ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #57973

    Γιαννή ηταν εποχές που κάτι τέτοια με ενοχλούσαν, όμως όχι πιά γιατί για μερικά πράγματα δεν κάνει να ασχολούμαστε, Ο “φίλος” που τα έγραψε αυτά  μακάρι να είχε και όνομα, μακάρι να φτάσει ο σκύλάκος του πάρει και το καλύτερο όμαδας όταν ενηλικιωθεί,  γιατι προς το παρόν  με ένα καλύτερο κουτάβι εκθεσης?????, αν κατάλαβα καλά, μακάρι να τον δούμε να βγάζει τον σκύλο του 1ο στους αγώνες και μακάρι να κάνει μια εκτροφή τέτοια που να δίνει τον έναν πρωταθλητη πίσω από τον άλλο, Ολοι ωφελιμένοι θα βγαίναμε, Ως τότε όμως ?????

    Ο καθένας έχει μια πορεία, και δυστυχώς κρίνεται όσο και αν νομίζουμε ότι δεν  είναι γνωστή στον ευρύτερο χώρο.

    Παντελής

     

     

     

     

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #58006

    Θα ηταν απιθανο μεσα σε 500 ατομα που μετεχουν ενεργα στο forum να μην υπαρχουν αντιπαραθεσεις.Δεν θα ηθελα φυσικα να κρινω τα γραφομενα του συναδελφου αλλα σε τετοιου ειδους περιπτωσεις δεν μπορεις να σιωπησεις.Ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις και τα λεγομενα του και αυτο φανηκε απο την αντιδραση των μελων οταν βγηκε το θεμα στην επιφανεια.Καλο θα ηταν να υπαρχει ο αναλογος σεβασμος σε ατομα του βεληνεκους του κ. Γιαννη.Προσωπικα εχω παρει απαντησεις απο τον κ. Γιαννη σε θεματα που με απασχολουσαν καιρο και πιστευω πως καθε φορα αισθανεται ευχαριστηση οταν βοηθαει εναν συναδελφο του.Δεν ξερω αν ενα συγνωμη θα ελυνε την ολη παρεξηγηση αλλα νομιζω θα ηταν μια πραξη καλης θελησης εκ μερους του εν λογω συναδελφου. Το πνευμα της ευγενους αμιλλας και οχι οι μικροπρεπειες θα πρεπει να μας διακρινει σαν συνολο λογικα σκεπτομενων ανθρωπων..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    savvas5011 στις #58007

    filoi moi geia sas

    epidoi to thema afto arxisa apo thn apantisi pou edose o kyrios GIANNIS sto diko mou erotima afto me kani na niotho poly asxima. ato pou den katalava einai ti sxesi exei oi anafora tis MIKROULLA se skylia apo thn SERVIA sigoura o kyrio GIANNIS ME TIS GNOSIS TOU MAS EXEI VOITHOISI OLOUS MESA APO AFTO TO FORUM

    SAVVAS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #58010

    Σάββα δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις εσύ άσχημα στο κάτω κάτω

      μια ερώτηση έκανες όπως κάνουμε όλοι μας .

    Δεν ευθύνεσαι εσύ αν κάποιος δεν σέβεται τους συνομιλητές του.

    Όπως πολλή σωστά είπε και ο φίλος ο Προκοπης ο καθένας κρίνεται

    από τις πράξεις και τα λεγόμενα του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #58013

    Εγώ θα ήθελα να τονίσω μόνο, ότι η κριτική που κρύβεται πίσω από ένα ψευδώνυμο, απευθύνεται δε σε ένα μέλος επώνυμο, που δεν φοβάται να αναφέρει το όνομά του…παραείναι εύκολη…όλοι κρίνονται από τα έργα τους και την προσφορά τους όμως και οι ανώνυμοι ούτε έργο έχουν να επιδείξουν ούτε προσφέρουν τίποτα…

    …χωρίς άλλα σχόλια…

    μόνο κρίμα θα πω, γιατί μέλη σαν τον Γιάννη τον Νικολακόπουλο δεν έχει πολλά το φόρουμ και δεν του περισσεύουν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #58016

    ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ κ.ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΤ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΗΡΡΕΑΣΕΙ

    Υ.Γ. ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΗΛ.ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    SAMWIN στις #58021

    ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΟΥ ΛΑΓΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΓΡΗ,ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ,ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ Ο ΛΑΓΟΣ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΔΡΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΓΑΝ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΑΠΑΝΤΑΓΕ,ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΡΩΩ ΤΟΚΑΡΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΤΙΓΡΗ ΝΑ ΤΗΝ Γ……,

    ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ Η ΤΙΓΡΗ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΛΑΓΕ?ΚΑΙ ΟΛΑΓΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ.ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΡΩΩ ΤΟ ΚΑΡΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ Μ…..Α  ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ.

    ΤΩΡΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΜΙΛΑΣ,ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΓΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ Η ΤΙΓΡΗΣ.

    ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΚΑΙ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ Ο COOLIS ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΠΕΡΙΤΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ

    ΓΙΑΝΝΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #58121

     

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Αλήθεια σας ευχαριστώ.

    Με το ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΣ αγαπητέ Τάκη, Samwin δεν εννοούσα ποιος είναι ο λαγός και ποιος η τίγρης αλλά αν προσπαθώ να «πλασάρω έναν Robbie», αν δεν είμαι υπέρ της σωστής μορφολογίας (σημειωτέον η μορφολογία είναι καθορισμένη για κάθε φυλή, δεν υπάρχει ιδιαίτερη «κυνηγητική μορφολογία»).  Αν συμβουλεύω ή μεσολαβώ στις αγορές σκύλων από Ελλάδα ή εξωτερικό.

    Ας ξεκαθαρίσω λοιπόν κάτι. Το θέμα ROBBIE ανοίχτηκε πριν καν τον αγοράσω από την μεγάλη μου χαρά. Ήταν ο σκύλος που μου είχε κλέψει την ματιά δύο χρόνια πριν τον πάρω και δεν πίστευα ποτέ πως θα τα έφερνε έτσι η τύχη να τον αποκτήσω.

    Αν αποσκοπούσα στο κέρδος από αυτόν τον σκύλο, θα εισέπραττα από επιβάσεις χωρίς να ρωτάω αν οι θηλυκές είναι εγγεγραμμένες και να ελέγχω  πρώτα τα πεντγκρί τους και την φυσική τους κατάσταση. Όλοι ξέρετε πως στην χώρα μας τέτοιες αγγλικές σπρινγκερίνες είναι ελάχιστες. Μέχρι τώρα έχει κάνει μία μόνο επίβαση και έχω απορρίψει έντεκα, μερικές από αυτές φίλων του φόρουμ που τους ξέρετε και είναι γραμμένο.

    Όντως στο θέμα ROBBIE που συνεχίστηκε, υπάρχει σκοπιμότητα, δεν είναι φυσικά «το πλασάρισμα» και το κέρδος, είναι η διάδοση των σπάνιελς που τόσο έχουν παρεξηγηθεί για τον σωστό τρόπο που κυνηγούν και την χρησιμότητά τους στην χώρα μας.

    Γι αυτό δεν είχα δημοσιεύσει  και το “κάλεσμα”;

    Στους απογόνους του Robbie από τον Samwin το γύρισα στην πλάκα. Γιατί; γιατί αν έγραφα όσα είδα όταν ήταν κουταβάκια δυόμιση μηνών και αργότερα που τα ξαναείδα όταν έγιναν κάτι παραπάνω από τριών μηνών, σίγουρα θα μιλούσατε για «πλασάρισμα» γιατί έκαναν πράγματα υπερβολικά για την ηλικία τους.

    Είδατε πουθενά στο forum μας να «πλασάρω» (έστω και στις αγγελίες) τα κουτάβια που έχω αυτή την στιγμή από πολυβραβευμένα σε αγώνες εργασίας και μορφολογίας κόκερ μου; Θα δείτε όμως αγγελίες στα κυνηγητικά και κυνοφιλικά περιοδικά. Γιατί δεν το ανέφερα εδώ; Για να μην υπάρξει κανείς που να πει πως εκμεταλλεύομαι την συμμετοχή μου στο forum για να πουλήσω. Αν και εδώ βρέθηκα πριν δύο χρόνια (20/5/03) βάζοντας κάποια αγγελία.

    Το έχω γράψει εδώ και το έχουν διαπιστώσει αρκετοί φίλοι ή τελείως άγνωστοι που μου τηλεφωνούν ή μου στέλνουν μηνύματα μέσω του Ε- Artemis ή κατ’ ευθείαν στο EMail μου πως δεν συστήνω εκτροφείς ή γέννες ή εκπαιδευτές. Ο καλύτερος για τον έναν μπορεί να θεωρείτε απατεώνας για κάποιον άλλο. Οι καθ’ όλα και κατά γενική ομολογία καλύτεροι, κάποια στιγμή θα κάνουν κάποια αστοχία. Δεν θέλω λοιπόν να ανακατεύομαι όπου υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες. Για να βοηθήσω εξηγώ πως μπορώ να δώσω μία κατάσταση όσων εκτροφέων οι εκπαιδευτών έχουν σημειώσει επιτυχίες. Εξηγώ πως θα διάλεγα εγώ (γι αυτό έχω γράψει το σχετικό άρθρο) και αν καταλήξουν και θέλουν την γνώμη μου πολύ ευχαρίστως να την πω. Δεν είναι λίγοι στην κυνοφιλία που θέλοντας να βοηθήσουν βρέθηκαν μπλεγμένοι και ακόμα χειρότερα πως «τα πιάνουν» ή πως «ξεσκαρτάρουν»  την «σαβούρα» των φίλων τους.

    Με ποιο δικαίωμα και ποια λογική να πω σε κάποιον που απόκτησε ένα χρονιάρικο σκύλο πως ο σκύλος του είναι έτσι ή αλλιώς. Μα και σπεσιαλίστας κριτής της φυλής να ήμουν θα έπρεπε να δω τον σκύλο πρώτα.

    Ο Πέτρος έχει ανοίξει ένα εξαιρετικά καλό και ζουμερό θέμα που έχει πολλές παραμέτρους, τον βλέπω πως ψάχνεται και πατάει ανάμεσα σε αλήθειες και πλάνες, περίμενα να γίνει χαμός από συμμετοχή απόψεων. Μάλλον το κλίμα μας επηρέασε αρνητικά, θα ήθελα να γράψω αλλά δεν έχω καθόλου όρεξη. 

    Ξέρετε… δεν με χάλασε η άποψη ενός μέλους (όπως είπε ο Παντελής μακάρι να πάει μπροστά) μακάρι να δώσει και καλούς απογόνους για να μην εισάγουμε στο μέλλον. Με χαλάει η σκέψη πως πόσοι άλλοι που δεν συμφωνούν με τις απόψεις μου με θεωρούν απαράδεκτο γιατί λέω “επιζήμια” πράγματα. Όταν παρουσιάζω τους σκύλους μου σε κριτές σε αγώνες εργασίας ή μορφολογίας, εκθέτω σε κρίση δημοσίως το έργο μου, τις επιλογές μου και την πορεία της εκτροφής μου. Αξιολογούνται από ειδικούς και μου γνωστοποιούνται.

    Όταν εκθέτω τις απόψεις μου, όπως όλοι μας εδώ, αξιολογούνται από τον καθένα, κάποιοι συμφωνούν, κάποιοι διαφωνούν… μέχρι εδώ καλά… έτσι πρέπει να είναι. Βλέπω όμως πως υπάρχει και κάποια μερίδα που δεν θα ήθελα να ξέρω τι μεταφέρει στους κύκλους της. Ούτως ή άλλως δεν μου γνωστοποιούνται.

    Δηλαδή αντί να εκθέτω… εκτίθεμαι…  

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #58150

    Δυστυχώς έχει συμβεί ξανά αυτό κ. Γιάννη. Ο ΚώσταςΚ το θυμάται καλύτερα νομίζω.

    Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που για τον έναν ή τον άλλο λόγο θα κατηγορήσουν και θα επιτεθούν σε άτομα, τα οποία έχουν την εκτίμησή μας και “φαίνονται” πιο πολύ απο τους άλλους.

    Θέλω για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω δημόσια τον κ. Γιάννη για την βοήθεια που μου έχει προσφέρει απο το φόρουμ, αλλά και τηλεφωνικώς.

    Και κάτι άλλο. Η συμμετοχή και η ανάγνωση των συζητήσεων δεν είναι υποχρεωτική. ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Minios στις #58418

    Βρε μπουρδολογοι !! ξέρετε τι θυμίζετε ; κοπάδια από ύαινες, γλύφτητε λοιπόν…… αφου τοσο σας αρεσει 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #58419

    Τι εννοείς Μινιε;

    Μας έχουν φάει τα υπονοούμενα εδώ πέρα. Φτάνει πια.

    Αν έχει κάτι να πει κάποιος ας το λέει στα ίσια. Έτσι κι αλλιώς το λέει ανώνυμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #58422

    ΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ΓΙΑΝΝΗ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ. << Με χαλάει η σκέψη πως πόσοι άλλοι που δεν συμφωνούν με τις απόψεις μου με θεωρούν απαράδεκτο γιατί λέω “επιζήμια” πράγματα>>ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ  ΛΕΣ  “επιζήμια” πράγματα  ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΠΟ  ΚΑΙ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ-ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ  Minios  ΑΣ ΨΑΞΕΙ  ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ  ΓΙΑ ΤΟ <<ΜΠΙΜΠΟ>> ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΖΙ.  ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ  LEO,  JIM PAP ,KAI TON ΣΤΑΥΡΑΚΑ  ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ  ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΑ  ΟΥΤΕ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΑ  ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!ΡΕ  ΜΑΡΜΑΡΑ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #58456

    Ο  ..CHE GUEVARA minios ξαναχτυπα..Φυσικα Βαγγελη δεν χρειαζεται να δωσεις σημασια σε παρασιτα που υπογραφουν σε μηνυματα με την φραση ‘Αφου ο Θεος δεν εθεσε ορια στην ανθρωπινη εξυπναδα γιατι να θεσει στην ηλιθιοτητα..’ Τουλαχιστον ο συγκεκριμενος εχει το γνωθι σαυτον..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Minios στις #58460


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Justinian στίς 22 Mάϊος 2005


    Ο  ..CHE GUEVARA minios ξαναχτυπα..Φυσικα Βαγγελη δεν χρειαζεται να δωσεις σημασια σε παρασιτα που υπογραφουν σε μηνυματα με την φραση ‘Αφου ο Θεος δεν εθεσε ορια στην ανθρωπινη εξυπναδα γιατι να θεσει στην ηλιθιοτητα..’ Τουλαχιστον ο συγκεκριμενος εχει το γνωθι σαυτον..


    [/indent]

    Δεν ξέρω ακόμα αν πρέπει να θυμώσω ή να γελάσω μαζί σου.θα ειμαι πιο ανεπιεικης  θα σε χαρακτηρίσω μικρό προς το παρόν, μπουκωμένο με πολλά ληγμένα  

    Μπορούμε να αντέξουμε, και να χειραφετήσουμε  την  κάθε διαφωνία που αναδύεται εδώ μέσα,(αν και δεν είδα καμιά διαφωνία)  με διάλογο και επιχειρήματα, και όχι να το μεταμορφώνετε σε πρόβλημα,(χωρίς και  να γνωρίζετε πολλά)

     Δεν είναι  θριαμβος: Όλοι ενάντιων ενός, και δίκιο να έχετε ,το χάνετε.

    Λόγο ιδιοσυγκρασίας δεν μου αρέσει η μικροπρέπεια, και η κολακεία

     Και όποιος επιζητεί την κολακεία είναι αυτονόητο ότι θα  υστερεί  σε αξία

    Σε κάλυψα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #58462

    Minios, θα ήθελα να ελπίζω πως το ερειστικό ύφος προς τα μέλη δεν έχει άμεση εξάρτηση από την ιδιοσυγκρασία σου (Λόγο ιδιοσυγκρασίας δεν μου αρέσει η μικροπρέπεια, και η κολακεία). Και σε εμένα, γι’ αυτό σε παρακαλώ μη δείχνεις μικροπρεπής προσβάλλοντας τα μέλη. Μπορείς να εκφράζεις τις απόψεις σου έστω και αν δεν συνάδουν με των άλλων αλλά με κοσμιότητα, είναι αρχή αυτού του Forum.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων