ΖΕΣΤΑ Η ΚΡΥΑ ΣΚΑΓΙΑ …??

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    δαμων στις #69779

    να ρωτησω κατι, αν σκεφτουμε το ζεματισμα του εξωτερικου της κανης μετα απο λιγες βολες σε μικρο χρονικο διαστημα ποια η επιδραση της τουφεκιας στη μαζα του σκαγιου μεσα στη κανη και μαλιστα απο μολυβδο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    δαμων στις #69781

    αν υπαρχει καποιος γιατρος χειρουργικης ειδικοτητας ας μας πει πως σταματαει η αιμοραγια των μικρων αγγειων συνηθως?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #69790


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από δαμων στίς 11 Iανουάριος 2006


    να ρωτησω κατι, αν σκεφτουμε το ζεματισμα του εξωτερικου της κανης μετα απο λιγες βολες σε μικρο χρονικο διαστημα ποια η επιδραση της τουφεκιας στη μαζα του σκαγιου μεσα στη κανη και μαλιστα απο μολυβδο


    ΦΙΛΕ ΔΑΜΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΗΡΗΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΖΑ ΑΥΤΩΝ .

    ____________________________________________________

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 2 …..????  ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΞΕΡΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΩΣ ΑΦΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ .

     ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 2 ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΑΝ Η ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΛΕΟΝΑΡΔΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ.  ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΕΡΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑ , ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΤΡΙΒΗ ΤΩΝ ΣΚΑΓΙΩΝ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΑΦΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΤΗΣ

    ______________________________________________

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ………ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΛΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ , ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ …??  ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ

    [/indent]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #342078

    καλημερα

    ωπος και να εχει σχετικα με την τουφεκια μου, ενδιαφερομαι να μαθω και εγω πολλα απο ολα αυτα που εχουν αναφερθει, γι’αυτο μην σταματατε να γραφεται τις αποψεις γιατι με ενδιαφερει παρα πολλη το θεμα που ανοιξε ο red ωπος επεισης και οι γνωσεις σας σχετικα με τα ζεστα/κρυα σκαγια. θα ηθελα και την αποψη σας: δεν θα ηταν καλυτερο τα σκαγια να ανεβαζουν καποια θερμοκρασια????

    ευχαριστω

    Γίωργος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #69810


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Γίωργος στίς 12 Iανουάριος 2006


    καλημερα

    . θα ηθελα και την αποψη σας: δεν θα ηταν καλυτερο τα σκαγια να ανεβαζουν καποια θερμοκρασια????

    ευχαριστω

    Γίωργος

     


    KAI AMA ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΤΥΠΑΝΕ  ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ….??? 

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    613
    69,85 στις #69815


    [indent]
    [indent]

    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ………ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΛΗΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ , ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ …?? 

    Στίς περισσότερες περιπτώσεις τό “αργό” φυσίγγι έχει μεγαλύτερο ποσοστό συγκέντρωσης,δηλαδή περισσότερα σκάγια στήν κατανομή.Ακόμη κ σέ ξηρασία σέ κυνηγητικές αποστάσεις έχει καλύτερα αποτελέσματα -όχι υπερβολές- ! Τά πολύ γρήγορα φυσίγγια αδυνατούν νά δώσουν καλές κατανομές κ από διάφορους πίνακες πού έχω δεί δέν κρατάνε αναλογικά μεγαλύτερη ταχύτητα σέ όλες τίς αποστάσεις ! Ξεκινάνε σφεντόνα κ κατόπιν φρενάρουν. Η πολύ υγρασία δυσχερένει τήν κίνηση τών σκαγιών πού όταν είναι λίγα σέ αριθμό από τό φρενάρισμα κ πιθανών τό λοξοδρόμισμα πού δέχονται από τήν αντίσταση τά κάνει μή αποτελεσματικά ! Εχω ενδείξεις σέ έντονη βροχόπτωση κάθετης βολής απόκλισης σκαγιών -ίσως ορισμένων- κατά δυό μέτρα στά 15-18 ! Γιά να γίνω πιό σαφής έρχεται παπί σέ αυτήν τήν απόσταση μέ τήν πρώτη τουφεκιά, πού έβαλα τήν κανονική προσκόπευση γιά τήν απόσταση αυτή γύρω στά 20-30 εκατοστά τίποτα θετικό δέν έγινε παρα μόνο στήν δεύτερη -μέ αρκετή αγανάκτηση- έβαλα περίπου 1,50 μέτρο κ έκπληκτος τό είδα νά πέφτει νεκρό ! Στήν νεκροψεία τά τρία διαμπερή σκάγια βρέθηκαν στό κάτω μέρος τού σώματος του.Υπόψην πώς δέν είχε υσχηρό άνεμο γιά νά μετατοπιστεί η δέσμη ! Τό πιθανότερο είναι όταν βρεί τό σκάι στήν κινησή του τήν σταγόνα νερού νά αλλάζει πορεία ! Σέ μικρότερο βαθμό γίνεται μέ τήν υγρασία πού είναι ύδωρ σε σταγονίδια.   Χρήστος.

    [/indent][/indent]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #69839


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από redwired στίς 12 Iανουάριος 2006



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Γίωργος στίς 12 Iανουάριος 2006


    καλημερα

    . θα ηθελα και την αποψη σας: δεν θα ηταν καλυτερο τα σκαγια να ανεβαζουν καποια θερμοκρασια????

    ευχαριστω

    Γίωργος

     


    KAI AMA ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΧΤΥΠΑΝΕ  ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ….??? 

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ

    τους δινεις αντοιβιωση, και καμια βιταμινη για να ειναι δυνατα και επειτα ενα red-bull που δινει φτεραααααα

    καλημερα και σε εσενα κολλητε σε θελω να σε ρωτησω κατι να σε παρω τηλ??????

    [/indent]


    [/indent]

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων