ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #123024

    Όταν οι ποινές για τους λαθροθήρες είναι τόσο βαριές, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα θα συμβαίνουν. Γι αυτό έχω αρκετές φορές καταθέσει την άποψή μου ότι οι ποινές πρέπει να είναι μόνο χρηματικές. Οι στερήσεις αδείας και οι κατασχέσεις θα μπορούσαν να επιβάλλονται σε περίπτωση υποτροπής. Οι τροχονόμοι δεν σκοτώνονται όταν κόβουν κλήσεις.

    Τώρα αυτός ο -διαταραγμένος, δεν το συζητάμε- πανικοβλήθηκε στην ιδέα της μήνυσης/φυλάκισης/στέρησης αδείας/κατάσχεσης όπλων κλπ. και έκανε το αδιανόητο.

    Εκτός και εάν οι θηροφύλακες οπλιστούν. Αλλά όλοι ξέρουμε τι δυσκολίες περιέχει ένα τέτοιο σενάριο.

    Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου "καλό ταξίδι" στο παλλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος που χάνεται μ' αυτόν τον τρόπο. Ας δώσει δύναμη και κουράγιο ο Θεός στην οικογένειά του.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #360962

    Κριμα το παλικαρι…συληπιτηρια στην οικογενεια του…

    Τι να πεις για το τομαρι που εκανε αυτο το πραγμα? και δεν ειναι η πρωτη φορα που εγινε αυτο….
    κρεατεμποροι, γουρουνια νταβατζηδες της φυσης λαθροθηρες….ουτε την ανθρωπινη ζωη δεν σεβονται..
    ο θεος θα σας πληρωση στην ωρα σας.. :lol:…οπως και το εκανε με αρκετους απο εσας γουρουνια…δολοφονοι..

    Ρε αυτοι δεν θελουν θηροφυλακες, αυτοι θελουν τα εκαμ να πανε στα βουνα και να τους γαζωσουν στεγνα οσους σηκωνουν οπλο…..ημαρτον πια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #123026

    ΤΥΧΕΡΟΣ Ο ΔΡΑΣΤΗΣ,ΠΙΑΣΤΗΚΕ.ΤΟΝ ΓΛΥΤΩΣΑΝ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ,ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΤΕΙ.ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΑ ΒΡΑΔΥ ΝΑ <<ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ>>ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΓΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΚΟΥΤΣΟΜΑΓΚΙΑΣ ΣΤΟ Ν.ΗΛΕΙΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΩΡΙΟ.ΟΠΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ.ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΚΑΘΕ .ΟΥΣΤΗ ΑΟΠΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΙ.ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ ,ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΕΙΛΗΣΕ Ο ΑΛΛΟΣ,ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ.ΚΙ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΣΩΠΑΣΕ.ΑΥΤΟΣ ΕΖΗΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ.ΑΣ ΑΝΕΒΕΙ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΣΤΗ ΔΙΒΡΗ,ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΚΟΥΠΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ.ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΕΥΚΟΛΑ ΚΛΕΙΝΕΙ.ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ.
    ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ.ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΙΑΤΑ ΤΟΥ.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #123030

    ΠΟΛΥ ΑΛΗΤΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ,ΚΑΙ
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΩΜΑ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ
    ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    polskeeter στις #360965

    Όταν οι ποινές για τους λαθροθήρες είναι τόσο βαριές, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα θα συμβαίνουν. Γι αυτό έχω αρκετές φορές καταθέσει την άποψή μου ότι οι ποινές πρέπει να είναι μόνο χρηματικές. Οι στερήσεις αδείας και οι κατασχέσεις θα μπορούσαν να επιβάλλονται σε περίπτωση υποτροπής. Οι τροχονόμοι δεν σκοτώνονται όταν κόβουν κλήσεις.

    Τώρα αυτός ο -διαταραγμένος, δεν το συζητάμε- πανικοβλήθηκε στην ιδέα της μήνυσης/φυλάκισης/στέρησης αδείας/κατάσχεσης όπλων κλπ. και έκανε το αδιανόητο.

    Εκτός και εάν οι θηροφύλακες οπλιστούν. Αλλά όλοι ξέρουμε τι δυσκολίες περιέχει ένα τέτοιο σενάριο.

    Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου "καλό ταξίδι" στο παλλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος που χάνεται μ' αυτόν τον τρόπο. Ας δώσει δύναμη και κουράγιο ο Θεός στην οικογένειά του.

    Leo καλημέρα, θα διαφωνήσω με την άποψη μόνο της "χρηματικής" ποινής διότι έτσι οι "κατέχοντες" θα κυνηγούν χωρίς κανένα πρόβλημα ότι και όποτε θέλουν.

    Υγεία και δύναμη στην οικογένειά του αδικοχαμένου.

    Δυστηχώς κάποιοι άνθρωποι κυρίως μεγάλης ηλικίας δεν μπορούν να αλλάξουν.

    Επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει. Στην Κύπρο από όσο γνωρίζω η Θυροφυλακή είναι κομμάτι της αστυνομίας οπλισμένοι και εκπεδευμένοι. Επίσης έμαθα ότι δεν κάνουν ελέγχους στην περιοχή διαμονής τους για ευννόητους λόγους (να μην υπάρχουν γνωστοί).

    Στην Ελλάδα προσπαθούμε με δικά μας μέσα, αν είναι δυνατόν…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360967

    Όταν οι ποινές για τους λαθροθήρες είναι τόσο βαριές, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα θα συμβαίνουν. Γι αυτό έχω αρκετές φορές καταθέσει την άποψή μου ότι οι ποινές πρέπει να είναι μόνο χρηματικές. Οι στερήσεις αδείας και οι κατασχέσεις θα μπορούσαν να επιβάλλονται σε περίπτωση υποτροπής. Οι τροχονόμοι δεν σκοτώνονται όταν κόβουν κλήσεις.

    Τώρα αυτός ο -διαταραγμένος, δεν το συζητάμε- πανικοβλήθηκε στην ιδέα της μήνυσης/φυλάκισης/στέρησης αδείας/κατάσχεσης όπλων κλπ. και έκανε το αδιανόητο.

    Εκτός και εάν οι θηροφύλακες οπλιστούν. Αλλά όλοι ξέρουμε τι δυσκολίες περιέχει ένα τέτοιο σενάριο.

    Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου "καλό ταξίδι" στο παλλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος που χάνεται μ' αυτόν τον τρόπο. Ας δώσει δύναμη και κουράγιο ο Θεός στην οικογένειά του.

    συμφωνο. .. Γιατι οταν κανη καπιος μια τροχαια παραβαση μπωρει να θεση σε κυνδηνο ακομα και ανθρωπηνες ζωες δεν του περνουν το αυτοκηνιτο ουτε το διπλομα αν δεν ειναι σοβαρη η περαβαση μονο ενα προστημο . ΕΝω στο κυνηγι το παραμικρο να κανης ενα πουλακι παραπανο αμεσος δικαστηριο και χανης και το οπλο σου και την αδεια σου για 5 με 10 χρονια με αποτελεσμα ο λαθροθυρας να τα δηνη ολα ητε απηλοντας με το οπλο του ητε γλυφοντας μερικους πολυτηκους και μη και στο τελος τη βγαζη τεληος καθαρη αυτοι οι νομοι εχουν βγη την εποχη τον βασηλεων που κυνηγουσαν μονο οι ευγενης και αλημονο στα φουκαρακια της τοτες εποχης που θα επιαναν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360970

    Leo καλημέρα, θα διαφωνήσω με την άποψη μόνο της "χρηματικής" ποινής διότι έτσι οι "κατέχοντες" θα κυνηγούν χωρίς κανένα πρόβλημα ότι και όποτε θέλουν.

    Υγεία και δύναμη στην οικογένειά του αδικοχαμένου.

    Δυστηχώς κάποιοι άνθρωποι κυρίως μεγάλης ηλικίας δεν μπορούν να αλλάξουν.

    Επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει. Στην Κύπρο από όσο γνωρίζω η Θυροφυλακή είναι κομμάτι της αστυνομίας οπλισμένοι και εκπεδευμένοι. Επίσης έμαθα ότι δεν κάνουν ελέγχους στην περιοχή διαμονής τους για ευννόητους λόγους (να μην υπάρχουν γνωστοί).

    Στην Ελλάδα προσπαθούμε με δικά μας μέσα, αν είναι δυνατόν…..

    γιατι POL SKEETER τωρα οι κατεχοντες δεν κυνηγουν οποτε θελουν . Αν ομος ειχαν ενα προστημο 2000 ευρο και ηξεραν οτι δεν θα το αποφυγουν με τιποτα γιατι θα ηταν ηδη κομενο χωρις δικαστιρια και δικηγορους δεν θα ηταν αποτρεπτικο για αυτους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #123041

    τι να πω δεν υπαρχουν λογια ,αυτο που ακουσα ηταν οτι ο δραστης ειχε ξαναπιαστη περσυ και ομως ειχε ακομα οπλα στο σπιτι του γιατι?

    Ας αναπαυσει ο Θεος το παληκαρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    teo966 στις #123045

    ΓΙΑΤΙ?γιατι η ελλαδα ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360972

    τι να πω δεν υπαρχουν λογια ,αυτο που ακουσα ηταν οτι ο δραστης ειχε ξαναπιαστη περσυ και ομως ειχε ακομα οπλα στο σπιτι του γιατι?

    Ας αναπαυσει ο Θεος το παληκαρι

    γιατι ειχε οπλο γιατι απλα του την χαρησαν ειναι αυτο που γραφω παραπανω οτον εχεις μπαρμπα οτι θελης κανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #123050

    Πραγματικά κρίμα για το παλληκάρι!!Τι θα γίνει με αυτή την ιστορία που θα πάει ρε γαμώτο…….
    Δεν πρόλαβε ούτε το παιδάκι του να χαρεί…..
    Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει……..συλληπητήρια στην οικογένειά του..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #123058

    Κακα τα ψεματα.Οι θηροφυλακες(οσοι κανουν σωστα τη δουλεια τους)ειναι εκτεθημενοι στον καθε ψυχασθενη,κομπλεξικο,ανωμαλο οπλοφορο,που η καθε απελπιδα προσπαθεια που θα κανει για να γλιτωσει το προστιμο,το δικαστηριο,την κατασχεση θα ειναι εις βαρος του εκαστοτε ατυχου θηροφυλακα που θα βρεθει εκει να τον ελεγξει.Ισως θα επρεπε οι ελεγχοι να ειναι με μεικτα σωματα,πχ ασφαλεια,αστυνομια ωστε να ειναι κομματακι δυσκολο να σκεφτει να κανει ο καθε αλητης την οποιαδηποτε προσπαθεια διαφυγης η πυροβολισμου.Νομιζω ομως οτι απεχουμε ετη φωτος απο τετοιες λυσεις.
    Να ευχηθω καλη δυναμη στην οικογενεια του,μιας και αυτοι που μενουν πισω περνανε δυσκολες στιγμες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #360984

    Όταν οι ποινές για τους λαθροθήρες είναι τόσο βαριές, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα θα συμβαίνουν. Γι αυτό έχω αρκετές φορές καταθέσει την άποψή μου ότι οι ποινές πρέπει να είναι μόνο χρηματικές. Οι στερήσεις αδείας και οι κατασχέσεις θα μπορούσαν να επιβάλλονται σε περίπτωση υποτροπής. Οι τροχονόμοι δεν σκοτώνονται όταν κόβουν κλήσεις.

    Τώρα αυτός ο -διαταραγμένος, δεν το συζητάμε- πανικοβλήθηκε στην ιδέα της μήνυσης/φυλάκισης/στέρησης αδείας/κατάσχεσης όπλων κλπ. και έκανε το αδιανόητο.

    Εκτός και εάν οι θηροφύλακες οπλιστούν. Αλλά όλοι ξέρουμε τι δυσκολίες περιέχει ένα τέτοιο σενάριο.

    Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου "καλό ταξίδι" στο παλλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος που χάνεται μ' αυτόν τον τρόπο. Ας δώσει δύναμη και κουράγιο ο Θεός στην οικογένειά του.

    Λεωνιδα εχεις καπου δικιο,ομως φαντασου οτι με προστιμο μονο θα κυνηγα ολο το χρονο οποιος εχει λεφτα η για οσο τον παιρνει η τσεπη του.Μαλλον θα συμφωνουσα να οπλιζονταν οι θηροφυλακες γιατι η πραξη δειχνει οτι κατι τετοιο ειναι προς την σωστη κατευθυνση.Δεν ειναι ουτε μια η δυο αλλα παρα πολλα τα περιστατικα που οι θηροφυλακες πεφτουν θυματα απειλων απο οπλισμενους λαθροθηρες η που τους πυροβολουν στην τελικη ητε για εκφοβισμο η για θανατο ακομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #123060

    κρίμα για το παληκάρι και αυτούς που αφήνει πίσω του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #360985

    ΓΙΑΤΙ?γιατι η ελλαδα ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

    με μια λεξη τα καληψες ολα ετσι ακριβος και κατι ακομα περα απο το οτι οι θηροφυλακες πρεπη να οπλοφωρουν πιασανε στην περιοχη μου περυση καπιον να κυνηγαει νυχτα λαγο δικαστηκε ,,,,,,,,,,αθοωθηκε και παλι συνεχιζει και ο καθε θηροφηλακας βαζη τη ζωη του σε κινδηνο το κακο ειναι οτι σχεδον σε καθε τοπο οι περισοτεροι γνωριζουν πιοι ειναι αυτοι και δεν μηλανε γιατι ειναι ο γνωστος του γνωστου ο φιλος του φιλου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων