ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,136 έως 3,150 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #391213

    Καλησπέρα και απο μενα, και καλη χρονια σε ολους.. Γενικά, τα τελευταία 4-5 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετα οικονομικά φυσιγγια κυριως στην τσιχλα. Εντελως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ενα πολυ σταθερο και καλο φυσιγγι (σε σχεση ποιοτητα-τιμη παντα) ειναι το express32 του Δορκα. Το βρισκω και σε πολλα καταστηματα και σε καλη τιμη (κυριως σε ενα πολυ γνωστο στην αθηνάς στα 5,5 το πηρα περυσι). Φετος βεβαια χρησιμοποιω ακομα το περσυνο αποθεμα και δν ξερω ποσο εχει παει.. Αν το εχει προμηθευτει κανεις μπορει να μου πει ποσο εχει παει φετος? και φυσικα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις για το συγκεκριμενο φυσιγγι..

    Πολυ καλο φυσιγγι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #391218

    geo2_kaz wrote:
    Καλησπέρα και απο μενα, και καλη χρονια σε ολους.. Γενικά, τα τελευταία 4-5 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετα οικονομικά φυσιγγια κυριως στην τσιχλα. Εντελως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ενα πολυ σταθερο και καλο φυσιγγι (σε σχεση ποιοτητα-τιμη παντα) ειναι το express32 του Δορκα. Το βρισκω και σε πολλα καταστηματα και σε καλη τιμη (κυριως σε ενα πολυ γνωστο στην αθηνάς στα 5,5 το πηρα περυσι). Φετος βεβαια χρησιμοποιω ακομα το περσυνο αποθεμα και δν ξερω ποσο εχει παει.. Αν το εχει προμηθευτει κανεις μπορει να μου πει ποσο εχει παει φετος? και φυσικα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις για το συγκεκριμενο φυσιγγι..

    Πολυ καλο φυσιγγι

    +++++++

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #391333

    παιδια καλησπερα τα rc 4 caccia ποσο περιπου τα περνετε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #391358

    παιδια καλησπερα τα rc 4 caccia ποσο περιπου τα περνετε?

    Εγω τα ειχα παρει νομιζω 8,80

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #393150

    Σήμερα πήρα 5 κουτιά SID γεμισμένα με ΜΒ36 από τον παλιό γομωτή Γ. Σιδέρη. Θα τα παίξω σε παπιά σε λίγες μέρες (να τα δούμε πρώτα ο θεός) και θα πω εντυπώσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #393324

    apopsis wrote:
    Λές σαν να ξέρεις την ποιότητα αλλά δέν ξέρεις τις τιμές; Περίεργο!!

    Που είναι το περίεργο αγαπητέ φίλε; Κυνηγάω χρόνια και έχω ρίξει σχεδόν ότι φυσίγγι κυκλοφορεί στην αγορά. Πρέπει να ξέρω και τις τιμές όλων των φυσιγγίων (εδικά τώρα με τον μόλυβδο να ανεβοκατεβαίνει συνέχεια και οι εταιρείες να αλλάζουν τιμές συχνά);; Πρόπερσι που τα ρίξαμε σε κρύο με έναν φίλο δεν μας άφησε καλή εντύπωση. Ρώτησα για τιμές, γιατί πχ άμα το χει 4€ τώρα, σαφώς και αξίζει ! Καλή σου μέρα.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 μήνας, 2 εβδομάδες πριν από τον ellinas_kynigos.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 μήνας, 2 εβδομάδες πριν από τον ellinas_kynigos.

    Δέν είναι για τη μάρκα που πρότεινα, αλλά για την εντύπωση καθαρά!.

    Εσύ φίλε μου ή όποιος άλλος φίλος θέλει, ας δώσει μια καθαρή εικόνα της εντύπωσης, αλλά και των στοιχείων της γόμωσης , νούμερο σκαγιού , γραμμάρια, θήραμα, κλπ. Το λέω διότι οι περισσότεροι απο μάς θέλουμε “εντυπώσεις” με μεγάλο θόρυβο, με μεγάλες ταχύτητες, με πολλά σκάγια και με πολλές επιτυχίες στο τέλος.

    Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αν σκοπεύουμε σωστά , τότε ξεπερνάμε κολλήματα περι καταλληλότητας φυσιγγίων και βαρών γομώσεων. Δυστυχώς στην χώρα μας επικρατούν τα αυτογεμή με τις πραγματικές ή πλασματικές απαιτήσεις τους, και μετά ψαχνόμαστε σαν τρελλοί για ποιοτικό φυσίγγι. …

    Υπάρχει μιά τεράστια γκάμα επιλογών σε φυσίγγι που ο μέσος κυνηγός δέν την “ανακάλυψε” ακόμα!!   Όταν την ανακαλύψει , θα δεί το “θεό” του αυτογεμούς να είναι ισχνός και εξαρτημένος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #393325

    Σήμερα πήρα 5 κουτιά SID γεμισμένα με ΜΒ36 από τον παλιό γομωτή Γ. Σιδέρη. Θα τα παίξω σε παπιά σε λίγες μέρες (να τα δούμε πρώτα ο θεός) και θα πω εντυπώσεις.

    ποια εινα ιαυτα?? κ που τα βρηκες??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #393326

    Αυπνίες…. Άκη τυχαίνει ο γείτονάς μου να έχει ανοίξει πριν 2 μήνες ένα φυσιγγομάγαζο στα Μελίσσια. Τα γεμίσματα και οι μηχανές είναι του Σιδέρη ο οποίος είναι παλιός γομωτής

    με ιδιαίτερη αδυναμία στην ΜΒ απότι μου είπε σήμερα που πήγα να πάρω προμήθειες. Επειδή κανονίζεται παπιοκυνήγι το αποτέλεσμα θα φανεί στο πεδίο της μάχης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #393327

    Αρχική

     

    πες μας αποτελεσματα να δουμε ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #393328

    μολις τελειωσα και εγω δυο κουτακια φασσοφυσιγγα με επιχαλκωμενα σκαγια και jk6.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #393363

    Αυπνίες…. Άκη τυχαίνει ο γείτονάς μου να έχει ανοίξει πριν 2 μήνες ένα φυσιγγομάγαζο στα Μελίσσια. Τα γεμίσματα και οι μηχανές είναι του Σιδέρη ο οποίος είναι παλιός γομωτής

     

    με ιδιαίτερη αδυναμία στην ΜΒ απότι μου είπε σήμερα που πήγα να πάρω προμήθειες. Επειδή κανονίζεται παπιοκυνήγι το αποτέλεσμα θα φανεί στο πεδίο της μάχης.

    Τάσο δοκίμασέ τα και αν τα παίζει καλά το όπλο μας, να μας φέρεις κανένα κουτί… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #393371

    μολις τελειωσα και εγω δυο κουτακια φασσοφυσιγγα με επιχαλκωμενα σκαγια και jk6.

    .μερακλής !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #393420

    μολις τελειωσα και εγω δυο κουτακια φασσοφυσιγγα με επιχαλκωμενα σκαγια και jk6.

    “Οι ερασιτέχνες έχτισαν την κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό”. http://imageshack.us/clip/my-videos/341/u96kbgbkfgmhwcekpaxdbh.mp4/

    Κάτι ετοιμάζεις βλέπω Κωστάκη …………  😆 😆 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #393424

    θελω και εγω ενα κανονισε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #393879

    Μήπως κάποιος συνάδελφος  ξέρει σε τι τιμή παίζει το CLASSICA της NOBEL SPORT ITALIA; Αυτά με τα 32γρ. Τα αγόρασα στην τιμή των 8.8 ευρώ από Οπλοτεχνική. Είναι αξιόλογο φυσίγγι και διαχρονικό. Τα δοκίμασα σήμερα με ΝΔ καιρό και λιακάδα και έμεινα απολύτως ικανοποιημένος. Η τιμούλα όμως είναι αλμυρή.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,136 έως 3,150 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων