686 ONYX VS BROWNING 525 CLASSIC

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    PALIS67 στις #90387

    Ετσι γραφει στις κανες,δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις φιλε Μαριε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #90395


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από PALIS67 στίς 26 Ιούνιος 2007


    Ετσι γραφει στις κανες,δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις φιλε Μαριε


    [/indent]

    Εννοώ ότι μπορεί να γράφει άλλα στοιχεία και άλλα να είναι τα πραγματικά!!!

    Αν κάποιος φίλος έχει πρόσβαση σε αυλόμετρο ας κάνει μια μέτρηση κι ας μας πει τι βρήκε…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #90398

    Ειδικά με τα Browning φίλε Μάριε, είναι κάπως δυσκολότερο να υπάρχει αναντιστοιχία, γιατί μετριούνται δύο φορές οι αυλοί τους. Μία στο εργοστάσιο στο Kochi της Ιαπωνίας, κι άλλη μία στην τράπεζα δοκιμών της Λιέγης στο Βέλγιο. Οπότε αν υπάρξουν διαφορές θα είναι μάλλον ψιλολόγια.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #90408

    ψιλολόγια;;;;;;

    περιμένω απάντηση σε ένα mail που έστειλα……και θα τα ξαναπούμε….

    Φίλε Leo έχεις μετρήσει κανέναν αυλό;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #90409

    Είχα μετρήσει αυλούς σε ένα παλιό ITHAKA SKB και ένα Beretta 682 Gold, και είχαν βγει ακριβώς. Το πρώτο ήταν 18,5 πάνω κάτω (χωρίς να το αναφέρει στις κάννες, αλλά τόσο υποτίθεται ότι ήταν το στάνταρντ της εποχής του για την αγορά των Η.Π.Α.) και το δεύτερο ήταν 18,46 και 18,47 και ανέφερε στις κάννες 18,5 πάνω κάτω. Ακριβή ως προς τις στάμπες τους είχαν βγει και κάμποσα ιταλικά αυτογεμή που είχα μετρήσει. Ένα Miroku MK38 που έχω αγοράσει πρόσφατα, δεν το έχω πάει ακόμα για μέτρηση.

    Μεγάλες διαφορές από την στάμπα στην πραγματική διάμετρο έχω ακούσει μόνο για Baikal.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #90423


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από PALIS67 στίς 26 Ιούνιος 2007


    Οι αυλοι του ειναι οντως 18,4,οσον αφορα το αν θα δεις διαφορα με επιμηκυμενα chokes και διευρυμενους αυλους γνωμη μου ειναι ισως ναι,αναλογα με την εμπειρια που εχει κανεις,ισως ομως και οχι.Πιστευω οτι οι διαφορες ειναι πολυ μικρες και για να τις καταλαβεις πρεπει να εχεις ριξει ηδη πολλες τουφεκιες και με αλλα αντιστοιχα τουφεκια.Εγω προσωπικα δεν ειδα ιδιαιτερη διαφορα ,στην ανακρουση για παραδειγμα,το οπλο μπορω να σου πω οτι κλωτσαει λιγοτερο απο την καραμπινα(urika 391)που εχω, αλλα και απο ποζε με διερυμενους αυλους που τυχαινει να εχω ριξει,οπως skb,browning cynergy κ.α.Οπως και να εχει αυτα εσυ θα τα δεις και θα αποφασισεις.

    Φιλικα,Τακης


    [/indent]TAKH ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΗΝ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #90424

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ SKB 505, TI ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #90615

    KAΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ 525. ΓΕΝΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ. ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΥ ΚΟΝΤΑΚΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΩ. ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #90617

    Αν είναι μακρύ για σένα το κοντάκι, δεν θα το συνηθίσεις, θα το κόψεις! Όταν οδηγάς και σου έχουν χαλάσει την θέση του καθίσματος, τι κάνεις; Το “συνηθίζεις” ή το διορθώνεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    309
    MIROKU στις #90618

    ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΟΥ 525 ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΟ .ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΙΣΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΣΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΦΑΣΗ ΚΟΛΟΥΣΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    225
    giorgosa83 στις #90620

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ. ΦΕΡΤΟ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #346236

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΑΓΟΡΑ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΟΛΑΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΑΛΟΜΑΝΙΑ.;)] src=”http://www.e-artemis.com/Forum/smileys/smiley1.gif” width=17>  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #90628

    ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΚΑΛΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΩΜΙΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΩΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ BENELLI MOY, MOY ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΧΤΥΠΑΓΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΜΟΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ ΚΟΝΤΑΚΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    PALIS67 στις #90635

    Και εγω το κοντυνα το κοντακι στο 525 στον Αντωνακο στην Νικαια.Θα σου προτεινα και ενα σκοπευτικο πελμα να του εβαζες.

    Καλες τουφεκιες,

    Τακης

    ΥΓ.Φιλε Τασο την ανακρουση την ανεφερα σαν παραδειγμα οπως γραφω,καταλαβα τι εννοεις,αλλα να με συμπαθας λιγοι μπορουν να δουν διαφορα στην ποιοτητα της τουφεκιας επιμενω χωρις να εννοω εσενα φυσικα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #90637


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από PALIS67 στίς 04 Ιούλιος 2007


    Και εγω το κοντυνα το κοντακι στο 525 στον Αντωνακο στην Νικαια.Θα σου προτεινα και ενα σκοπευτικο πελμα να του εβαζες.

    Καλες τουφεκιες,

    Τακης

    ΥΓ.Φιλε Τασο την ανακρουση την ανεφερα σαν παραδειγμα οπως γραφω,καταλαβα τι εννοεις,αλλα να με συμπαθας λιγοι μπορουν να δουν διαφορα στην ποιοτητα της τουφεκιας επιμενω χωρις να εννοω εσενα φυσικα

     


    [/indent]ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΕΛΜΑΤΟΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΚΛΗΡΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΙΣΩ. ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΑΛΛΑ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΛ ΚΑΠΟΙΟΥ ΟΠΛΟΥΡΓΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΠΡΑΧΑΜΙ ΘΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑΤΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων