ΑΓΩΝΕΣ – ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΣΚΥΛΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 569 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #214589

    Κάτι άκουσα για Α.Κ.Ι. και Ε.ΦΥ.Π. των Epagneul Breton, 6-7/10 στην Κωπαΐδα, σε άγριο.

     

    που θα το βρουν το αγριο στην κωπαιδα?????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #214782

    Chrisstk wrote:
    Κάτι άκουσα για Α.Κ.Ι. και Ε.ΦΥ.Π. των Epagneul Breton, 6-7/10 στην Κωπαΐδα, σε άγριο.

    που θα το βρουν το αγριο στην κωπαιδα?????

     

    Όπου το βρήκαν και στις 5/8 με τα κούρτσχααρ που δεν είχαν καμία συνάντηση…  😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #383100

    Αγώνες πρακτικού κυνηγίου στις 10-11/11/2012 Σπερχειάδα, ΟΕΜΠΕ, μπεκάτσα καθώς και 24-25/11/2012 στη Χαλκιδική.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #394422

    Την Κυριακή στις 9/12/2012  ο  Ελληνικός Ομίλος DRAHTHAAR    διεξαγάγει  όπως  κάθε χρόνο τον ετήσιο Α.Κ.Ι. με θήραμα μπεκάτσα . “ΜΠΕΚΑΤΣΑ 2012” στην περιοχή της Μακρακώμης Φθιώτιδας . Πληροφορίες και συμμετοχές στο 6937305185,  κ. Τερζή Παντελή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #394441

    Παρέα θέλετε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #408363

    Ο Όμιλος Κυνοφίλων Αθηνών (ΟΚΑ) διοργανώνει στις 23 και 24 Μαρτίου δύο διεθνείς εκθέσεις όλων των φυλών και επιπλέον εκθέσεις CAC για τις φυλές των ομάδων 3,5,9 και 10. Ο χώρος έκθεσης είναι εξαιρετικός, στο ΕΚΕΠ στην Εθνική οδό στην Μεταμόρφωση. Θα υπάρχουν και αρκετά περίπτερα συναφή με τους σκύλους.  Οι κριτές είναι καταξιωμένοι, είναι οι : Brenda Banbury, Michael Forte, Christian Juanchicot, George Shogol, Rainer Vuorinen, Ιωάννα Γαλανού, Παντελής Καπετανάκος και Γιώργος Κωστόπουλος.

    Πρόγραμμα και δηλώσεις συμμετοχής στην ιστοσελίδα του ΟΚΑ: http://www.oka.gr

     

    Η είσοδος για τους θεατές είναι ελεύθερη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #416193

    Ο Όμιλος Κυνοφίλων Αθηνών (ΟΚΑ) διοργανώνει στις 23 και 24 Μαρτίου δύο διεθνείς εκθέσεις όλων των φυλών και επιπλέον εκθέσεις CAC για τις φυλές των ομάδων 3,5,9 και 10. Ο χώρος έκθεσης είναι εξαιρετικός, στο ΕΚΕΠ στην Εθνική οδό στην Μεταμόρφωση.

    το ποστ με την αναγγελια της εκθεσης αυτης απο τον Kalliston

    ηταν  σταθμος για μενα.

    απο ετη ανησυχος κυνοφιλικα ηταν εναυσμα να

    ζητησω απο τον ιδιο τον Kalliston

    περισσοτερες πληροφοριες τοσο για το επιπεδο της εκθεσης

    οσο και για διαφορα αλλα ερωτηματα που αυτοματα γενηθηκαν 

    για να  αποφασισω για την παρουσιασης της κυνηγετικης μου σκυλας

    σε εκθεση μορφολογιας για πρωτη φορα.

    ο κ.Γιαννης η οπως τον ξερουμε ολοι Kallistοn

    αν και δεν τον γνωριζα καθολου απο πριν

    αποδεχτηκε να με διαφωτισει   στα περι μιας εκθεσης ,

    με καταρτησε αριστα θεωρητικα και πρακτικα  στην σωστη παρουσιαση ενος σκυλου .

    και ενισχυσε με αυτο τον τροπο την κυνοφιλικο μου παθος .

    θα ηθελα να τον αποκαλεσω μαλιστα σαν νεοφωτιστος 

    μεντορα μου στην ενεργη κυνοφιλια

     

    η εκθεση αυτη καθεαυτη αποδειχτηκε  υψηλου επιπεδου ,

    οι ανθρωποι του οκα κανουν καταπληκτικη δουλεια και ολα ειχαν σωστη οργανωση .

    σταθηκε αφορμη να γνωριστω με αλλους συναγωνιζωμενους στην ιδια φυλη

    και να ζησω την αγωνια του στιβου μεχρι να ερθει η σειρα μου ,

     

    πρεπει να ομολογησω οτι ενιωσα το απολυτο δεσιμο με τη σκυλα μου τις ωρες εκεινες  .

    ισως κατι περισοτερο και απο το απλο δεσιμο ενος  κυνηγου σαν εμενα που ειχε ως τωρα 

    με το κυνηγοσκυλο του .

    συστηνω ανεπιφυλακτα να δοκιμασουν και αλλοι να συμετασχουν σε αυτη την εκθεση μορφολογιας η σε οποια αλλη ειναι κοντα στην περιοχη τους.

    θεωρησα ομορφο  να μοιραστω τα παραπανω σε αυτο το κυνοφιλικο σαιτ

    ευχαριστω τον getleman   Kalliston για τις συμβουλες και τον χρονο του

    και του αφιερωνω το υπεροχο  EXC

    Μπλεκ

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #416272

    Kalliston Hellas wrote:
    Ο Όμιλος Κυνοφίλων Αθηνών (ΟΚΑ) διοργανώνει στις 23 και 24 Μαρτίου δύο διεθνείς εκθέσεις όλων των φυλών και επιπλέον εκθέσεις CAC για τις φυλές των ομάδων 3,5,9 και 10. Ο χώρος έκθεσης είναι εξαιρετικός, στο ΕΚΕΠ στην Εθνική οδό στην Μεταμόρφωση.

    το ποστ με την αναγγελια της εκθεσης αυτης απο τον Kalliston ηταν σταθμος για μενα. απο ετη ανησυχος κυνοφιλικα ηταν εναυσμα να ζητησω απο τον ιδιο τον Kalliston περισσοτερες πληροφοριες τοσο για το επιπεδο της εκθεσης οσο και για διαφορα αλλα ερωτηματα που αυτοματα γενηθηκαν για να αποφασισω για την παρουσιασης της κυνηγετικης μου σκυλας σε εκθεση μορφολογιας για πρωτη φορα. ο κ.Γιαννης η οπως τον ξερουμε ολοι Kallistοn αν και δεν τον γνωριζα καθολου απο πριν αποδεχτηκε να με διαφωτισει στα περι μιας εκθεσης , με καταρτησε αριστα θεωρητικα και πρακτικα στην σωστη παρουσιαση ενος σκυλου . και ενισχυσε με αυτο τον τροπο την κυνοφιλικο μου παθος . θα ηθελα να τον αποκαλεσω μαλιστα σαν νεοφωτιστος μεντορα μου στην ενεργη κυνοφιλια η εκθεση αυτη καθεαυτη αποδειχτηκε υψηλου επιπεδου , οι ανθρωποι του οκα κανουν καταπληκτικη δουλεια και ολα ειχαν σωστη οργανωση . σταθηκε αφορμη να γνωριστω με αλλους συναγωνιζωμενους στην ιδια φυλη και να ζησω την αγωνια του στιβου μεχρι να ερθει η σειρα μου , πρεπει να ομολογησω οτι ενιωσα το απολυτο δεσιμο με τη σκυλα μου τις ωρες εκεινες . ισως κατι περισοτερο και απο το απλο δεσιμο ενος κυνηγου σαν εμενα που ειχε ως τωρα με το κυνηγοσκυλο του . συστηνω ανεπιφυλακτα να δοκιμασουν και αλλοι να συμετασχουν σε αυτη την εκθεση μορφολογιας η σε οποια αλλη ειναι κοντα στην περιοχη τους. θεωρησα ομορφο να μοιραστω τα παραπανω σε αυτο το κυνοφιλικο σαιτ ευχαριστω τον getleman Kalliston για τις συμβουλες και τον χρονο του και του αφιερωνω το υπεροχο EXC Μπλεκ

    Φίλε Μπλέκ σε είδα με την πολύ ωραία σκύλα σου!Αλλά ήσουν στο στάδιο της αναμονή και δεν σου μίλησα να γνωριστούμε!Συγχαρητήρια!Βάλε και καμία φωτογραφία αν έχεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #416296

    ευχαριστω τον gentleman   Kalliston για τις συμβουλες και τον χρονο του

    Να είσαι καλά και να χαίρεσαι την συντροφιά και την συνεργασία με την σκύλα σου. Το “ευχαριστώ” είναι μεν ευπρόσδεκτο, αλλά η ουσιαστική ευχαριστία θα είναι όταν έρθει η ώρα και μεταδόσεις και εσύ όσα έμαθες σε κάποιον άλλο, νέο στο χώρο.

    και του αφιερωνω το υπεροχο  EXC

    Αυτή η τιμή ανήκει στον εκτροφέα της σκυλίτσας. Πάντως σε ευχαριστώ.

    πρεπει να ομολογησω οτι ενιωσα το απολυτο δεσιμο με τη σκυλα μου τις ωρες εκεινες

    Ομολογία από τα εσώψυχα που λέμε. Ναι έτσι είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #416297

    Δημήτρη, συγχαρητήρια.

    Η σκύλα είναι αστέρι και με πολύ καλές προδιαγραφές. Έχει όλα τα εφόδια για να εξελιχθεί σύντομα και σε ένα πολύ καλό κυνηγόσκυλο (και ξέρω ότι το κυνηγάς και δουλεύεις προς αυτή την κατεύθυνση).

     

    * Για τον κ. Γιάννη (Kalliston) τα πράγματα έχουν έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις .  Τουλάχιστον έτσι τα έχω βιώσει προσωπικά, όσες φορές χρειάστηκα τη βοήθειά του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #416331

    Φίλε Μπλέκ σε είδα με την πολύ ωραία σκύλα σου!Αλλά ήσουν στο στάδιο της αναμονή και δεν σου μίλησα να γνωριστούμε!Συγχαρητήρια!Βάλε και καμία φωτογραφία αν έχεις!

    gtsampou εισαι μεγαλος james Bond .
    πως με καταλαβες ?
    αφου δεν με εχεις ξαναδει.
    κακος που δεν μου μιλησες . θα πιναμε και καφε (θα σε αγκαρευα να βγαλεις video που ειχα ψηφιακη μαζι μου )
    ευχαριστω παντως για τα συγχαρητηρια.
    αντε να περνεις σειρα αγορι μου με κανα κοκερακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #416333

    Δημήτρη, συγχαρητήρια. Η σκύλα είναι αστέρι και με πολύ καλές προδιαγραφές. Έχει όλα τα εφόδια για να εξελιχθεί σύντομα και σε ένα πολύ καλό κυνηγόσκυλο (και ξέρω ότι το κυνηγάς και δουλεύεις προς αυτή την κατεύθυνση). * Για τον κ. Γιάννη (Kalliston) τα πράγματα έχουν έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις . Τουλάχιστον έτσι τα έχω βιώσει προσωπικά, όσες φορές χρειάστηκα τη βοήθειά του.

    Chrisstk ευχαριστω και εσενα για τα συνγαρητηρια.

    μακαρι να γινει ενα καλο κυνηγοσκυλο .να τρωμε και καμια μπεκατσα.γιατι αυτος ειναι ο σκοπος .

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Μπλεκ στις #416816

    EPAGNUEL BRETON

    Αποτελέσματα Πρωτάθλημα AICEB 2013 NIS (Σερβία)  

    Τα επίσημα αποτελέσματα του Πρωταθλήματος του 2013 AICEB NIS (Σερβία)

    Ατομική κατάταξη:

    νικητής : Capo od Postara à M. Draga Mitrovic (Σερβια )

    νικητής: Ebony Bones du Mas d’Eyraud à M. Jérôme Monge (Γαλλια )

    3° : Elgo des Genêts de l’Azur à Mme Christine Fittère (Γαλλια)

    ομαδικη βαθμολογια

    νικητης : Σερβια  : 49 pts

    αναπληρωτης β νικητης : France : 37 pts

    3° Ουκρανια  : 21 pts

    4° Ελλας  : 13 pts

    5° Πολωνια  8 pts

    καταταξη Μορφολογιας Εθνικων ομαδων Επανιελ Μπρετον

    1: 14,4 πόντοι Γαλλία

    2: Ιταλία 14 πόντους

    3 °: 13,5 πόντοι Σερβία

    4: Βουλγαρία 13 πόντους

    5 °: 12 πόντους Κροατία

    6: Ελλάδα 11,25 πόντους

    7: Πολωνία 11 πόντους

    8: Μαυροβούνιο 10,75 πόντους

    9: Ουκρανία 10,25 πόντους

    10 °: 10 πόντοι Ρωσία

    ανεβαζω δυο μικρα βιντεο απο τους αγωνες

    και στα 2 βιντεο τρεχει το επανιελ μπρετον Drakula mas de eyraud

    με τυπικοτατο στυλ ,  και ποιοτητα καλπασμου

    (λογια σερβων συναγωνιζωμενων που τον ειδαν οχι δικα μου )

    στο πρωτο βιντεο μαλιστα ειχε την ατυχη στιγμη να τον παρενοχλησουν στην διαδρομη  και

    να του χαλασουν τα λασε του αδεσποτα σκυλια που βρεθηκαν στο τεραιν.

    http://www.youtube.com/watch?v=D0BFwYgVgzc

     

    http://www.youtube.com/watch?v=e6OFuVukuwM

    Μπλεκ

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #416822

    Άλλη μία διπλή έκθεση (μία Σάββατο και μία Κυριακή) στις 27 και 28 Απριλίου διοργανώνει ο ΚΟΕ στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο Αττικής. Οι εκθέσεις θα είναι Διεθνούς επιπέδου (CACIB). Σ’ αυτή του Σαββάτου θα είναι το Greek wenner show 2013, ενώ την Κυριακή θα είναι οι προκριματικοί για την έκθεση Crafts που συμμετέχουν 20.000 με 25.000 σκύλοι και γίνεται στο Birmingham.

    Περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχών εδώ: http://www.koe.gr/indexmy.htm

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #416885

    gtsampou wrote:

    Φίλε Μπλέκ σε είδα με την πολύ ωραία σκύλα σου!Αλλά ήσουν στο στάδιο της αναμονή και δεν σου μίλησα να γνωριστούμε!Συγχαρητήρια!Βάλε και καμία φωτογραφία αν έχεις!

    gtsampou εισαι μεγαλος james Bond .
    πως με καταλαβες ?
    αφου δεν με εχεις ξαναδει.
    κακος που δεν μου μιλησες . θα πιναμε και καφε (θα σε αγκαρευα να βγαλεις video που ειχα ψηφιακη μαζι μου )
    ευχαριστω παντως για τα συγχαρητηρια.
    αντε να περνεις σειρα αγορι μου με κανα κοκερακι.

    Φίλε δεν γυρνούσαν(δυστυχώς) και πολλά κυνηγόσκυλα εκεί μέσα!Και μετά συνειρμικά από αυτό που διάβασα στο φόρουμ κατάλαβα πως εσύ ήσουν!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 569 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων