baikal mp153 εμπλοκες?

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #356006

    στο βιβλιο που συνοδευει το οπλο λεει οτι πρεπει τα πρωτα 100 φυσιγγια να ειναι μεχρι 32γραμμαρια?
    τελος εγω σε Κυργια δεν το ξαναστελνω γιατι ειναι α*****ς ο οπλουργος που εχουν και επισεις δεν εχει τροπους.
    θα το παω εδω στην πολη μου σε κατι καλους οπλουργους να το δουν και αν μου πουν οτι εχει προβλημα το οπλο τοτε θα
    το παω εγω ο ιδιος στον κυργια και τοτε να δουμε?

    Φιλε Ανδρεα αμα πρεπει να ελατωθει το ελατηριο, που σημαινει να χασει λιγο απο το μηκος του, τη να σου κανει ο οπλουργος?Οποιος φιλος εχει τη καραμπινα, και δεν εχει εμπλοκες ας βγαλει το ελατηριο επαναφορας, να το μετρησει ελευθερο εξω απο το οπλο μπας και βοηθησουμε το φιλο με το προβλημα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #117333

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!
    ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ.ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 60000 ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΛΟΚΗ.ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ.ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΠΙΕΣΕΙΣ.ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΤΕΛΟΣ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΕΙΡΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.ΚΑΤΑΡΧΗΣ ΡΙΧΝΕΙ 5 ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΟΚΟΥΜΠΗΣΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΛΥΚΑΣ ΚΑΤΩ. ΤΟ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΕ ΒΑΛΤΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΔΕΙΑΣΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΚΑΙ ΝΤΟΥΦΕΚΙΣΑ ΠΑΠΙΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
    ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΚΑΘΩΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    HUNTER1974 στις #117334

    Καλημερα σε ολους.Φιλε αντρεα ειχα και εχω αυτο το οπλο 5 χρονια , και στην αρχη οταν το πηρα ειχα περιπου τα ιδια προβληματα με εσενα.Συνεχεια εμπλοκες, ολοι ελεγαν φταινε τα φυσιγγια (χαμηλες γομωσεις, φνηνα κτλ), εκανα τα εξης δυο:
    1) καθαρισα πολυ καλα το οπλο διοτι ειχε πολλα υπολλειματα γρασου, και ειδικοτερα τις δυο οπες στην κανη
    2) εσφιγγα η χαλαρωνα αναλογα με τη εποχη (καλοκαιρινες γομωσεις – χειμερινες) το ελατηριο το οποιο ειναι μεσα στο πιστονι.Αν θυμαμε καλα οταν το χαλαρωνα αφηνα 1-2 βολτες να φαινονται και οταν το εσφιγγα φαινονταν 5-6 βολτες απο το σπειρωμα.

    φιλικα θανασης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    andreas.d στις #356559

    Καλημερα σε ολους.Φιλε αντρεα ειχα και εχω αυτο το οπλο 5 χρονια , και στην αρχη οταν το πηρα ειχα περιπου τα ιδια προβληματα με εσενα.Συνεχεια εμπλοκες, ολοι ελεγαν φταινε τα φυσιγγια (χαμηλες γομωσεις, φνηνα κτλ), εκανα τα εξης δυο:
    1) καθαρισα πολυ καλα το οπλο διοτι ειχε πολλα υπολλειματα γρασου, και ειδικοτερα τις δυο οπες στην κανη
    2) εσφιγγα η χαλαρωνα αναλογα με τη εποχη (καλοκαιρινες γομωσεις – χειμερινες) το ελατηριο το οποιο ειναι μεσα στο πιστονι.Αν θυμαμε καλα οταν το χαλαρωνα αφηνα 1-2 βολτες να φαινονται και οταν το εσφιγγα φαινονταν 5-6 βολτες απο το σπειρωμα.

    φιλικα θανασης

    συμφωνω βρε παιδια οτι το οπλο ειναι καλο αλλα, δεν μπορειςνα ξερεις τη φυσιγγια θα βαλεις η τη καιρο θα εχει?
    εγω τις τελευταιες μερες του κυνηγιου πηγα για τσιχλες μακρια δυημερο πηραμε απο μια κουτα, τις καψαμε και πηραμε και απο εκει μερικα κουτια
    επονημα φυσιγγια αμεσως εμλοκη ενω η παρεα με benelli kai breda τιποτα??
    τοτε τη να κανεις να καθεσαι να ρυθμιζεις και να δοκιμαζεις? απαραδεκτο συστημα νομιζω.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #117469

    Και σκεφτόμουν να την πάρω δώρο στον πατέρα μου. Άκου στην εποχή μας να χρειάζεται να ρυθμίζεις ανάλογα με τις γομώσεις. Φοβερό….μακριά από μας.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 31 έως 35 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων