Κυνήγι στον Έβρο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 41 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #345989

    Ήμουν λίγο εκνευρισμένος εκείνη τη μέρα, γι αυτό και ο τόνος του μηνύματός μου ξεπέρασε το συνηθισμένο. Ζητώ συγγνώμη. Η ασυδοσία και η απληστία που αναφέρθηκα, αφορά τους κυνηγούς και την ανοχή της θηροφυλακής. Οι καλυβιέρηδες απλά υπό το βάρος των πιέσεων των φιλοξενούμενών τους, συχνά αναγκάζονται να προσφέρουν στον κυνηγό το “κυνήγι στο πιάτο” κι ας σημαίνει αυτό συνήθως νυχτερινό με προβολέα. Ή μήπως κι εδώ κάνω λάθος;

    Τέλος πάντων, ας μην το συνεχίσω. Εξάλλου δεν δικαιούμαι να γράψω για έναν τόπο που δεν γνωρίζω, μόνο και μόνο από διηγήσεις άλλων. Κακώς έγραψα εξ αρχής.

    Φίλιππε (καλά θυμάμαι το όνομα;), η πρόσκλησή σου με κολακεύει. Μακάρι κάποια στιγμή να το κανονίσουμε. Και πάλι συγγνώμη για το ύφος του πρώτου μηνύματος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    f196131 στις #89677

    Leo για αυτό που σίγουρα μπορώ να σε διαβεβαιώσω είναι πως το κυνήγι με προβολέα το έχουμε εξαλείψει εδώ και 3 χρόνια.

    Οσο για την πρόσκληση όποτε θέλεις γράψε μου p.m στο @otenet.gr">t623223@otenet.gr να το κανονίσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #89850

    OΣΟΙ ΠΗΓΑΤΕ ΠΗΓΑΤΕ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΤΕ ΑΡΚΕΣΤΗΤΕ ΣΤΗΣ ΚΑΣΕΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΗ. ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    f196131 στις #89874

    Αγαπητέ KERMEN. Μάλλον δεν ξέρεις καλά τον Εβρο. Η απαγόρευση ισχύει για το ανάχωμα που κατεβαίνει προς την θάλασσα και δεξιά. Επιτέλους τα πουλιά θα βρούν ησυχία. Η απαγόρευση δεν ισχύει για το Δέλτα του Εβρου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    444
    ΠΑΚΗΣ στις #89878

    ΦΙΛΕ F196131ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ Ο κ.ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΘΟΔΟΡΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΕΝΘΕΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΓΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΔΕΛΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΒΡΑΧΙΟΝΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΛΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΙΜΝΗ ΔΡΑΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕ ΜΕΡΙΚΗ ΗΔΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΩΣ ΑΜΦΙΑ ΚΑΙ ΛΑΚΚΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ…ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΒΡΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΥΔΡΟΒΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΛΤΑ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΛΤΑ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ…ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΝΕΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΚΥΝΗΓΟΙ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ ΟΛΟΥΣ….  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #89880

    ΝΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣ ΔΩΘΟΥΝ. ΠΑΛΙ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ. ΕΛΕΟΣ…. ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΟΛΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #89883

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ. ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΕΠΕΝΔΥΟΥΝ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΧΟΜΠΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΟΡΟ ΖΩΗΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ. ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΝΤΑΙ ΕΝΙΣΧΥΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΣΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΡΑΤΗ. ΔΕ ΛΕΩ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΔΩ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΝΤΟΠΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ.

    ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΥΝΗΓΙ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΒΙΟΤΟΠΩΝ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΘΗΡΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ ΜΑΣ ΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΘΗΡΕΥΣΙΜΑ. ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ.

    ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ. ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΚΑΙ ΜΗ ΜΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΥΤΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗ ΘΗΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΣΙΤΑΡΙΘΡΑΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΑΝ ΤΗΝ ΚΙΣΣΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΕΣΗ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ… ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ ΤΗ ΧΗΝΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΧΗΝΕΣ (ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΥ ΧΕΙΜΩΝΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ… ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ ΦΑΣΣΑΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΕΣ…

    ΑΣ ΠΡΟΣΓΕΙΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΣΗ, ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΛΕΙΨΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΕΝΟΣ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ. ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΕΒΡΟΣ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ, ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΟ, ΕΝΑ ΠΡΟΠΥΡΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #89889

    ΦΙΛΕ F196131 H AΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΗ .Δηλαδή κάποιες περιοχές παραμένουν για κυνήγι όπως Τσεκούρι, Αρμένι , ’γκυρα, Κουρουτάσι αλλά στην πραγματικότητα δεν κυνηγιούνται για λόγους βιοτόπου καλαμιές και τις περισσότερες φορές δε κρατούν νερό άρα και θηράματα και υπάρχει και ένα επιπλέον πρόβλημα δηλαδή δεν είναι προσβάσημες με τα πόδια όπως οι περιοχές που απαγορεύονται χρειάζεται βάρκα οπωσδήποτε.
    Οι περιοχές που μέχρι σήμερα επιτρεπόταν το κυνήγι απαγορεύονται γύρω στα 200.000 στρέμματα και αλλάζουν χρήση !
    Πάντως είναι ενδεικτικό η μυστικότητα που κρατήθηκε ώστε να βρεθούμε προ τετελεσμένου γεγονότος και σίγουρα η μεθόδευση της σιγά σιγά απομάκρυνσης των κυνηγών μέχρι της οριστικής απαγόρευσης όλου του Δέλτα.
    Με λίγα λόγια το Δέλτα που μπορούσες να κάνεις παπιά έκλεισε μένει το Δέλτα της προσμονής και ίσως κάποιων ιδιαιτέρως περίεργων συνθηκών .Αυτα γράφει το άρθρο.

    Εαν εσύ είσε ντόπιος κυνηγός για πες & σε μας λεπτομέριες γιατί εγω όσες φορές ανέβηκα για κυνήγι με πήγαν, δεν πήγα μονος μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #89899

    [Σημείωση] Αρχική αποστολή από f196131 στίς 13 Ιούνιος 2007

    Αγαπητέ KERMEN. Μάλλον δεν ξέρεις καλά τον Εβρο. Η απαγόρευση ισχύει για το ανάχωμα που κατεβαίνει προς την θάλασσα και δεξιά. Επιτέλους τα πουλιά θα βρούν ησυχία. Η απαγόρευση δεν ισχύει για το Δέλτα του Εβρου.

    [/]

    Σε ποιο αναχωμα αναφερεσαι?? Το αναχωμα που περνεις δεξια μετα το φυλακιο?? ή αυτο που σε οδηγεί στο στο “καφενεδακι”?? Εαν ισχύει το 2ο τότε προφανως σε όλη την έκταση μεταξυ των 2 αναχωμάτων θα απαγορευεται το κυνήγι. Εαν με την σειρα του ισχύει παλι αυτο … ετότε όλοι (χωρίς βαρκα) θα πρεπει να κυνηγούν εντός μονο κοντα στον νεραιδότοπο και γενικα στις υπερυψωμένες. ΟΟΟΟ συνωστισμός μιλαμε….

    Εαν κανονίσετε με τον Λεο …μην ξεχασετε και εμένα. Ο μόνος λόγος που ενδιαφερομαι .. είναι για να δω επιτελους αυτες τις επιτυχημένες Λεοβολες στα 70 + μ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #89914

    Καλά το Εθνος κυνήγι μας έχει τρομάξει και άλλες φορές με τέτοιους πομπώδεις αντιπολιτευτικούς τίτλους. Επειδή δεν το πήρα δώστε μου κάποιος το συγκεκριμένο νόμο, απόφαση, προεδρικό διάταγμα που αναφέρει και θα το ποστάρω ολόκληρο για να δούμε τι πραγματικά γίνεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #89923


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από sotirislaw στίς 14 Ιούνιος 2007


    Καλά το Εθνος κυνήγι μας έχει τρομάξει και άλλες φορές με τέτοιους πομπώδεις αντιπολιτευτικούς τίτλους. Επειδή δεν το πήρα δώστε μου κάποιος το συγκεκριμένο νόμο, απόφαση, προεδρικό διάταγμα που αναφέρει και θα το ποστάρω ολόκληρο για να δούμε τι πραγματικά γίνεται.


    [/indent]

    ΦΙΛΕ ΣΩΤΗΡΗ

    Το θέμα το ανέδειξε το ένθετο του Ελεύθερου Τύπου από το φθινόπωρο ήδη , που σημειώνω είναι συμπολιτευόμενη εφημερίδα. Το θέμα ειναι πως σήμερα συζητάμε για την —πιθανή έστω— απαγόρευση του ΕΒΡΟΥ.   ΑΥΡΙΟ ΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ?????????????????????????????????????

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ & ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.

    ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΤΟ “ΝΤΟΥΚΟΥ”.

    ΚΑΘΗΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ & ΑΣΧΟΛΗΘΗΤΕ ΜΕ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ , ΕΚΤΡΟΦΗ ΣΚΥΛΩΝ, κτλ. κτλ. κτλ .

    ΑΚΟΜΑ & ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #346070

    Το ότι συζητούνταν μια απαγόρευση το ξέραμε, όπως ξέρουμε πως κάτι ακούγεται για την πέρδικα. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ο τίτλος ΕΒΡΟΣ ΤΕΛΟΣ που φιγουράρει στο εξώφυλλο. Διότι δεν νομίζω να πρόκειται για ολική απαγόρευση και η Συνομοσπονδία να μην έχει ακόμη αντιδράσει.

    Θυμάμαι πριν χρόνια, και δίχως να το πάω κομματικά, έλεος, είχε τίτλο ΤΟ ΖΑΡΚΑΔΙ, ΥΠΟ ΟΡΟΥΣ ΣΤΑ ΘΗΡΕΥΣΙΜΑ και γω χάρηκα και την αγόρασα με λαχτάρα για να διαπίστώσω ότι επροκειτο για μια απλή αόριστη πρόσταση που διατύπωνε κάποιος αρθρογράφος και ξενέρωσα άγρια. Το ίδιο έχει συμβεί πολλάκις γι’αυτό και δεν τους πολυδιαβάζω.

    Συγνώμη για το εκτός θέματος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    444
    ΠΑΚΗΣ στις #89934

    ΦΙΛΕ SOTIRISLAW ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ…Ο ΚΕΡΜΕΝΤΗΣ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΗ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΑΥΤΗΣ….ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΜΕΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΛΚΥΑΝ ΕΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΓΕΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΒΙΟΤΟΠΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΜΟΝΗ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΛΟΓΩ ΠΥΚΝΩΝ ΚΑΛΑΜΙΩΝ…..ΑΥΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΑΤΑ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ κ.ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΑ….ΑΝ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΤΟΤΕ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΝ ΤΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΜΠΟΥΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΑΦΟΥ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΚΗ…. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #346072


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από sotirislaw στίς 14 Ιούνιος 2007


    Το ότι συζητούνταν μια απαγόρευση το ξέραμε, όπως ξέρουμε πως κάτι ακούγεται για την πέρδικα.

    KATΣΕ ΡΕ SOTIRI .ΤΟ ΑΝ ΚΑΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΣΥΖΗΤΗΤΕ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΠΩΣΗ ‘Η ΤΩΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ & ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΘΑ ΠΡΟΤΑΘΕΙ. ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ Ή ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ?????? 200.000 ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.

    ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ & Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΡΙΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΤΙ ΘΑ ΛΕΜΕ “ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΚΗ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ”????

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #89944

    ΑΠΛΑ ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ. ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΚΟΒΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ. ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΒΡΟΣ ΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΚΕRΜΕΝ ΠΟΥ ΤΟΣΟΙ ΛΙΓΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΔΙΣΚΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΦΕΚΑΝΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΚΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?

    ΑΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 41 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων