ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΣ

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #58470

    Δυο πραγματα ειναι απειρα, το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια. Και δεν ειμαι απολυτα σιγουρος για το συμπαν..  [Albert Einstein]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #58517

    Καλημέρα συνάδελφοι κυνηγοί

     

    Γνωρίζω ότι ίσως δεν είμαι εγώ αυτός που δικαιούται να συμβουλεύει τους διαχειριστές των forum για το ποια πολιτική πρέπει να ακολουθούν. Ωστόσο θα σας παρακαλέσω να σκεφτείτε για λίγο το σκοπό αυτού του Forum.

    Είναι οργανωμένο έτσι ώστε να αφορά συζητήσεις που αφορούν τον κυνηγετικό σκύλο και μόνο.

    Υπάρχουν και άλλα Forum τα οποία έχουν ένα πιο απροσδιόριστο και γενικό χαρακτήρα και εκεί θα μπορούσατε να συνεχίσετε αυτόν τον άσκοπο καυγά.

     

    Κύριε Γιάννη, καταλαβαίνω την αγανάκτηση που νιώσατε όταν κάποιος δε κατάλαβε τις προθέσεις σας και σας επιτέθηκε προσωπικά. Υπάρχει ένα ποίημα του Καβάφη με τίτλο “Ηγεμών εκ Δυτικής Λιβύης”. Από την στιγμή που εσείς δεν είστε ένας από τους χιλιάδες τέτοιους “ηγεμόνες” που από ανέκαθεν εκτρέφει η χώρα μας, θα πρέπει να είστε και προετοιμασμένος για “επιθέσεις”, και δε χρειάζεται τους δίνετε μεγάλη σημασία γιατί δεν προέρχονται υποχρεωτικά από κακόβουλα άτομα αλλά από ανθρώπους που ίσως σας παρεξήγησαν.

     

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    RAUL στις #58550

    ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ, ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΑ ΑΝΕΧΟΝΤΟΥΣΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΒΛΑΚΑ ΜΠΟΥΡΔΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΥΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ .

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ Κο ΚOΣΤΑΚ (ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΚΑΙΡΟΥ ΔΥΝΑΜΗ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ Κο KALLISTON  (ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ) 

    ΧΡΗΣΤΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #339999

     

    Δημήτρη, έχω πει από τις πρώτες σου συμμετοχές πως ο λόγος σου είναι ενδιαφέρον.

    Καταλαβαίνω το πνεύμα της επιστολής σου και σε ευχαριστώ για την υπόδειξή σου.

    Επέτρεψέ μου να διευκρινίσω μερικά θέματα. Δεν θεωρώ λογικό όταν συμμετέχω σε ένα forum να πάω σε άλλο Forum για να προστατέψω την αξιοπρέπειά μου.

    Δεν κάνω «καυγά», εξέθεσα προς κρίση την άποψη του μέλους αντί να την αποκρύψω, είτε προέρχεται από παρεξήγηση είτε κακόβουλα είτε για άλλους λόγους. Αν διαπίστωνα πως συμφωνούν και άλλοι με την άποψή του δεν θα υπήρχε λόγος να συνεχίσω να παρευρίσκομαι. Απλά πράγματα. Σε κριτική  έθεσα τον εαυτό μου, όχι για να εισπράξω καλά σχόλια (κατ’ άλλους κολακείες).

    Φιλικά

    Υ.Γ. Το Ηγεμών.. το έχω διαβάσει πριν πολλά χρόνια, θυμάμαι μόνο την κεντρική ιδέα, καλοσύνη σου που δεν με ταυτίζεις. Αν και νομίζω πως ούτε καν συνειρμικά χωρώ εκεί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #58565

    ’ν και έχω πει την άποψη μου στην αρχή του θέματος θα ήθελα να πω το εξής. Δεν βρίσκω λόγο συνέχισης τυ θέματος πια για τον απλούστατο λόγο οτι όλοι εδώ στο forum αναγνωρίζουμε την αξία του ανθρώπου που λέγεται Γ. Νικολακόπουλος. Πιστεύω οτι έχει βοηθήσει πολύ κόσμο έστω και με μία του κουβέντα και βέβαια είναι κινητή εγκυκλοπαίδεια όσον αφορά κυνοφιλικά θέματα. Εγώ προσωπικά έχω να καταθέσω οτι τον έχω ζαλίσει με διάφορες ερωτήσεις μου και ποτέ μα ποτέ δεν μου αρνήθηκε την βοήθεια του όπως πιστεύω οτι θα έκανε με τον καθένα. Δεν χρειάζεται περαιτέρω ανάλυση πιστεύω το εν λόγω ζήτημα – θέμα.

    Να είμαστε όλοι καλά. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Minios στις #58638

     

     Καθημερινά παίρνω μηνύματα προσωπικά καθώς και τηλεφωνήματα. Όπου μπορώ να εκφράσω άποψη αφιερώνω τον χρόνο μου προς χάριν της κυνοφιλίας και του συνάδελφου κυνηγού.

    ’ρα είσαι ειδικός κάλλιστων!

     Υπάρχει κανείς που δεν έχει καταλάβει πως δεκάδες φορές έχω δηλώσει πως δεν είμαι ειδικός γνώστης των σκύλων, των εκπαιδεύσεων,

    Εδώ δεν είσαι ειδικός!

    Δεν κάνω «καυγά», εξέθεσα προς κρίση την άποψη του μέλους αντί να την αποκρύψω, είτε προέρχεται από παρεξήγηση είτε κακόβουλα είτε για άλλους λόγους.

    Δεν είναι ηθικό, κάλλιστων να βγάζεις δημόσια προσωπικό μήνυμα

    Χωρίς την άδεια του αποστολέα(για αυτό υπάρχουν άλλωστε)

     Ας του έστελνες και εσύ ένα από το ίδιο

     Αν διαπίστωνα πως συμφωνούν και άλλοι με την άποψή του δεν θα υπήρχε λόγος να συνεχίσω να παρευρίσκομαι.

     Κάλλιστων, όλους αυτούς τους κύριους, τους έχεις φιλοξενήσει ουκ και λίγες φορές στο σπίτι σου, και σε πολλούς έχεις πουλήσει τα σκυλιά σου

    Είναι δίκαιο λοιπόν;

    Απλά πράγματα. Σε κριτική  έθεσα τον εαυτό μου, όχι για να εισπράξω καλά σχόλια (κατ’ άλλους κολακείες).

    Εσύ ο ίδιος εξέθεσες τον εαυτό σου, που αν και εκτροφέας, είσαι και συντονιστής

     δεν είναι σωστό, καλύτερα να παραιτηθείς από συντονιστής

    και να παραμείνεις  ένα απλό μέλος με ειδικές γνώσεις

    Επέτρεψέ μου να διευκρινίσω μερικά θέματα. Δεν θεωρώ λογικό όταν συμμετέχω σε ένα forum να πάω σε άλλο Forum για να προστατέψω την αξιοπρέπειά μου.

     Όπια, μικρή διαφωνία, είναι για σένα χάσιμο αξιοπρέπειας;

    Τόσο πολύ ειδικός είσαι; Θέλεις λοιπόν να λέμε πάντα ναι σε όλα;

    Και να ανταλλάζουμε ευχετήριες κάρτες;

     

    Υ.Σ.  δεν είμαι εριστικός!, ούτε τρομοκράτης!, ούτε κακόβουλος!, ούτε εκτροφέας!  

     

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους σας, αγαπήστε την ζωή ,που έγινε από αίσθημα, και την

    αντανάκλαση των ονείρων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    Korfes2003 στις #58641

    Καλησπέρα σε όλους,

     

    Αποφάσισα  να γράψω λίγα πράγματα ακόμη γιατί θεωρώ ότι πρέπει να κλείσει εδώ αυτό το θέμα και αυτό γιατί νομίζω ότι δεν έχει να προσφέρει τίποτε εκτός από μια προσωπική αντιπαράθεση που δεν ωφελεί καμία από τις πλευρές ούτε κάποιον τρίτο συνάδελφο .

    Ότι έχει γραφτεί, απαντήσεις , διευκρινίσεις,  απόψεις κλπ νομίζω αρκούν !

    Κατ’ αρχάς εφ’ όσον το μήνυμα ήταν προσωπικό δεν έπρεπε ο Γιάννης να το βάλει στο Forum χωρίς την άδεια του αποστολέα όσο και να στενοχωρήθηκε αδίκως η δικαίως .

    Ο αρχικός αποστολέας έπρεπε να είχε το θάρρος της όποιας άποψης του η οποία  είναι σεβαστή και να το βάλει μόνος του στο  Forum επώνυμα και να γράψει τις όποιες απόψεις του η ενστάσεις του δικαίως η αδίκως !

    Ίσως τότε να γινότανε μία εποικοδομητική συζήτηση για τις όποιες απόψεις έστω και έντονη !

    Γι’ αυτό υπάρχουν τα forum άλλωστε !

    Τώρα για αποκλεισμούς , διαγραφές νομίζω ότι δεν αρμόζουν σε ένα  forum αν θέλει να λέγεται δημοκρατικό και ελεύθερο εφ όσον δεν υπάρχουν ύβρεις κλπ κλπ

    Επίσης όσοι από εμάς γράφουν κάτι έστω και αν είναι προσωπική άποψη πρέπει να δεχόμαστε ότι κάποιος δεν συμφωνεί μαζί μας έστω και αν χρησιμοποιεί λίγο ανάρμοστο τρόπο και μπορεί να μας βλέπει για τον όποιο δικό του λόγο πονηρά και δύσπιστα και καμιά φορά και λίγο κακόβουλα   !

    Αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα της όποιας δημόσιας έκθεσης , γραπτής , λεκτικής κλπ

     

    Καλό βράδυ σε όλους

     

    Γ Πέππας

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #340005

    Γιώργο δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

    Κανείς δεν αρνήται την κριτική ή τις όποιες διαφωνίες – αντιπαραθέσεις όσον αφορά τις απόψεις μας.

    Όμως ο τρόπος που εκφράζονται πρέπει να είναι κόσμιος και να έχει το ύφος ενός διαλόγου στον οποίο θα είχες τον συνομιλητή απέναντι σου.

    Η ανωνυμία και η έλειψη συνεπειών απελευθερώνει την γλώσσα και φρενάρει το μυαλό. Όταν λοιπόν απευθύνεσαι σε κάποιον που δηλώνει το ονοματεπώνυμο του, θα πρέπει αν έχεις κάτι εναντίον του να το κάνεις επί ισοις όροις.

    Ευτυχώς ο Γιάννης δεν χρειάζεται να αποδείξει το ποιός είναι. Τα όσα γράφονται στο παραπάνω μήνυμα εκφράζουν άλλα πράγματα κι αιτίες.

    Ναι ο Γιάννης είναι ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ και λοιπόν? Μακάρι να είχαμε κι αλλους τέτοιους εκτροφείς στην χώρα μας!!!! Ίσως τότε να μην θεωρούνταν λαχείο η αγορά ενός καλού κουταβιού.

    Όποιος γνωρίζει από κοντά κάποια πράγματα, εύκολα διαπιστώνει ότι το επίπεδο της εκτροφής του Kalliston μόνο στην Ευρώπη μπορείς να το βρείς. Και δεν μιλώ μόνο για την ποιότητα των σκύλων του, αλλά γενικά ότι αφορά την έννοια εκτροφή. Από εγκαταστάσεις, μέριμνα, γνώσεις, επαφή και επιμόρφωση των νέων ιδιοκτητών και το κυριότερο βοήθεια σ’ οτι χρειασθούν.

    Ας μην χάνουν λοιπόν τον χρόνο τους όσοι επιθυμούν να τον θίξουν και ας τον αφήσουν ήσυχο στην προσπάθεια που κάνει τόσο καιρό να μας ξεστραβώσει.

    Μπορεί ακόμα να βρίσκομαι στο “καλημέρα” της κυνοφιλίας, αλλά χωρίς τον Γιάννη ακόμα θα προσπαθούσα να συλλαβίσω την λέξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Minios στις #58648

     Γιώργο,(σε ξερω από το νετ) δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα

    Εδώ έχουμε να κάνουμε με μια ανεξήγητη επίθεση στο χώρο μας.Δεχόμαστε επιθέσεις από παντού, από παράσιτα, από κακόβουλα άτομα ,τα οποία είναι ανώνυμα,  δεν ξέρουμε τις προθέσεις των.(βαλε και τα τούρκικα σμήνη ,που εισέρχονται μέχρι την Τήνο.)

     

    Γιώργο, τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά, πια! είναι τα σχέδια τους;

    Εδώ εμείς έχουμε αναγορευτεί σε φύλακες, του άσπιλου κυνηγίου. Είμαστε αφοσιωμένοι και μάλιστα με μια μακροχρόνια σχέση που θα  αναγκάζει ακόμα και τα εριστικά παράσιτα, να κοκκινίσουν.

     

    Αφού όλοι πιστεύουμε ότι τα προτερήματα μας παραγνωρίστηκανΉ χλευάστηκαν, πώς να δεχτούμε ότι μια τόσο καθολική αδικία ,είναι έργο αποκλειστικά  και μόνο ενός ατόμου;Δεν ξέρουμε επομένως με ποιον να τα βάλουμε, ποιον να εξευτελίσουμε, και μακριά από μας, η αναξιοπρέπεια.

     

    Όσο για τον( θεό) τον καθαυτό λεγόμενο, συμβιβαζόμαστε μαζί τουκάθε φορά, που δεν μένουν μέσα μας πια ίχνη καμίας ντροπής,αρκεί ωστόσο να ξαναβρεί η ειρωνεία το κύρος της, για να ξαναπάρει πάνω της και να διαλυθούν όλοι οι κακοί

     

      Είναι οικτρό είναι εξευτελιστικό να εξομοιώνουμε την (θεότητα) με ένα ανώνυμο γράμμα και μάλιστα μιας όχι και τόσο καλής γραφής   

     

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους σας, αγαπήστε την ζωή ,που έγινε από αίσθημα,

    και την αντανάκλαση των ονείρων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58656

    Μπράβο Μίνιε με κάλυψες,

    Να ρωτήσω κάτι, τι γίνεται με σένα κάθε τέτοια εποχή σε πιάνει?

    Φέτος ήταν η σειρά του Γιάννη, να δούμε τον επόμενο Μάιο ποιανού σειρά θα είναι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #58660


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Korfes2003 στίς 26 Mάϊος 2005


    Τώρα για αποκλεισμούς , διαγραφές νομίζω ότι δεν αρμόζουν σε ένα  forum αν θέλει να λέγεται δημοκρατικό και ελεύθερο εφ όσον δεν υπάρχουν ύβρεις κλπ κλπ


    [/indent]

    Επειδή όμως φίλε Γιώργο, ως γνωστόν, η ελευθερία του ενός τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου, και η παράμετρος που θέτεις περί ύβρεων είναι ασήμαντη μπροστά στην συκοφαντική δυσφήμιση που έχουμε εδώ, θα απαλλάξω τους συναδέλφους συντονιστές από το δίλημμα περί δημοκρατίας  που τους θέτεις, και θα αναλάβω προσωπικά την διαγραφή του Minios από το forum, ακόμα και αν δεν είναι η ενότητα ευθύνης μου.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #340015

     

    Minios, διαβάζοντας το τελευταίο σου μήνυμα νομίζω πως άσκοπα γράφουμε. Θα διευκρινίσω μόνο τα ακόλουθα:

     …. Όπου μπορώ να εκφράσω άποψη…

    ’ρα είσαι ειδικός κάλλιστων!

     Οι ειδικοί δεν θα έγραφαν «όπου μπορώ» αλλά «απαντώ» «συμβουλεύω» «διδάσκω»……

     

    Δεν είναι ηθικό, κάλλιστων να βγάζεις δημόσια προσωπικό μήνυμα Χωρίς την άδεια του αποστολέα

    Θα συμφωνούσα μαζί σου (και με τον Γιώργο), αν το προσωπικό μήνυμα αφορούσε τρίτους, ή θέμα του ίδιου του αποστολέα. Δημοσιοποιώντας μια άποψη για το άτομό μου που δεν με τιμά, χωρίς να αφήσω να πλανώνται πίσω από την πλάτη μου ανακρίβειες, το θεωρό αξιοπρέπεια. Γιώργο, πίστεψέ με, το εύκολο θα ήταν να το απέκρυβα, πρέπει να πιστεύεις πως «καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται» για να το κάνεις. Μη ξεχνάτε πως δεν γνωστοποίησα την ταυτότητα του.

     

    Κάλλιστων, όλους αυτούς τους κύριους, τους έχεις φιλοξενήσει ουκ και λίγες φορές στο σπίτι σου, και σε πολλούς έχεις πουλήσει τα σκυλιά σου

    Είναι δίκαιο λοιπόν;

    Στο σπίτι μου έχουν φιλοξενηθεί εκατοντάδες κυνηγοί και κυνόφιλοι, πλέον όλων των άλλων. Δυστυχώς από το Forum μόνο δέκα, από μία ή δύο φορές, εξ αυτών οι πέντε δεν έχουν αναφερθεί στο θέμα. Λέω δυστυχώς γιατί στο forum υπάρχουν πολλά αξιόλογα άτομα που θα ήθελα να έχω γνωρίσει από κοντά. Όποιος θέλει είναι ευπρόσδεκτος. Όποτε έρθετε (και οι δύο σας) από την Πάτρα προς τα μέρη μου πολύ ευχαρίστως να περάσετε να τα πούμε από κοντά. Ίσως αλλάξετε γνώμη.

    Σε κανέναν, το ξαναγράφω, σε κανένα από το Forum δεν έχω δώσει σκύλο εκτροφής μου ή οτιδήποτε άλλο.  Μήπως μπερδεύτηκες με το κουτάβι του Samwin; Αυτό αγοράστηκε από τον εκτροφέα του. Η μόνη σχέση που υπάρχει είναι πως ο εκτροφέας επέλεξε τον επιβήτορά μου γι’ αυτήν την γέννα. Από την ημέρα που έγινα μέλος στο forum ούτε αγγελία δεν έχω καταχωρήσει.

     

    που αν και εκτροφέας, είσαι και συντονιστής, δεν είναι σωστό. καλύτερα να παραιτηθείς από συντονιστής

    και να παραμείνεις  ένα απλό μέλος με ειδικές γνώσεις

    Οι συντονιστές είναι μέλη όπως όλοι οι άλλοι. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος που εκτρέφει επειδή αγαπά μια φυλή δεν μπορεί να είναι συντονιστής. Αν υπαινίσσεσαι πως με τον τίτλο και μόνο του συντονιστή θα κάνω “άγρα πελατών” σε πληροφορώ πως σαν απλό μέλος θα μπορούσα να κάνω καλύτερες “μπίζνες” xωρίς να λέω πολλά, χωρίς να αφιερώνω χρόνο, χωρίς να με ξέρει κανείς… και να στέλνω τα κουτάβια μου με… αντικαταβολή. Πιθανόν να μη γνωρίζεις κάτι, η εκτροφή για μένα είναι μεράκι, με τις λίγες γέννες που έχω κάνει (Τα τελευταία 10 χρόνια με 3, 4 και 5 πρωταθλήτριες σκύλες  έχω κάνει 7 γέννες και μία προσφάτως) ο ισολογισμός είναι αρνητικός κατά πολλά εκατομμύρια. Μήπως και ως logistician δεν θα έπρεπε να είμαι συντονιστής;

     

     Τώρα για αποκλεισμούς , διαγραφές νομίζω ότι δεν αρμόζουν σε ένα  forum αν θέλει να λέγεται δημοκρατικό και ελεύθερο εφ όσον δεν υπάρχουν ύβρεις κλπ κλπ

    Γιώργο, αν δεν κάνω λάθος είσαι ο μόνος που τα αναφέρεις αυτά, εγώ σαν συντονιστής δεν έχω αποκλείσει ή διαγράψει κανέναν, ποτέ.

     

    Επίσης όσοι από εμάς γράφουν κάτι έστω και αν είναι προσωπική άποψη πρέπει να δεχόμαστε ότι κάποιος δεν συμφωνεί μαζί μας

    Γιώργο, για τις διαφορετικές απόψεις έχω αναφερθεί πάρα πολλές φορές και με παραδείγματα για να γίνει αποδεκτό από όλους πως υπάρχουν και θα υπάρχουν. Σε παραπέμπω στο θέμα ’ρια Φυλή στο μήνυμά μου 17/9/04.

    ’λλο οι διαφορετικές θέσεις και απόψεις Γιώργο και άλλο αυτά που γράφτηκαν ή ακόμη χειρότερα αυτά που μπορούν να διαδίδουν πίσω από την πλάτη μου.

     

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    293
    ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ στις #58742

    Κύριοι

    Στο θέμα αυτό η διαχείριση του FORUM δεν είχε επέμβει μέχρι τώρα διότι υπήρχε η ελπίδα ότι θα κατέληγε σε ωφέλιμα συμπεράσματα και η σύνθεση των απόψεων θα ήταν προς το συμφέρον των μελών και της κυνοφιλίας.

    Το forum είναι δημοκρατικό αποδεδειγμένα, αλλά όχι ασύδοτο. Υπακούει σε κανόνες κοσμιότητας, σωστής συμπεριφοράς και μη πρόκλησης, δηλαδή στους κανόνες ήθους που ακολουθούνται σε οποιαδήποτε, πρόσωπο με πρόσωπο, συζήτηση που διενεργείται από σώφρονα άτομα.

    Το τελευταίο μήνυμα του μέλους minios οδήγησε στην επέμβαση της διαχείρισης, επειδή είναι ειρωνικό, εμπρηστικό και καμία αναφορά δεν έχει στο κυνήγι, τα κυνηγόσκυλα και την κυνοφιλία, που είναι το θέμα της συζήτησης, δεν προωθεί την σύνθεση των ιδεών, δημιουργεί νέες αντιπαραθέσεις και δεν προβάλει την μετριοπάθεια που είναι απαραίτητη για την κοσμιότητα του διαλόγου.

    Οι συντονιστές σε κάθε ομάδα συζήτησης έχουν επιλεγεί από τη διαχείριση με βάση την συμπεριφορά που έχουν επιδείξει κατά τις συζητήσεις και τις γνώσεις τους που απορρέουν από τις προσωπικές τους εμπειρίες και όχι λόγω ειδικότητας, θέσεως ή άλλων στοιχείων και έχουν τη στήριξη της διαχείρισης.

    Είμαστε αναγκασμένοι να κλείσουμε το θέμα και παρακαλούμε να σταματήσει η εδώ η συζήτηση.

    ————-

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 31 έως 43 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων