ΒΛΗΤΙΚΗ-ΟΠΛΑ ΓΙΑ GUN DOCTOR

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 631 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #53696

    Για δοκίμασε και την κουκίδα στον αριστερό φακό των γυαλιών. Δεν το βολεύονται όλοι, αλλά για μερικούς είναι σωτήριο. Αν θέλεις λεπτομέρεις, πες μου.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53700

     LEO ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ-ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ- ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΓΥΑΛΙΩΝ.ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟ.ΑΨΟΓΑ !   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #53702

    Ήμουν σίγουρος ότι είσαι ενήμερος για την μέθοδο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53706

    LEO ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΟ ΤΥΠΟ ΚΥΡΙΩΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΓΙΑ ΑΓΓΛΟΦΩΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Κ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙ.ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΞΕΝΟ ΤΥΠΟ ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΑΝ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ,EIΔIKA TO SHOOTING GAZETTE,ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΩΝΤΑΙ ΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΝΕΤΑ ΣΥΝΑΛΑΓΕΣ ΜΕΣΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΝΑ ΔΩ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #53731

    στην Αθηνα το SHOOTING GAZETTE δεν το εχω βρει ποτε. τακτικα βρισκω και παιρνω Sporting Clays, Shooting Times και κανενα Armi-Tiro.

    πες μας τι σε ενδιαφερει αυτη την εποχη μηπως μπορω να σου βρω πραγματα και να σκαναρω, να σου στειλω…

    ξεχνα τα ελληνικα για σοβαρη μελετη. ειναι καλυτερα να ασχοληθεις με τα αγγλικα σου, οι πληροφοριες στα αγγλικα ειναι ανεξαντλητες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53738

    ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΕ ΑΠΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΙΘΑΝΩΝ ΔΕΝ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ.ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΒΛΗΤΙΚΗ ΣΤΟ ΛΕΙΟΚΑΝΟ Κ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΩΝ ΟΠΛΩΝ, ΚΑΛΩΝ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΩΝ Κ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΩΝ.ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟ SHOOTING GAZETTE ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΕΝΕΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΥΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #53741

    ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Ο <ΤΡΑΠΑΔΟΡΙΚΟΣ>ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΔΙΟΦΛΑΛΜΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ

    ΜΕΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΡΘΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ,Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΠΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53744

    ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΣΥΧΝΑ Κ ΔΕΝ ΕΠΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ.ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΥΠΟΨΗΝ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ ΤΙ ΕΛΕΓΕ ? ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #53747

    ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΩΝ ΤΕΥΧΩΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ,ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΨΑΞΩ….

    ΟΜΩΣ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΗ ΡΙΓΑ ΒΛΕΠΕΙΣ,ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΡΙΓΑ, ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΕΠΙΘΕΜΑ ΣΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΗ ΡΙΓΑ ΘΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΑ(ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΤΕΛΙΚΑ)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #53749

    Γιώργο το περιοδικό ’ρτεμις το βρίσκω πολύ συμπαθιτικό και είμαι αναγνώστης τόσο αυτού όσο και του άλλου που ασχολείται με το ψάρεμα από το πρώτο τεύχος.

    Όμως τα θέματα σχετικά με την σκόπευση νομίζω ότι απομακρίνουν τον κυνηγό από τον ορθή μέθοδο και τον πάνε σε πατέντες με διάφορα συμπράγκαλα που μου θυμίζουν τους παλιούς δάσκαλους οδήγησης, που έβαζαν διάφορα σημάδια στο πίσω τζάμι του αυτοκινήτου για να παρκάρουν βάση αυτών οι μαθητές τους. Οπότε δεν μάθαιναν ποτέ να παρκάρουν σωστά.

    Είναι δυνατόν να πιστεύουμε ότι θα βοηθήσει ένα πρόγραμα στο PC και θα μας κάνει σκοπευτές?

    Αμ τα άλλα που είδα στο τελευταίο τεύχος, κάτι σύρματα τετράγωνα που τα βάζεις λέει στην ακίδα και επιτυγχάνεις την σωστή προσκόπευση?

    Προσωπική μου άποψη και χωρίς να θέλω να θίξω κανένα, ούτε να πουλήσω εξυπνάδα, είναι οτι η σωστή εκμάθηση γίνεται στο σκοπευτήριο και στον κυνηγότοπο χρησιμοποιόντας μόνο το τρίπτυχο:

    α) ταίριασμα του κοντακίου στα μέτρα μας

    β) σκοπευτική γραμμή σε πλήρη ευθυγράμμιση με το μάτι μας ώστε όπου κοιτάει εκεί να τουφεκάει).

    γ) τέλεια και συγχρονισμένη επώμιση-κίνηση του όπλου προς τον στόχο.

    Εφαρμόζοντας αυτά, οι επιτυχίες θα έλθουν μόνες τους.

    Αν τώρα κάποιος μπορεί να αυξήσει τα ποσοστά του επειδή γνωρίζει ότι η τσίχλα υπό γωνία 15 μοιρών χρειάζεται 0,6μ προσκόπευση στα 35 μέτρα αν και εφόσον δεν φορά γυαλιά κλπ, κλπ, κλπ, μπράβο του.

    Τα γράφω όλα αυτά μια και αναφέρθηκες στις μεθόδους που κατα καιρούς γράφονται στο περιοδικό και όχι για να αμφισβητίσω την συγκεκριμένη συμβουλή σου. Το διευκρινίζω γιατί δεν θα ήθελα να με παραξηγήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #53767

    Κώστα, έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Τα άρθρα αυτού του περιοδικού περί σκόπευσης, για να μην πω κάτι “βαρύτερο”, αποπροσανατολίζουν τον σκοπευτή από αυτά που πρέπει να επικεντρωθεί, και είναι αυτά ακριβώς που ανέφερες.

    ΜΠΡΑΒΟ για μία ΤΕΛΕΙΑ απάντηση!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53802

    ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΝ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ Κ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.Η ΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ Κ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΕΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΔΕΝ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΙΛΟ ΚΑΝΑΜΕ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΣΕ ΔΙΣΚΟΥΣ Κ Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΧΟΛΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ.ΠΗΡΕ ΤΟ ΟΠΛΟ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ.ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 8-9.ΜΕΤΑ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΥΣΕΙ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ.ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΕΡΑΙΟ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΟΥΣΕ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΗΤΑΝ ΝΑ  ΠΑΡΑΤΟΥΣΕ ΤΟ ΟΠΛΟ Κ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΟΛΙΑ. ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΟΜΩΣ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #53810

    Εχοντας κάμποσα τεύχη του περιοδικού στη βιβλιοθήκη μου, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Κώστα και τον Λεωνίδα. Ο συγκεκριμένος αρθογράφος, απλά πουλά το προϊον του (πρόγραμμα…) μέσα από τα πολύ θεωρητικά άρθρα του στο περιοδικό. 

    Τώρα που το θυμήθηκα είχα φτιάξει και εγώ ένα πρόγραμμα πριν μερικά χρόνια, για την καταμέτρηση των σκαγίων στους στόχους και την αξιολόγησή τους (απόδοση, κατανομή).  Είχα όνειρα τότε για να το πουλήσω αλλά κάπου κόλλησα… πάντως ακόμα υπάρχουν τα όνειρα!!

    Λοιπόν το πρόγραμμά μου διάβαζε τη φωτογραφία της βολής (λευκό φόντο με μαύρα pixels τα σκάγια) σε μορφή BMP.  Του έδινες πόση ήταν η πραγματική διάσταση της εικόνας (π.χ 1,20μ) και το συνολικό πλήθος των σκαγίων που περιείχε το φυσίγγι.

    Το πρόγραμμα υπολόγιζε και χάραζε το κέντρο βάρους της βολής.  Υπολόγιζε σε εκατοστά πόσο ξέφευγε (αριστερά-δεξιά-πάνω-κάτω) από το κέντρο της φωτογραφίας όπου υποτίθεται ότι είχες ρίξει τη βολή.  Χάραζε κύκλο 76εκ γύρω από το κέντρο της βολής.  Μετρούσε τα σκάγια στον κύκλο και έβρισκε την % απόδοση του φυσιγγίου. Θα μπορούσε άνετα να κάνει και άλλους υπολογισμούς (ισοκατανομή, τεταρτημόρια κλπ).

    Τα προβλήματα τώρα:

    1. Δεν είχα λύσει ακόμα τί γίνεται όταν έχουμε 2-3 σκάγια (=pixels) κολλημένα μεταξύ τους.  Εντάξει αυτό λύνεται σχετικά εύκολα προγραμματιστικά, όπου βρεί γειτονικά μαύρα pixels θα τα αντικαθιστά με το κεντρικό.

    2. Δεν είναι εύκολο να έχεις καθαρή φωτογραφία του στόχου όπου να είναι όλος άσπρος και μόνο οι τρύπες από τα σκάγια μαύρα.  Τότε είχα δανειστεί για τις δοκιμές μου μια από τις πρώτες ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές που είχαν κυκλοφορήσει.  Δεν είχα και πολύ χρόνο στη διάθεσή μου τη μηχανή για δοκιμές.  Επίσης ήταν της πλάκας με τα σημερινά δεδομένα.  Ετσι δεν κατάφερα να έχω κάποιο πρακτικό αποτέλεσμα.

    Τώρα που έχω δική μου ψηφιακή μηχανή δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ, στο μέλλον ίσως κάτι γίνει.  Πάντως σε πειραματικό επίπεδο, δηλαδή φτιάχνοντας τεχνητά στον Η/Υ έναν στόχο με σκάγια, το αποτέλεσμα ήταν άριστο ως προς την ευκολία και την ακρίβεια.  Με το PC που είχα τότε ήθελε μερικά λεπτά επεξεργασία για τον κάθε στόχο.  Με το σημερινό που δοκίμασα το κάνει σε 3 δεύτερα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #53818

    ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΧΡΟΝΟΣ, ΔΙΑΘΕΣΗ ,ΧΡΗΜΑ.ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΠΟΣΟ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΖΗΤΗΜΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΑΥΤΩΝ Κ ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ.ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #53838

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΙ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΟΡΦΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ -ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΟΝΟΜΙΑ-ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΗ-ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ!! 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 586 έως 600 (από 631 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων