Ο δρομος προς την διοφθαλμη σκοπευση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #168309

    Εμένα μου κάνει νερά το κυρίαρχο μάτι, ειδικά στις πρώτες επωμίσεις. Μόλις κλείσω όμως μερικές φορές το αριστερό, επανέρχεται. Μου φαίνεται θα βάλω ένα κοκκινο σκοπευτικό.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #314737

    Εμένα μου κάνει νερά το κυρίαρχο μάτι, ειδικά στις πρώτες επωμίσεις. Μόλις κλείσω όμως μερικές φορές το αριστερό, επανέρχεται. Μου φαίνεται θα βάλω ένα κοκκινο σκοπευτικό.

    εγω εχω βαλει,,δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο..σημερα τα πηγα καπως καλυτερα στις τσιχλες στο καρτερι..εριξα σε 5 και πηρα τις 2 :ph34r: ..με διοφθαλμη παρακαλω :lol: χαχαχαχα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #314735

    εγω εχω βαλει,,δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο..σημερα τα πηγα καπως καλυτερα στις τσιχλες στο καρτερι..εριξα σε 5 και πηρα τις 2 :ph34r: ..με διοφθαλμη παρακαλω :lol: χαχαχαχα

    To παν είναι να σου ΕΡΧΕΤΑΙ το τουφέκι και αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία… :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #314729

    To παν είναι να σου ΕΡΧΕΤΑΙ το τουφέκι και αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία… :lol:

    το iz 43 μου ερχετε γαντι και η 391,,,αλλα στις τσιχλες χρησιμοποιω το δικανο..βαριεμαι το καθαρισμα της 391 :ph34r:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #314704

    υπαρχει μεγαλη διαφορα σε εναν που τουφεκαει με ενα ματι και σε οποιον τουφεκαει με τα 2?

    Υπάρχει τεράστια διαφορά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #168329

    σημερα το απογευμα τα πηγα καλυτερα με τα 2 ματια..θεμα συνηθειας ειναι..θα το παλεψω οσο μπορω,,το κοκκινο στοχαστρο ειναι καλο η να το αλαξω να βαλω το δικο του?(στο ιζ43)..υπαρχει καποα τεχνικη στην διοφθαλμη η απλως αντι με το ενα εχεις αν οιχτα και τα 2?(σορρυ για το πριξιμο αλλα εχω αποριες)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #168331

    υπαρχει μεγαλη διαφορα σε εναν που τουφεκαει με ενα ματι και σε οποιον τουφεκαει με τα 2?

    υπαρχει οντως μεγαλη διαφορα, οταν σκοπευεις με τα δυο ματια ανοιχτα υπαρχει συνεργασια στην εκτιμηση της αποστασης,στην εστιαση του στοχου,και την ταχιτητα του οταν ολα αυτα τα κανει ενα ματι τα κανει λαθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #314697

    σημερα το απογευμα τα πηγα καλυτερα με τα 2 ματια..θεμα συνηθειας ειναι..θα το παλεψω οσο μπορω,,το κοκκινο στοχαστρο ειναι καλο η να το αλαξω να βαλω το δικο του?(στο ιζ43)..υπαρχει καποα τεχνικη στην διοφθαλμη η απλως αντι με το ενα εχεις αν οιχτα και τα 2?(σορρυ για το πριξιμο αλλα εχω αποριες)

    φιλε μου γιαυτο το θεμα συνηθειας που ειπες..
    οταν σκοπευεις με τα 2 ματια ανοιχτα και κοιτας το θηραμα , βλεπεις επισης την κανη μεσα στο οπτικο σου πεδιο. και επισης βλεπεις και το ειδωλο της. εαν το κυριαρχο ματι σου που λεει ο Λεωνιδας , ειναι το δεξι (και επομιζεις απο δεξια) τοτε το ειδωλο απο τις 2 κανες που βλεπεις, προφανως ειναι το δεξι και η αληθινη ειναι η αριστερη. αν το κυριαρχο ματι σου ειναι το αριστερο, τοτε τα πραγματα ειναι αναποδα.
    οταν αρχικα πας απο την μονοφθαλμη οραση στην διοφθαλμη, συνηθως μπερδευεσαι και αποτελεσμα αυτου του μπερδεματος ειναι να αστοχεις. μπερδευεσαι γιατι βλεπεις 2 κανες, γιατι σου φαινεται καπως που εχεις και τα 2 ματια ανοιχτα κτλ…
    υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειχαν ποτε τετοιο προβλημα, αλλοι που το ξεπερασαν αμεσως, αλλοι που το ξεπερασαν σε λιγο καιρο (οι περισσοτεροι νομιζω) και αλλοι που δεν μπορουν (ή ισως και να μην θελουν καταβαθος) να το ξεπερασουν.
    το σημαντικο ειναι οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος αλλα και η "συνεργασια " του με τον οφθαλμο, ειναι ενα εξαιρετικο οργανο! με τον καιρο, θα υπαρξει καποια στιγμη, πιθανον συντομα, που οταν σηκωνεις το οπλο και θα εχεις και τα 2 ματια σου ανοικτα, θα βλεπεις μονο μια κανη! αυτη που κοιταει το κυριαρχο ματι σου! και τοτε, θα πρεπει να καταβαλεις προσπαθεια (δηλαδη θα πρεπει να το σκεφτεσαι) για να δεις και την κανη-ειδωλο.
    αυτο συμβαινει γιατι ο εγκεφαλος σου "μαθαινει" να χρησιμοποιει αυτο το ματι που εσυ επιθυμεις. προσαρμοζεται. το αλλο σου ματι, θα λειτουργει βεβαια ακομα, αλλα ουσιαστικα δεν θα "βλεπει". δεν θα σε ενοχλει δηλαδη και θα χρησιμευει μονο στο να βλεπει και να σε βοηθαει να αντιλαμβανεσαι το βαθος πεδιου μπροστα σου και γυρω σου.
    με λιγα λογια, ο εγκεφαλος σου καταλαβαινει τι θελεις , προσαρμοζεται και χρησιμοποιει για εσενα τα ματια σου , οπως εσυ επιθυμεις.

    τωρα σε μερικους που αυτο δεν συμβαινει (για διαφορους λογους) , τοτε παμε στο "πειρατικο":ph34r:

    ειναι αξιοθαυμαστο το τι μπορει να κανει ο ανθρωπινος εγκεφαλος. θυμαμαι παλια σε ενα σεμιναριο για φακους επαφης, ειχαμε δει εναν φακο πολυεστιακο. αυτο ηταν πρωτοπορια πριν 6 χρονια βεβαια. τελος παντων, το θεμα ειναι οτι αυτος ο φακος ηταν ετσι σχεδιασμενος που με βαση την λογικη, οταν τον φορουσες δεν θα επρεπε να βλεπεις την τυφλα σου, μιας και ειχε επανω του ομοκεντρους κυκλους με διαφορετικες διοπτριες!!!!
    ηξεραν ομως οι κατασκευαστες του, οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος, εδινε εντολη στο ματι που τον φοραει, να αντιλαμβανεται μονο τον κυκλο ή τους κυκλους αυτους, που πραγματικα ειχε αναγκη ο συγκεκριμενος ανθρωπος!!!!

    συνεχισε να εξασκησε με την διοφθαλμη οραση και οταν την συνηθισεις εσυ και ο εγκεφαλος σου, θα δεις οτι ειναι καλυτερη και αποτελεσματικοτερη:lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #314695

    σημερα το απογευμα τα πηγα καλυτερα με τα 2 ματια..θεμα συνηθειας ειναι..θα το παλεψω οσο μπορω,,το κοκκινο στοχαστρο ειναι καλο η να το αλαξω να βαλω το δικο του?(στο ιζ43)..υπαρχει καποα τεχνικη στην διοφθαλμη η απλως αντι με το ενα εχεις αν οιχτα και τα 2?(σορρυ για το πριξιμο αλλα εχω αποριες)

    Την ερχόμενη Τετάρτη (μάλλον) θα δημοσιευτεί ένα άρθρο μου για τη διόφθαλμη σκόπευση στο "Τύπος – Κυνήγι" όπου περιγράφω τα πάντα με λεπτομέρεια. Νομίζω θα σου λυθούν πολλές απορίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #314694

    Την ερχόμενη Τετάρτη (μάλλον) θα δημοσιευτεί ένα άρθρο μου για τη διόφθαλμη σκόπευση στο "Τύπος – Κυνήγι" όπου περιγράφω τα πάντα με λεπτομέρεια. Νομίζω θα σου λυθούν πολλές απορίες.

    ωραια καλα που το ειπες. θα το παρω και εγω αν ειναι. με ενδιαφερουν αυτα :ph34r:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #314693

    φιλε μου γιαυτο το θεμα συνηθειας που ειπες..
    οταν σκοπευεις με τα 2 ματια ανοιχτα και κοιτας το θηραμα , βλεπεις επισης την κανη μεσα στο οπτικο σου πεδιο. και επισης βλεπεις και το ειδωλο της. εαν το κυριαρχο ματι σου που λεει ο Λεωνιδας , ειναι το δεξι (και επομιζεις απο δεξια) τοτε το ειδωλο απο τις 2 κανες που βλεπεις, προφανως ειναι το δεξι και η αληθινη ειναι η αριστερη. αν το κυριαρχο ματι σου ειναι το αριστερο, τοτε τα πραγματα ειναι αναποδα.
    οταν αρχικα πας απο την μονοφθαλμη οραση στην διοφθαλμη, συνηθως μπερδευεσαι και αποτελεσμα αυτου του μπερδεματος ειναι να αστοχεις. μπερδευεσαι γιατι βλεπεις 2 κανες, γιατι σου φαινεται καπως που εχεις και τα 2 ματια ανοιχτα κτλ…
    υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειχαν ποτε τετοιο προβλημα, αλλοι που το ξεπερασαν αμεσως, αλλοι που το ξεπερασαν σε λιγο καιρο (οι περισσοτεροι νομιζω) και αλλοι που δεν μπορουν (ή ισως και να μην θελουν καταβαθος) να το ξεπερασουν.
    το σημαντικο ειναι οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος αλλα και η "συνεργασια " του με τον οφθαλμο, ειναι ενα εξαιρετικο οργανο! με τον καιρο, θα υπαρξει καποια στιγμη, πιθανον συντομα, που οταν σηκωνεις το οπλο και θα εχεις και τα 2 ματια σου ανοικτα, θα βλεπεις μονο μια κανη! αυτη που κοιταει το κυριαρχο ματι σου! και τοτε, θα πρεπει να καταβαλεις προσπαθεια (δηλαδη θα πρεπει να το σκεφτεσαι) για να δεις και την κανη-ειδωλο.
    αυτο συμβαινει γιατι ο εγκεφαλος σου "μαθαινει" να χρησιμοποιει αυτο το ματι που εσυ επιθυμεις. προσαρμοζεται. το αλλο σου ματι, θα λειτουργει βεβαια ακομα, αλλα ουσιαστικα δεν θα "βλεπει". δεν θα σε ενοχλει δηλαδη και θα χρησιμευει μονο στο να βλεπει και να σε βοηθαει να αντιλαμβανεσαι το βαθος πεδιου μπροστα σου και γυρω σου.
    με λιγα λογια, ο εγκεφαλος σου καταλαβαινει τι θελεις , προσαρμοζεται και χρησιμοποιει για εσενα τα ματια σου , οπως εσυ επιθυμεις.

    τωρα σε μερικους που αυτο δεν συμβαινει (για διαφορους λογους) , τοτε παμε στο "πειρατικο":ph34r:

    ειναι αξιοθαυμαστο το τι μπορει να κανει ο ανθρωπινος εγκεφαλος. θυμαμαι παλια σε ενα σεμιναριο για φακους επαφης, ειχαμε δει εναν φακο πολυεστιακο. αυτο ηταν πρωτοπορια πριν 6 χρονια βεβαια. τελος παντων, το θεμα ειναι οτι αυτος ο φακος ηταν ετσι σχεδιασμενος που με βαση την λογικη, οταν τον φορουσες δεν θα επρεπε να βλεπεις την τυφλα σου, μιας και ειχε επανω του ομοκεντρους κυκλους με διαφορετικες διοπτριες!!!!
    ηξεραν ομως οι κατασκευαστες του, οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος, εδινε εντολη στο ματι που τον φοραει, να αντιλαμβανεται μονο τον κυκλο ή τους κυκλους αυτους, που πραγματικα ειχε αναγκη ο συγκεκριμενος ανθρωπος!!!!

    συνεχισε να εξασκησε με την διοφθαλμη οραση και οταν την συνηθισεις εσυ και ο εγκεφαλος σου, θα δεις οτι ειναι καλυτερη και αποτελεσματικοτερη :lol:

    βλεπω την κανη και την ακηδα θαμπα,,δεν βλεπω δυο κανες,,απλα θελει πολυ εξασκηση για να αλαξω χουι..τα οπλα που εχω πιστευω πως ειναι στα μετρα μου..και ποιο πολυ το ιζ 43,,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #314692

    βλεπω την κανη και την ακηδα θαμπα,,δεν βλεπω δυο κανες,,απλα θελει πολυ εξασκηση για να αλαξω χουι..τα οπλα που εχω πιστευω πως ειναι στα μετρα μου..και ποιο πολυ το ιζ 43,,

    για το οπλο δεν μπορω να σου πω τιποτα εγω φιλε. αυτα θα τα πεις αυτοπροσωπως με καποιον στο σκεπευτηριο εκεινη την στιγμη!! θα το καταλαβεις και μονος σου βεβαια πιστευω

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #314637

    ..βαριεμαι το καθαρισμα της 391 :ph34r:

    Φίλε μου μην την καθαρίζεις, εγώ το έκοψα το καθάρισμα και σκοτώνει καλύτερα. Σοβαρά μιλάω… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #314554

    Φίλε μου μην την καθαρίζεις, εγώ το έκοψα το καθάρισμα και σκοτώνει καλύτερα. Σοβαρά μιλάω… :ph34r:

    αληθεια??χααχαχαχαα..δεν την ξανακαθαριζω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #186938

    ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΔΙΟΦΘΑΛΜΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΑ ΑΘΡΑ ΤΟΥ ΚΗΠΡΙΔΗΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ , ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΜΑΤΙ ΤΟ ΔΕΞΙ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΤΑ 14,40 ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΜΙΑ 303 ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΠΗΝΕΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΣΕ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΗΧΙΕΣ ΤΑ ΕΒΑΖΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΨΗΣΕ ΓΙΑ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΣΤΟ ΛΑΓΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΥΔΡΟΒΙΟΥ ΣΤΗ ΑΝΑΤΟΛΗΚΑΙ ΣΤΗ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ,ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗ ΚΑΛΗΣ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΤΩΝ ΤΟΥΦΕΚΙΩΝ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ ΕΚΑΝΑ ΑΦΘΟΡΜΗΤΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΔΙΟΦΘΑΛΜΕΣ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ .ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΜΑΘΑ ΜΕ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΔΕΞΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΕΝΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ.ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΟΚΗΜΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΜΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ.ΕΠΙΑΣΑ ΜΙΑ BENELLI ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟ,ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΔΑ ΟΛΑ ΓΕΜΙΣΜΑ-ΑΔΙΑΣΜΑ ΚΛΕΙΣΤΡΟΥ
    ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΕΛΗΨΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΑ ΣΤΗ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ. ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΖΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΙΓΗΝΙΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΠΟΜΗΣΗ.ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΟΜΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ ΠΗΓΑ ΤΟΤΕ ΣΤΟ BALISTIC ΣΤΟ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΑΛΑΓΗ ΕΠΟΜΙΣΗΣ ΝΑ ΤΗ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΗΣΩ ΟΠΩΣ ΞΕΡΩ. ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΔΙΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΜΕΛΟΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ SX3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΚΛΗΣΗ 'Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΙΤΑΛΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΤΙΣ ΦΛΑΤΖΕΣ ΣΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΩ ΤΟ Σ/Π Η KAI H KAΡΑΜΠΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ Α 303 ΜΠΕΡΕΤΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛ ΦΛΑΤΖΕΣ,ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΑΓΕΣ ΚΟΝΤΑΚΙΩΝ ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ Η ΔΟΚΙΜΗ ΑΛΑΓΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΠΟΜΙΣΗΣ ? 'Η ΤΟ ΕΠΙΧΗΡΗΜΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΩ 28 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων