DIANA 2004

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34817

    Λογικά πρέπει κάτι να έχουν φροντίσει οι διοργανωτές. Ο διαχειριστής ίσως ξέρει κάτι από τα ενημερωτικά προσπέκτους που έχει και ίσως μπορεί να βοηθήσει.

    Λεωνίδας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #334997


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ASPETIS στίς 25 Mάρτιος 2004


     Τελικά παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πεί πως θα πάω στην έκθεση  DIANA? Έρχομαι απο Κρήτη για να απισκευθώ την έκθεση με πλοίο (φθάνω Πειραιά την 6.00 το πρωί) και θέλω να πάω στην Παιανία για την έκθεση. Θα επιστρέψω πάλι στον Πειραιά  την ίδα μέρα (Παρακευή 2.4.2004) ώρα 20.00. Δεν έχω δικό μου μεταφορικό μέσον και δεν θέλω να επιβαρύνω τους γνωστούς μου για την μεταφορά. Υπάρχει περίπτωση να μεταβώ στην Παιανία με τα ΜΜΜ και πώς ? (Ηλεκτικός – Μετρό κλπ) και να επιστρέψω πίσω?

    Κάποτε στην έκθεση στην Μεταμόρφωση υπήρχαν λεωφορεία (νομίζω του Στόκα) που μετέφεραν τον κόσμο από τον Ηλεκτρικό της Ν. Ιωνίας. Φέτος τί γίνεται ?


    Λοιπόν,από Πειραία θα “μπείς”στον Ηλεκτρικό,στην Ομόνοια θα κάνεις μέτ’επιβίβαση στο Μετρό και θά “κατέβεις” στην στάση Εθνική ’μυνα (η Πεντάγωνο),δέν είναι καθόλου δύσκολο,θά ακούς άλλωστε μαγνητοφωνημένες οδηγίες σ’όλη την διαδρομή.Η περιοχή λέγεται και Παπάγου.

    Αφού λοιπόν φτάσεις εκεί θά βγείς από την έξοδο που γράφει Υπ.Συγκοινωνιών,έχει πινακίδες.

    Ωραία μέχρι εδώ!Είσαι τώρα στην Λεωφόρο Μεσογείων.Θά βρείς εκεί την αφετηρία των αστικών.Εκεί κάνει στάση το λεωφορείο με αριθμό 308.

    Από εδώ και μετά τα πράγματα είναι απλά.Κάτσε αναπαυτικά ν’απολάυσεις μία διαδρομή στην Τσιμεντούπολη.

    Όταν,με το καλό,το λεωφορείο στρίψει δεξιά στην Γέφυρα του Σταυρού,η οποία είναι γκρεμισμένη,πρωτότυπο ε;,σήκω και ζήτα από τον οδηγό να σταματήσει στο M.E.C.

    Αν και δέν θα χρειαστεί,θα είναι ο δρόμος γεμάτος παρκαρισμένα αυτοκίνητα.!!!!

    Υ.Γ. Καλώς  μάς ήλθες και καλά νά περάσεις.Μόνο πρόσεξε,τα δρομολόγια των λεωφορείων είναι άτακτα,και οι ώρες ακαθόριστες.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34824

    Νομίζω ότι είναι μία ιστορική καμπή στα χρονικά του forum. Ο Black Pillum χρησιμοποίησε ελληνική γραμματοσειρά!!!

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #34841

    Να προτείνω κάτι πιο εύκολο;

    Με τον ηλεκτρικό από Πειραιά, αντί για Ομόνοια να κατέβεις στην Βικτώρια. Από εκεί με τα πόδια 200 μέτρα πιο πάνω, στο Πεδίο του ’ρεως. Εκεί θα βρείς τα υπεραστικά λεωφορεία (πορτοκαλί). Όποιο πάρεις προς Λαύριο, Κερατέα, Μαρκόπουλο κ.λ.π. περνάει μπροστά από την έκθεση. Ρώτα τον εισπράκτορα ή τον οδηγό και θα σου πουν που να κατέβεις.

    Βαγγέλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #34889


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από vagelisdr στίς 26 Mάρτιος 2004


    Να προτείνω κάτι πιο εύκολο;

    Με τον ηλεκτρικό από Πειραιά, αντί για Ομόνοια να κατέβεις στην Βικτώρια. Από εκεί με τα πόδια 200 μέτρα πιο πάνω, στο Πεδίο του ’ρεως. Εκεί θα βρείς τα υπεραστικά λεωφορεία (πορτοκαλί). Όποιο πάρεις προς Λαύριο, Κερατέα, Μαρκόπουλο κ.λ.π. περνάει μπροστά από την έκθεση. Ρώτα τον εισπράκτορα ή τον οδηγό και θα σου πουν που να κατέβεις.

    Βαγγέλης


    Καλή σκέψη Βαγγέλη,αλλα εχει ενα μικρο προβλημα.Τα υπεραστικα,δεν κανουν στασεις εκει που κανουν και τα αστικα,και κατι ακομα, μην ξεχνας οτι ο φιλος πρεπεικαι να επιστρεψει,τα υπεραστικα,δεν περνουν επιβατες,απο στασεις αστικων για Αθηνα.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34932

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ???ΓΡΑΦΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ Η ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ//?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #34936

    TΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΕΣΥ ΔΗΜΗΤΡΗ?

    Γιωργος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    WOODCOCK στις #35115

    Φίλοι κυνηγοί

    Ισως με παρεξηγήσετε και να με αποκαλέσετε μοιρολάτρη αφού σαν Μακεδόνας (είναι χαρακτηριστικό τελευταία), πάλι θα παραπονεθώ, με μία δόση καλοπροαίρετης ζήλειας και θα πω πως είστε τυχεροί που οργανώνεται κοντά σας τέτοιου είδους έκθεση παρόλες τις ταλαιπωρίες και τις ελλείψεις που διαβάζω. Μήπως υπάρχει στα σχέδια της DIANA να οργανώσει και μία δεύτερη έκθεση στην Μακεδονία ; Απλά κάνω μία πρόταση στον κο. Τσάμη να εισηγηθεί στην διοργανώτρια αρχή αφού και εδώ υπάρχει μέγάλος αριθμός κυνηγών και ψαράδων που δυστυχώς δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα ή τον χρόνο να ταξιδέψουν τόσο μακριά, αλλά και είμαστε κοντά σε περιοχές με πλούσια πανίδα και κυνηγότοπους.

    Γιώργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35119

    ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ

    ΙΣΩΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ 2 ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ  ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 1 ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

    ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ  DIANA ΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΜΑΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ  31/3 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #335056

    Μίμη, ελπίζω να μην έχεις ξεχάσει τι έχεις υποσχεθεί σχετικά με τα παπιά σου για την έκθεση. Περιμένουμε μεζέ!

    Ουέ κι αλλίμονο φουκαρά μου αν έρθεις μ’ άδεια χέρια.

    Λεωνίδας

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #335058

    Για άνετη και εύκολη πρόσβαση

    Με πούλμαν από το μετρό

    Eύκολη πρόσβαση στο MEC μέσω του μετρό προσφέρει φέτος η DIANA 2004 στους χιλιάδες επισκέπτες της.

    Aπό το σταθμό του μετρό «Kατεχάκη» θα πραγματοποιούνται ανά μία ώρα δρομολόγια προς το MEC Παιανίας ως εξής:

    Tην Πέμπτη 1η Aπριλίου από το σταθμό «Kατεχάκη» τα πούλμαν θα αναχωρήσουν στις 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 και 19:00. Για την επιστροφή των επισκεπτών τα δρομολόγια θα αναχωρούν 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00 και 22:00.

    Tην Παρασκευή, το Σάββατο και την Kυριακή τα δρομολόγια από το σταθμό «Kατεχάκη» θα ξεκινήσουν στις 09:00 το πρωί και εν συνεχεία στις 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 και 19:00. Aπό το MEC με επιστροφή στο σταθμό του μετρό τα δρομολόγια θα αναχωρούν στις 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 21:00 και 22:00.

    Πώς θα φτάσετε στην έκθεση

    Mε αυτοκίνητο: από τη Λ. Λαυρίου (Λ. Λαυρίου 301) ή από την Aττική οδό (έξοδος 17, Kάντζα).

    Mε αστικές συγκοινωνίες: Kάθε 20′ ξεκινούν από την Eθνική Aμυνα (λεωφορεία) οι εξής γραμμές: 308 Eθνική Aμυνα – Kορωπί, 125 Eθνική Aμυνα – Bάρκιζα.

    Mε KTEΛ Nομού Aττικής: Aπό το Πεδίο του Aρεως κάθε μισή ώρα ξεκινούν λεωφορεία με προορισμό: ΠOPTO PAΦTH – ΛAYPIO – MEΣOΓEIA – MAPKOΠOYΛO – KAΛYBIA κ.λπ., τα οποία κάνουν στάση έξω από το M.E.C.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35179


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 25 Mάρτιος 2004


    Νομίζω ότι είναι μία ιστορική καμπή στα χρονικά του forum. Ο Black Pillum χρησιμοποίησε ελληνική γραμματοσειρά!!!


    [/indent]

    Πράγματι, ιστορική στιγμή. Ημουν χάλια και δεν το είδα αφού σήμερα μετά από μιά βδομάδα μπήκα στο φόρουμ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #35209

     Ερχεται μια στιγμη στη ζωη του αντρα, που ειναι αναγκασμενος να παρει σοβαρες και κρισιμες αποφασεις. Ετσι λοιπον, υπο το βαρος των ευθυνων του προς τον εαυτο του, και προς τους αλλους, ο Black Pillum αποφασισε να χρησιμοποιησει ελληνικα.

     Νομιζω οτι αυτο ειναι οντως μια ιστορικη στιγμη, που θα μεινει χαραγμενη στη συνειδηση των συμμετεχοντων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #35211

    ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ?? ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ!!

    ΤΑΣΟΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35232


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 01 Aπρίλιος 2004


    Ετσι λοιπον, υπο το βαρος των ευθυνων του προς τον εαυτο του, και προς τους αλλους, ο Black Pillum αποφασισε να χρησιμοποιησει ελληνικα.


    [/indent]

    Bϊκτωρα,

    την ημέρα που πήγαμε στην πρώτη έκθεση στο ΕΚΕΠ και αγόρασε ο Σταύρος το όπλο του πήγαμε για καφε.

    Εκεί του ανέφερα ότι “δυσκολοδιαβάζεται” με τα greekenglish του. Μου είπε βέβαια ότι έτσι αποφεύγει τα ορθογραφικά λάθη. Καλά ρε Σταύρο του λέω είναι δυνατόν οι άλλοι να μας κρίνουν από αυτό. Μιά ζωή ήμουν και κάπου είμαι ακόμα ανορθόγραφος.

    Φαίνεται το σκέφτηκε καλά γιατί σε δύο μέρες άλλαξε γραμματοσειρά και “διαβάζεται” πολύ ευχάριστα.

    Βέβαια υπάρχουν φίλοι του φόρουμ που είναι στο εξωτερικό. Εκεί δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα, εκτός αν καθιερώσουμε τη γλώσσα μας ως διεθνή γλώσσα, όπως ήταν τότε που διαδόθηκε ο Χριαστιανισμός

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων