ΜΠΟΤΑΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #122470

    με μπερδεψατε με την καλη εννοια.απ οτι καταλαβαινω παιζει πολυ μεγαλο ρολο η χρηση κ το εδαφος που πατιεται το αρβυλο.ειμαι σιγουρος πως τα aigle που ειχα αν τα χρησιμοποιουσα σε πιο ομαλα εδαφη θα ειχαν βγαλει αλλα δυο χρονια.αλλα δυστυχως η ευτυχως χρειαζομαι αρβυλο για περδικα στα βραχια κ στις σαρες.εχω παρατηρησει οτι η meindl σε μερικα μοντελα της,καθως κ η beretta αν δε κανω λαθος εχουν ραφες στις επενδυσεις απο λαστιχο στα δαχτυλα κ τη φτερνα για να μην ανοιγουν.αυτο απο μονο του ειναι ενα ατου δε νομιζετε?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    panzer27 στις #122477

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΤΑ gri sport.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΦΟΡΑΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΟΛΟΓΟΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΣΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕ ΚΛΙΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΘΑΝ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 75 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ 100!ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #360604

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΤΑ gri sport.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΑ ΦΟΡΑΩ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΔΑΣΟΛΟΓΟΣ ΤΑ ΦΟΡΟΥΣΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΜΕ ΚΛΙΣΗ.ΔΕΝ ΠΑΘΑΝ ΤΙΠΟΤΑ!ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 75 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΗΚΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ 100!ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ.

    Τα ειχε ο πατερας μου,δεν ξερω ποιο μοντελο αλλα μπορω να κοιταξω και μπαζαν νερα απο την γλωσσα με το παραμικρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    panzer27 στις #122478

    ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ gri sport HIKING PLUS.ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΑ ΡΕΜΑΤΑΚΙΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΝΕΡΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #122484

    ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΑ CRISPI NEVADA 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗΣ.ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥΩΡΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΞΕΙ ΟΙ ΓΑΜΠΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ.

    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ,ΦΩΤΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manaraios στις #122493

    τα tuckland ή καπως ετσι ,μου χουν κρατησει σε περδικοκυνηγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    SpyrosK στις #122886

    Παιδιά προσοχή
    Όλα τα παπούτσια που έχουν μεμβράνες αδιαβροχοποίησης (π.χ. Gore-tex) θέλουν προσοχή στην ζέστη.
    Μακριά από τζάκι, θερμάστρες ακόμη και μερικές μέρες στον ήλιο.
    Η μεμβράνη «καίγεται» (και δεν φαίνεται) και μετά είναι …σουρωτήρια.
    Προσέξτε για να μην τα κλαίτε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    106
    kostas_edessa στις #122899

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ dachstein;ΕΙΝΑΙ ΩΝΤΟΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΛΕΝΕ;ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΧΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #122901

    ΕΧΩ ΤΑ ΜΕΙΝDL BURMA MFS 3 XΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ. ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΛΙΠΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΑΡΙΑ. ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΙGLE ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΑΝ 8 ΧΡΟΝΙΑ. ΜΕΤΑ ΚΟΠΗΚΕ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ Η ΣΟΛΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #122930

    Καλησπερα

    εγω εχω αυτα τα συγγεκριμενα java script:popupWindow(' http://www.survival.gr/popup_image.php?pID=219')

    τα φοραω εδω και ενα χρονο σε ορτυκι, περδικα, μπεκατσα. τα βουτιξα σε νερο μεχρη των αστραγαλο και δεν εμπασαν, δεν εχουν γδαρθει και δεν εχουν ξηλωθη πουθενα,

    δεν γλυστρανε σε βρεγμενο βραχο δεν γλυστρανε σε παχνια, δεν γλυστρανε σε ριγμενο δεντρο σαπιο, καθαριζονται απο λασπη πανευκολα κρατανε το ποδι ζεστο το χειμωνα, τις ζεστες μερες (τωρα δλδ καλοκαιρι) θελει μαλινη καλτσα ωπος ολα αυτου του ειδους γιατι ιδρωνη το ποδι.. εγω εχω ενα ζευγαρι για το κυνηγι και ενα ζευγαρι για την δουλεια μου και τα φοραω καθε μερα δεν εχουν παθει τιποτα…. Επεισης επειδη καποτε ειχα ενα ατυχημα και παρατρυχα να αλλαξω αστραγαλο… οταν δοκιμασα αλλες ξακουστες μαρκες με ποναγε ο αστραγαλος μου, τα ποδια μου απο κατω στα πελματα, και οι γαμπες μου, λογο βαρους και ακαμψιας του παπουτσιου, αυτο το παπουτσι φτιαχτικε για το ποδι μου ειλικρινα ειναι παρα πολλη ελαφρη και σου το συστηνω αλλα το συστηνω και σε αλλους ανεπυφυλακτα, μην σε τρομοκρατη η τιμη 170 το ενα και 200 το αλλο δοκιμασε οποιος παπουτσι θες κανε μερικα βηματα, και μετα δοκιμασε αυτο και ελα πες μου…..

    με παζαρια μπορη και να το παρης και 150. κορυφη το παπουτσι, εγω πρωσοπικα θα παρω και αλλο ενα καβαντζα γιατι θα ανεβουν οι τιμες λογο χειμωνα…. αν δεν το βλεπεις πες μου να στο ξαναστειλω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Segset στις #123001

    Καλησπέρα και από μένα παιδιά.Να πω και γω τη γνώμη μου…. MEINDL !! μπορεί να είναι ακριβά αλλα αξίζουν τα λεφτά k με το παραπάνω!! K στο τέλος σου κάνουν και απόσβεση χρημάτων μη σου πω κερδίζεις κιόλας λόγω μεγαλύτερης αντοχής από κάποια αλλα.Εγώ πήρα τα vakuum μόλις είχαν πρωτοβγεί και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος! K για να βοηθήσω λίγο τον φίλο που σκέφτεται να αγοράσει meindl αν κατάλαβα καλά….
    himalaya : από τα κορυφαία μοντέλα της meindl.to πιο ανθεκτικό πιστεύω απόλα τα αλla k αν κυνηγάς πέρδικα είναι koryfh.to μονο αρνητικό για μένα είναι πως είναι πολύ σκληρό και κατά συνέπεια θα με κούραζε για τη χρήση που το θέλω εγώ(λαγό,μπεκάτσα..)
    colorado: τα είχα αρκετά χρονια και είμαι υπερευχαριστημένος.μοναδικό μειονέκτημα η sola που δεν είναι τόσο αντιολισθητική όσο τα alla.an θυμάμαι καλά η στάμπα της vibram κάτω από τη sola είναι μπλε.γαντζώνουν καλύτερα και δεν γλιστράνε αυτά που έχουν κίτρινη στάμπα όπως himalaya.vakuum.k.a
    vakuum: πάντα προσωπική άποψη… το ποιο ολοκληρωμένο! κυνηγάω με αυτά από κάμπο,ποτάμι μέχρι πουρνάρι.δεν με δυσαρέστησαν πουθενά.πλήρες στεγανοποιημένο όχι μαλακό αλλα άνετο και μεγάλη υπόθεση το mfs.μετά τις 2-3 φορες χρήσης τους παίρνουν το σχήμα του ποδιού σου και κάθε φορα που τα φοράς κουμπώνουν πάνω σου! τα συνιστώ ανεπιφύλακτα

    για τα υπόλοιπα μοντέλα δεν ξέρω να σου πω μιας και δεν με ενδιέφεραν k δεν ασχολήθηκα.άλλο ήταν πολύ ψιλό για το γούστο μου άλλο πολύ χαμηλό,άλλο πολύ μαλακό για ελαφριά χρήση και άλλο πολύ σκληρό για ακραίες καταστάσεις και κατά συνέπεια για περιορισμένη χρήση. γίαυτό εστίασα στα 3 αυτά μοντέλα k κατέληξα στα vakuum.ελπίζω να βοήθησα….

    Φιλικά,Νίκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    Segset στις #123002

    A,παιδιά για ρίξτε μια ματια και σε αυτό το site…. θα πάθετε πλακα από τις τιμές…. όπως έπαθα και γω όταν το βρήκα γιατί τα δικά μου τα είχα αγοράσει ήδη από ελλάδα και έσκασα 250 περίπου "ευρωπουλακια"….

    http://www.maxisport.com/articoli.htm?marc…MEIN&page=1

    Nikos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    asirohunter στις #123479

    Καλημέρα σε όλη την παρέα.Εγώ εδώ και 20 χρόνια χρησιμοποιώ άρβυλα dachstein που τα τελευταία χρόνια έχουν αλλάξει ονομασία και ονομάζονται Raichle.Είναι ανώτερης ποιότητας απο τα Meindl και είναι πραγματικά σκυλιά στην πέτρα, στα νέρα, σε βροχή αν πατήσεις βράχο δεν φεύγουν με τίποτα.Το πρώτο μου ζευγάρι το κράτησα 10 χρόνια το είχα φορέσει πολυ σε πέρδικα σε κοφτερα βραχια και γκρέμια, μπροστα είχε γεμίσει χαρακιές από τους βράχους και ΄μέχρι το τέλος δεν έβαζαν νερό.Τα φέρνει ο Κομίνης που έχει το μαγαζί στο Α νεκροταφείο Αθηνών, στο Μετς ,η οδός ειναι Μιχάλη Μουσουρού ,δεν θυμάμαι το νούμερο.Έχει καλύτερες τιμές από την Meindl με 120-150 ευρώ παίρνεις παπούτσι που σε Meindl θα ήθελες πάνω απο 200 ευρώ και ο κ. Κομίνης είναι πολυ εντάξει τύπος όχι σαν τον Τουρή που αν έχεις κάποιο προβλημα συναντάς αδιαφορία και όποιο είδος αντιπροσωπεύει ο Τουρής το πουλάει το ένα άλλο ένα.Όλη την παρέα μου τους έχω πάει εκεί για άρβυλα και είμαστε όλοι πολυ ευχαριστημένοι χρόνια τώρα.
    Σημείωση, όταν αγοράζετε καινούργιο άρβυλο προτου το φορέσετε να το περνάτε τουλάχιστον 2 φορές με ειδικό λίπος για δερματινα άρβυλα(π.χ. colonil biwax) και αφού το φερέσετε μια φορά και πάρει την φόρμα του ποδιού σας τοτέ θέλει πάλι πέρασμα με λίπος. Ετσι παίρνει και την φορμα του ποδιού πιο εύκολα κια μαλακώνει το δέρμα και κλείνουν οι πόροι του δέρματος χωρις να πάρουν μέσα υγρασία και νερό.
    φιλικά Αργύρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #128085

    Υπάρχει κάποιος φίλος να μας πληροφορήσει για το πως γινεται σωστα η συντηρηση ενος αρβυλου με τεχνολογιες coretex klp,

    Επισης να συστησει καποιο καλο ειδος λιπους για αδιαβροχοποιηση, συντηρηση και προστασια? Τι ειναι πιο καλο το προιον σε μορφη σπρει η που επαλοιφεται?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #366146

    Υπάρχει κάποιος φίλος να μας πληροφορήσει για το πως γινεται σωστα η συντηρηση ενος αρβυλου με τεχνολογιες coretex klp,

    Επισης να συστησει καποιο καλο ειδος λιπους για αδιαβροχοποιηση, συντηρηση και προστασια? Τι ειναι πιο καλο το προιον σε μορφη σπρει η που επαλοιφεται?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    ΤΟ ΜΠΟΤΑΚΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΑΛΗΨΗ ΜΕ ΛΙΠΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΡΕΥ 'Η ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΜΠΟΤΑΚΙ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΩΜΙΚΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟΥ, ΠΟΤΕ ΣΕ ΗΛΙΟ 'Η ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΗΓΗ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ. ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΥΛΙΚΟ 24 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ CORDURA. KAI ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΠΟΣΟΣΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΠΟΣΟΣΤΗΤΑ ΑΛΛΑ Η ΣΩΣΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων