Setter Dill Spin

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 31 έως 42 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 5 στις #311203

    Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω απο τον κ. Σπινόκια ενα ξεκινημένο σεττεράκι δυο χρονών, είδα το σκυλί μου άρεσε, θέλω κάποιες γνώμες ή συμβουλές. Χρειάζεται κάτι να προσέξω; Απο αυτά που διάβασα απο τα post και τα λόγια που έχω ακούσει είναι τίμιος εκτροφεάς λένε. Κάθε άποψη και γνώμη ευπρόσδεκτη.

    φιλικά Γιάννης.

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΕΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΤΙΜΙΟΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΟΣΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    panzer27 στις #169672

    Φιλε Giannis θα μπορουσες να δεις το σκυλι στο περιβαλλον που θα κυνηγας. Για παραδειγμα να πατε ενα δυωρακι σε δασος για καμια μπεκατσα. Υπαρχουν ακομα πουλια. Το οτι φερμαρει το περιστερι δε λεει τιποτα. Και ενα κουταβι 2 μηνων θα το κανε. Πολυ δυσκολο να βρει μπεκατσα αν δε την ξερει αλλα στο δασος θα δεις αν το σκυλι εχει κυνηγετικη σκεψη. Αν ψαχνει, αν ανοιγεται, αν εχει επιστροφες. Αν φοβαται το πυκνο. Σιγουρα αν βγαινει πρωτη φορα θα ναι δυσκολα. Αλλα τοτε τι νοημα εχει να παρεις σκυλι 2 χρονων χωρις εμπειριες? Παρε χρονιαρικο ωστε στο ορτυκι να ναι ενας ετοιμος μαθητης για εκπαιδευση και να σου περισεψει κανα χιλιαρικο. Ή παρε δυο χρονιαρικα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #311137

    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας, το σκυλί το έβγαλε έξω, έβαλε δυο περιστέρια να το δω πως φερμάρει(νομίζω πως και άλλοι εκτροφείς με τα περιστέρια κάνουνε και αυτοί επίδειξη), έκανε ωραίες φέρμες
    έτσι όπως το είδα. Το ένα περιστέρι που ντουφέκισε το σκυλί δεν έδειξε καν καμιά ενόχληση. Τα ανοίγματα θα έλεγα πως είναι μεσαίας έρευνας όπως μου έιπε και ο ίδιος. Στο θέμα απόρτ έκανε αλλά όχι και πολύ εύκολα. Μου έιπε πως θέλει το σκυλί εξόδους και οτι έχει προοπτικές. Επειδή όταν ακούς πολλά κεράσια κρατάς μικρό καλάθι θα το δώ πάλι το σκυλί πριν το πάρω. Να του ζητούσα να το δώ επι το έργον σε ορτύκι;

    Θα μου στοιχίσει δυο χιλιάδες ευρώ. Και δεν θα ήθελα να την (πατήσω). Απο τους εκτροφείς σέττερ έχω ακούσει για τον Σπινόκια καλά λόγια. Αν ξέρετε κανέναν άλλο έμπιστο εκτροφέα θα το εκτιμούσα να μου πείτε.

    φιλικά Γιάννης

    Φιλε μου 2 χιλιαρικα ειναι ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ μην βιαστεις. Ψαχτο καλυτερα εχεις χρονο κοιτα και αλλα σκυλια με δυο χιλιαρικα βρισκεις οτι θελεις και κοιταξετα και σε αγριο θηραμα σε λιγο η Κωπαιδα θα εχει πολλα ορτυκακια για να δεις καλυτερα(και οχι περιστερια :D )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #311134

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ [color=”#FF0000″]ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ[/color], ΕΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΤΙΜΙΟΣ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΔΥΝΑΤΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΟΣΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ.

    Το ότι έχει καλά σκυλιά κάποιος δεν σημαίνει ότι πρέπει να πηγαίνουμε και να αγοράζουμε με κλειστά μάτια. Προσωπική άποψη πάντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #311101

    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας, το σκυλί το έβγαλε έξω, έβαλε δυο περιστέρια να το δω πως φερμάρει(νομίζω πως και άλλοι εκτροφείς με τα περιστέρια κάνουνε και αυτοί επίδειξη), έκανε ωραίες φέρμες
    έτσι όπως το είδα. Το ένα περιστέρι που ντουφέκισε το σκυλί δεν έδειξε καν καμιά ενόχληση. Τα ανοίγματα θα έλεγα πως είναι μεσαίας έρευνας όπως μου έιπε και ο ίδιος. Στο θέμα απόρτ έκανε αλλά όχι και πολύ εύκολα. Μου έιπε πως θέλει το σκυλί εξόδους και οτι έχει προοπτικές. Επειδή όταν ακούς πολλά κεράσια κρατάς μικρό καλάθι θα το δώ πάλι το σκυλί πριν το πάρω. Να του ζητούσα να το δώ επι το έργον σε ορτύκι;

    Θα μου στοιχίσει δυο χιλιάδες ευρώ. Και δεν θα ήθελα να την (πατήσω). Απο τους εκτροφείς σέττερ έχω ακούσει για τον Σπινόκια καλά λόγια. Αν ξέρετε κανέναν άλλο έμπιστο εκτροφέα θα το εκτιμούσα να μου πείτε.

    φιλικά Γιάννης

    Mε γνωμονα την ενημερωση σου και μονο θα ελεγα τα εξης:
    1.O Σπινοκιας ειναι εντιμος και με καλες γραμμες.
    2.Κανενας εκτροφεας δε δινει σκυλι 2 ετων αν αξιζει , θα το κρατησει ειτε για αγωνες (αν κανει) ειτε για να το βελτιωσει στο κυνηγι και να το πουλησει ως ετοιμο κυνηγοσκυλο πολυ περισσοτερα απο τα 2.000
    3.Κουταβι οι γνωστοι εκτροφεις ζητανε 600-800 ευρω , το "ξεκινημενο" που διαβασα σημαινει μηδεν εμπειρια αρα δεν εχεις λογο να πληρωσεις τα εξτρα χρηματα.
    Αν επιμενεις να παρεις απ αυτον περιμενε και παρε κουταβι – οι τιμες θα πεσουν τους επομενους μηνες 100%.
    4.Αν θελεις πραγματικα ξεκινημενο/ετοιμο σκυλι δες στις αγγελιες σταπεριοδικα οπου οι απλοι κυνηγοι πουλανε σκυλια σε τιμες λογικες και οπου εχεις ακομα χρονο να τσεκαρεις ενα ετοιμο σκυλι γιατι οι μπεκατσες δεν εχουν φυγει ακομα.Αυτα βεβαια απαιτουν γνωσεις και χρονο και ψαξιμο , οχι αρπακολλατζηδικα γιατι αν παρεις κατι βιαστικα μετα δε θα φταιει κανενας.
    Στα 2.000 θα βρεις σιγουρα σκυλια εμπειρα και με προσοντα , οχι βεβαια "φερμες σε περιστερια".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #311084

    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας, το σκυλί το έβγαλε έξω, έβαλε δυο περιστέρια να το δω πως φερμάρει(νομίζω πως και άλλοι εκτροφείς με τα περιστέρια κάνουνε και αυτοί επίδειξη), έκανε ωραίες φέρμες
    έτσι όπως το είδα. Το ένα περιστέρι που ντουφέκισε το σκυλί δεν έδειξε καν καμιά ενόχληση. Τα ανοίγματα θα έλεγα πως είναι μεσαίας έρευνας όπως μου έιπε και ο ίδιος. Στο θέμα απόρτ έκανε αλλά όχι και πολύ εύκολα. Μου έιπε πως θέλει το σκυλί εξόδους και οτι έχει προοπτικές. Επειδή όταν ακούς πολλά κεράσια κρατάς μικρό καλάθι θα το δώ πάλι το σκυλί πριν το πάρω. Να του ζητούσα να το δώ επι το έργον σε ορτύκι;

    Θα μου στοιχίσει δυο χιλιάδες ευρώ. Και δεν θα ήθελα να την (πατήσω). Απο τους εκτροφείς σέττερ έχω ακούσει για τον Σπινόκια καλά λόγια. Αν ξέρετε κανέναν άλλο έμπιστο εκτροφέα θα το εκτιμούσα να μου πείτε.

    φιλικά Γιάννης

    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ,ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΤΡΙΑ ΣΚΥΛΙΑ.
    ΕΝΑ ΣΕΤΤΕΡ,ΕΝΑ ΒΙΖΛΑ,Κ ΕΝΑ ΕΠΑΝΙΕΛ.
    ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ Κ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
    Κ ΤΑ ΠΙΑΝΟΥΝ :D :D

    ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ
    ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ.
    Κ ΑΠ ΟΣΑ ΛΕΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ,ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ 5 ΜΗΝΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #311083

    Mε γνωμονα την ενημερωση σου και μονο θα ελεγα τα εξης:
    1.O Σπινοκιας ειναι εντιμος και με καλες γραμμες.
    2.Κανενας εκτροφεας δε δινει σκυλι 2 ετων αν αξιζει , θα το κρατησει ειτε για αγωνες (αν κανει) ειτε για να το βελτιωσει στο κυνηγι και να το πουλησει ως ετοιμο κυνηγοσκυλο πολυ περισσοτερα απο τα 2.000
    3.Κουταβι οι γνωστοι εκτροφεις ζητανε 600-800 ευρω , το "ξεκινημενο" που διαβασα σημαινει μηδεν εμπειρια αρα δεν εχεις λογο να πληρωσεις τα εξτρα χρηματα.
    Αν επιμενεις να παρεις απ αυτον περιμενε και παρε κουταβι – οι τιμες θα πεσουν τους επομενους μηνες 100%.
    4.Αν θελεις πραγματικα ξεκινημενο/ετοιμο σκυλι δες στις αγγελιες σταπεριοδικα οπου οι απλοι κυνηγοι πουλανε σκυλια σε τιμες λογικες και οπου εχεις ακομα χρονο να τσεκαρεις ενα ετοιμο σκυλι γιατι οι μπεκατσες δεν εχουν φυγει ακομα.Αυτα βεβαια απαιτουν γνωσεις και χρονο και ψαξιμο , οχι αρπακολλατζηδικα γιατι αν παρεις κατι βιαστικα μετα δε θα φταιει κανενας.
    Στα 2.000 θα βρεις σιγουρα σκυλια εμπειρα και με προσοντα , οχι βεβαια "φερμες σε περιστερια".

    Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    AlexNtz στις #311082

    Mε γνωμονα την ενημερωση σου και μονο θα ελεγα τα εξης:
    1.O Σπινοκιας ειναι εντιμος και με καλες γραμμες.
    2.Κανενας εκτροφεας δε δινει σκυλι 2 ετων αν αξιζει , θα το κρατησει ειτε για αγωνες (αν κανει) ειτε για να το βελτιωσει στο κυνηγι και να το πουλησει ως ετοιμο κυνηγοσκυλο πολυ περισσοτερα απο τα 2.000
    3.Κουταβι οι γνωστοι εκτροφεις ζητανε 600-800 ευρω , το "ξεκινημενο" που διαβασα σημαινει μηδεν εμπειρια αρα δεν εχεις λογο να πληρωσεις τα εξτρα χρηματα.
    Αν επιμενεις να παρεις απ αυτον περιμενε και παρε κουταβι – οι τιμες θα πεσουν τους επομενους μηνες 100%.
    4.Αν θελεις πραγματικα ξεκινημενο/ετοιμο σκυλι δες στις αγγελιες σταπεριοδικα οπου οι απλοι κυνηγοι πουλανε σκυλια σε τιμες λογικες και οπου εχεις ακομα χρονο να τσεκαρεις ενα ετοιμο σκυλι γιατι οι μπεκατσες δεν εχουν φυγει ακομα.Αυτα βεβαια απαιτουν γνωσεις και χρονο και ψαξιμο , οχι αρπακολλατζηδικα γιατι αν παρεις κατι βιαστικα μετα δε θα φταιει κανενας.
    Στα 2.000 θα βρεις σιγουρα σκυλια εμπειρα και με προσοντα , οχι βεβαια "φερμες σε περιστερια".

    Στο 2 κατα την αποψη μου κανεις λαθος.
    Ο Σπινοκιας απο οσω ξερω εχει σταματησει να ασχολειται με αγωνες και κατα δευτερο, το να μεγαλωνεις ενα σκυλο, δηλαδη τροφες,ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη,εκπαιδευση και να του δινεις κυνηγια σημαινει εξοδα. Και οι τιμες εχουν ενα ταβανι, δηλαδη ενα εμπειρο αντε να το δινει 3-3.5 χιλιαρικα. Αν τα βαλεις κατω συμφερει να πουλαει περισσοτερο κουταβια παρα να φτιαχνει ετοιμα.
    Το οτι δεν το κραταει ο εκτροφεας το σκυλο, σημαινει οτι δε του κανει για αγωνες, δεν του κανει για την εκτροφη του, δε σημαινει οτι δεν θα βγει καλος κυνηγος.

    Το σκυλι πιθανον να ειναι αξιολογο. Γενικα οι εκτροφεις με ονομα δεν προκειται να δεχτουν να σου δειξουν σκυλια στο κυνηγι. Εδω σε διασημα εκτροφεια στην Ιταλια, πηγαινε ο κοσμος ψωνιζε 2χρονα-3χρονα σκυλια βασιζομενος στα λογια του εκτροφεα.Ουτε καν διανοουταν να το τσεκαρει σε ημερο.

    Τωρα για τις τιμες. Οταν καποιος ειναι επαγγελματιας σημαινει οτι ζει την οικογεια του απο αυτο. Οποτε πουλαει τοσο οσο να εχει κερδος.
    Οταν εγω ο απλος κυνηγος, αγορασα ενα κουταβι 200-600 ευρω, πληρωσα τροφες του να παει 2 χρονων-500 ευρω, εκανα εκπαιδευτικα σε Κωπαιδα,Σχοιστο κυνηγια ορτυκια,μπεκατσα,περδικα. Μιλαμε για 1000+ευρω.
    Οταν παω και πουλησω αυτο τον σκυλο σαν ερασιτεχνης κυνηγος-κυνοφιλος θα τον πουλησω 800-1000 ευρω.
    Αν τα βαλετε κατω εχω χασουρα.
    Ε, ο επαγγελματιας που ζει απο αυτο, εκει θα πουλησει, αλλιως θα βρει κατι αλλο να κανει απο το να εχει ζημια.

    Η τιμη ακουγεται υπερβολικη για ενα αμαθο ζωο, αλλα εκει παιζουν απο ολους τους επαγγελματιες.
    Οποτε ο καθενας επιλεγει αναλογα τα λεφτα που θα διαθεσει και το τι ψαχνει σε ποιον θα απευθυνθει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    Giannis στις #169693

    Αρσενικό είναι το σκυλί για τον φίλο που ρώτησε. Ο λόγος που ξεκίνησα τον διάλογο αυτό ήταν να πάρω γνώμες και ευτυχώς δεν βιάστηκα τελικά να το πάρω το σκυλί. Οντως και εγώ αν και άπειρος απο τα κυνηγόσκυλα δεν με κάλυψε το σκύλι 100%. Οπότε όπως κατάλαβα έχω πολύ ψάξιμο και πολύ δρόμο ακόμα, ίσως να κοιτάξω τα κουτάβια που έχει έξι μηνών περίπου μιας και μου αρέσουν τα setter του αλλιώς θα βρώ από άλλο εκτροφέα. Σας ευχαριστώ όλους και τους φίλους που μου στείλανε pm για να με βοηθήσουν.

    φιλικά Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #311030

    …… Οντως και εγώ αν και άπειρος απο τα κυνηγόσκυλα……
    …… ίσως να κοιτάξω τα κουτάβια που έχει έξι μηνών περίπου…..

    [font=”Comic Sans MS”]Καλημέρα Gianns, θα ξεκινήσω από μία επιβεβαίωση, ο Γιώργος Σπινόκιας είναι καλός και τίμιος. Αυτό δεν σημαίνει πως όλοι οι σκύλοι εκτροφής του ήταν αστέρια, αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό. Πάντα κρίνουμε από το σύνολο της δουλειάς κάποιου και όχι από τις εξαιρέσεις. Άρα θα πρέπει να πας με κάποιον που έχει γνώσεις προκειμένου να αξιολογήσει σωστά τον σκύλο πριν την αγορά.
    Το δεύτερο που θα ήθελα να σου πω είναι πως ο σκύλος που θα επιλέξεις στο τέλος, να μην είναι πάνω από τις δικές σου δυνατότητες και ικανότητες χειρισμού και διατήρησις της εκπαίδευσης του. Μη γίνεις δηλαδή σαν ένας πεντάχρονος πιτσιρικάς που επειδή ήταν καλός με το ποδηλατάκι του του χάρισαν ένα αγωνιστικό αυτοκίνητο. Σύντομα θα βρεθούν και οι δύο καρφωμένοι στο δέντρο.
    Τρίτον, συνέκρινε το κόστος του 6μηνήτικου κουταβιού που σκέφτεσαι να κοιτάξεις με το κόστος που θα έχει όταν θα γίνει 2 χρονών, αναλογίσου επίσης πόσο καλά θα μπορέσεις, με τις γνώσεις που έχεις, να το έχεις κάνει τόσο ικανό στο κυνήγι όσο είναι αυτό που σου προτείνεται ή όποιο άλλο καλύτερο μπορείς να βρεις με τα ίδια χρήματα.
    Τέταρτον και τελευταίο, θα σου πρότεινα να καταλήξεις σε ένα καλό ενήλικο σκύλο αλλά με την προϋπόθεση ο πωλητής να σου κάνει τουλάχιστον 10 μαθήματα, χειρισμού του σκύλου και της επαφής που πρέπει να αποκτήσεις μαζί του.
    Φιλικά[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    fazosmi στις #308547

    Αρσενικό είναι το σκυλί για τον φίλο που ρώτησε. Ο λόγος που ξεκίνησα τον διάλογο αυτό ήταν να πάρω γνώμες και ευτυχώς δεν βιάστηκα τελικά να το πάρω το σκυλί. Οντως και εγώ αν και άπειρος απο τα κυνηγόσκυλα δεν με κάλυψε το σκύλι 100%. Οπότε όπως κατάλαβα έχω πολύ ψάξιμο και πολύ δρόμο ακόμα, ίσως να κοιτάξω τα κουτάβια που έχει έξι μηνών περίπου μιας και μου αρέσουν τα setter του αλλιώς θα βρώ από άλλο εκτροφέα. Σας ευχαριστώ όλους και τους φίλους που μου στείλανε pm για να με βοηθήσουν.

    φιλικά Γιάννης

    Φίλε εδώ και ένα χρόνο έχω μια σκύλα που αγόρασα 2 ετών από τον Σπινόκια για αρκετά περισσότερα από 2.000. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του εκτροφέα είχε κυνηγήσει λίγο ορτύκι και μπεκάτσα. Είμαι παραπάνω από ευχαριστημένος. Να τονίσω ότι κατέληξα στον Σπινόκια όχι μετά από διαφημίσεις αλλά επειδή φίλοι έχουν σκυλιά από εκεί και τα είχα δει στον κυνηγότοπο. Το πόσο είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις για να κάνεις το κέφι σου είναι εντελώς υποκειμενικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 5 στις #308494

    Το ότι έχει καλά σκυλιά κάποιος δεν σημαίνει ότι πρέπει να πηγαίνουμε και να αγοράζουμε με κλειστά μάτια. Προσωπική άποψη πάντα.

    Ο ΣΚΟΠΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΕΣ.
    Ο ΣΩΣΤΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ Η ΑΛΛΟΝ ΣΚΥΛΟ,ΑΝ ΟΧΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΗ.ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΝ ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.Ο ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΗ Η ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Η ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΚΥΛΟ Η ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ.Ο ΣΠΙΝΟΚΙΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΑΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ(ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ) ΑΝ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ 5 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ. ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΑΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΤΑΒΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 3-4 ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ,ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΘΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ? ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕΣ Η ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΣ?ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ 1800 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΡΤ.ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΛΑΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2000 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΣΚΥΛΙ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 5 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑΝ 10 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΟΥ.

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 31 έως 42 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων