ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,181 έως 3,195 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #396391

    τι να πω ρε παιδια

    απο την μια ακουω 20000 φυσιγγια χωρις προβλημα απο την αλλη σπασμενο κλειστρο

    μια ερωτηση να κανω : πως βγηκε το συμπερασμα οτι το σπασμενο κλειστρο προηλθε απο το συγκεκριμενο φυσιγγι?

    μηπως ειχε αρχισει η καταστροφη πιο πριν και συνεβη απλα με εκεινο το φυσιγγι?μηπως θα συνεβαινε με οποιο φυσιγγι πυροδοτουνταν εκεινη την στιγμη?

    ρωταω γιατι καπου διαβασα απο κυπριδημο οτι καποιες φορες οταν οι Α302 εριχναν βαριες γομωσεις ,ειχαν προβληματα με ραγισμενα κλειστρα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #396423

    Οι 302 μια ζωη εσπαγαν τα κλειστρα γιατι δεν ειχε κλειστρο με ραδια(κυρτωσεις) και ετρωγαν μεγαλες καταπονισεις στα ακρα.Το θεμα λυθηκε στην 303 οπου και αλλαξαν την σχεδιαση του κλειστρου.

    Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται.

    Να ρωτησω και εγω μια πληροφορια ,τα ΛΑΚΟ τα φουσεκια τι καπνο φουμαρουν ?Σκεφτομαι να αγορασω γιατι μου τα ειχε προτινει ο Λεωνιδας πριν καιρο και κρατησα την επισυμανση επειδη μου ειπε οτι ειναι αρκετα συγκεντρωτικα και ελαφρα.

    Μηπως τα δουλευει καποιος να μας πει εντυπωσεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #396449

    τι να πω ρε παιδια απο την μια ακουω 20000 φυσιγγια χωρις προβλημα απο την αλλη σπασμενο κλειστρο μια ερωτηση να κανω : πως βγηκε το συμπερασμα οτι το σπασμενο κλειστρο προηλθε απο το συγκεκριμενο φυσιγγι? μηπως ειχε αρχισει η καταστροφη πιο πριν και συνεβη απλα με εκεινο το φυσιγγι?μηπως θα συνεβαινε με οποιο φυσιγγι πυροδοτουνταν εκεινη την στιγμη? ρωταω γιατι καπου διαβασα απο κυπριδημο οτι καποιες φορες οταν οι Α302 εριχναν βαριες γομωσεις ,ειχαν προβληματα με ραγισμενα κλειστρα

    ΄

    Ήμουν στον οπλουργό και είδα το πράσινο, 32γρμ,νομίζω είναι.Δεν είμαι ειδικός να γνωματεύσω,αν είχε θέμα από πριν το όπλο και έτυχε σε εκείνο το φυσίγγι,μπορεί και αυτό να έχει συμβεί.Καταθέτω αυτό που είδα και την εμπειρία που είχα,δεν γνωμάτευσα.Το θέμα φυσίγγι είναι μεγάλη ιστορία.Μπορεί από παρτίδα σε παρτίδα να γίνει το λάθος,ή από κάποιο λόγο να χάσει τα μέτρα η μηχανή γόμωσης και να μην το πάρουν είδηση,μπορεί στο βωμό του κέρδους να χρησιμοποιηθούν υλικά μειωμένης απόδοσης,μπορεί οι συνθήκες φύλαξης να το αλλοιώσουν,πολλά μπορεί…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #396472

    Οι 302 μια ζωη εσπαγαν τα κλειστρα γιατι δεν ειχε κλειστρο με ραδια(κυρτωσεις) και ετρωγαν μεγαλες καταπονισεις στα ακρα.Το θεμα λυθηκε στην 303 οπου και αλλαξαν την σχεδιαση του κλειστρου. Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται. Να ρωτησω και εγω μια πληροφορια ,τα ΛΑΚΟ τα φουσεκια τι καπνο φουμαρουν ?Σκεφτομαι να αγορασω γιατι μου τα ειχε προτινει ο Λεωνιδας πριν καιρο και κρατησα την επισυμανση επειδη μου ειπε οτι ειναι αρκετα συγκεντρωτικα και ελαφρα. Μηπως τα δουλευει καποιος να μας πει εντυπωσεις ?

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    για να στο πει ο  Λεο , Μιχαλη κατι θα ξερει , γρηγορο και μαλακο ειναι οπως σου ειπε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #396483

    Οι 302 μια ζωη εσπαγαν τα κλειστρα γιατι δεν ειχε κλειστρο με ραδια(κυρτωσεις) και ετρωγαν μεγαλες καταπονισεις στα ακρα.Το θεμα λυθηκε στην 303 οπου και αλλαξαν την σχεδιαση του κλειστρου. Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται. Να ρωτησω και εγω μια πληροφορια ,τα ΛΑΚΟ τα φουσεκια τι καπνο φουμαρουν ?Σκεφτομαι να αγορασω γιατι μου τα ειχε προτινει ο Λεωνιδας πριν καιρο και κρατησα την επισυμανση επειδη μου ειπε οτι ειναι αρκετα συγκεντρωτικα και ελαφρα. Μηπως τα δουλευει καποιος να μας πει εντυπωσεις ?

    Όπως τα είπε ο Λεωνίδας. Έτυχε σε μια περίπτωση (3-4 φυσίγγια σε ένα κουτί) να παρουσιάσουν αφλογιστία αλλά τίποτα το συστηματικό.

    Τιμή 5.5Ε το κουτί από Σταυρό Αγ. Παρασκευής

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #396485

    Να ρωτησω και εγω μια πληροφορια ,τα ΛΑΚΟ τα φουσεκια τι καπνο φουμαρουν ?Σκεφτομαι να αγορασω γιατι μου τα ειχε προτινει ο Λεωνιδας

    Και μόνο που τα πρότεινε αυτός να μην τα πάρεις. 👿

     

     

     

    Πολύ καλό φυσίγγι. Όπως στα είπε είναι 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #396524

    καμιά 1000 ιμπεριαλ 32γρ ρίξαμε με την παρέα  με διάφορα όπλα και θερμοκρασίες 30-32 βαθμούς ,  ούτε κλότσησαν ούτε μας δημιούργησαν πρόβλημα πότε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Grigoris στις #396594

    Grigoris wrote:

    Grigoris wrote:
    Πληροφοριακά, κατόπιν υποδείξεως ενός προμηθευτή φυσιγγιών από τον χρήστη Tolis, πληροφορώ τους υπολοίπους χρήστες ότι, ο ΠαρτσαλάκηςΠαρδαλάκης δεν έχει καθόλου 24αρια και 28αρια Sporting φυσίγγια, μόνο για κυνήγι. Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 33 λεπτά πριν από τον Grigoris.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 57 λεπτά πριν από τον Grigoris.

    Διόρθωση-προσθήκη: Μιλούσα για τα Imperial, που μου είχαν προτείνει. Ρώτησα και την ΠΥΡΚΑΛ για τα Trap και Double Trap 24γρ, τα οποία είναι αντιστοίχως στα 5,30 και 5,26 ευρώ ανά 25άδα κουτί. Δεν γνωρίζω βέβαια αν έχουν καλό όνομα.

    πολυ καλα φυσιγγια τα Πυρκαλ , και πανω απο ολα ελληνικα , σου προτεινα τα Ιmperial , σαν πιο φθηνα , αλλα , το φθηνο δεν σημαινει απαραιτητα και ψευτικο , δεν κανω διαφημηση αλλα επειδη το φυσιγγι ειναι μια απο τις τρελες μου , το φυσιγγι αυτο ειναι αστερι , και με 4,5 ε δεν παιζεται με τιποτα , και μια ερωτηση φιλε Γρηγορη , ο εκπαιδευτης σου ετσι απο περιεργεια ρωταω και παντα με καλη προθεση , ποιος ειναι ? και μια τελευταια επισημανση , το 2012 , πρεπει να ριχτηκαν μπροστα μου , περιπου στα 20,000 φυσιγγια Imperial , ουτε μια εμπλοκη , ουτε μια ζημια , ουτε σπασμενα κλειστρα ……

    Σήμερα πέρασα στις 09:00 από την ΠΥΡΚΑΛ, κλειστά. Μου είπαν τηλεφωνικώς χθες οτι σήμερα θα ήταν κάποιος στο κατάστημα του πρατηρίου τους, δυστυχώς είναι Δημόσιο και δεν έχουν έστω και έναν που να θέλει να κάνει “υπηρεσία” στο κατάστημα. Είναι σε πορεία….

    Φίλε Δημήτρη, χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, εκπαιδευτής μας είναι ο Λεωνίδας Μητσιάλης. Είχαμε πάει στο Σχιστό, στον δεύτερο αγώνα φέτος (με το 50αρι του Ψιλλάκη), ρωτώντας πληροφορίες για το σκοπευτήριο και για κάποιον εκπαιδευτή, να μας διδάξει την χρήση των όπλων (που δεν είχαμε αγοράσει ακόμη). Εκεί μας έφεραν σε επαφή με τον κ. Μητσιάλη, ο οποίος μου πρότεινε και την A300 Outlander.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #396745

    Grigoris wrote:
    Μπορεί να προτείνει κάποιος αξιόπιστα και φθηνά φυσίγγια Sporting 28γρ? Χρησιμοποιώ τα Lambro Sporting 8αρια 28γρ, ο Καλκαντζάκος τα έχει 6,20 την 25αδα, 58 ευρώ την κούτα (250 τμχ), αλλά επειδή κάνω και εγώ και ο πατέρας μου μαθήματα στο σκοπευτήριο, η κούτα αδειάζει σε 1-2 μαθήματα. Και προβλέπω αρκετές κούτες στο επόμενο διάστημα. Σήμερα πήγα και έπαιξα 3 πούλες και έφυγαν 100 φυσίγγια. Πολύ εθιστικό σπορ….

    Imperial 28 gr , n 7,5 ( 2,25 χιλ = ιταλικο 8 περιπου ) , 4,5 το κουτι , πολυ γρηρορο και με φοβερη κατανομη -συγκεντρωση , ψαξε και βρες το

    χωρις και εγω να κανω διαφημηση αλλα το καλο να λεγεται το Imberial ειναι πολυ γρηγορ και καλο φυσιγγι.Το εχω ριξει με ολα μου τα οπλα και δεν εχει προτιμησεις πολυ καλο απλως.Μια φορα διαβαζοντας για τα NSI CLASICA ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ  επισης και αυτα με μοναδικο μειονεκτημα την υψηλοτατη τιμη τους

    Στα χαλια με την δικη μου εμπειρια Lambro euromix…αλλα τι να πεις ειναι αλλοι που πινουν νερο στο ονομα τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #396801

    Οι 302 μια ζωη εσπαγαν τα κλειστρα γιατι δεν ειχε κλειστρο με ραδια(κυρτωσεις) και ετρωγαν μεγαλες καταπονισεις στα ακρα.Το θεμα λυθηκε στην 303 οπου και αλλαξαν την σχεδιαση του κλειστρου. Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται. Να ρωτησω και εγω μια πληροφορια ,τα ΛΑΚΟ τα φουσεκια τι καπνο φουμαρουν ?Σκεφτομαι να αγορασω γιατι μου τα ειχε προτινει ο Λεωνιδας πριν καιρο και κρατησα την επισυμανση επειδη μου ειπε οτι ειναι αρκετα συγκεντρωτικα και ελαφρα. Μηπως τα δουλευει καποιος να μας πει εντυπωσεις ?

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    ακραιο δεν ειναι τιποτα , το πρασινο και το μπλε φυσιγγακι δεν εχουν προβλημα με τις πιεσεις[εχω ελευθερας σε βλητικο κεντρο]αλλα με την ποιοτητα του πλαστικου του καλυκα το οποιο αποκολαται και ταξιδευει ατοφιο μεσα στον αυλο με τα γνωστα αποτελεσματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #396810

    Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται.

    Κάποια στιγμή σε μια κρίση μαύρου πυρετού (που λέει και το τραγούδι) και στην προσπάθεια να πετύχω λίγο τρελές ταχύτητες ξεπέρασα τα 900 bar με σκοπευτικό 28 gr και παρά λίγο να χάσω το ελευθέρας που λέει κι ο Βαγγέλης στο βλητικό.

    ακραιο δεν ειναι τιποτα , το πρασινο και το μπλε φυσιγγακι δεν εχουν προβλημα με τις πιεσεις[εχω ελευθερας σε βλητικο κεντρο]αλλα με την ποιοτητα του πλαστικου του καλυκα το οποιο αποκολαται και ταξιδευει ατοφιο μεσα στον αυλο με τα γνωστα αποτελεσματα

    Αυτό που διαπίστωσα με το εν λόγω φυσίγγι είναι η ποιότητα του πλαστικού που μου έκανε μεγάλη εντύπωση το ότι είναι σχεδόν αδύνατο να αναγομωθεί χωρίς να καταστραφεί το πλαστικό. Η δοκιμή του έδειξε ένα πάρα πολύ καλό εργοστασιακό φυσίγγι όχι μόνο στο κανόνι αλλά και στο τερέν. Πιστεύω ότι αν άλλαζε η ποιότητα του κάλυκα και να μην υπάρχει κίνδυνος να αποκοπεί ένα κομμάτι του πλαστικού σφηνώνοντας στην κάννη δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με τη χρήση σε καραμπίνες που εκεί νομίζω εστιάζετε το πρόβλημα καθώς ο χρήστης δεν ελέγχει την κάννη μετά από κάθε βολή με αποτέλεσμα σε επαναληπτικές βολές να έχουμε αρκετά δυσάρεστα αποτελέσματα.

    Όσον αφορά χρήση σε δίκαννο το έχω χρησιμοποιήσει σε αγώνα και θα το ξαναχρησιμοποιήσω άφοβα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #396823

    ΜΠΕΦ wrote:
    Το φυσιγγι 28 γρμ για να σπασει κλειστρο λογο αυξημενων πιεσεων πρεπει να ειναι και επικυνδυνο προς χρηση,λιγο ακραιο ακουγεται.

    Κάποια στιγμή σε μια κρίση μαύρου πυρετού (που λέει και το τραγούδι) και στην προσπάθεια να πετύχω λίγο τρελές ταχύτητες ξεπέρασα τα 900 bar με σκοπευτικό 28 gr και παρά λίγο να χάσω το ελευθέρας που λέει κι ο Βαγγέλης στο βλητικό.

    vagos-benelli1 wrote:
    ακραιο δεν ειναι τιποτα , το πρασινο και το μπλε φυσιγγακι δεν εχουν προβλημα με τις πιεσεις[εχω ελευθερας σε βλητικο κεντρο]αλλα με την ποιοτητα του πλαστικου του καλυκα το οποιο αποκολαται και ταξιδευει ατοφιο μεσα στον αυλο με τα γνωστα αποτελεσματα

    Αυτό που διαπίστωσα με το εν λόγω φυσίγγι είναι η ποιότητα του πλαστικού που μου έκανε μεγάλη εντύπωση το ότι είναι σχεδόν αδύνατο να αναγομωθεί χωρίς να καταστραφεί το πλαστικό. Η δοκιμή του έδειξε ένα πάρα πολύ καλό εργοστασιακό φυσίγγι όχι μόνο στο κανόνι αλλά και στο τερέν. Πιστεύω ότι αν άλλαζε η ποιότητα του κάλυκα και να μην υπάρχει κίνδυνος να αποκοπεί ένα κομμάτι του πλαστικού σφηνώνοντας στην κάννη δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με τη χρήση σε καραμπίνες που εκεί νομίζω εστιάζετε το πρόβλημα καθώς ο χρήστης δεν ελέγχει την κάννη μετά από κάθε βολή με αποτέλεσμα σε επαναληπτικές βολές να έχουμε αρκετά δυσάρεστα αποτελέσματα. Όσον αφορά χρήση σε δίκαννο το έχω χρησιμοποιήσει σε αγώνα και θα το ξαναχρησιμοποιήσω άφοβα

    Μέλος τουκαι της

    να συπληρηρωσω οτι το προβλημα ειναι το ιδιο για ολα τα οπλα ,οταν ταξιδευει ο καλυκας ατοφιος μεσα στον αυλο ανεβαινουν τρομακτικα οι πιεσεις με δυσαρεστα αποτελεσματα σε κανες ,κλειστρα ,κλειδια,κλπ .Κωστα ειδες και μονος σου την κεφαλη κλειστρου απο 2 γνωστες εταιριες πως την κουρεψε.Παντως ειναι τελευταια φορα που  ενημερωνω για κατι  τετοιο Α ληθεια το σχολικο θα περασει το περιμενω ωρα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #396883

    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ AQOUILA ΘΕΡΙΖΟΥΝ  ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΛΟΓΙΣΤΙΑΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ ΗΤΑΝ Ο ΠΛΑΣΤΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΕ ΤΡΑΠ ΜΕ ΤΟ PERAZZI KAI ME TA RC4 KAI ΕΠΑΘΕ ΑΦΛΟΓΙΣΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #396906

    Αν και η χρόνια είναι για κλάματα εντούτοις  μπορώ να πω μετά από δυο και κάτι ψιλά χρονιά που ρίχνω του Βασίλη τα 28αρια,ότι ναι το φυσίγγι του σε τρυγόνι αυγουστιάτικο τρυγόνι λαυρεωτικής ορτύκι αλλά και τσίχλα είναι παραπάνω από καλό αν και λιγουλάκι συγκεντρωτικό ( εν δέχεται σε ορισμένους να είναι λίγο πρόβλημα αυτό )

    Τώρα έχει και σε 30αρια πάλι με Aguila  οπου και αυτό για τα δικά μου γούστα ξυρίζει και μάλιστα άσχημα

    Από της αρχές του οκτωβρη αλλά και μέχρι τώρα που μιλάμε έχουν γίνει δκιμες τόσο σε πινακα ( εντος κυνηγότοπου  ) αλλά και σε θήραμα ( με όλα τα ΤΣΟΚ) με τα αλλά τρία 32αρια που έχει

    Πράσινο με Aguilla έμεινα παραπάνω από ικανοποιημένος αν έριχνα ειδικά στην τσίχλα 32αρια θα τα έπαιρνα.

    Πορτοκαλi με G 3000 δεν ξέρω το τι κάνει η συγκεκριμένη μπαρούτι να σας πω αλλά με εξέπληξε με κάργα νοτια τον οκτωβρη  σε ένα μικρό μπασιματακι που έτυχα … μου έδωσε την αίσθηση ότι κάνει λίγο παραπάνω ΜΠΑΟΥ σαν θόρυβο

    Και μπλε με MB αρκετά ξερό σαν φυσίγγι δεν το πολύ γουστάρω αντιθέτως δε το έριξα και σε 6αρι και ήταν αναπάντεχα καλό… στον πινακα

    Τα όπλα που χρησιμοποιήθηκαν είναι

    Benelli Black Eagle

    Benelli Centro

    Benelli M2

    Breda Echo

    Beretta 303

    Beretta Urika 1

    Beretta Urika 2

    Browning 2000

    Beretta ase gold sporting

    Perazzi mx 8 skeet με τσοκ

    Τα τσοκ που χρησιμοποιήθηκαν είναι όλα τα μαμα όλων τον οπλών briley όλον τον συσφίξεων αλλά και Carlson

    Υρ… αφλογιστία ούτε για δείγμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #397119

    Αν και η χρόνια είναι για κλάματα εντούτοις μπορώ να πω μετά από δυο και κάτι ψιλά χρονιά που ρίχνω του Βασίλη τα 28αρια,ότι ναι το φυσίγγι του σε τρυγόνι αυγουστιάτικο τρυγόνι λαυρεωτικής ορτύκι αλλά και τσίχλα είναι παραπάνω από καλό αν και λιγουλάκι συγκεντρωτικό ( εν δέχεται σε ορισμένους να είναι λίγο πρόβλημα αυτό ) Τώρα έχει και σε 30αρια πάλι με Aguila οπου και αυτό για τα δικά μου γούστα ξυρίζει και μάλιστα άσχημα Από της αρχές του οκτωβρη αλλά και μέχρι τώρα που μιλάμε έχουν γίνει δκιμες τόσο σε πινακα ( εντος κυνηγότοπου ) αλλά και σε θήραμα ( με όλα τα ΤΣΟΚ) με τα αλλά τρία 32αρια που έχει Πράσινο με Aguilla έμεινα παραπάνω από ικανοποιημένος αν έριχνα ειδικά στην τσίχλα 32αρια θα τα έπαιρνα. Πορτοκαλi με G 3000 δεν ξέρω το τι κάνει η συγκεκριμένη μπαρούτι να σας πω αλλά με εξέπληξε με κάργα νοτια τον οκτωβρη σε ένα μικρό μπασιματακι που έτυχα … μου έδωσε την αίσθηση ότι κάνει λίγο παραπάνω ΜΠΑΟΥ σαν θόρυβο Και μπλε με MB αρκετά ξερό σαν φυσίγγι δεν το πολύ γουστάρω αντιθέτως δε το έριξα και σε 6αρι και ήταν αναπάντεχα καλό… στον πινακα Τα όπλα που χρησιμοποιήθηκαν είναι Benelli Black Eagle Benelli Centro Benelli M2 Breda Echo Beretta 303 Beretta Urika 1 Beretta Urika 2 Browning 2000 Beretta ase gold sporting Perazzi mx 8 skeet με τσοκ Τα τσοκ που χρησιμοποιήθηκαν είναι όλα τα μαμα όλων τον οπλών briley όλον τον συσφίξεων αλλά και Carlson Υρ… αφλογιστία ούτε για δείγμα

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

     μίλα  μου για browning 2000    😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,181 έως 3,195 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων