ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ!!!!

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 61 έως 64 (από 64 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    kazilas στις #86263

    ΠΑΙΔΙΑ Η ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΑ Κ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΟΤΟΦΟΒΙΚΗ ΕΓΚΑΙΡΩΣ ΠΡΙΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ,ΣΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ Κ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΖΩΗΡΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΦΟΒΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΚΥΛΙ.ΕΧΩ ΖΩΝΤΑΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΙΧΝΗΛΑΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΥΜΑΣΙ ΤΡΕΜΕΙ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑΡΘΕΙ Κ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΘΥΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΘΕΙ.ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΝΕΑΡΗ ΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.ΟΤΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΙΚΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ Κ ΑΥΤΟ.ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΓΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    makis_m στις #86461

    Στο θέμα της κροτοφοβίας από προσωπική εμπειρία θα έλεγα ότι το πιθανότερο είναι ότι το σκυλί σου δεν είναι κροτόφοβο αλλά φοβικό. Η κατάσταση βελτιώνεται τόσο με την ενασχόλιση με το κυνήγι όσο και με την καλή σχέση με τον ιδιοκτήτη, αλλά το πρόβλημα δεν εξαφανίζεται ποτέ.

    Νομίζω ότι οι πιθανότητες να μην εμφανιστεί πρόβλημα στα κουτάβια είναι πολύ μεγάλες και δεν αξίζει να πάρεις το ρίσκο διακοπής της κύησης γι αυτό το λόγο.

    Αλλωστε θα ήθελα να επισημάνω ότι στα σέττερ τουλάχιστον οι μισές επαγγελματικές εκτροφές που ξέρω έχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτά που ανέφερες…..μη νομίζεις λοιπόν οτι αποτελείς εξαίρεση.

    Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

    Φιλικά,

    Μάκης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    manadendri στις #86628

      Φίλοι  μου ευχαριστώ για την βοήθειά σας και για τις συμβουλές σας. Φίλε maki_m αυτό πιστεύω και εγώ πως το σκυλί μου είναι φοβικό, και απλά δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία στην αρχή όταν κατάλαβα  πως κάτι δεν πήγαινε  καλά.. Απλά τώρα ελπίζω  να μην ζευγαρώσανε. Και το κακό είναι πως ξέρουν, καταλαβαίνουν, πως κάτι δεν πηγαίνει καλά  και γίνονται ώρες-ώρες ακόμη πιο επιφυλακτικά αλλά και μερικές φορές ακόμη πιο δύστροπα .

       Πάντως  και πάλι σας ευχαριστώ και του χρόνου να είμαστε πάνω από όλα καλά με ύγεια και όλα τα άλλα αν είναι να ’ρθουν  θε να ’ρθουν αλλιώς ας προσπεράσουν.

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Φιλικά Τάσος   

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #86632

    Τάσο, καλοσύνη σου που ευχαριστείς τους συναδέλφους σου, μερικές φορές ξεχνάμε τα τυπικά.

    Ευκαιρία τώρα που δεν κυνηγάμε να ασχοληθούμε με τις διορθώσεις των ικανοτήτων και της συμπεριφοράς των σκύλων μας.

    Φιλικά   

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 61 έως 64 (από 64 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων