“ΕΓΡΑΨΕ” ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 202 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #71655

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ‘ΚΡΙΝΟΥΜΕ’ ΕΝΑ ΕΝΘΕΤΟ.

    ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΩ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΝΘΕΤΑ (ΑΓΟΡΑΖΑ ΜΟΝΟ ΤΟ Ε-Κ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΟ ΕΝΑ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ.ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΕΝΤΥΠΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ Τ-Κ-Ψ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ Ε-Κ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ DVD KAI TA VCD ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΣΑΝ ΣΚΟΠΟ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.ΘΕΩΡΩ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΔΩΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΟ.ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΑ DVD ΤΟΥ Τ-Κ-Ψ ΕΚΤΟΣ ΛΙΓΟΣΤΩΝ ΓΙΑΤΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΙΧΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΙ.(ΒΛΕΠΕ ΔΙΧΤΥΑ-ΑΓΚΙΣΤΡΙΑ-ΚΡΑΧΤΕΣ-ΦΙΝΤΕΣ)

    ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ‘ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΩ’ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΝΘΕΤΟ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #342914

    ΥΣ……………ΡΕ ΦΙΛΕ MESONA ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΘΑΨΕΣ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ 3/2004……………ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ  

    ….να πω τον καημό μου ήθελα μόνο γιά το ότι έμεινα χωρίς το ένθετο…καί γιά να μην ανοίξω άλλο θέμα προτίμησα το υπάρχον…

    Αν συνέβη κάτι τέτοιο, η αποψή μου είναι πως κάποιος «βούτηξε» το ένθετο από την εφημερίδα. Πολύ πιθανόν, ακόμη και ο περιπτεράς (μου έχει συμβεί στο παρελθόν).

    Βρήκα τουλάχιστον 4 φύλλα χωρίς το ένθετο….πολλές φορές καί ‘γώ αφού βέβαια πληρώσω την εφημερίδα κρατάω μόνο το ένθετο καί αφήνω το φύλλο στον περιπτερά γιά να το επιστρέψει όμως καί όχι να το ξαναπουλήσει χωρίς το ένθετο σε %$#@*^

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #342921

      Φίλε Φώτη η διαμαρτυρία μου και η κριτική μου δεν αφορούσε πρωτίστως το VCD ή DVD αλλά την έκπτωση σε τομείς όπως η πληροφόρηση(βλέπε Γανωτή) , την προβολή μόνο των άσχημων συμπεριφορών και την απωλεσθείσα ποιότητα εν γένει . Αν έχεις πάρει τον οδηγό αγοράς του Ε-Κ και οποιονδήποτε άλλον θα καταλαβαίνεις τι εννοώ….

      Και βέβαια φυσικό είναι (όπως τόνισα μετ’  επιτάσεως στο μήνυμά μου) η προσπόριση κέρδους από μια εκδοτική εταιρεία.Αυτός άλλωστε είναι ο σκοπός της , δεν είναι φιλανθρωπικό ‘ίδρυμα.Αλλά από εκεί μέχρι του να κάνει κληρώσεις με πληρωμένα μηνύματα, να δίνει (πουλάει στην ουσία) VCD αντί DVD και να διαφημίζει και να κυκλοφορεί αυτόν τον απαράδεκτο οδηγό αγοράς , να προβάλλει όλα τα άσχημά μας και την …. Γανωτή…υπάρχει μεγάλη απόσταση….

    Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #71683

      Και μην ξεχνάμε ότι ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ είναι συμπολιτευόμενη εφημερίδα ενώ το ΕΘΝΟΣ αντιπολιτευόμενη….Ως εκ τούτου αντιπολίτευση θα έπρεπε να έκανε το ΕΘΝΟΣ και όχι ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ. Εδώ αντιστράφηκαν οι όροι…

      Αυτό είναι προς τιμήν του κ Αντωνάκη αλλά προς ψόγον του αρχισυντάκτη του ΕΘΝΟΥΣ…

     Χρειάζεται να πω κι άλλα;;;;

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    NIKOSAN στις #71693

    Σαν να διακρίνω μιά εμονή κατα του ΕΘΝΟΥΣ από τον ΧΙΡΟ και μια αδικαιολόγητη επιθετικότητα που με αφήνει να υποθέσω διάφορα… Μήπως ξέχασε αυτός και κάποιοι άλλοι πώς πρίν 6-7 χρόνια ήμασταν ‘κομένοι’ από εφημερίδες, κανάλια και ραδιόφωνα; Μήπως κάποιοι ξέχασαν πώς το ΕΘΝΟΣ και στην συνέχεια ο ΤΥΠΟΣ αντέστρεψαν σε μεγάλο ποσοστό αυτό το κλίμα; Πρός τι λοιπόν αυτή η πραγματικά αδικαιολόγητη επιθεση;Και μήπως ξέχασαν κάποιοι πώς όλες οι κυνηγετικες ταινίες πωλούνταιπρος 20 ευρώ άσχετα αν είναι καλές ή μέτριες;Ούτε στο όνειρο μας δεν φανταζόμασταν πώς θα αγοράζαμε με ένα επιπλέον ευρώ και μια κυνηγετική ταινία! Αφήστε τα μίση λοιπόν γιατί εκτίθεστε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #342923

      Φίλε NIKOSAN ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι δεν προσέφερε πολλά το Ε-Κ στην υπόθεση της αποδοχής του κυνηγιού και της απενοχοποίησής του.Ήταν ένα εκδοτικό εγχείρημα αμοιβαία επωφελές και για μας τους κυνηγούς και για την εφημερίδα που αύξησε την κυκλοφορία της.’νοιξε δε τον δρόμο και στις εφημερίδες της άλλης παράταξης (ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ) να ασχοληθούν με το κυνήγι. Προς όφελος και των εφημερίδων και των κυνηγών.

      Εξ άλλου διαβάζω ανελλιπώς και τα δύο ένθετα και ουδέποτε παρότρυνα κάποιον να μην διαβάζει το ένα από αυτά (Ε_Κ) και να προτιμάει το άλλο.

      Υπάρχουν πολύ καλοί αρθρογράφοι στο Ε-Κ όπως ο Νικήτας Κυπρίδημος και άλλοι.

      Δικαιούμαι όμως να κριτικάρω την όποια ,κατά την γνώμη μου ,έκπτωση ποιότητας οποιουδήποτε εντύπου και μάλιστα και ιδιαίτερα του Ε-Κ που και εγκυρότερο και πιο πρωτοπόρο ήταν από του Ε-Τ.

      Η εμμονή μου , όπως λες δεν συνίσταται στο έντυπο συλλογικά, αλλά στην αλλαγή της ρότας του , πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη, όταν άλλαξε ο αρχισυντάκτης του.Και βέβαια έχω αναφέρει κατ’  επανάληψη ότι και το διαβάζω,παρ’  όλες τις κριτικές μου ,και θα εξακολουθήσω να το διαβάζω για τους υπόλοιπους αρθρογράφους του…

      Εξ άλλου δεν έχουν καμμία σημασία οι τυχόν εμμονές μου, αλλά αν αυτά που αναφέρω ως κριτική είναι αληθή ή όχι…

      Επ’  αυτού ζητάω την άποψή σου…

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #71699


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από NIKOSAN στίς 16 Φεβρουάριος 2006


    Σαν να διακρίνω μιά εμονή κατα του ΕΘΝΟΥΣ από τον ΧΙΡΟ και μια αδικαιολόγητη επιθετικότητα που με αφήνει να υποθέσω διάφορα… Μήπως ξέχασε αυτός και κάποιοι άλλοι πώς πρίν 6-7 χρόνια ήμασταν ‘κομένοι’ από εφημερίδες, κανάλια και ραδιόφωνα; Μήπως κάποιοι ξέχασαν πώς το ΕΘΝΟΣ και στην συνέχεια ο ΤΥΠΟΣ αντέστρεψαν σε μεγάλο ποσοστό αυτό το κλίμα; Πρός τι λοιπόν αυτή η πραγματικά αδικαιολόγητη επιθεση;Και μήπως ξέχασαν κάποιοι πώς όλες οι κυνηγετικες ταινίες πωλούνταιπρος 20 ευρώ άσχετα αν είναι καλές ή μέτριες;Ούτε στο όνειρο μας δεν φανταζόμασταν πώς θα αγοράζαμε με ένα επιπλέον ευρώ και μια κυνηγετική ταινία! Αφήστε τα μίση λοιπόν γιατί εκτίθεστε..


    ΦΙΛΕ NIKOSAN ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ . ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ  ΚΑΛΟ…..

    ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ  ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ…!!!!  ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ, ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ “ΚΥΡΙΟ”, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΛΗΤΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ “ΚΥΡΙΟΣ”…..??? ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ…..??? ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΥΝΗΓΟΙ…???

    ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ……..ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Η ΜΕ ΤΟΝ “ΚΥΡΙΟ”.  ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Η ΕΜΕΣΑ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΝΙΚΟSAN ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ “ΜΑΣΑΝΕ” ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ  

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #71731

    Είμαι ένας άνθρωπος που γενικά δεν ενοχλώ τους διπλανούς μου. Όταν κάνω παρατηρήσεις σε κάποιον, εάν δε γίνεται επειδή το προστάζει το επάγγελμά μου, τότε αυτός θα είναι κατά πάσα πιθανότητα ένα μέλος της οικογένειας μου.

     

    Δε νομίζω να διαφέρω από τα υπόλοιπα μέλη της κοινωνίας μας. Οι περισσότεροι, προτιμούμε να κριτικάρουμε τους δικούς μας ανθρώπους γιατί με αυτούς αισθανόμαστε πιο οικία και δε φοβόμαστε τις παρεξηγήσεις.

     

    Διαβάζω όλα τα κυνηγετικά έντυπα, αλλά όσα άρθρα έχω γράψει, τα έχω στείλει στο Έθνος Κυνήγι γιατί μου έχει δημιουργήσει την εντύπωση ότι είναι πιο άμεσο και πιο κοντά στο παλμό του Έλληνα κυνηγού. Έχει κατά καιρούς κάνει και λάθη, ή ενέργειες που εγώ τις θεώρησα λάθη, αλλά μακάρι εμείς οι κυνηγοί να ήμασταν αλάνθαστοι ώστε να μπορούμε να απαιτούμε και από τα έντυπά μας το ίδιο.

    Θεωρώ δεδομένο λοιπόν, ότι εφόσον αισθάνομαι το Ε.Κ. ως το οικογενειακό μου περιοδικό, μπορώ να έχω την πρέπουσα οικειότητα να κάνω του τις παρατηρήσεις μου όταν και όποτε το αισθάνομαι σε αντίθεση με άλλα έντυπα, των οποίων τα λάθη με αφήνουν παγερά ή έστω ψυχρά αδιάφορο.

     

    Δεν είναι ανάγκη λοιπόν, οι όποιες παρατηρήσεις γίνονται στο εν λόγω έντυπο, να θεωρούνται πάντα «εκ του πονηρού».

     

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #71740

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.ΑΠΛΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΑΣ-ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΝΤΥΠΟ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΕΓΚΑΙΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΔΕΧΕΤΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΣ.

    Ο ΣΚΟΠΟΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΣ.Η ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΜΙΑΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΕ ΣΕ 300.000 ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΡΚΕΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

    ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΟ Ε-Κ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΙΟΛΑΣ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΟ (ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ) ΣΕ ΜΕΝΑ.ΤΑΞΙΔΕΥΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΜΕΡΟΙ ΜΑΚΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΓΝΩΣΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΛΟΓΩ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΕΝΤΥΠΟ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΚΛΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ.

    ΜΕΓΑΛΗ ΑΚΟΜΑ ΧΑΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ Τ-Κ-Ψ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ‘ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΟΥΣ’ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΗ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ‘ΦΩΝΗ’ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΝΟΛΟ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ‘ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ’.

    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΑΛΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ‘ΠΕΣΟΥΝ’ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΗΝ ΑΝΕΛΛΗΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ.ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΕΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

    ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΝΘΕΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ.

    ΑΠΛΑ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΛΟΒΟΥΛΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΑΣ-ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ.

     

    ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #71757

      Εγώ πάντως φίλε NIKOSAN περιμένω να εκφράσεις τις απόψεις σου και τα επιχειρήματά σου για να μου υποδείξεις που είναι το λάθος σε κάθε ένα τομέα που κριτικάρω το Ε-Κ…

    Και να είσαι σίγουρος ότι αν μου το αποδείξεις , με στοιχεία και επιχειρήματα βέβαια, θα αναγνωρίσω το λάθος μου και θα ανακαλέσω δημοσίως….

      Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #71762


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από redwired στίς 16 Φεβρουάριος 2006



    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από NIKOSAN στίς 16 Φεβρουάριος 2006


    Σαν να διακρίνω μιά εμονή κατα του ΕΘΝΟΥΣ από τον ΧΙΡΟ και μια αδικαιολόγητη επιθετικότητα που με αφήνει να υποθέσω διάφορα… Μήπως ξέχασε αυτός και κάποιοι άλλοι πώς πρίν 6-7 χρόνια ήμασταν ‘κομένοι’ από εφημερίδες, κανάλια και ραδιόφωνα; Μήπως κάποιοι ξέχασαν πώς το ΕΘΝΟΣ και στην συνέχεια ο ΤΥΠΟΣ αντέστρεψαν σε μεγάλο ποσοστό αυτό το κλίμα; Πρός τι λοιπόν αυτή η πραγματικά αδικαιολόγητη επιθεση;Και μήπως ξέχασαν κάποιοι πώς όλες οι κυνηγετικες ταινίες πωλούνταιπρος 20 ευρώ άσχετα αν είναι καλές ή μέτριες;Ούτε στο όνειρο μας δεν φανταζόμασταν πώς θα αγοράζαμε με ένα επιπλέον ευρώ και μια κυνηγετική ταινία! Αφήστε τα μίση λοιπόν γιατί εκτίθεστε..


    ΦΙΛΕ NIKOSAN ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ . ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ  ΚΑΛΟ…..

    ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΑΤΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ  ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ…!!!!  ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ, ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ “ΚΥΡΙΟ”, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΛΗΤΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ “ΚΥΡΙΟΣ”…..??? ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ…..??? ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΥΝΗΓΟΙ…???

    ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ……..ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ Η ΜΕ ΤΟΝ “ΚΥΡΙΟ”.  ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Η ΕΜΕΣΑ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΝΙΚΟSAN ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ “ΜΑΣΑΝΕ” ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ  

    [/indent]


    [/indent]

     ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΡΤΕΜΙΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΝΥΣΗΧΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ(ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΚΑΛΗΜΑΝΑΣ>ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ<ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΟΥ)ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!(ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙΑ!)

    ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΘΕΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΓΙΓΑΝΤΑΣ ΞΥΠΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΥΤΟ!ΣΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ>ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ!!

      ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ,ΤΟΝ ΓΙΓΑΝΤΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ!ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #71909

    OXI OXI KAI ΠΑΛΙ ΟΧΙ …..!!!!!

    ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ ΑΥΤΟ .

    Ο ΓΚΑΝΤΕΜΟΣΑΥΡΟΣ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ…..???

    ΑΙΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΥΧΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΙΠΟΤΕ ….!!!!!! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #71910

    Μην ανησυχείς red, από έγκυρες πηγές ξέρω ότι δεν τον αφήσανε να ευχηθεί τίποτα για το κυνήγι. Το μόνο που έμαθα είναι ότι εξέφρασε τη βεβαιότητά του ότι ο ολυμπιακός με τις εύστοχες κινήσεις της διοίκησης του, θα καταφέρει σύντομα να κερδίσει τη πολυπόθητη ευρωπαϊκή καταξίωση…

     

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    zeppos στις #71913

    ΩΧ!! και πάλι ΩΧ! Πάει το κυνήγι του χρόνου! Εκείνο το..χαμόγελό του…το τελειωτικό κτύπημα!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #71916

    MARIKA….EDO EXOUN POLI OREES PARALIES….

     

     

     

     

     

     

     

    etsi …kai irthe to TSUNAMI…

     

     

    …..mono kai mono pou yparxei i foto kai o titlos kinigi….ase de pou kati leei gia ta vouna kai tin fisi……..

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 202 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων