ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53917

    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ  ΛΕΩΝΙΔΑ ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΡΙΖΕΙ ΕΠΑΝΑΔΟΚΙΜΗΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΟΣΩ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ! ΕΠΑΝΑΔΟΚΙΜΗ  ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ .ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΚΑΙΡΕΟΤΗΤΑΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΙ. ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ. ΤΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΙΕΣΕΩΝ ,ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΟΜΩΣΗΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ,ΒΑΛΕ Κ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΕΘΟΣ ΣΚΑΓΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕΣΑ Κ ΕΝΑ SPECIAL,EXTRA, SUPER,HIGH VELOCITY, ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ. ΠΙΘΑΝΩΝ  ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΕΙΣ ΝΑ ΑΤΟΝΙΣΑΝ ΛΟΓΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΝΑΘΕΣΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΕΡΓΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΒΛΕΠΕ ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΓΙΑ ΒΛΗΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ Κ ΔΙΜΙΟΥΡΓΙΑ 16-20 CAL ΣΕ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ !!!!!!!!!! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΔΙΜΟΣΙΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΙΘΑΝΩΝ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΤΥΠΟΙ ΟΙ ΟΠΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΙΑ Κ ΤΑ ΕΙΣΑΓΩΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53925


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 06 Mάρτιος 2005


    …ΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΧΡΙΖΕΙ ΕΠΑΝΑΔΟΚΙΜΗΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΙΤΗΣΩ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΟΣΩ Κ ΝΑ ΤΟ ΚΡΕΜΑΣΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ !

    ΕΠΑΝΑΔΟΚΙΜΗ  ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ .

    ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΚΑΙΡΕΟΤΗΤΑΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΙ. …


    Επειδή πολλά ακούγονται για επιμηκύνσεις κώνων σε πάρα πολλά οπλουργεία , θα ήθελα να υπογραμμίσω ,

    πρό της ανάθεσης της επιμήκυνσης έχει μετρηθεί η διάμετρος του αυλού και ο υπάρχων κώνος προσαρμογής ?

    έχουν ζυγιστεί οι κάννες των όπλων που θα φύγουν για το οπλουργείο ?

    έχουν συζητηθεί με τον οπλουργό οι μεταβολές του πάχους του αυλού προκειμένου να διευρυνθεί αυτός και να επιμηκυνθεί ο κώνος ?

    Εχω ακούσει ,  δυστυχώς , οτι μετά απο τέτοια “βελτίωση” σε οπλουργείο και με πολύ καλές τιμές (ευκαιρία!!!!!!!!!)  , δεν ακολούθησε η αναμενόμενη θεωρητικά βελτίωση στο λάκτισμα ή στην απόδοση της τουφεκιάς …

    Βέβαια δεν έχει μετρηθεί ” μετά ” και η διάμετρος του αυλού σε σχέση με τη διάμετρο ” πρίν” …

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53928

    ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΟ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΗ ΓΝΩΜΗ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΥΚΙΝΣΗ ΤΩΝ ΚΩΝΩΝ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥΣ.ΛΕΟΝΑΡΔΕ ΣΕ ΣΥΝΧΑΙΡΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗΣ ΕΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟ ΠΟΣΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ Κ ΝΑ ΛΕΣ ΤΕΚΜΗΡΙΟΜΕΝΑ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53931


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 06 Mάρτιος 2005


    ΤΟ ΦΤΗΝΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΛΟ…

    … ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΥΚΙΝΣΗ ΤΩΝ ΚΟΝΩΝ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥΣ…


    Χρήστο ,

    πέρα από όλα τα σωστά και ευγενικά που γράφεις , λάβε ένα μεγάλο μπράβο από εμένα , επειδή αναφέρεσαι σε όσα μας περιβάλλουν με το πραγματικό τους όνομα !!!!!!!!!!!!!!!!!

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53933

    ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM ΚΑΙ Η ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΤΩ. ΤΗ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΝ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΩΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ? ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΜΕΛΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΩΝ ΕΝΕΡΓΩΝ ΜΕΛΩΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #53936

    η δικια μου εμπειρια ειναι καπως ετσι

    ηθελα να βελτιωσω το Bettinsoli μου βλητικα αφου εμφανισιακα μου εκανε απολυτα. ηθελα αυλο φαρδυτερο απο 18,3, ηδη πεισμενος για την υπεροχη του μεγαλου αυλου, και ταυτοχρονα να ζυγισει το οπλο, που ηταν εμπροσθοβαρο, με την αφαιρεση του υλικου.

    ο οπλουργος αφου μετρησε τις κανες μεσα-εξω και περιεργαστηκε το οπλο επι μιση ωρα, μου ζητησε την αδεια να το λυσει μπροστα μου και να δει την κατασταση του μηχανισμου. οπως μου ειπε ειναι φτηνο οπλο και η δουλεια που ζηταγα ηταν λεπτη, σοβαρη και ακριβη και ηθελε να βεβαιωθει οτι η ποιοτητα του μηχανισμου ηταν τετοια που η δουλεια δεν θα πηγαινε στραφι…

    αφου με διαβεβαιωσε οτι εχω ενα απο τα καλυτερα Betinsolli που εχει δει και οτι ο μηχανισμος ντροπιαζει πολλα ακριβωτερα οπλα προχωρησε στην βελτιωση.

    οι κωνοι απο 20χιλ. εγιναν 75χιλ., ο αυλος απο 18,28 και 18,33 εγινε 18,7 και στις δυο κανες. φυσικα τα τσοκακια ανοιξαν αναλογα. εγινε αποχρωμιωση, porting και βαφη στις κανες. οι κανες ελαφρυναν 100γρ.

    οταν το παρελαβα μου ειπε “…θα δειτε τεραστια διαφορα, το εχω δοκιμασει. ελπιζω να μεινετε ευχαριστημενος.”

    το οπλο δουλευει εκτοτε με “κολλημενα” τα τσοκ 2/10 και 5,5/10. ριχνει τα παντα με κατανομες απιθανες. σχολιο δε, φιλου απο δοκιμες “..ρε μ….α, οτι του βαλεις το χωνευει!!!!!!!.”

    ενδεικτικο δε της εμπιστοσυνης που του εχω ειναι οτι απο τοτε η Benelli εχει βγει λιγο, μονο στο σκοπευτηριο. σε φασσες, βαλτο και αλλα δυσκολα κυνηγια που ετυχε να παω δεν υπηρξε ζητημα για ποιο οπλο θα βγει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #53939

    Αλκη ,

    Μήπως θυμάσαι να μας κάνεις ανάλυση κόστους ανά εργασία ?

    Ακόμα κι αν πρόκειται για … παλιές τιμές … δεν πειράζει , θα καταλάβουμε εμείς !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #53940

    Λεοναρδε,

    εγινε ενα μεγαλο μαγειρεμα τοτε. η χρεωση για καθε κανη, καθε εργασιας βασει καταλογου ηταν 15.000. οπως λεμε τωρα porting η καθε κανη 50 ευρω.

    η σουμα εβγαινε 100+ χιλιαδες. μονος του μου ειπε “ειναι πολλα λεφτα, πανω απο την μιση αξια του οπλου σαν μεταχειρισμενο” και συμφωνησαμε στις 90.000 δρχ.

    οταν το παρελαβα μου ζητησε 75.000, λεγοντας οτι “τοσα θελω, κοιτα να το ευχαριστηθεις.”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53942

    ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ Κ ΤΙ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΥΛΟΣ 18.7. ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΛΟΓΙΚΟ ΜΙΑ Κ ΜΟΝΟ Η ΜΑΡΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΙΔΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΟΔΕΥΤΟΥΝ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΑ ΔΕ ΤΣΟΚ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΙΕΙΣ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΡΑΙΑ Κ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΛΥΠΑΝΣΗ, ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ” ” ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΔΥΟ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΙΟ ΣΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ.ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΛΕΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΟΣΟ ΔΙΕΥΡΙΝΕΤΑΙ ΠΕΦΤΟΥΝ Κ ΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ. ΕΓΩ ΝΑ ΑΦΑΙΡΟΥΣΑ Κ ΤΙΣ ΠΛΑΙΝΕΣ ΡΙΓΕΣ!   ΜΕΤΑ ΘΑΥΜΑΣΜΟΥ!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #53948

    φιλε shotgun

    οταν λεω τα τσοκ  “κολλημενα” εννοω οτι εκτος απο δοκιμες αυτα χρησιμοποιω συνεχεια. το οπλο και τα τσοκ καθαριζονται ανελλιπως.

    το οριο του 18,7 υποδειχθηκε απο τον οπλουργο, μετα απο μετρησεις και υπολογισμους, σαν το ανωτερο για να ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΘΕΙ reproof το οπλο. αν ζητουσα παραπανω μου ειχε πει οτι δεν θα συνιστουσε τοτε την χρηση 3″ και θα ηθελε να γινει τεστ. δεν ξερω αν εννοουσε εδω ή εξωτερικο, δεν χρειαστηκε. οι κανες εχουν θαλαμες 3″

    φιλε shotgun σε αυτο το οπλο δεν θα εβγαζα τις ριγες. ειναι μοντελο sporting απο την μαμα του και μου φαινεται …γυμνο.

    το κυνηγετικο μου ποζε ειναι μαυρο, δισκανδαλο, ημιπιστολε ( round pistol), γαλλικο, πολυ φινο (ολοι νομιζουν πως ειναι 20αρι), 70αρες θαλαμες αλλα 1370 proof, 71 ποντοι χωρις καμμια ριγα ουτε πλαι ουτε πανω και σταθερα τσοκαρισματα 2/10 και σχεδον 7/10 σε αχρωμιωτες κανες με συνολικο βαρος 3.050 κιλα. ΑΡΙΣΤΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #53957

    Νομίζω πως ξεφύγαμε από το θέμα μας. Υπάρχει στην ενότητα ανοικτό άλλο θέμα που συζητόνται τα ίδια πράγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54203

    ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΑΙΤΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ,ΒΑΖΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΡΙΞΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ NOBEL SRORT ΤΥΠΟΣ SPEED ΜΕ 34 Κ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΟΨΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΕΡΔΙΚΟΤΟΥΦΕΚΟ Κ ΕΙΧΕ ΤΣΟΚ 3/10 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΟΠΛΟ ΜΕ ΤΣΟΚ Κ ΕΠΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΤΑ 36 ΜΕΤΡΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ 73% ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΟ 4 3.1διαμετρο ΣΚΑΓΙΟΥ.  ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ ΣΤΟ 58% ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΟΝΤΡΑ ΣΚΑΓΙΑ.   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #54208

    Πράγματι, τα Nobel Sport έχουν αυτήν την ιδότητα. Εγώ, ειδικά στα υδρόβια, δεν βάζω άλλη μάρκα φυσιγγίου στο όπλο, εκτός φυσικά από αμερικάνικα, που κι αυτά φημίζονται για σφικτές συγκεντρώσεις.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54213


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 09 Mάρτιος 2005


    Πράγματι, τα Nobel Sport έχουν αυτήν την ιδότητα. Εγώ, ειδικά στα υδρόβια, δεν βάζω άλλη μάρκα φυσιγγίου στο όπλο, εκτός φυσικά από αμερικάνικα, που κι αυτά φημίζονται για σφικτές συγκεντρώσεις.

    ΛΙΓΟ Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΣΚΛΗΡΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #54438

    ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΙΜΗ-ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΤΑΛΙΚΟ FIOCCHI ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ DEMI-MAGNUM.ΥΠΟΨΗΝ ΠΩΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΡΙΧΝΩ, ΟΠΩΣ Κ ΤΑ ΝΟΜΠΕΛ,ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2.700.ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΕΙΞΕ Κ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ Κ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΑΥΛΟΥΣ.18.3-18.5. ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΟΠΩΣ Κ Η ΔΙΑΤΡΗΣΗ.ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων