AΔΗΛΩΤΑ ΟΠΛΑ -ΑΝΤΙΚΕΣ?

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/04/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    schooter στις #345321

    Δυστηχως δεν μου ανηκουν αυτα τα τεσσερα Ελλ.Μαννλιχερ.Ενα εχω στην κατοχη μου απο τα τελευταια που αγοραστηκαν επι Κυβερνησεως  Βενιζελου.Αυτα τα εβαλα ενδεικτικα για να κατατοπισω περι των τυπων αυτου του επαναληπτικου “μολιβδοβολου” (για να μην χρησιμοποιω τον ορο τυφεκιο προερχομενη εκ της τουρκικης ),για τους φιλους του e-artemis. Και ενα Ελληνικο Μαουζερ ‘Υ 1930’.Αλλα το Ελλ.Μαννλιχερ ειναι αυτο που αξιζει για εμενα γιατι δεν ειχε αναλογο αλλος Στρατος στον Κοσμο λογο της περιστροφικης φυσιγγιοαποθηκης του οπλου.Κριμα που το Ελλ.Κρατος τα ξεπουλησε στην Αμερικη το 1959.Και τα χαιρονται οι Αμερικανοι τωρα βεβαια πολλα απο αυτα τα σακατεψαν κοβωντας το κοντακι για να τα φτιαξουν κυνηγητικα.

    Φιλικα Γιωργος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Παναγιώτης Παζ στις #464974

    Καλησπέρα σας!Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης ξιφολόγχης η οποία ανήκε στον παππού μου…Γράφει πάνω 1881!Μήπως γνωρίζετε την αξία της;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #470320

    Παίδες καλό είναι να ελέγχουμε πότε…πότε την ημερομηνία λήξης στις άδειες κατοχής των όπλων μας.

    Εχουν αλλάξει αρκετά πράγματα για τα όπλα με ληγμένα δελτία, όσον αφορά τα χρονικά περιθώρια ανανέωσης και τα ποσά των παραβόλων που απαιτούνται για την ανανέωση.Έπίσης να δώσουμε λίγο προσοχή σέ όπλα που έχουν περιέλθει στη κατοχή μας από κληρονομιά ή κάποια δωρεά.

    Πολλοί συνάδελφοι έχουν βρεθεί μπλεγμένοι ακόμη και μετά από έλεγχο για τροχαία παράβαση.

    ΕΠΕΙΓΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Εάν είχατε ή εάν έχετε κυνηγετικό όπλο πρέπει να διαβάσετε αυτό το άρθρο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Giannhs Kefalas στις #494992

    καλησπέρα σε όλους.οπως ο φίλος παραπάνω έτσι και εγώ μετά απο καθάρισμα αποθήκης των παππούδων μου βρηκα ένα τυφέκιο που από το λίγο που googleαρα πρέπει να είναι Mannlicher-Carcano.Σας παραθέτω και μια φωτογραφία που βρήκα απο το ίντερνετ για να μου πείτε αν όντως είναι αυτό.Είμαι εντελώς άσχετος από όπλα κλπ.Παρόλαυτα κάποιος συλλέκτης μου ζήτησε να το αγοράσει και δεν εχω ιδέα τι τιμή μπορεί να έχει ένα τέτοιο όπλο.Είναι σε πολύ καλή κατάσταση και λειτουργούν όλα.του λείπει μόνο το λουρί που το κρεμάμε στον ώμο.Θα ήθελα,εάν έχετε την καλοσύνη να με συμβουλεύσετε σχετικά με την τιμη του.ευχαριστώ πολυ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων