ΜΕ ΤΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    ΜΙΧΑΛΗΣ EPANIEL BRETON στις #110479

    ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ. ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΠΙ 50ΑΡΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ WV CANDY AΓΡΟΤΙΚΟ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ CITROEN ZX ΣΚΥΛΙ ΠΗΓΕΝΕ ΠΑΝΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΣΠΗ. ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GRAND VITARA 1.6 3ΘΥΡΟ ΑΛΛΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΠΟΛΥ ΒΕΝΖΙΝΗ 10L ΣΤΑ 100XIL ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΕΩΣ 100ΧΙΛ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΧΟΡΤΕΝΕΙ.
    ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #110486

    Με LADA 4Χ4 του 2002 ικανοποιημένος από την συμπεριφορά του όταν μας κόψουνε το κυνηγοί θα το κάνω γλάστρα στο πεζοδρόμιο να θυμάμαι της χαρές που μου έδωσε στα βουνά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #351455

    1)Suzuki Jimny 1.3 -με mud terrain λαστιχο για τους δυσκολους τοπους(της γυναικας)
    2)Toyota Rav4 με all terrain λαστιχο για πιο ηρεμες καταστασεις,αν και εκει που εχει παει εχω παθει πλακα(αφησα τη ποδια του στις λασπες!!)
    Στον προσθετο εξοπλισμο σκυλοκουτο(ιδιοκατασκευη) και μπαγκαζιερα(ιδιοκατασκευη)…… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #110527

    Για τα "απλα", εύκολα κυνηγια ή το Grand Cherokee του πατερα μου ή το Pajero Sport το δικο μου. Για τα πιο ζορικα, Land Rover Defender με Mud Terrain.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    Evan στις #110649

    Όταν ακόμα έπαιρνα κρυφά το φλόμπερ, πήγαινα με τα πόδια και στη συνέχεια με το μηχανάκι(μαζί με το σκυλί).Αργότερα πηγαίναμε για κυνήγι με το οικογενειακό αμάξι,ένα OPEL KADETT του '90(καλά μιλάμε για ''σκυλί'',το αγοράσαμε καινούργιο το '90 και το πουλήσαμε φέτος σε άριστη κατάσταση). Για μερικά χρόνια πηγαίναμε -κοντινά- με ένα MERCEDES 608( φορτηγό) που είχαμε για το κτήμα, τα μακρινά κυνήγια τα κάναμε με το OPEL, μέχρι και το 2004 ,όπου αγοράσαμε ένα TOYOTA HILUX με μονό διαφορικό.Με τα κατάλληλα λάστιχα πάει σχεδόν παντου.Ο ''θάνατος" του είναι το χορταράκι με τη πρωινή υγρασία.Είναι ελαφρύ πίσω για αυτό.Όμως το εμπόδιο ξεπερνιέται με τον αδερφό μου ή εμένα να κάθομαι στην πόρτα της καρότσας,ή και τους δυο μαζί.
    Από φέτος πάμε για κυνήγι με DAIHATSU TERIOS(το καινούριο μοντέλο).Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, είχα και την ευκαιρία να το τεστάρω και στη λάσπη και μάλιστα σε αρκετά δύσκολο μέρος(με τα λάστιχα της μάνας του).Αλλά,αρχή είναι ακόμα ,θα δούμε πως θα πάει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #351548

    Όταν ακόμα έπαιρνα κρυφά το φλόμπερ, πήγαινα με τα πόδια και στη συνέχεια με το μηχανάκι(μαζί με το σκυλί).Αργότερα πηγαίναμε για κυνήγι με το οικογενειακό αμάξι,ένα OPEL KADETT του '90(καλά μιλάμε για ''σκυλί'',το αγοράσαμε καινούργιο το '90 και το πουλήσαμε φέτος σε άριστη κατάσταση). Για μερικά χρόνια πηγαίναμε -κοντινά- με ένα MERCEDES 608( φορτηγό) που είχαμε για το κτήμα, τα μακρινά κυνήγια τα κάναμε με το OPEL, μέχρι και το 2004 ,όπου αγοράσαμε ένα TOYOTA HILUX με μονό διαφορικό.Με τα κατάλληλα λάστιχα πάει σχεδόν παντου.Ο ''θάνατος" του είναι το χορταράκι με τη πρωινή υγρασία.Είναι ελαφρύ πίσω για αυτό.Όμως το εμπόδιο ξεπερνιέται με τον αδερφό μου ή εμένα να κάθομαι στην πόρτα της καρότσας,ή και τους δυο μαζί.
    Από φέτος πάμε για κυνήγι με DAIHATSU TERIOS(το καινούριο μοντέλο).Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, είχα και την ευκαιρία να το τεστάρω και στη λάσπη και μάλιστα σε αρκετά δύσκολο μέρος(με τα λάστιχα της μάνας του).Αλλά,αρχή είναι ακόμα ,θα δούμε πως θα πάει.

    Τι μου θυμησες τωρα…Παλια και εμεις πηγαιναμε με ενα MERCEDES 811 φορτηγο. Τις περισσοτερες φορες βουλιαζαμε και το τραβουσαμε με τρακτερ αλλες φορες μεναμε απο πετραιλεο γιατι ηταν χαλασμενος ο δεικτης που δειχνει τη σταθμη(ευτυχως ειχαμε στην καροτσα μπετονια γεματα). μας εβγαλε την πιστη το σαραβαλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #110656

    Στα κοντινα κυνηγια(τα πιο πολλα τετοια ειναι) με ενα Renault 19 του 90.Εχει κανει 500.000 χμ και αντεχει ακομα.
    Στα μακρινα και δυσκολα με ενα Rav-4.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #351550

    Nissan Sunny 1.4 του 1994. Αρκετά ψηλό, γρήγορο και ευέλικτο. Χώνεται παντού και μια φορά μόνο κόλλησε σε 1 μέτρο χιόνι!!!! Οικονομικό και αξιόπιστο. Επίσης αγροτικό, ταξιδιάρικο, ερωτιάρικο και βολτάδικο. :lol:
    Δεν θα το ανεβάσω σε τίποτα βουνά αλλά σε όλους τους χωματόδρομους περνάει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #351552

    Γιαααα διευκρίνησε αυτό το "ερωτιάρικο" σε παρακαλώ… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    379
    TROMOS στις #351553

    Nissan Sunny 1.4 του 1994. Αρκετά ψηλό, γρήγορο και ευέλικτο. Χώνεται παντού και μια φορά μόνο κόλλησε σε 1 μέτρο χιόνι!!!! Οικονομικό και αξιόπιστο. Επίσης αγροτικό, ταξιδιάρικο, ερωτιάρικο και βολτάδικο. :lol:
    Δεν θα το ανεβάσω σε τίποτα βουνά αλλά σε όλους τους χωματόδρομους περνάει.

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ HONDAKI MOY ΖΗΤΑΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΒΑΖΕΙΣ ΤΟSUNNY ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ? ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΑΚΙ ΥΒΡΙΔΙΚΟ?ΧΕΧΕ!
    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #110661

    Εγω παιδια ενα Μοντεο εχω του 2002 μοντελο και παω σε συγκεκριμενα σημεια για τσιχλες η φασσες οπου οι δρομοι ειναι ασφαλτοστρωμενοι.Βασικα παντου τετοιοι ειναι αλλα αμα χρειαστει μπαινω και σε λιγο χωμα σιγα σιγα.Αν το αλλαξω καποια στιγμη ισως καταληξω σε τζιποειδες(βλεπε Φορντ Κουγκα) αλλα αυτα στο μελλον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    92
    nili στις #110662

    RAV 4 MK3

    ΦΙΛΙΚΑ- ΝΙΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #110685

    ΚΙΑ SPORTAGE! του 2003, 4χ4.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    NikosOrm στις #110704

    Εγώ παιδιά έχω ένα παλιό TOYOTA HILUX 4Χ4 με καμπίνα (του 2000).Και τώρα σκέφτομαι να πάρω το καινούριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #110781

    Με κουρσα πηγαινω. Με hyundai accent 3-πορτο. Εχω βγαλει το καλυμμα του πορτ παγκαζ πισω απο τα πισω καθισματα για να περνει αερα το σκυλακι μου απο την καμπινα. Το βαζω αναγκαστηκα και σε χωματοδρομο σιγα σιγα και το εχω κοπανησει στο σασι μερικες φορες. Ισως αργησω να παρω καινουριο αυτοκινητο αλλα θα ειναι σιγουρα τζιπακι ή τζιποειδες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων