Ο δρομος προς την διοφθαλμη σκοπευση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #269437

    ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΔΙΟΦΘΑΛΜΗΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΑ ΑΘΡΑ ΤΟΥ ΚΗΠΡΙΔΗΜΟΥ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ , ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΜΑΤΙ ΤΟ ΔΕΞΙ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΤΑ 14,40 ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΜΙΑ 303 ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΠΗΝΕΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΣΕ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΑΠΟΤΗΧΙΕΣ ΤΑ ΕΒΑΖΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΨΗΣΕ ΓΙΑ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ ΣΤΟ ΛΑΓΟ. ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΥΔΡΟΒΙΟΥ ΣΤΗ ΑΝΑΤΟΛΗΚΑΙ ΣΤΗ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ,ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗ ΚΑΛΗΣ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΥΔΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΤΩΝ ΤΟΥΦΕΚΙΩΝ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ ΕΚΑΝΑ ΑΦΘΟΡΜΗΤΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΔΙΟΦΘΑΛΜΕΣ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΗΣ .ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΜΑΘΑ ΜΕ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΔΕΞΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΤΕΝΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΩ ΣΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ.ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΟΚΗΜΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΜΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ.ΕΠΙΑΣΑ ΜΙΑ BENELLI ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΡΟ,ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΕΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΔΑ ΟΛΑ ΓΕΜΙΣΜΑ-ΑΔΙΑΣΜΑ ΚΛΕΙΣΤΡΟΥ
    ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΕΛΗΨΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΑ ΣΤΗ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ. ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΥΝΟΦΙΛΙΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΖΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΙΓΗΝΙΤΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΕΠΟΜΗΣΗ.ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΟΜΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗ ΑΘΗΝΑ ΠΗΓΑ ΤΟΤΕ ΣΤΟ BALISTIC ΣΤΟ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΑΛΑΓΗ ΕΠΟΜΙΣΗΣ ΝΑ ΤΗ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΗΣΩ ΟΠΩΣ ΞΕΡΩ. ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΔΙΟΦΘΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΜΕΛΟΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ SX3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΚΛΗΣΗ 'Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΙΤΑΛΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΩ ΤΙΣ ΦΛΑΤΖΕΣ ΣΤΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΕΡΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΩ ΤΟ Σ/Π Η KAI H KAΡΑΜΠΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ Α 303 ΜΠΕΡΕΤΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛ ΦΛΑΤΖΕΣ,ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΑΓΕΣ ΚΟΝΤΑΚΙΩΝ ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ Η ΔΟΚΙΜΗ ΑΛΑΓΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΠΟΜΙΣΗΣ ? 'Η ΤΟ ΕΠΙΧΗΡΗΜΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΩ 28 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΩΣ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ?

    Είναι πολύ δύσκολο να γίνει διάγνωση από μακριά και να δοθεί μία απόλυτη συμβουλή. Το καλύτερο που μπορώ να κάνω είναι να σε δω από κοντά, να σου κάνω κάποια τεστ πιο εξειδικευμένα, να σε δω να ρίχνεις και να καταλάβω πόσο επηρεάζει το ίδιο το ρίξιμο το αντίθετο κυρίαρχο (αν είναι αντίθετο). Όπως το λες και μόνος σου, ύστερα από τόσα χρόνια, είναι ουσιαστικά αδύνατον να αλλάξεις πλευρά επώμισης και να το βολευτείς. Η κάθε περίπτωση είναι μοναδική και δεν είναι δυνατόν να δίνεται μία λύση για όλες τις περιπτώσεις. Υπάρχουν όμως πολλές εναλλακτικές λύσεις, τις οποίες δοκιμάζουμε μεμονωμένα ή σε συνδυασμό μεταξύ τους και βρίσκουμε την καλύτερη συνταγή για το εκάστοτε πρόβλημα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #186980

    ΛΕΟΝΙΔΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ. ΕΙΧΑ ΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΨΙΛΛΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΜΑΡΟΣΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #269373

    ΛΕΟΝΙΔΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ, ΑΝ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ. ΕΙΧΑ ΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΨΙΛΛΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ ΑΦΑΝΤΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΜΑΡΟΣΩ.

    Δεν ήξερα ότι είσαι από Ρόδο. Αν δεν έρθεις Αθήνα εσύ, θα βρεθούμε σίγουρα στη Ρόδο τον Μάιο, στο Grand Prix.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #268973

    Δεν ήξερα ότι είσαι από Ρόδο. Αν δεν έρθεις Αθήνα εσύ, θα βρεθούμε σίγουρα στη Ρόδο τον Μάιο, στο Grand Prix.

    Δασκαλε,τι εγινε με εκεινη την δοκιμη που λεγαμε στα +65??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #268969

    Δασκαλε,τι εγινε με εκεινη την δοκιμη που λεγαμε στα [size=4]+65[/size]??

    Έχει κάποια σχέση με το θέμα που συζητάμε εδώ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #187205

    Σημερα δουλεψα αρκετα με την διοφθαλμη">!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #268690

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Σημερα δουλεψα αρκετα με την [url=”http://s259.photobucket.com/albums/hh320/sniper645/?action=view&current=FILE0014.mp4″%5Dδιοφθαλμη σκοπευση[/url]!!![/size][/font][/b]

    Έλα πες στην αλήθεια, στη πρώτη τουφεκιά με τα δυο μάτια ανοιχτά αστόχησες , τα έχασες, και στην δεύτερη τα έκλεισες και τα δυο μάτια και το πέτυχες το πουλάκι!! <_< :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #187265

    κωστακη βλεπω μια χαρα ενδιαφερον εχει εκει πανω χαχαχαα και κανουν μια σουπα αυτα μμμμμμμ

    παντος πολυ καλο .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #268549

    Έλα πες στην αλήθεια, στη πρώτη τουφεκιά με τα δυο μάτια ανοιχτά αστόχησες , τα έχασες, και στην δεύτερη τα έκλεισες και τα δυο μάτια και το πέτυχες το πουλάκι!! :D :)

    <_< :) Πολυ καλο!!!!!!!!!Ακου εκλεισε τα ματια!!! :D
    Λοιπον Κωστα sniper κανε μια δυνατη επιθεση,πελεκα κανονικα τις φασουλες και βαλε μια φωτο ωστε καποια "αλλα ματια" να γουρλωσουν!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #268537

    Έλα πες στην αλήθεια, στη πρώτη τουφεκιά με τα δυο μάτια ανοιχτά αστόχησες , τα έχασες, και στην δεύτερη τα έκλεισες και τα δυο μάτια και το πέτυχες το πουλάκι!! <_< :)

    τα ματια του κωστα ηταν ανοιχτα απλα το πουλι ειχε κλειστα τα δικα του :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #268532

    [font=”Comic Sans MS”]Δεν ντρέπεστε βρε λιγο; :)
    Άκου να λέτε τέτοια πράματα για τον Sniper! :D

    ο Κώστας βρε μπαγάσηδες ΔΕΝ χρειάζεται ούτε διόφθαλμη ούτε μονόφθαλμη σκόπευση ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΘΗΡΑΜΑ!!!! <_<

    ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ "ΑΙΣΘΗΣΗ" ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ, όπως λένε κι οι κυνόφιλοι…… :D :) :D

    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #187311

    ……………….size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    skb 605 στις #187586

    κυριοι όποιος θέλει να μάθει να τουφεκάει καλά πρέπει πρώτα να μάθει ποιό έιναι το κυρίαρχο μάτι του.αυτό θα δέιξη με ποιό χέρι πρέπει να κρατάμε το όπλο και μετά κοιτάμε την διόφθαλμη σκόπευση που ενοέιται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #267566

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]……………….size][/font][/b]

    [b][color=”#8B0000″]

    [font=”Comic Sans MS”]
    ??????????? :lol: :P [/font][/color][/b]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    stergios laika στις #187994

    εδω στην Θεσσαλονικη υπαρχει καποιος που εξειδικευται στη διοφθαλμη σκοπευση ωστε να μας κανει καποιο σεμιναριο?καλα ειναι να τα διαβαζεις αλλα αν δεν τα δεις απο κοντα αν δεν στηθεις με το τουφεκι στα χερια δεν μπορεις μονος να δουλεψεις!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων