Ταξίδι στην Αγγλία (φωτορεπορτάζ)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358302

    e-quiz: Οι δύο παραπάνω φωτογραφίες είναι φαινομενικά πανομοιότυπες. Κι όμως, με πιο προσεκτικό κοίταγμα, ίσως μπορέσετε να βρείτε διαφορές. Συνολικά 12 διαφορές κρύβονται στις 2 εικόνες. Ποιος είναι ικανός να τις βρει; :rolleyes: :( :P

    Φανταζομαι οτι αναφερεσαι στα δυο σκοπευτηρια!!!!!
    Να το παρει το ποταμι,……… γιατι εγω βρηκα περισσοτερες :angry:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #119931

    ξερω πως νιωθεις τωρα,σαν καποιον που μετα απο 20 χρονια γαμου κοιμηθηκε με ενα τοπ-μοντελ
    κ τωρα ειναι υποχρεωμενος να γυρισει στην γυναικα του…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #358303

    ξερω πως νιωθεις τωρα,σαν καποιον που μετα απο 20 χρονια γαμου κοιμηθηκε με ενα τοπ-μοντελ
    κ τωρα ειναι υποχρεωμενος να γυρισει στην γυναικα του…!!!

    Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα!!! :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #119932

    εννοειται δασκαλε εμεις μιλαμε την ιδια γλωσσα..χαχαχαχα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #358333

    Αυτό που κάνει την διαφορά κύριοι, είναι αυτό ακριβώς που λείπει από εμάς. Οι Άγγλοι έχουν [u]σεβασμό[/u]. Σέβονται τον συνάνθρωπο, το περιβάλλον, τους χώρους που βρίσκονται, το επάγγελμά τους, σέβονται γενικώς, δεν αδιαφορούν. Δεν λένε, "ωχ αδερφέ, εγώ θα κάνω την διαφορά;". Ο καθένας είναι υπεύθυνος για την δική του συμπεριφορά και προσπαθούν να είναι σωστοί σε όλα τους. Πουθενά μία γόπα από τσιγάρο, ούτε ένα χαρτάκι, ούτε ένα παρατημένο ποτήρι, ούτε ένας κάλυκας, τίποτα απολύτως! Και δεν είναι κρυόκωλοι όπως θέλουμε να πιστεύουμε. Είναι ανοιχτόκαρδοι και κοινωνικοί, χαμογελαστοί και ευγενέστατοι. Όχι φτιαχτά, αληθινά. Οι Έλληνες υποτίθεται ότι είμαστε έξω καρδιά και άσσοι της διασκέδασης, αλλά τελικά χαβαλέ κάνουμε μόνο με τα φιλαράκια μας. Στον δρόμο όλοι σκυφτοί και σκυθρωποί είμαστε…

    Δοξασι κυριε ο Θεος ημων, δοξασι! Πες τα ρε leo, γιατι οταν τα λεω εγω εχεις δει τι μου σουρνεται… 20 λεπτα απο το σπιτι μου ειναι το West Midlands Shooting Ground, το οποιο εχει φιλοξενησει πολλα παγκοσμια και παν-βρεττανικα πρωταθληματα. Αναλογες εντυπωσεις και εκει. Οσον αφορα τις φασες, για να εχεις κανενα οπλο στο χερι σου και τοτε θα δουμε ποσο εξημερωμενες ειναι :rolleyes: :(

    Μακαρι ολα σου τα ταξιδια να εχουν αναλογη επιτυχια.

    φιλικα

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #119957

    Καλωσόρισες και με το καλό να ξαναπάς. Καλή σταδιοδρομία, τουλάχιστον τύποις γιατί στην ουσία τα φόντα τα έχεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #119962

    Ευχαριστώ Γιάννη μου. Δεν είναι όμως μόνο οι περγαμηνές. Παίρνεις ουσιαστική γνώση, ανοίγουν τα ματάκια σου, γνωρίζεις άλλες νοοτροπίες, μαθαίνεις να δουλεύεις με σύστημα και μεθοδικότητα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #358393

    Αν κρίνω από την μέχρι τώρα εμπειρία μου (σε διαφορετικό τομέα, όχι σε σκοποβολή!!!) από τους Άγγλους, είναι έτσι όπως τα λέει ο Λεωνίδας. Όλοι έχουν κάποια δουλειά και την κάνουν σωστά. ΑΛΛΑ μην τους ζητήσεις να κάνουν κάτι έξω από τη ρουτίνα τους. Τους κατέστρεψες.
    5 Ιουλίου πετάω πάλι για Λονδίνο. Μήπως σε πετύχω στην επιστροφή στο αεροπλάνο Λεωνίδα;;; :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #120015

    Fucking Brilliant mate!! α ρε Λεο τι μου θυμησες..6 χρονακια ηταν αυτα…..με φασσουλες κατοικιδια... τετοια οργανωση δυσκολα να τη συναντησουμε εδω….θα μπορουσαμε να ειμαστε Νο 1 στον κοσμο και εμεις πεταμε χαρταετο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #358398

    5 Ιουλίου πετάω πάλι για Λονδίνο. Μήπως σε πετύχω στην επιστροφή στο αεροπλάνο Λεωνίδα;;; :rolleyes:

    Ναι, αμέ! Το πρόγραμμά μου το είδες. Σου στέλνω και με π.μ. το κινητό μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #120022

    Μπράβο Λεωνίδα! Και εις ανώτερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #358408

    Ναι, αμέ! Το πρόγραμμά μου το είδες. Σου στέλνω και με π.μ. το κινητό μου.

    Μπορω να ερθω κι εγω;;;; :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #120035

    Φυσικά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #358481

    καποιος φίλος πιο πάνω έγραψε "Παράδεισος του σκοπευτή!!"

    Εγω θα διαφωνήσω!!!!

    Δεν είναι Παράδεισος του σκοπευτή!!!!!!!…Είναι παράδεισος σκέτο:rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #358482
    [font=”Franklin Gothic Medium”]

    Τι να λέμε βρε Κώστα μου. Όταν οι Άγγλοι ήταν στην αναγέννηση και ζούσαν την βιομηχανική επανάσταση εμείς είχαμε τον τούρκικο μεσαίωνα! Και όταν οι Άγγλοι ήταν μια παγκόσμια αυτοκρατορία και είχαν παντού αποικίες εμείς είμασταν και είμαστε ψωροκώσταινα…..Πως να τους φθάσουμε.Θέλει πολύ δουλειά και αλλαγή νοοτροπίας…..

    Εγώ, θα σας την ψιλό σπάσω τώρα, και θα πω, αυτό που όλοι σκεπτόμαστε, αλλά κανείς δεν λέει.
    Οι Άγγλοι έχουν κατ’ αρχήν Άγγλους πολιτικούς, κι εμείς πολιτικούς υπαλλήλους των Άγγλων.
    Με λίγα λόγια δεν ενδιαφέρονται, και μας θεωρούν πολίτες Β κατηγορίας, και εν δυνάμει τρομοκράτες.
    Πολλοί θα μπορούσαν να πουν πολλές ιστορίες.
    Μια η ποιο εξόφθαλμη.
    Ολυμπιακό Σκοπευτήριο Μαρκοπούλου.
    Σας λέει κάτι; Σας λέει πόσο μα πόσο μακάκες μας θεωρούν;
    Ένα από τα έργα που φτιάχτηκαν για να δοθούν μετά στους Έλληνες μαλ…ε χμ, πολίτες ήθελα να πω. Προτίμησαν όμως να γίνει τεκές, να ερημώσει παρά να πάει σε σκοπευτές.
    Όχι ρε παλικάρια, δεν σέβομαι ένα «κράτος» που με θεωρεί μακάκα, και δεν με σέβεται.
    Και κάτι ακόμα. Οι άνθρωποι είναι χορτάτοι από κυνήγι, ώστε το θεωρούν υποτιμητικό να ρίξουν σ3ε πουλιά που είναι κοντά τους, και είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα γινόταν κι εδώ.
    Για θυμήσου τον εαυτό σου Λεό κάποια χρονιά σε ένα κυνήγι, ήμασταν τόσο χορτάτοι που επιλέγαμε πλέον τις δύσκολες βολές. Και χρειάστηκαν μόνο δύο μέρες γι αυτό.
    Και ο μπιρικόκος Έλληνας είναι. Αλλά ο άνθρωπος ζει σε ένα κράτος που τον σέβεται, και που ο κυνηγός δεν θεωρείτε δολοφόνος.
    Ήθελες να γράψω. Έγραψα.
    [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων