Χρηση Beeper

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #370232

    Ψάχνοντας να βρω καινούργιο Beeper, διαπίστωσα ότι υπάρχουν μηχανήματα που έχουν τον ήχο του γερακιού και οι κατασκευάστριες εταιρείες δηλώνουν ότι τα πουλιά ακούγοντας τον ήχο, επειδή φοβούνται,καθηλώνονται στο έδαφος δεχόμενα φέρμα για αρκετή ώρα! :P ;) :blink: Έχει κάποιος συνάδελφος σχετική εμπειρία;

    Αλήθεια είναι. Και είναι και ο πλέον σπαστικός ήχος πλέον μέσα στο δάσος, ιδίως με τους ανεγκέφαλους που δεν το βάζουν να χτυπάει μόνο στην ακινησία, αλλά όλη την ώρα! :blink: Ήμαρτον!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #370236

    Αλήθεια είναι. Και είναι και ο πλέον σπαστικός ήχος πλέον μέσα στο δάσος, ιδίως με τους ανεγκέφαλους που δεν το βάζουν να χτυπάει μόνο στην ακινησία, αλλά όλη την ώρα! :blink: Ήμαρτον!

    Ναι ρε παιδιά…
    Το μπίπερ στην ερευνα είναι ότι πιο σπαστικό μπορεί να κάνει κανεις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #130916

    καλημερα!! Για μενα το ''ιδανικο '' ειναι ο σκυλος να εχει το κουδουνακι του, που να βγαζει σχετικα ''θαμπο'' ηχο και οχι το διαπεραστικο ''ντιν'' που τον βαραει στα αυτια και μπιπερ μονο στη φερμα και οχι με ηχους απο γερακια κτλ. εχω παρατηρησει επισης οτι χτυπωντας το μπιπερ στη φερμα μπορει να κανει το σκυλο να σπασει τη φερμα του…ειναι ο ξαφνικος ηχος ? ειναι οτι το εχει παρει στραβα ?δεν ξερω …στα δυο τελευταια κυνηγια τον ειχα μονο με κουδουνι…και ξερω πως οταν σταματησει το κουδουνι ή ειναι σε φερμα ή σταματησε ο σκυλος για να ακουσει που ειμαι εγω.[/size] τωρα για σκυλια που ανοιγονται πανω απο 300 μετρα, το μπιπερ στην ερευνα ισως βοηθαει παραπανω αλλα προσωπικα δεν με αρεσει αυτο το κυνηγι. γενικα εχω τη αισθηση οτι τα σκυλια που ανοιγονται τοσο μπορει να χαθουν πιο ευκολα ετσι και καβαλησουν και κανα δυο λογγους ,να πεσουν σε αλλα σκυλια πανω και αμα φερμαρουν σε τετοια αποσταση να ειναι ο σκυλος τοσο ικανος ωστε να κρατησει τη φερμα 15 λεπτα τουλαχιστον με το μπιπερ να βαραει συνεχεια…και ετσι πως εχουν γινει οι μπεκατσες αμφιβαλλω αν κρατανε τοσο σε φερμα και δεν την κανουν νωριτερα… [/b]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΒΟΥΔΑΣ στις #130923

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ BEEPER ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΧΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ Ο ΗΧΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ (ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΕΡΜΑΣ), ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΑΡΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ "ΠΡΟΣΤΑΤΕΣ" ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΝ ΜΠΙΠΕΡ ΜΕ GPS ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙ Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΠΟΤΕ, ΑΝ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΔΙΑΦΥΓΗΣ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΛΟΣ ΠΛΥΘΗΣΜΟΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΖΩΑ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΚΥΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΧΝΑΖΕΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΝΑ ΤΗ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #130933

    δεν είναι τυχαίο πως σε άλλες χώρες (π.χ. Αγγλία και Γερμανία) απαγορεύεται το μπίπερ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    ΒΟΥΔΑΣ στις #370263

    δεν είναι τυχαίο πως σε άλλες χώρες (π.χ. Αγγλία και Γερμανία) απαγορεύεται το μπίπερ.

    ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΟΦΕΛΕΙΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    bounas progress στις #131247

    To κουδουνάκι είναι παραδοσιακό, έχει έναν όμορφο ήχο που σε συνδιασμό με το μαγευτικό τοπίο που αντικρίζεις κυνηγόντας την βελουδομάτα σε μαγεύει.
    Εγώ προσωπικά κυνηγάω με κουδουνάκι και beeper μόνο στην έρευνα.
    Με βοηθάει να εντοπίσω τα σκυλιά μου στα σφιχτά μέρη και να μην πέσω εγώ ο ίδιος πάνω στη μπεκάτσα.Δεν με ενδιαφέρει να πάρω πολλά πουλιά αλλά θέλω να ανταμείψω και τις προσπάθειες των σκύλων μου. Οι φωνές που κάνουν μερικά beeper όντως καθηλώνουν τις μπεκάτσες,σε αυτό είμαι ενάντια ,δεν είναι σωστό! Για αυτό χρησιμοποιώ το beeper σε διακριτικό ήχο, όχι γερακιού κ.τ.λ.
    Επίσης είμαι της άποψης ότι ένας σκύλος πρέπει να ανοίγεται για να βρεί θήραμα. Αν δεν το κάνει αυτό και με αναγκάζει να τον πηγαίνω 'καβάλα' τότε υπάρχει περίπτωσει να σηκώνονται οι μπεκάτσες απο την παρουσία μου,πρίν προλάβει ο σκύλος να τις μπλοκάρει.
    Για αυτούς τους λόγους έχω επιλέξει το κουδουνάκι με το beeper.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #370721

    Συγνώμη νομίζει κανείς ότι η μή χρήση biber έχει να κάνει με το κόστος κτήσης ΗΜΑΡΤΟΝ παιδιά ήμαρτον, κανένας δεν κολλάει σε αυτά τα ποσά από αυτούς που κυνηγανε με σκυλιά, το ποσοστό δεν υπερβαίνει το 5% τουλάχιστον απ΄ όσους ξέρω εγω, άσε που όλοι έχουμε από 2-3 όπλα στα 100€ του biber θα κολούσαν – 2 κυνηγετικές έξοδοι είναι.
    Φίλοι μου επειδή εγώ είμαι ιδεολογικά αντίθετος με την χρήση του, δεν συμβαδίζει με την κυνηγετική μου φιλοσοφία, επίσης προσωπικά στην χρήση του απ΄ ανθρώπους που λένε οτι "δεν έχουν ως πρωτιστο σκοπό την κάρπωση" είναι υποκριτικό η χρήση του biber για να αυξανεις την κάρπωση. Δεν έχει να κάνει με κανενός είδους κυνοφιλική απόλαυση, Αλλη υποκρισία τι απόλαυση είναι αυτή όταν δεν έχεις οπτική ή ακουστική επαφή με τον σκύλο σου.
    Είναι μια μόδα που μας ήρθε μαζί με πολλά άλλα από την γείτονα χώρα, ανθρώπους που στην κουλτούρα τους έχουν την υπέρβολή σε ολες τους τις εκφράσεις από αρχαιότητας ακόμα, οταν ο Ελληνικός πολιτισμός δίδασκε το "μέτρο" αυτοί ήρθαν και δίδαξαν την υπερβολή. τώρα εμείς εισαγουμε νοοτροπίες της δικιάς τους κουλτούρας, ξεχνωντας τις δικές μας παραδόσεις.
    Προσωπικά τα δικά μου σκυλιά μόλις ωριμάσουν κυνηγετικά τα κυνηγάω χωρίς καν κουδούνι, για μένα είναι μια απόλαυση στα ύψη, επειδή πολλοί οταν το ακούν η σκέψη τους πέφτει πάντα στην απόσταση που κυνηγάει ο σκύλος, μετά από μιά 4ετια που κυνηγάω με αυτό τον τρόπο, η αποδοτικότητα αυτου του τρόπου κυνηγίου έχει να κανει, με πολλά άλλα πράγματα σε μεγαλύτερο ποσοστό απ΄ ότι με την απόσταση της έρευνας, έχει να κάνει πρωτίστως με την "συνεργασία" του σκύλου με τον άνθρωπο, έχει να κάνει με την ΒΕΒΑΙΩΤΗΤΑ ότι ο σκύλος θα κρατήσει στην φέρμα το πουλί ότι και να γίνει όση ώρα και να περάσει, έχει να κάνει με την βεβαιότητα του σκύλου ότι το αφεντικό του κάποια στιγμή σε 5 λεπτά σε 1/2 ώρα θα έρθει να τον βρεί φερμαρισμενο, έχει να κάνει με την γνώση του βουνού με την γνώση των ιδιαιτεροτήτων του θηράματος, έτσι περιορίζεται σε μεγάλο βαθμό το μέρος που θα ψάξεις τον σκύλο, έχει να κάνει με το κυνηγάω ΜΟΝΟΣ με ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ. Οτι έχεις ξεπεράσει το θέμα ΝΟΥΜΕΡΟ σου είναι αδιάφορο απλά "πίνεις" από το βούνο κάθε του σταγόνα, αφουγκράζεσαι κάθε του ήχο κάθε πέσιμο φύλλου όπου φτανείς σε σημείο ακόμα και η ανάσα σου να σε ενοχλεί σαν κάτι ξένο σαν κάτι παρείσακτο, οταν όλα αυτά τα κάνεις ίσως φτάσεις και στο σημείο πράγμα που δεν είναι και τόσο απίθανο όσο ακούγεται ο σκύλος σου ήτε να κάνει ένα πάτημα φυλλου ώστε να το ακούσεις ή ακόμα κάποια σκυλιά να αφήνουν την φέρμα και να έρχονται να σε βρούν για να σε πάρουν από το χέρι και να σε πάνε στην μπεκάτσα.
    Παντελής

    Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο η να προσθεσω κατι!!!!!!
    μπραβο σου!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #370722

    φοβερη -για ακομα μια φορα- ευκαιρια για μενα να κραξω τους ιταλους!!!!!!
    δεν υπαρχει χειροτερη κυνηγετικη φαρα παγκοσμιως ρε παιδια.ιταλος "κυνηγος"=κατσαπλιας δολοφονος. τελος!

    το μονο καλο που κανανε κατα την γνωμη μου ειναι που δημιουργησαν την Benelli. κατα τα αλλα…κλαυτους :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    131
    ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ στις #370724

    φοβερη -για ακομα μια φορα- ευκαιρια για μενα να κραξω τους ιταλους!!!!!!
    δεν υπαρχει χειροτερη κυνηγετικη φαρα παγκοσμιως ρε παιδια.ιταλος "κυνηγος"=κατσαπλιας δολοφονος. τελος!

    το μονο καλο που κανανε κατα την γνωμη μου ειναι που δημιουργησαν την Benelli. κατα τα αλλα…κλαυτους :blink:

    ΚΑΙ ΤΗ MONICA BELLUCCI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    145
    badian στις #370728

    εάν ο σκύλος είναι ένα σεττερ που φτάνει τα 300 και πάνω?

    300 μετρα μόνο; λιγο ειναι φιλαρακι.Να του μεγαλωσεις την ερευνα να φτανει το χιλιομετρο. :blink:
    Δηλαδή αν εχεις 4 σκυλια εσυ θελεις ενα νομό για να κυνηγησεις.Και οι αλλοι συναδελφοι σου που θα πανε ρε φιλε;
    Δεν παει ετσι παιδια, πρεπει να σεβομαστε και τους γυρω μας.Και ετσι ερχεται αυτη η περιβοητη κυνηγετικη παιδεια που όλο ακουμε αλλα ποτε δε βλεπουμε να γινεται πραξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #370729

    ΚΑΙ ΤΗ MONICA BELLUCCI

    χααχαχχαχααχα σωστοοος :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #370731

    300 μετρα μόνο; λιγο ειναι φιλαρακι.Να του μεγαλωσεις την ερευνα να φτανει το χιλιομετρο. :blink:
    Δηλαδή αν εχεις 4 σκυλια εσυ θελεις ενα νομό για να κυνηγησεις.Και οι αλλοι συναδελφοι σου που θα πανε ρε φιλε;
    Δεν παει ετσι παιδια, πρεπει να σεβομαστε και τους γυρω μας.Και ετσι ερχεται αυτη η περιβοητη κυνηγετικη παιδεια που όλο ακουμε αλλα ποτε δε βλεπουμε να γινεται πραξη.

    φιλε badian οι αγγλικες φυλες ως γνωστον εχουν μεγαλη ερευνα και ορισμενα απο τα σκυλια αυτα εχουν ακομα μεγαλυτερη. το να προσπαθουμε να το αλλαξουμε αυτο ειναι παραφυσιν ενεργεια και ειναι λαθος. δηλαδη αυτος που εχει ενα σκυλι που ψαχνει στα 300 μετρα τι πρεπει να κανει ? να μην κυνηγησει ποτε πουθενα για να μην ενοχλησει καποιους αλλους συνκυνηγους του? δεν ειναι λογικη αυτη φιλε μου…
    απλα το σωστο ειναι να γνωριζουμε απο πριν τις ιδιοτητες και τα χαρακτηριστικα της καθε φυλής , αλλα και την μορφολογια των κυνηγοτοπων που θα κυνηγαμε συχνα , πριν αποκτησουμε ενα κουταβι.
    και εγω εχω σεττερ που ψαχνει στα 150 μετρα και καποιες φορες και στα 200 μετρα και το χαιρομαι. ειδικα για το βουνο ή οταν γενικα δεν υπαρχει συχνοτητα θηραματος ικανοποιητικη, η μεγαλη ερευνα ειναι σωτηρια. ουτε εχω μαλωσει ποτε με κανεναν ουτε εχω ενοχλησει κανεναν ουτε ενοχλουμαι απο σκυλια αλλων οταν αυτα με πλησιαζουν κατα την ερευνα τους. συμβαινει και ειναι κατανοητο και φυσικο.
    και αν ακομα υποθεταμε οτι αυτο δεν ειναι καλο και προσπαθουσαμε να το αλλαξουμε, δεν θα το πετυχαιναμε ποτε. γιαυτο βλεπεις μερικες φορες στον καμπο κυνηγους με pointer πχ να ξελαρυγγιαζονται και να προκαλουν φασαρια στους γυρω τους. γιατι ενω τους ταιριαζει ενα κυνηγι με ενα kurtshaar ή με ενα epaniel ή visla, αυτοι επελεξαν το pointer και μετα προσπαθουν να του αλλαξουν την ερευνα. αυτο ειναι λαθος και θα ηταν λαθος και αν θα το προσπαθουσε και ο παντελης.επισης δεν ειναι λογικη αυτη οτι επειδη το σκυλι μας εχει ανοιχτη ερευνα ενοχλουμε τον κοσμο η πιανουμε ολο τον τοπο

    φιλικα Κωστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    145
    badian στις #370741

    φιλε badian οι αγγλικες φυλες ως γνωστον εχουν μεγαλη ερευνα και ορισμενα απο τα σκυλια αυτα εχουν ακομα μεγαλυτερη. το να προσπαθουμε να το αλλαξουμε αυτο ειναι παραφυσιν ενεργεια και ειναι λαθος. δηλαδη αυτος που εχει ενα σκυλι που ψαχνει στα 300 μετρα τι πρεπει να κανει ? να μην κυνηγησει ποτε πουθενα για να μην ενοχλησει καποιους αλλους συνκυνηγους του? δεν ειναι λογικη αυτη φιλε μου…
    απλα το σωστο ειναι να γνωριζουμε απο πριν τις ιδιοτητες και τα χαρακτηριστικα της καθε φυλής , αλλα και την μορφολογια των κυνηγοτοπων που θα κυνηγαμε συχνα , πριν αποκτησουμε ενα κουταβι.
    και εγω εχω σεττερ που ψαχνει στα 150 μετρα και καποιες φορες και στα 200 μετρα και το χαιρομαι. ειδικα για το βουνο ή οταν γενικα δεν υπαρχει συχνοτητα θηραματος ικανοποιητικη, η μεγαλη ερευνα ειναι σωτηρια. ουτε εχω μαλωσει ποτε με κανεναν ουτε εχω ενοχλησει κανεναν ουτε ενοχλουμαι απο σκυλια αλλων οταν αυτα με πλησιαζουν κατα την ερευνα τους. συμβαινει και ειναι κατανοητο και φυσικο.
    και αν ακομα υποθεταμε οτι αυτο δεν ειναι καλο και προσπαθουσαμε να το αλλαξουμε, δεν θα το πετυχαιναμε ποτε. γιαυτο βλεπεις μερικες φορες στον καμπο κυνηγους με pointer πχ να ξελαρυγγιαζονται και να προκαλουν φασαρια στους γυρω τους. γιατι ενω τους ταιριαζει ενα κυνηγι με ενα kurtshaar ή με ενα epaniel ή visla, αυτοι επελεξαν το pointer και μετα προσπαθουν να του αλλαξουν την ερευνα. αυτο ειναι λαθος και θα ηταν λαθος και αν θα το προσπαθουσε και ο παντελης.επισης δεν ειναι λογικη αυτη οτι επειδη το σκυλι μας εχει ανοιχτη ερευνα ενοχλουμε τον κοσμο η πιανουμε ολο τον τοπο

    φιλικα Κωστας

    Κώστα φιλε μου,μαλλον δεν εχεις κυνηγησει μπεκατσα στην ευρυτερη περιοχη των Ιωαννινων να δεις τι γινεται!!!! :blink: Η παρεα μου περσυ ειχε 8 σκυλια φανταζεσαι τι θα γινόταν αν καθε παρεα που αποτελουνταν απο 4 ατομα με 8 σκυλια ειχαν την ερευνα του χιλιομετρου τι θα γινοταν ;
    Και απο κει και επειτα οπως έχουν πει κι αλλοι φιλοι ποια η μαγεια του κυνηγιου οταν κυνηγας μονο και μονο για την τσαντα;και όταν τον σκυλο σου δεν τον βλεπεις σαν συντροφο αλλα σαν εργαλειο; :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #370742

    Κώστα φιλε μου,μαλλον δεν εχεις κυνηγησει μπεκατσα στην ευρυτερη περιοχη των Ιωαννινων να δεις τι γινεται!!!! :blink: Η παρεα μου περσυ ειχε 8 σκυλια φανταζεσαι τι θα γινόταν αν καθε παρεα που αποτελουνταν απο 4 ατομα με 8 σκυλια ειχαν την ερευνα του χιλιομετρου τι θα γινοταν ;
    Και απο κει και επειτα οπως έχουν πει κι αλλοι φιλοι ποια η μαγεια του κυνηγιου οταν κυνηγας μονο και μονο για την τσαντα;και όταν τον σκυλο σου δεν τον βλεπεις σαν συντροφο αλλα σαν εργαλειο; :)

    μα φιλε δεν ειπα οτι ο συνοστισμος ειναι ευχαριστος. ειπα οτι δεν ειναι δυνατον να μειωσουμε την ερευνα του σκυλου μονο και μονο χαρη στην πιθανοτητα συνοστισμου. και φυσικα δεν μιλησα για χιλιομετρο αλλα τα 300 μετρα στον καμπο, στο βουνο γινονται αυτοματως 150. δεν ειναι κακο αυτο.

    "Και απο κει και επειτα οπως έχουν πει κι αλλοι φιλοι ποια η μαγεια του κυνηγιου οταν κυνηγας μονο και μονο για την τσαντα;και όταν τον σκυλο σου δεν τον βλεπεις σαν συντροφο αλλα σαν εργαλειο; wink.gif"

    σε αυτο συμφωνω απολυτα μαζι σου. εξαλου αν ειδες σε προηγουμενο μυνημα ειπα οτι ειμαι εναντιον του μπιπερ, εναντιον της κρεατοσυλλογης και της απληστιας. εγω απλα υπερασπιστηκα την μεγαλη ερευνα.και δεν ειναι κακο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων