ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΥΣΕΚΙΑ

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 31 έως 32 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    Jimmy στις #74619

    Παιδιά καλημέρα και από εμένα. Εγώ προσωπικά κυνηγάω τσίχλα με καραμπίνα και τα τελευταία 7 χρόνια τις κυνηγάω με το ΣΟΥΠΕΡ της ΠΥΡΚΑΛ Νο.9 (το πράσινο). Εχω πολύ καλά αποτελέσματα αλλά κυρίως αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι σπάνια τα πουλιά πέφτουν ζωντανά ή φεύγουν ξεπουπουλιασμένα, σε λογικές αποστάσεις πάντα. Αυτό όμως που παρατήρησα μετά λύπης μου είναι ότι με την τελευταία παρτίδα που κυνήγησα φέτος  στο νέο τους κουτί είχα αρκετά από αυτά τα ευτράπελα (ζωντανά,ξεπουπουλιασμένα). Σίγουρα κάτι έχουν αλλάξει. Δεν εξηγείται διαφορετικά.

    Και κάτι ακόμη. Συμφωνώ με την παρατήρηση ενός μέλους ότι το συγκεκριμένο φυσίγγι δεν πάει μία στον νοτιά και στην ζέστη. Αυτό είναι πραγματικότητα. Το επιβεβαιώνω και εγώ. Ετσι, εάν είναι κανείς ευχαριστημένος από κάποιο φυσίγγι ΠΥΡΚΑΛ ή άλλη μάρκα για αυτές τις καιρικές συνθήκες παρακαλώ ας ενημερώσει.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #74640

    ΤΟ SUPER ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ 36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΥΣΕΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΓΙΑ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΑΝΑΚΡΟΥΣΕΙΣ ΑΡΚΕΤΗ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ.

    ΣΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΕURΟΜΙΧ THS LAMBRO 9-10.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΤΙΜΗ. ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

    ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΤΗΣ ΠΥΡΚΑΛ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.

    ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΝΕΟ VELOX  ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΗΣ ΔΟΡΚΑΣ;

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 31 έως 32 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων