ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ – ΒΑΓ.ΣΚΡΙΒΑΝΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #414269

    Φίλοι μου γειά σας, Εγώ έφτισξα το κοντάκι μου στο Μανώλη το Γάκη. Εκπληκτική δουλεία με ξύλο από καρυδιά,αλλά ήξερα τα μέτρα μου.Τέλειο ζύγισμα, αλλά και νερά. Αρκετά φθηνότερος από το Σκριβάνο. Ισάξια εάν οχι καλύτερη δουλειά, διότι έχω δεί και δουλειά του Βαγγ. του Σκριβάνου. Κοντάκι και πάππια 450 ευρώ και καρυδιά. Πολύ εξυπηρετικός και επικοινωνιακός άνθρωπος. Καλό είναι να έχουμε πολλούς καλούς επαγγελματίες για μία τέχνη που είναι και για λίγους.http://www.kontaki.gr Δεν γνωρίζω ούτε τον ίδιο ούτε έχω δει δουλειά του, απλώς το βάζω για ενημέρωση.

    Φίλος “έφτιαξε” δύο όπλα του στο  Μανώλη το Γάκη στη Καρδίτσα, κοντάκια και ξυστούς (ήξερε τα μέτρα του). Προσωπικά, πολύ ενθουσιασμένος με τη δουλειά του συγκεκριμένου μάστορα, είναι και καλός άνθρωπος απ΄ότι φάινεται. Σκοπεύω να του στείλω Merkel του πατέρα μου για να μου φτιάξει κοντάκι στα μέτρα μου πάνω και ψάθα σε ένα άλλο κοντάκι που έχω “περιποιηθεί” ο ίδιος! Αν μου επιτρέπεται από τους διαχειριστές, σας παραθέτω και 2 φωτό από τη δουλειά του (από τα 2 όπλα του φίλου μου.).


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #414330

    Long Rifle wrote:
    Φίλοι μου γειά σας, Εγώ έφτισξα το κοντάκι μου στο Μανώλη το Γάκη. Εκπληκτική δουλεία με ξύλο από καρυδιά,αλλά ήξερα τα μέτρα μου.Τέλειο ζύγισμα, αλλά και νερά. Αρκετά φθηνότερος από το Σκριβάνο. Ισάξια εάν οχι καλύτερη δουλειά, διότι έχω δεί και δουλειά του Βαγγ. του Σκριβάνου. Κοντάκι και πάππια 450 ευρώ και καρυδιά. Πολύ εξυπηρετικός και επικοινωνιακός άνθρωπος. Καλό είναι να έχουμε πολλούς καλούς επαγγελματίες για μία τέχνη που είναι και για λίγους.http://www.kontaki.gr Δεν γνωρίζω ούτε τον ίδιο ούτε έχω δει δουλειά του, απλώς το βάζω για ενημέρωση.

    Φίλος «έφτιαξε» δύο όπλα του στο Μανώλη το Γάκη στη Καρδίτσα, κοντάκια και ξυστούς (ήξερε τα μέτρα του). Προσωπικά, πολύ ενθουσιασμένος με τη δουλειά του συγκεκριμένου μάστορα, είναι και καλός άνθρωπος απ΄ότι φάινεται. Σκοπεύω να του στείλω Merkel του πατέρα μου για να μου φτιάξει κοντάκι στα μέτρα μου πάνω και ψάθα σε ένα άλλο κοντάκι που έχω »περιποιηθεί» ο ίδιος! Αν μου επιτρέπεται από τους διαχειριστές, σας παραθέτω και 2 φωτό από τη δουλειά του (από τα 2 όπλα του φίλου μου.).

    Στο σχιστο 2 τραπιστες που εκαναν κοντακια δεν εμειναν ευχαριστημενοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414348

    classicdoubles wrote:

    Long Rifle wrote:
    Φίλοι μου γειά σας, Εγώ έφτισξα το κοντάκι μου στο Μανώλη το Γάκη. Εκπληκτική δουλεία με ξύλο από καρυδιά,αλλά ήξερα τα μέτρα μου.Τέλειο ζύγισμα, αλλά και νερά. Αρκετά φθηνότερος από το Σκριβάνο. Ισάξια εάν οχι καλύτερη δουλειά, διότι έχω δεί και δουλειά του Βαγγ. του Σκριβάνου. Κοντάκι και πάππια 450 ευρώ και καρυδιά. Πολύ εξυπηρετικός και επικοινωνιακός άνθρωπος. Καλό είναι να έχουμε πολλούς καλούς επαγγελματίες για μία τέχνη που είναι και για λίγους.http://www.kontaki.gr Δεν γνωρίζω ούτε τον ίδιο ούτε έχω δει δουλειά του, απλώς το βάζω για ενημέρωση.

    Φίλος «έφτιαξε» δύο όπλα του στο Μανώλη το Γάκη στη Καρδίτσα, κοντάκια και ξυστούς (ήξερε τα μέτρα του). Προσωπικά, πολύ ενθουσιασμένος με τη δουλειά του συγκεκριμένου μάστορα, είναι και καλός άνθρωπος απ΄ότι φάινεται. Σκοπεύω να του στείλω Merkel του πατέρα μου για να μου φτιάξει κοντάκι στα μέτρα μου πάνω και ψάθα σε ένα άλλο κοντάκι που έχω »περιποιηθεί» ο ίδιος! Αν μου επιτρέπεται από τους διαχειριστές, σας παραθέτω και 2 φωτό από τη δουλειά του (από τα 2 όπλα του φίλου μου.).

    Στο σχιστο 2 τραπιστες που εκαναν κοντακια δεν εμειναν ευχαριστημενοι

    χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος , ετσι απλα να το αναφερω , τραπιστας και ευχαριστημενος με το κοντακι   παγκοσμιως δεν υπαρχει , ρασπα και γυαλοχαρτο παντα ειναι σε πρωτη θεση ετοιμοπολεμα ……………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #414371

    χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος , ετσι απλα να το αναφερω , τραπιστας και ευχαριστημενος με το κοντακι παγκοσμιως δεν υπαρχει , ρασπα και γυαλοχαρτο παντα ειναι σε πρωτη θεση ετοιμοπολεμα ……………….

    Δημήτρη, αυτό είναι το καλύτερο που έχω ακούσει τελευταία! Καλό. Πάντως, δεν προσπαθώ να κάνω διαφήμιση στο Γάκη, όυτε να πώ κάτι για τη δουλειά του Σκριβάνου (τον άνθρωπο ούτε τον ξέρω ούτε έχω δεί δουλειά του από κοντά), απλώς μου άρεσε η δουλειά που έκανε ο Γάκης στα κοντάκια του φίλου μου. Δημήτρη, αν δεν κάνω λάθος κάποιος συνάδελφος στο παρελθόν, σε αυτό το φόρουμ, είχε αναφέρει ότι είσαι από Ηλεία (αν ναι, είμαστε πατριώτες). Ο Άγγελος ο Καλυκάς μου έχουν πεί ότι κάνει καλή δουλειά στα κοντάκια… ισχύει? Λέω να τον επισκευτώ όταν ανέβω στα πατρικά εδάφη με τη πρώτη ευκαιρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414394

    Δημητρης Benelli wrote:
    χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος , ετσι απλα να το αναφερω , τραπιστας και ευχαριστημενος με το κοντακι παγκοσμιως δεν υπαρχει , ρασπα και γυαλοχαρτο παντα ειναι σε πρωτη θεση ετοιμοπολεμα ……………….

    Δημήτρη, αυτό είναι το καλύτερο που έχω ακούσει τελευταία! Καλό. Πάντως, δεν προσπαθώ να κάνω διαφήμιση στο Γάκη, όυτε να πώ κάτι για τη δουλειά του Σκριβάνου (τον άνθρωπο ούτε τον ξέρω ούτε έχω δεί δουλειά του από κοντά), απλώς μου άρεσε η δουλειά που έκανε ο Γάκης στα κοντάκια του φίλου μου. Δημήτρη, αν δεν κάνω λάθος κάποιος συνάδελφος στο παρελθόν, σε αυτό το φόρουμ, είχε αναφέρει ότι είσαι από Ηλεία (αν ναι, είμαστε πατριώτες). Ο Άγγελος ο Καλυκάς μου έχουν πεί ότι κάνει καλή δουλειά στα κοντάκια… ισχύει? Λέω να τον επισκευτώ όταν ανέβω στα πατρικά εδάφη με τη πρώτη ευκαιρία.

    οταν ερθεις με το καλο κατω ,  ανεβα στο σκοπευτηριο ,  να ριξουμε και να γνωριστουμε αλλα και να δεις με τα ματια σου μερικα κοντακια , αλλωστε οι κινεζοι λενε ,  μια εικονα   χιλιες λεξεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #414402

    οταν ερθεις με το καλο κατω , ανεβα στο σκοπευτηριο , να ριξουμε και να γνωριστουμε αλλα και να δεις με τα ματια σου μερικα κοντακια , αλλωστε οι κινεζοι λενε , μια εικονα χιλιες λεξεις

    Όταν έρθω ΠΑΝΩ φίλε μου (γιατί είμαι …κάτω τώρα, Κρήτη μεριά) μετά χαράς να τα πούμε από κοντά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #414551

    Και μια σύντομη ιστοριούλα… και άκρως αληθινή,έτσι για να μαθαίνουμε σιγά σιγά κάποια πράγματα τα οποια θα έπρεπε να είναι ευρέως γνωστά εδώ και χρονια  … κάπου στα τέλη του 2001 και αρχές του 2002 η ελληνική σκοποβολή και ιδιαίτερα ο πήλινος δίσκος είχε την τύχη να έχει προπονητή τον Τιμουρ Ματογιαν όπου  Μετά την άφιξη του προπονητή της Εθνικής η σκοποβολή στην Ελλάδα άλλαξε ριζικά. η  διακρίσεις σε Βαλκανικά, Πανευρωπαϊκά και Παγκόσμια Πρωταθλήματα δεν άργησαν να έρθουν σε μια εθνική όπου τότε απαρτιζόταν από πολυάριθμους σκοπευτές του τραπ σκητ νταμπλ τραπ αλλά και σκοπεύτριες του σκητ και τραπ. Ο δε αείμνηστος Τιμουρ  έφερε τον Tίτλο του δυο φορές 200 στα 200 στο σκητ. ( παλαι ποτε) Και όπως καταλαβαίνετε με τον ερχομό του νέου προπονητή ήρθε και η ώρα να ασχοληθούν με τα νέα τους κοντακιά και όπως είναι γνωστό αλλά και είθισται.όλοι προέτρεξαν να συστήσουν τον γνωστό αλλά και κορυφαίο κοντακα από την Ιταλία… ο δε Τιμουρ με τα πολύ λίγα λόγια του αλλά τα τεραστία έργα που άφησε παρακαταθήκη στην ελληνική σκοποβολή είπε τότε τι να τον κάνουμε τον ιταλό  και να τρέχουμε στην Ιταλία ..αφού έχουμε στη Ελλάδα το Βαγγελη το Σκριβανο .. κατηγορήθηκε σφοδρότατα για αυτή του την επιλογή . Ως γνωστόν ο Γεωργιανός δεν έπαιρνε και πολύ χαμπάρι από τέτοια πράγματα και δικαιωθεί πανηγυρικά γι αυτή του την επιλογή….. κάτι παραπάνω θα έβλεπε δεν νομίζετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #414579

    Και μια σύντομη ιστοριούλα… και άκρως αληθινή,έτσι για να μαθαίνουμε σιγά σιγά κάποια πράγματα τα οποια θα έπρεπε να είναι ευρέως γνωστά εδώ και χρονια … κάπου στα τέλη του 2001 και αρχές του 2002 η ελληνική σκοποβολή και ιδιαίτερα ο πήλινος δίσκος είχε την τύχη να έχει προπονητή τον Τιμουρ Ματογιαν όπου Μετά την άφιξη του προπονητή της Εθνικής η σκοποβολή στην Ελλάδα άλλαξε ριζικά. η διακρίσεις σε Βαλκανικά, Πανευρωπαϊκά και Παγκόσμια Πρωταθλήματα δεν άργησαν να έρθουν σε μια εθνική όπου τότε απαρτιζόταν από πολυάριθμους σκοπευτές του τραπ σκητ νταμπλ τραπ αλλά και σκοπεύτριες του σκητ και τραπ. Ο δε αείμνηστος Τιμουρ έφερε τον Tίτλο του δυο φορές 200 στα 200 στο σκητ. ( παλαι ποτε) Και όπως καταλαβαίνετε με τον ερχομό του νέου προπονητή ήρθε και η ώρα να ασχοληθούν με τα νέα τους κοντακιά και όπως είναι γνωστό αλλά και είθισται.όλοι προέτρεξαν να συστήσουν τον γνωστό αλλά και κορυφαίο κοντακα από την Ιταλία… ο δε Τιμουρ με τα πολύ λίγα λόγια του αλλά τα τεραστία έργα που άφησε παρακαταθήκη στην ελληνική σκοποβολή είπε τότε τι να τον κάνουμε τον ιταλό και να τρέχουμε στην Ιταλία ..αφού έχουμε στη Ελλάδα το Βαγγελη το Σκριβανο .. κατηγορήθηκε σφοδρότατα για αυτή του την επιλογή . Ως γνωστόν ο Γεωργιανός δεν έπαιρνε και πολύ χαμπάρι από τέτοια πράγματα και δικαιωθεί πανηγυρικά γι αυτή του την επιλογή….. κάτι παραπάνω θα έβλεπε δεν νομίζετε.

    Δεν την ήξερα αυτή την ιστορία φίλε μου…., τυγχάνει να ήμουν Αμερική τότε. Σίγουρα κάτι ήξερε ο άνθρωπος αυτός. Ευχαριστώ για την ενημέρωση…. καλό είναι να μαθαίνουμε πράγματα που δεν ξέρουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #420904

    Σημερα,πηγα στη Μαλακασα για να δω τα νεα “σχηματα” του μεθαυριανου αγωνα.

    Αυτο που ειδα ηταν ενα ωραιο κοντακι,hand made by Skrivanetti !!!!!

    Skrivanetti & Salvinelli,εδεσαν τελεια!!!!!!!

    Leo,καλοριζικο και καλοντουφετο !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #420907

    Το ειπε και το κανε τελικα ο leo καλοριζικο και καλοντουφεκο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #422219

    Το ειπε και το κανε τελικα ο leo καλοριζικο και καλοντουφεκο

    Μαλλον ο κοντακας της εταιριας δεν πηρε σωστα μετρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #429555

    Παιδια,πηγα  και εγω σημερα στον Σκριβανο,για ενα κοντακι (στα μετρα  μου,και οχι στο περιπου…)

    για το Highlander μου. Ντεμι-πιστολε, μηκους 39 εκ.(τον…λαδωσα να μη μου το κανει..μακρυτεροCool) χωρις πανελες,και λαβη palm swelWink

    θα το παρω το σαββατο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #429626

    Παιδια,πηγα και εγω σημερα στον Σκριβανο,για ενα κοντακι (στα μετρα μου,και οχι στο περιπου…) για το Highlander μου. Ντεμι-πιστολε, μηκους 39 εκ.(τον…λαδωσα να μη μου το κανει..μακρυτεροCool) χωρις πανελες,και λαβη palm swelWink θα το παρω το σαββατο…

     

    Kαι το κόστος;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #429627

    Παιδια,πηγα και εγω σημερα στον Σκριβανο,για ενα κοντακι (στα μετρα μου,και οχι στο περιπου…) για το Highlander μου. Ντεμι-πιστολε, μηκους 39 εκ.(τον…λαδωσα να μη μου το κανει..μακρυτεροCool) χωρις πανελες,και λαβη palm swelWink θα το παρω το σαββατο…

    Tην καλυτερη επιλογη εκανες .

    Ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενος και οσα και να εδωσες ειναι τα μονα λεφτα που δεν θα μετανοιωσεις ποτε που εδωσες.

    Τουλαχιστον για μενα αυτο ισχυει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #429683

    το κοντακι 350+50 η λαβη=400 ευρω. θα  το παρω το σαββατο,και θα σας πω εντυπωσειςBig Smile

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 182 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων