξεχάσω”;

    Νεοπτόλεμε, αν θυμάμαι καλά, είχες κι εσύ κάποτε παρόμοιο πρόβλημα με τα ΕΛ.ΤΑ. (απώλεια δέματος). Βρήκες τελικά την άκρη, και πώς;;; Εσύ τι προτείνεις να κάμω;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    panosa στις #75907

    Εαν το δέμα έχει σταλεί με τρόπο εκτός του International Airmail τότε μπορεί να κάνει και διάστημα άνω του 1 μηνός (κάποιες φορές φτάνει και τους 2 μήνες – εμπειρία μου πέρυσι με παραγγελία απο cabelas).

    Γνώμη μου είναι να κάνεις λίγη υπομονή ακόμη. Είμαι βέβαιος οτι η παραγγελία σου θα φτάσει και δεν έχει χαθεί.

    Φιλικά,

    Πάνος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων