ΜΕ ΤΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #110785

    TOYOTA Corolla station wagon 1993 με γέννησε κυνηγο…
    Και που δεν πήγε αυτό το αυτοκίνητο…
    Βροντού, Δράμα,Παρθένο δάσος, Παρανέστι, Καράντερε, 1500, Αρκουδόρεμα…
    Ανέβηκε μέχρι τις κορυφές του Μπέλλες…Ω ναι μέχρι τις κορφες…Κουβάλησε γουρούνια όπλα πράγματα και πολλούς καλοφαγάδες…Και τρέιλορ…
    Και για επιδόρπιο κουβαλούσε και τροχόσπιτο πίτα φορτωμένο με πράγματα και 4 άτομα μέσα…
    Πραγματικά σκυλί με όλη τη σημασία…
    Αφου θυμάμαι μια φοαρα ανέβαινα στο ελληνικό με βροχή , λάσπη απίστευτη , με τις πάντες όλη την ανηφόρα (καινούρια λάστιχα ευτυχώς) και απο πίσω μου ακολουθούν ένα jimny και ενα Pajero…Οι οποίοι είχαν πάθει πλάκα βέβαια…Είπα και να κολλήσω θα με βγάλουν οι άλλοι απο πίσω…Οταν έφτασα εκεί που ήθελα σταμάτησαν και οι δύο και με ρωτούσαν τι λάστιχο φοράω και αν είναι τετρακίνητο!!!! Χαχαχαχαχα!!!!
    Τώρα πια έχουμε ενα Grand Vitara….Πέρα απο τις βενζίνες του δεν έχω άλλο παράπονο…Μέχρι στιγμής δεν σταμάτησε πουθενά!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #351620

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]TOYOTA Corolla station wagon 1993 με γέννησε κυνηγο…
    Και που δεν πήγε αυτό το αυτοκίνητο…
    Βροντού, Δράμα,Παρθένο δάσος, Παρανέστι, Καράντερε, 1500, Αρκουδόρεμα…
    Ανέβηκε μέχρι τις κορυφές του Μπέλλες…Ω ναι μέχρι τις κορφες…Κουβάλησε γουρούνια όπλα πράγματα και πολλούς καλοφαγάδες…Και τρέιλορ…
    Και για επιδόρπιο κουβαλούσε και τροχόσπιτο πίτα φορτωμένο με πράγματα και 4 άτομα μέσα…
    Πραγματικά σκυλί με όλη τη σημασία…
    Αφου θυμάμαι μια φοαρα ανέβαινα στο ελληνικό με βροχή , λάσπη απίστευτη , με τις πάντες όλη την ανηφόρα (καινούρια λάστιχα ευτυχώς) και απο πίσω μου ακολουθούν ένα jimny και ενα Pajero…Οι οποίοι είχαν πάθει πλάκα βέβαια…Είπα και να κολλήσω θα με βγάλουν οι άλλοι απο πίσω…Οταν έφτασα εκεί που ήθελα σταμάτησαν και οι δύο και με ρωτούσαν τι λάστιχο φοράω και αν είναι τετρακίνητο!!!! Χαχαχαχαχα!!!!
    Τώρα πια έχουμε ενα Grand Vitara….Πέρα απο τις βενζίνες του δεν έχω άλλο παράπονο…Μέχρι στιγμής δεν σταμάτησε πουθενά!!! [/font][/size]

    [font=”Georgia”]Να το κανεις με υγραεριο.Λεφτα εχεις.Τι το καθυστερεις;;[/font] :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #110798

    Λεφτα έχει μόνο ο Εφραιμ….
    Ο Ρουσσόπουλος…..
    Ε και κάτι ψιλά βρήκανε και στο σπίτι του Χριστόδουλου….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Panos48AL στις #110802

    Παω για κυνηγι με αλλους δυο μπαρμαδες μου (Κυριως τσιχλα, λιγο μπεκατσα). Τα αυτοκινητα που χρησιμοποιουμε ειναι:
    1.) ΗΟΝDΑ CIVIC 1.8 του ΄07 (Το δικο μου), χαμηλο πολυ αλλα μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.
    2.) HYUNDAI TUCSON 2.0 του '07 (Πολυ καλο, οικονομικο και μας εχει βγαλει κι απο 80 ποντους χαντακι σε οργωμενο!!!)
    3.) KIA SPORTAGE 2.4 ή 2.7 (δεν ειμαι σιγουρος). Αυτο δε μ΄ αρεσει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #351649

    Γιαααα διευκρίνησε αυτό το "ερωτιάρικο" σε παρακαλώ… :P

    Εεεεεε, έχει αρκετά μεγάλους χώρους και εμπρός και στα πίσω καθίσματα. Τώρα το κυκλοφορεί και ο αδερφός μου :P

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ HONDAKI MOY ΖΗΤΑΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ,ΒΑΖΕΙΣ ΤΟSUNNY ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ? ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΑΚΙ ΥΒΡΙΔΙΚΟ?ΧΕΧΕ!
    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ!

    Άσε το τηλέφωνό σου στη ρεσεψιόν για να κανονίσουμε για το συμπεθεριό :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #110862

    Μονο να προσεχεις τα καθισματα γιατι τα κατασκευαζουν για να αντεχουν ενα ατομο…..

    Και η δικια μου η Γαλλιδα επονομαζομενη Ρενα (απο το renault) ψαχνει για επιβητορα. Επισεις θα βγαλουμε και τους προφυλαχτηρες για να γινει σιγουρη δουλεια…..χαχαχαχαχχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    popeye13 στις #110863

    NISSAN LG 120 Η ΑΛΛΙΩΣ ¨NISSAN ΝΑVARA¨.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #110880

    gia poli sklira kinigia, meta apo dokimes me jimny, pajero, samurai ,kia sportage (to palio) kai range rover, to porisma edeikse oti to mono tzip pou ta troei ola gia plaka einai to kainourgio wrangler. einai ligo akrivo omos gia na to pareis apla gia na pas kinigi.xxexexex pantos pistevo oti gia to kinigi to pio kalo tzipaki einai to jimny. oikonomiko, katsikaki kai aksioprepes

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #110900

    Φίλε, μιλάμε για γιαπωνέζικα καθίσματα που δοκιμάζονται στις… διπλές πιέσεις. Έχω ρίξει πολλές βολές σου λέω!!!!

    Όσο για τα τζιπάκια, απ' ότι έχω καταλάβει, ή λόγω υψηλού κόστους κτήσης ή λόγω παπαροκατασκευής ή λόγω οδηγού, δεν τα βάζει κανείς στο χώμα. Μόνο το NIVA και τα αγροτικά πάνε παντού.
    Προσοχή στις διαφημίσεις. Τα περισότερα "τζιπ" είναι απλά υπερυψωμένα επιβατικά με μια τετρακίνηση που βοηθάει στο δρόμο και δεν έχει σχέση με την τετρακίνηση που χρειάζεσαι σε ανώμαλα εδάφη. Και δεν είναι όλα τα εδάφη για να πατήσεις επάνω. Κάποτε είδα έναν λεβέντη με σαλονάτο 4χ4 να βγαίνει από το δρόμο και να μπαίνει σε λασπωμένο χωράφι με κοκκινόχωμα, προφανώς για να δείξει στις δυο κοπέλες που είχε μέσα ότι… δεν μασάει!!! Στα πέντε πρώτα μέτρα το αμάξι είχε καθήσει με την κοιλιά και έκανε λασπόλουτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #110926

    Συμφωνώ για τα ψηλά αμάξια με την βοηθητική τετρακίνηση που λες. αυτά όμως που ανέφερα παραπάνω δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία. και τα έχω δικιμάσει όλα αρκετές φορές.κάποια τα κατήχα κιόλας! αυτά που ενοείς εσύ είναι τα SUV . αυτά που περιέγραψα εγώ είναι καθαρόαιμα εκτός δρόμου.το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια είναι το niva να ξέρεις όμως, ανάμεσα σε ένα μικρό εκτός δρόμου (niva , jimny ktl) και σε ένα μεγάλο εκτός δρόμου (wrangler, land cruiser, range rover ktl)παντα τα μεγάλα υπερτερούν. για πολλούς λόγους. απλώς εμάς τους Ελληνες κυνηγούς μας βολεύουν τα ομολογουμένος καλά μικρά, επειδή είναι οικονομικά, σκληρά και χωρίς μεγάλο τεκμήριο (είναι γελοίο που ξαναμιλάμε για τεκμήρια)…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #110960

    Σίγουρα τα μεγάλα υπερτερούν. Αλλά ποιός θα δώσει 30 και 40 χιλιάρικα για αμάξι και θα το βάλει στη λάσπη;;;;; Να μην σου πω για τα κατσάβραχα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #110963

    Με ενα MITSUBISHI SPACE STAR 1300cc,9 ετων και 250.000 χιλιομετρων.Και παλιοτερα με μια Ιταλιδα (ALFASUD).Αξεχαστα κυνηγια!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #351717

    Με ενα MITSUBISHI SPACE STAR 1300cc,9 ετων και 250.000 χιλιομετρων.Και παλιοτερα με μια Ιταλιδα (ALFASUD).Αξεχαστα κυνηγια!!!!!!!

    [img]http://www.e-artemis.gr/forum/uploads/1207146265/gallery_7083_10_773228.jpg[/img]

    [font=”Comic Sans MS”]
    Όλο αυτη τη φωτογραφία ποστάρεις….
    Αλλη δεν έχεις?…..Ε μάλλον δεν έχεις !!!
    Βρέθηκε μια στραβή φάσσα έκλεισες τα μάτια τουφέκισες και έπεσε…
    Δηλαδή σε έχουμε πάρει χαμπάρι πλέον…
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα…………….
    .[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    panteli1 στις #351868

    Για σας φίλοι μου.
    Εγώ ξεκίνησα με το παπάκι να πηγαίνω για τσίχλες . :D
    Μετά ανέβηκα κατηγορία είχα ένα RD 350 προλάβαινα και το πρωινό χαχαχαχαχα :D
    Μετά απόκτησα ένα ASCONA την είδα άρχοντας δεν με έτρωγε και το κρύο ;)
    Έπεσα στο δίπορτο πήγα στο FORD CAPRI μου έφυγαν κάποια λεφτά λόγο λάσπης αλλά εγώ εκεί ντούρος.
    Μετά από αυτά έπεσα στο AUDI 80 το ποιο σκυλί από όλα τα προηγούμενα
    Έχω κάνει 260000 km και είναι δυναμίτης και που δεν το έχω Βάλη ευτυχώς πήρα τώρα μια μπαγαζιερα και έτσι θα ξεκουραστούν λίγο τα αμορτισέρ πίσω χαχαχαχαχαχα. :)
    Αυτό δεν το πουλάω με τίποτα θα το κρατήσω μέχρι να λιώσει.
    Πάντως το επόμενο θα είναι 4χ4 χωρίς δεύτερη κουβέντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    FILIPPOSKID στις #111250

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΑΩ ΜΕ ΕΝΑ 4Χ4 DMAX ΤΕΤΡΑΠΟΡΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΚΑΡΟΤΣΑ ΑΛΛΑ ΒΟΛΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ. ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ 4Χ4, ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων