ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #109681

    ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ 2 ΑΤΟΜΑ 3 ΣΚΥΛΙΑ.ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΣΤΙΣ 16.00 ΕΩΣ 19.00 ΣΗΚΩΣΑΜΕ 16 ΚΑΙ ΒΑΛΑΜΕ ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ 10.
    ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΕΡΜΑ.ΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΧΟΝΤΑΝ ΦΕΡΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΝΕΑΡΑ ΣΚΥΛΙΑ.
    ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΔΥΣΚΟΛΟ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΑ ΠΕΛΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ OF ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    phantom στις #350981

    Παιδια απο εχθες ελεγα στους φιλους μου οτι θα εχει περασμα καλο στην Αττικη αφου ειδα τον καιρο ,τον οποιο παρακολουθουσα για 5 μερες… και οντως στα Λεγρενα εγινε ο μεγαλος χαμος,και απο κυνηγους αλλα και απο πουλια…μιλαμε για πολλα πουλια…Εγω ομως προτιμισα αλλη παραλιακη περιοχη οπου και κυνηγουσα απο τις 7:30 ως τις 09:30 κυριολεκτικα μονος μου ,γιατι ηθελα να εκπαιδευσω το επανιελακι μου και δεν με ενοιαζαν τα νουμερα…Σημερα ειδα φερμες,απορτ και 8αρια, κοντινο ψαξιμο απο το σκυλακι μου ,το οποιο με αναγκασε και το φιλισα 4 φορες απο την χαρα μου… με αυτα λοιπον εφυγα με 13 πουλακια και 2 το απογευμα στο ιδιο μερος..! :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #109684

    καλημερα φιλοι μου,εχθες η χιος δεν ειχε οσα ορτυκια την δευτερα παρολα αυτα μια χαρα ηταν 8 πουλακια μπηκαν στη τσαντα μαλλον οταν ξαναφρεσκαρει το βοριαδακι θα μας κατεβουν παλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #109685

    Παιδιά καλό μήνα. Έχω να σας αναφέρω κάτι που με εξέπληξε πρωί πρωί στη γειτονιά μου.
    Στην πυλωτή της πολυκατοικίας στον ακάλυπτο βρήκα ένα ορτύκι το οποίο φαινόταν να είχε χτυπήσει στο ράμφος του (είχε λίγο αίμα). Ήταν χθεσινοβραδυνό και μάλλον κάπου χτύπησε κι έπεσε και φυσικά όταν το βρήκα δεν ζούσε.
    Πρώτη φορά το βλέπω αυτό, στο κέντρο της Καλλιθέας. Φαντάζομαι ότι η Αττική θα έχει γεμίσει ορτύκια, όσοι έχουν πάει θα περάσουν καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #351006

    καλημερα φιλοι μου,εχει καταντησει πλεον ρουτινα το απογευματινο στα ορτυκια χε χε,χθες 10 μπηκαν στο σακο αλλα ευχαριστηθηκα πολυ γιατι τα πουλια ποδαρωναν και τα σκυλια εκαναν κατι τρελα στις φερμες σκετη απολαυση :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #109747

    Καλημερα κυριοι και καλο μηνα εχθες ειχε πουλακια στο νησι και εκαναμε κεφι ολοι ευχαριστηθικαμε εγω εκανα 7 τεμ. αλλοι πιασανε το οριο .Σημερα δεν ειχε διαολο δεν πειραζει καθε μερα λαμπρη θα ειναιθα περιμενουμε παρακατω .Φιλικα Σαμ3.]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    phantom στις #351030

    Γεια σας και απο μενα.. χθες το απογευμα πηγα σε παραλιακη περιοχη (οχι λεγρενα ) και η ιστορια συναιχιστηκε….

    Το σκυλακι μου τα πηγε παλι πολυ καλα, εβγαλε 14 και εβαλα στον σακο τα 10 …

    Σημερα πηγα προς Λεγρενα μερια (οχι ακριβως εκει) το σκυλακι μου εκανε παλι τα ιδια,σηκωσε 4 στον σακο 4 ..

    2 ατομα μαζι μου , φιλοι, 2 ορτυκια, το 1 στον σακο …

    Αυτα… :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #351047

    (Σημερα ειδα φερμες,απορτ και 8αρια, κοντινο ψαξιμο απο το σκυλακι μου ,το οποιο με αναγκασε και το φιλισα 4 φορες απο την χαρα μου… με αυτα λοιπον εφυγα με 13 πουλακια και 2 το απογευμα στο ιδιο μερος)

    :angry: φιλε phantom σε ενημερωνω οτι το οριο στο ορτυκι ειναι 12 πουλια.κανε οτι γουσταρεις στο κυνηγοτοπο αλλα δεν ειναι αναγκη να το διαδιδεις στο διαδικτυο.
    Μην δινουμε δικαιωματα.Μολις βαρεσες το 13ο ορτυκι μπηκες φιλε μου στο κλαμπ των λαθροθηρων.συγχαρητηρια.μου αρεσει που λες κιολας οτι δεν σε νοιαζουν τα νουμερα.Τι να σου πω ρε φιλε.ΛΥΠΑΜΑΙ.ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΕΙΠΑΝΕ ΑΚΟΜΗ.ΑΠΟΡΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    517
    sotirislaw στις #109793

    Είμαι σίγουρος ότι ο phantom θα το διευκρινίσει ότι κυνηγούσε με δεύτερο άτομο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    IONTASS στις #351101

    Είμαι σίγουρος ότι ο phantom θα το διευκρινίσει ότι κυνηγούσε με δεύτερο άτομο.

    ΤΙ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΞΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΨΥΚΤΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ 12

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΤΗΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗΣ (ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΘΕΛΑΝΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ) ΠΟΣΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΔΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΑΝ ΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΟΡΙΟΥ (ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΑΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΜΦΙΒΑΛΩ)

    ΤΑ 13 ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ

    ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΠΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ FORUM

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΡΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Η ΑΠΛΗΣΤΙΑ ΜΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    phantom στις #351102

    Οχι μονος μου ημουν παιδια…αν το ενα παραπανω με κανει λαθροθυρα…τοτε ναι …ειμαι λαθροθυρας… μηπως δεν τα ξερατε αυτα…??

    ουτε με κραχτες κυνηγαω ουτε καθε φορα που βαζω ενα ορτυκι στον σακκο, βγαζω ενα χαρτακι και σημειωνω ποσα βαρισα ρε Μιλου….

    νομιζα οτι ειχα 12 και τελικα ειναι 13 τι να κανω??? να το πεταξω για να ειμαι νομιμος??? η νομιζεις οτι οι αλλοι εδω δεν με ξερουν???

    και γιαυτο δεν μου την ειπαν…

    η μηπως φοβασαι οτι οι οικολογοι το δασαρχειο και οι διαφοροι φορεις δεν τα ξερουν?? φοβουνται το 1 παραπανω????

    αλλα επρεπε να ειχα παει κατω …να εκανα 70-80 να σου εγραφα οτι επιασα γρηγορα το οριο και να ημουν ο τελειος

    που ζεις???

    ξυπνα…και μην με λυπασε τοσο… ξερω τι κανω ,τι λεω και ποιος ειμαι..

    αυτα…!

    ευχαριστω παιδια…! :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #109841

    ΦΙΛΕ ΡΗΑΝΤΟΜ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ.ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΚΑΤΑ ΕΝΑ Η ΔΥΟ ΠΟΥΛΙΑ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΤΑΣΣΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΡΑΝΕ 30 ΚΑΙ 40 ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΚΑΣΕΤΟΦΩΝΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ.ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ.ΑΝ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ.ΑΠΛΩΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ.ΚΑΙ ΑΝ ΤΥΧΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΔΙΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    222
    phantom στις #351107

    φιλε Μιλου…

    μην ζητας συγνωμη ειχες δικιο και στο κατω κατω ηταν σωστη η παρατηρηση σου…καλα εκανες και το αναφερες…

    καταλαβα πολυ καλα τι ηθελες να πεις ,καθως και την αγανακτηση σου, με οσα θα εχεις δει και ακουσει κατα καιρους στο κυνηγι….

    εγω με αυτα που ειπα απλα ηθελα να τονισω και να πω σε σενα αλλα και στα παιδια στο φορουμ οτι δεν ανοικω σε αυτην την φυλη που κανει σφαγες…!

    δεν τρεχει τιποτα… :angry:

    φιλικα ..phantom :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #109843

    Παιδια ειναι ανθρωπινο καποιος να παρασυρθει για ενα παραπανω.Το θεμα ειναι ο καθενας απο εμας που κυνηγα τουλαχιστον τα τελευταια χρονια τουλαχιστον που δεν υπαρχει πολυ θηραμα,τι θα εκανε αν βρισκοταν σε ενα περασμα απο θηραμα που θα ειχε την ευκαιρια να περασει το οριο.Θα αντιστεκοταν στον πειρασμο η θα ελεγε δε βαριεσαι μια φορα θα τα πετυχω οποτε θα περασει το οριο κατα πολυ και συνηδειτα μαλιστα ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #109854

    Σημερα πολλη υγρασια λιγοι κυνηγοι στο νησι εβγαλα ενα και πηρα ακουσα γυρω στις 5 τουφεκιες πολλοι σαληγκαροι χαμω βοσκουσαν αλλα βαριομουν να σκυψω να μαζεψω αυτα και αντιο σαςφιλικα Σαμ3.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων