Ευρωεκλογές 2009 Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 607 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #119343

    ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΡΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ!
    ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ. ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ , ΕΝΑΝ ΤΗΛ/ΚΟ ΣΤΑΘΜΟ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚ/ΤΗΤΑ ΜΕ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΤΑ Μ.Μ.Ε. (πληρωμενα) ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ!
    [color="#FF0000"]Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑΒΑΧΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!![/size][/color]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #357829

    [color=”#FF0000″][[size=4]color="#FF0000"]Ο ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑΒΑΧΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!![/color][/size][/color]

    +1000

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #357831

    Eνας ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΕΙτο κυνηγι. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #357833

    ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΞΑΝΑΡΧΙΣΑΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΥΡΙΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝΙΑΚΩΝ , ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΟΝ (ΙΣΩΣ)ΣΥΝΤΟΠΙΤΗ ΜΟΥ "BIGHUNTER" ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΡΟ.
    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ , ΑΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΔΩΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΣΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ Κ.Σ.ΤΗΝΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΩΤΗΡΗ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΤΡΙΩΤΗ ΜΟΥ.
    ΣΩΤΗΡΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΗ ΜΟΥ.
    ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΕΓΡΑΦΑ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΤΟΥ Κ.Σ.ΤΗΝΟΥ , ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥ , ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΦΙΛ.

    ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΑΡΑΚΛΑΣ
    ΠΡΟΕΔΡΟΣ Κ.Σ.ΤΗΝΟΥ

    Καλημερα Γιαννη
    Χαιρομαι ιδιαιτερα για την παρουσια σου, και σε ευχαριστω απο βαθους καρδιας.
    Καθως αυτη την στιγμη δεν εχω καθολου χρονο, αλλα και επειδη εχουν γινει επανειλλημενες συστασεις, για το απαραδεκτο της εμφανησης μας σε ασχετο θεμα συζητησης, αλλα και παρασυρομενος απο την ευγενη κινηση σου, πιστευω το βραδυ να προλαβω στο (ειμαστε αξιοι της μοιρας μας ) να παρω θεση για την εν λογω διαμαχη(Συριανων-Τηνιακων). Ευελπιστωντας σε μια εποικοδομητικη συζητηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #119351

    Μέσα στη εβδομάδα θα ανακοινωθεί και επίσημα αναμείνατε έως τότε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #357848

    Μέσα στη εβδομάδα θα ανακοινωθεί και επίσημα αναμείνατε έως τότε.

    Η οποια βοηθεια αυτονοητη !!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #119385

    Επειδή ακούω και διαβάζω εδώ κι εκεί ότι το ΚΕΚ ξύπνησε 2 μήνες πριν τις εκλογές, η αλήθεια είναι λίγο διαφορετική.

    Στις αρχές Φεβρουαρίου η ιστοσελίδα ήταν έτοιμη, δεν γνωρίζω πόσο πιό πριν είχε ετοιμαστεί. Την ίδια περίοδο ο Τσαγκανέλιας δημοσίευσε το παρακάτω στην εφημερίδα του:

    Τίτλος: Τί θα γίνει με το ΚΕΚ;
    Πάρα πολλοί συνάδελφοι μου τηλεφωνούν και ρωτάνε τι θα γίνει με το Κόμμα μας. Οπως λέω σ' όλους, ανακοινώνω και σ' εσάς αγαπητοί συνάδελφοι, ότι πρόθεσή μας είναι να κατεβάσουμε το Κίνημα στις Ευρωεκλογές, αλλά πρέπει να ρυθμιστούν κάποια διαδικαστικά πράγματα πριν γίνει η επίσημη Ανακοίνωση της συμμετοχής μας.

    Ο Τσαγκανέλιας γνώριζε ότι το ελάχιστο κόστος για την κάθοδο στις εκλογές είναι 40.000 ευρώ. Πώς να αποφασίσει μόνος του να κατεβάσει το κόμμα στις εκλογές όταν συναντούσε παντού αδιαφορία και κλειστές πόρτες;

    Αν δεν ήταν ο Μαρκόπουλος να αναλάβει επικεφαλής και το Εθνος να τα πάρει όλα επάνω του, πώς θα κατέβαινε το κόμμα στις εκλογές; μήπως με τα ευχολόγια των υπολοίπων περιοδικών και των περισσοτέρων συνδικαλιστών μας;

    Και εντάξει, να δεχτώ ότι οι κυνηγοί του τελευταίου χωριού δεν ενημερώθηκαν έγκαιρα. Ολοι εμείς εδώ, οι "χιλιάδες ενημερωμένοι κυνηγοί" των κυνηγετικών φόρουμ, πού είμασταν όλο αυτό τον καιρό που γίνονταν εκκλήσεις για οικονομική βοήθεια στο κόμμα μας; Γνωρίζετε ότι το ΚΕΚ έχασε 700 ψήφους από χώρες της Ευρώπης επειδή δεν είχε 2.000Ε για να στείλει ψηφοδέλτια; Θα είμασταν τώρα μπροστά από τον Παπαθεμελή και μια ανάσα από τους Οικολόγους…

    Ας μην ψάχνουμε λοιπόν δικαιολογίες για την αδιαφορία μας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119852

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119853

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119854

    Πετυχημένο κυνήγι κάναμε, [/b]αλλά το χηνάρι που μας έφυγε θα στοιχειώνει τα όνειρα μας!

    Η δε «θέση», ότι όλοι οι εκδίδοντες κυνηγετική άδεια θα έπρεπε να ψηφίσουν Κ.Ε.Κ., μου θυμίζει έναν αριστερό φίλο μου που κάποτε εξεγείρονταν στην ιδέα και μόνο ότι ΟΛΟΙ οι εργάτες στην Ελλάδα δεν ψηφίζουν κόμματα της αριστεράς!

    Να το δούμε λίγο αναλυτικά: από: από τις 350.000 άδειες «κατάφεραν» με τον αντικυνηγετισμό τους και μας «έφθασαν» στις 231.000 (και θα μας «πάνε» στις 100.000 και λιγότερες σε μερικά χρόνια….)
    Αυτή υποτίθεται ότι είναι η «εκλογική μας βάση», η «δεξαμενή ψηφοφόρων» του Κ.Ε.Κ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119855

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119856

    ενορχηστρωμένες ρατσιστικές προβοκάτσιες [/b]που υποστήκαμε ακόμα και από μέλη του Ελληνικού κοινοβουλίου ή και του Ευρωκοινοβουλίου; (βλ. «τα 50 ελάφια της Πάρνηθας», «τα ντοκιμαντέρ της ΕΤ3»)
    Πόσοι από «εμάς», έχουν νοιώσει ότι είμαστε θύματα ενός ιδιότυπου κοινωνικού ρατσισμού;
    Πόσοι από «εμάς», δεν λένε: «ωχ αδερφέ δεν μπορούν να το κόψουν το κυνήγι αφού στηρίζονται οικονομικά τόσοι άνθρωποι από αυτό», αγνοώντας ότι κρύβονται άλλα ισχυρότερα οικονομικά συμφέροντα πίσω από την προσπάθεια αποστείρωσης της φύσης;
    Πόσοι από «εμάς», λησμονούν την σταδιακή συρρίκνωση της παραδοσιακής θήρας στην Ελλάδα, μέσω της –άκρως πετυχημένης- μεθόδου της «σαλαμοποίησης»;
    Πόσοι από «εμάς», έχουν καταλάβει τι εστί Νέα Τάξη Πραγμάτων και πόσο επηρεάζει τις δραστηριότητες της υπαίθρου και την έννοια της αειφορικής διατήρησης της φύσης;;
    Πόσοι από «εμάς», έχουν καταλάβει τι εστί «κλιματική αλλαγή» και υποβάθμιση του περιβάλλοντος και τι ΔΕΝ κάνουν για να την αποτρέψουν τα κόμματα που στέλνουν εκπρόσωπους στο Ευρωκοινοβούλιο;
    Πόσοι από «εμάς», θέλουν και μπορούν να επωμιστούν τον ρόλο του «ήρωα» που πάει κόντρα στο -καλά παγιωμένο-κατεστημένο;
    Τέλος Πόσοι από «εμάς»,γνωρίζουν πραγματικά τι σημαίνει «ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ» και «Ευρωβουλευτής»;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #119857

    ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 65.000 ψήφοι μας ήταν ΣΥΝΕΙΔΗΤΕΣ![/b] Μπορεί να το ισχυριστεί αυτό βάσιμα, κάποιο από τα κόμματα που εξέλεξαν ευρωβουλευτές;
    Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα, είναι να καθίσουμε νηφάλια, να κάνουμε και την αυτοκριτική μας και να δούμε γιατί δεν πείσαμε κι άλλους να στηρίξουν το φυσιολατρικό – κυνηγετικό πολιτικό εγχείρημα…
    Το πρόσφατο δελτίο τύπου του αγωνιστή Κώστα Μαρκόπουλου με πρόλαβε, λες και διάβαζε τις σκέψεις μου, θέτει άφοβα «το δάκτυλο επί των τύπων των ήλων» και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ-μέχρι κεραίας- μαζί του.

    Οι 65.000 ψήφοι αποτελουν, μοχλό πίεσης προς τα κέντρα εξουσίας, αλλά κυρίως την πολύτιμη παρακαταθήκη για το μέλλον του πολιτικού φυσιολατρικού κινήματος των Ελλήνων της υπαίθρου.


    Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ!!!

    Υ.Γ1 φίλε αναγνώστη των μηνυμάτων μου, σ’ ευχαριστώ που έφθασες μέχρι εδώ διαβάζοντας, ελπίζω να μην σε κούρασα.
    Υ.Γ.2 ομολογώ πως δυσκολεύθηκα αρκετά παιδεύομαι μέρες, «σβήσε-γράψε», προσπάθησα να είμαι περιεκτικός και σύντομος αλλά ορισμένα πράγματα δεν γράφονται σε 2 σειρές…. Και έχω να σας πω κι άλλα
    Υ.Γ.3 διάβασα με προσοχή και τις 29 σελίδες του θέματος, θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας στα μηνύματα των THEΟD & HUNTER.GR ξαναδιαβάστε τα με προσοχή, σε κάποιους φίλους που έθεσαν κάποια ζητήματα θα απαντήσω εδώ στο ίδιο θέμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #119865

    Απαντώ μετά από σχεδόν ένα μήνα για το κείμενο που έγραψα στης 8/6/09.

    Το κείμενο το έγραψα μετά από αγανάκτηση και θυμό τόσον μηνών που έτρεχα για το κόμμα.

    ο θυμός και η αγανάκτηση δεν βγήκε για το κόμμα, ούτε ποτέ από την πρώτη μέρα που συναντήθηκα με τον πρόεδρο του, σκέφτηκα να επωφεληθώ για το προσωπικό μου συμφέρον έτσι και αλλιώς δεν χρειάσθηκα ούτε θα χρειαστώ να έχω κάποιων πίσω μου για να πετύχω κάτι στη ζωή μου.

    Το κείμενο γράφτηκε για όλους αυτούς που καθότανε απαθής και με χλευασμό απέναντι σε όλοι την προσπάθεια που κάνανε οι άνθρωποι αυτή για το καλό του κυνηγίου.

    Τώρα αν από το κείμενο που έγραψα πείραξα κάποιων ή αν αισθάνθηκαν ότι φωτογράφιζα κάποιων δεν έγινε εσκεμμένα γιατί πάντα έχω μάθη να λέω τα πράγματα με το όνομα τους και όχι με υπόνοιες.

    Για το Λεωνίδα που θίχτηκε θα του απαντήσω ότι και εγώ του είχα στήλη μήνυμα ότι θα ήθελα να πάρω μέρος στους αγώνες αλλά λόγο φόρτε δουλείας δεν μπορώ να πάρω μέρος.

    Για τα περίπτερο του Άρτεμις που έγραψα εννοούσα τα άτομα που περνάγανε από το περίπτερο του Κ.Ε.Κ. και δηλώνανε συμπαράσταση στο κόμμα και την προσπάθεια του και όταν τους έλεγα για λαχνό δηλώνανε αδυναμία τον 2 ευρω και πηγαίνανε στο περίπτερο του Άρτεμις και πίνανε τσίπουρο και μιλάγανε για αγορές σε κυνηγετικό εξοπλισμό που κάνανε.

    Και για να τελειώνω το μήνυμα μου έγραφα για αυτά τα άτομα που τελικά τα διαβάσανε και κανένας δεν απάντησε.

    Το κακό είναι ότι θιχτήκανε άτομα που δεν είχα την πρόθεση ούτε το σκοπό να θίξω αλλά λόγο ευαισθησίας που έχουνε θιχτήκανε και απαντήσανε.

    Τους πληροφορώ ότι και εγώ στην θέση τους το ίδια θα έκανα.

    Αισθάνομαι την ανάγκη να ζητήσω συγγνώμη χωρίς παραίνεση από κάποιων από τα άτομα που αδίκως θιχτήκανε προσωπικά ή έστω κρίνανε ότι τους φωτογράφιζα μέσα από το γραπτό.

    Οι απόψεις μου για το αποτέλεσμα παραμένουνε ίδιες και χωρίς καμία αλλαγή.

    Μάκρη έστω αυτό το αποτέλεσμα να ξυπνήσει μερικούς φίλους κυνηγούς.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #119870

    Απαντώ μετά από σχεδόν ένα μήνα για το κείμενο που έγραψα στης 8/6/0

    Αισθάνομαι την ανάγκη να ζητήσω συγγνώμη χωρίς παραίνεση από κάποιων από τα άτομα που αδίκως θιχτήκανε προσωπικά ή έστω κρίνανε ότι τους φωτογράφιζα μέσα από το γραπτό.

    ΝΑΒΑΧΟ καιρος ηταν να το κανεις!!
    κρατω μονο τις δυο προτασεις σου που τα λενε ολα!!

    οι κυνηγοι παντα ηταν ΑΝΤΡΕΣ σε ολους τους τομεις της ζωης του!!!!και φεροταν παντα ΑΝΤΡΙΚΙΑ!!!!
    νασαι καλα και παντα φιλικα!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 607 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων