baikal apo italia

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 31 έως 33 (από 33 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #354695

    Στην οικογένια (δηλαδή μαζί με τον πατέρα μου και τον αδελφό μου) έχουμε 7 καραμπίνες beretta, μόνο η 300 μου λείπει στην σειρά Α300 (που θα μου πάει θα την πάρω) και η extrema 2 από την σειρά 39 0 και 1. Σκεφτόμουν λοιπόν να αγοράσω και την Xtrema αλλά από την έρευνα που έκανα κατέληξα στο να μην την πάρω (και γνωστός οπλοπώλης με προέτρεψε σε αυτό). Επειδή από τα τελευταία μοντέλα της beretta απογοητεύτικα πάρα μα πάρα πολύ θεωρώ πως η τιμή της είναι υπερβολικά υψηλή και δεν είμαι σίγουρος αν η πόιότητα κατασκευής της (όχι όσον αφορά τον μηχανισμό) θα αντέξει στον χρόνο και στην σκληρή χρήση και δεν θαδημιουργήσει τα προβλήματα των 391 (χρυσά να ξεφτίζουν, βάσεις να ξεφλουδίζουν, τα μακιγιαρισμένα κοντάκια να ξεβλαφουν) και από την άλλη να έχεις και την χειρότερη εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία… Επίσης, το έχω πει πολλές φορές πως στην Ελλάδα πιστέυω ότι μας πωλούν οπλα 2ης κατηγορίας σε πολύ υψηλότερη τιμή από ότι στο εξωτερικό.

    Δεν υπαρχουν οπλα πρωτης και δευτερης κατηγοριας,αλλα ειναι τα θεματα που εχουν να κανουνε με την τιμη,οσον αφορα τα χρυσα,τι μας χρειαζονται στο κυνηγι????λογικο δεν ειναι ,αφου τα πιανουμε με ιδρωμενα και σκονισμενα χερια?
    Τις βασεις,τις αλλαξε ολες η beretta,ειτε σε πουλημενα οπλα ειτε σε οπλα των οπλοπωλειων.
    Τι εννοεις μακιγιαρισμενη??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #354710

    Δεν υπαρχουν οπλα πρωτης και δευτερης κατηγοριας,αλλα ειναι τα θεματα που εχουν να κανουνε με την τιμη,οσον αφορα τα χρυσα,τι μας χρειαζονται στο κυνηγι????λογικο δεν ειναι ,αφου τα πιανουμε με ιδρωμενα και σκονισμενα χερια?
    Τις βασεις,τις αλλαξε ολες η beretta,ειτε σε πουλημενα οπλα ειτε σε οπλα των οπλοπωλειων.
    Τι εννοεις μακιγιαρισμενη??

    Βεβαίως και υπάρχουν όπλα πρώτης και δεύτερης κατηγορίας, όπως και στα αυτοκίντα και ότι αγοράζεις, ανάλογα με την χώρα που προορίζεται το όπλο διαφέρει και η ποιότητα κατσκευής του ή κάποια άλλα ποιοτικά χαρακτηριστικά που όμως είναι πολύ σημαντικά. Η ελλάδα έφερνε όπλα τα οποία προορίζονταν για τις χώρες της μέσης ανατολής και της μεσογείου, τολάχιστον αυτό γινόταν κάποτε…

    Προφανως τα θέματα που έχουν να κάνουν με την τιμή είναι άλλα. Αυτό που είπα πάντως ήταν ότι τα περισότερα beretta πλέον δεν αξίζουν την τιμή πώλησης τους, διότι ειναι πολύ υψηλή στην Ελλάδα. Τι πάει να πει είναι λογικό για τα χρυσά… Αφου τα όπλα προορίζονται για κυνήγι μια εταιρεία που σέβεται τους πελάτες της έπρεπε να τα είχε προβλέψει αυτά… Γιατί στην σειρά 300 τα χρυσά δεν έφευγαν με τίποτα… Προφανώς γιατί τώρα η beretta κερδίζει περισσότερα με αυτή την στρατηγική…

    Όσον αφορά τα μακιγιαρισμένα κοντάκια εννοώ σανίδα την οποία έχουν σουλοπώσει και περάσει με ένα φιλμ για να δείχνει ωραία η οποία ουδεμία σχέση έχει με ποιοτική καρυδία (αν και την πληρώνουμε) το οποίο αν ξεβάψει…

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #354716

    Βεβαίως και υπάρχουν όπλα πρώτης και δεύτερης κατηγορίας, όπως και στα αυτοκίντα και ότι αγοράζεις, ανάλογα με την χώρα που προορίζεται το όπλο διαφέρει και η ποιότητα κατσκευής του ή κάποια άλλα ποιοτικά χαρακτηριστικά που όμως είναι πολύ σημαντικά. Η ελλάδα έφερνε όπλα τα οποία προορίζονταν για τις χώρες της μέσης ανατολής και της μεσογείου, τολάχιστον αυτό γινόταν κάποτε…

    Προφανως τα θέματα που έχουν να κάνουν με την τιμή είναι άλλα. Αυτό που είπα πάντως ήταν ότι τα περισότερα beretta πλέον δεν αξίζουν την τιμή πώλησης τους, διότι ειναι πολύ υψηλή στην Ελλάδα. Τι πάει να πει είναι λογικό για τα χρυσά… Αφου τα όπλα προορίζονται για κυνήγι μια εταιρεία που σέβεται τους πελάτες της έπρεπε να τα είχε προβλέψει αυτά… Γιατί στην σειρά 300 τα χρυσά δεν έφευγαν με τίποτα… Προφανώς γιατί τώρα η beretta κερδίζει περισσότερα με αυτή την στρατηγική…

    Όσον αφορά τα μακιγιαρισμένα κοντάκια εννοώ σανίδα την οποία έχουν σουλοπώσει και περάσει με ένα φιλμ για να δείχνει ωραία η οποία ουδεμία σχέση έχει με ποιοτική καρυδία (αν και την πληρώνουμε) το οποίο αν ξεβάψει…

    Οπλα με καποια εξειδικευμενα χαρακτηριστικα ισως,οχι ομως πρωτης και δευτερης ποιοτητας.Ποιο οπλο εκτος απο το μπαικαλ ειναι φτηνο για τα Ελληνικα δεδομενα?
    Και για την σανιδα που λες,αφου η beretta το αναφερει,οτι ΔΕΝ ειναι αληθινα νερα,και ειναι επικαλυψη.στο χερι μας δεν ειναι αν το παρουμε η οχι???

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 31 έως 33 (από 33 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων