ΛΑΓΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,791 έως 2,805 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #343221

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΕΔΩ ΣΕ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΥΧΑΙΑ. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΤΟΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΤΥΧΕΡΟΙ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΠΕΣΑΝ ΣΕ ΜΑΣ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΡΑΞΑ ΗΤΑΝ ΛΙΓΑ,ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ,ΑΝ ΕΤΡΩΓΑΝ ΜΟΝΟ ΞΥΛΟ ΘΑΤΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ….

    ΔΑΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ

    ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΑΜΟΛΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΙΣ 2 ΣΚΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΑΣΕ ΝΤΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΚΛΑΦΟΥΝΑΕΙ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ 5 ΑΤΟΜΑ ΜΕ 7 ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΙΞΑΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 5

    ΑΦΟΥ ΜΑΖΕΨΑ ΤΙΣ ΣΚΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΑΝ ΚΤΛ

    ΑΦΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΡΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΥΛΕΣ ΧΑΛΑΓΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΦΟΥΝΙΣΜΑ

    ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΥΣΤΗΜΑ 😕


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #343228

    μου το εχουν κανει και μενα πολλες φορες αυτο…εκεινο που θυμαμαι ομως ειναι οτι ο θεος εχει ματια και βλεπει …σε 2 περιπτωσεις που συνεβει να ερθει καποιος και τσαμπουκαλιδικα να με διωξει, στον μεν πρωτο χτυπησα 2 λαγους διπλα του και στον αλλον 3 …θεια δικη ;;;δεν ξερω οπως θες πες το…νομιζω οτι το μαθημα-παθημα εκεινης της μερας θα τους εχει μεινει για χρονια …εξαλου ποτε δεν καταλαβα αυτου του ειδους -συστημα κυνηγιου…πας στο βουνο ρε φιλε να διασκεδασεις ή πας να τσακωθεις ;;;εγω παω παντως για το πρωτο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #343231

    μου το εχουν κανει και μενα πολλες φορες αυτο…εκεινο που θυμαμαι ομως ειναι οτι ο θεος εχει ματια και βλεπει …σε 2 περιπτωσεις που συνεβει να ερθει καποιος και τσαμπουκαλιδικα να με διωξει, στον μεν πρωτο χτυπησα 2 λαγους διπλα του και στον αλλον 3 …θεια δικη ;;;δεν ξερω οπως θες πες το…νομιζω οτι το μαθημα-παθημα εκεινης της μερας θα τους εχει μεινει για χρονια …εξαλου ποτε δεν καταλαβα αυτου του ειδους -συστημα κυνηγιου…πας στο βουνο ρε φιλε να διασκεδασεις ή πας να τσακωθεις ;;;εγω παω παντως για το πρωτο…

    ANTΡΕΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ?

    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ

    ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΔΑΝ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ

    ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ =ΑΑΑ ΕΜΕΙΣ ΝΟΜΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΗΣΟΥΝ ΑΘΗΝΑΙΟΣ

    ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΙ ΤΥΠΟΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    balou1982 στις #343246

    Καλημερα σε ολους.Σχετικα με την περιπτωση του φαλκον πιστευω οτι και οι μεν που αμολησαν τα σκυλια νυχτα εχουν αδικο γιατι ειναι παρανομοι αλλα και η συμπεριφορα του φαλκον οχι και η καλυτερη.Παντως η συμπεριφορα του φαλκον  δικαιολογειται απο την αποψη οτι οι αλλοι κυνηγοι θα σκοτωναν λαθραια ενα λαγο που αξιζε καλυτερης τυχης και δεν δικαιολογειται επειδη τους βρηκε στον κυνηγοτοπο που κυνηγουσε επι μερες ακομα και αν οι αλλοι ηξεραν οτι εκει εχει λαγοΑυτη ειναι η αποψη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #344561

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ

    ΜΕ ΠΟΥΣΤΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ

    ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

    Κ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΦΕΡΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΞΕΙ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #344801

    Μια χαρά φέρθηκες, άλλωστε τι έκανες, μια τουφεκιά έριξες και έφυγες, ο λαγός τους βγήκε και δεν τον πήρανε, γιατί δίνετε τόση έκταση στο θέμα? αν και φέρθηκαν μαλακισμένα την ευκαιρία τους την είχαν…αλλά αντί για λαγό πήραν κάτι άλλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    flas στις #345033

    Σε ανάλογη περίπτωση ο άλλος πήγε και έχεσε μπροστά στην πόρτα του οδηγού, 😀 😀

    Και σε καρτέρι φάσας, τα έκανε μέσα στην σκηνή, που έστησε,

    Φίλος του μάλιστα.

    Αλλά αυτό που έπαθε ο Αντρέας ρε Δανέ, 😉

    μπροστά σε αυτό που έπαθες εσύ, δεν είναι τίποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #345767

    ΒΡΕ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΘΑ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ

    Κ ΘΑΜΟΥΝ Κ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΦΛΑΣ,Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΤΙ ΕΠΑΘΕ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    flas στις #345966

    ΒΡΕ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΘΑ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ Κ ΘΑΜΟΥΝ Κ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΦΛΑΣ,Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΤΙ ΕΠΑΘΕ?

     

    Του έπεσε το βενέλλι από τα χέρια ενώ  έτρεχε να φτάσει έναν μονιά, 😆 😀

    και γρατσουνίστηκε….

    Ζημιά ρε καινούργιο όπλο…..

    Έχει και μπόσικα η πάπια λέει …..κ,λ,π, κ,λ,π 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #346233

    😆 :mrgreen: 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #346389

    ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΠΑΘΗΜΑ ΤΟΥ.

    ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #377624

    παιδες μια ερωτηση να κανω….χρησιμοποιει καποιος απο εσας remighton express long range 35.5 γραμαριων;;;αν θυμαμαι καλα τα αμερικανικα νουμερα αντιστοιχουν σε ενα νουμερο παρακατω για ευρωπαικα φυσιγγια …δηλαδη ρεμι 5αρι ειναι 4αρι για ευρωπαικο φυσιγγι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #377628

    Φιλε Ανδρεα η διαφορα στην οποια αναφερεσαι ισχυει σε σχεση ομως με τα μεγεθη αγγλικων /αμερικανικων μεγεθων.

    Σε σχεση με τα ευρωπαικα τα αμερικανικα μεγεθη ειναι τα ιδια.

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iJuzPpn9sMIJ:www.hallowellco.com/shot_size_chart.htm+&cd=15&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-beta

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #377634

    Φιλε Ανδρεα η διαφορα στην οποια αναφερεσαι ισχυει σε σχεση ομως με τα μεγεθη αγγλικων /αμερικανικων μεγεθων. Σε σχεση με τα ευρωπαικα τα αμερικανικα μεγεθη ειναι τα ιδια. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iJuzPpn9sMIJ:www.hallowellco.com/shot_size_chart.htm+&cd=15&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-beta

     

    σε ευχαριστω ..ησουν σαφεστατος…εχεις δοκιμασει τα ρεμι σε λαγο;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #377646

    Μόλις αρχίζουν τα κρύα δουλεύω τα ντεμι τα νίτρο …σε 4 και 2 για οριακές αποστάσεις..ως τώρα δεν με έχουν προδώσει

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,791 έως 2,805 (από 3,467 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων