Ταλαιπωρία και απογοήτευση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #126208

    πιστεύεις ότι μπορείς να κάνεις τη διαφορά;
    και αν μας την στήσουν παρακάτω;
    αυτοί έχουν εξουσία και δύναμη, εμείς;
    μη μας αυτοκτονήσουνε και έχουμε οικογένειες…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    Giannis στις #126209

    Στο συγκεκριμένο τμήμα έχουν πολλές παραξενιές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #363773

    Μια καλή αρχή θα ήταν μια γραπτή αναφορά, που να περιγράφει τι ζήτησες και τι σου απάντησαν και ποιοί, προς τον Διοικητή του Αστυνομικού Τμήματος, προς την Περιφερειακή Διεύθυνση που ανήκει το Τμήμα, και προς την Γενική Διεύθυνση Ασφάλειας, με ταυτόχρονη κοινοποίηση προς τον Υπουργό (Δημόσιας Τάξης;;;;:lol: και προς τους βουλευτές της περιοχής και να ζητάς λύση στο πρόβλημά σου.
    Την επόμενη φορά θα τρέχουν όλοι να σε εξυπηρετήσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #126225

    Ο "Συνηγορος του Πολιτη" παιζει;
    Για παρε ενα τηλ. και κανε τηλεφωνικη αναφορα.Μπορεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #363799

    Μιας και το θέμα αναφέρεται σε ταλαιπωρία, η άδεια κατοχής ενός όπλου που απέκτησα πρόσφατα εκδόθηκε στις 26 Αυγούστου ενώ είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά στις 22 Ιουνίου. Το τραγελαφικό είναι το εξής : στο υπόδειγμα όλα τα στοιχεία είναι γραμμένα με το χέρι. 2+ μήνες δηλαδή για να γράψει η υπάλληλος 15 λέξεις!
    Όταν μου ζήτησε 6€ για τα χαρτόσημα επειδή δεν είχα ψιλά μου είπε ότι θα την βόλευαν ιδιαίτερα 5+1 (χαρτονόμισμα και κέρμα) :D . Για να την "ξεβολέψω" της πήγα 12 κέρματα 50λεπτα :lol:
    Κάτι άλλο. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μέχρι να εκδοθεί η άδεια κατοχής το όπλο μπορεί να χρησιμοποιείται νόμιμα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #126233

    Συναδελφισσα αν δεν βγαλεις ακρη στηλε μου σε παρακαλω σε Π.Μ τα στοιχεια σου[ενα ονοματεπωνυμο κ αριθμο ταυτοτητας ] και το αστυνομικο τμημα της περοχης που σου κανουν αυτα τα κολπα..και θα την βρουμε την ακρη..την αλλη μερα η την επομενη θα εισαι οκ….μη φοβασε κανεναν οταν εχεις δικιο..εμεις τους πληρωνουμε να κανουνε την δουλεια τους οχι να κανουν οτι γουσταρουν..
    και της μαγκιες της κανουν εκει που τους περνει αλλου κανουν τουμπεκι …πολυ πολυ ψιλοκομενη… αιντε τωρα γιατι τα πηρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #363803

    Μιας και το θέμα αναφέρεται σε ταλαιπωρία, η άδεια κατοχής ενός όπλου που απέκτησα πρόσφατα εκδόθηκε στις 26 Αυγούστου ενώ είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά στις 22 Ιουνίου. Το τραγελαφικό είναι το εξής : στο υπόδειγμα όλα τα στοιχεία είναι γραμμένα με το χέρι. 2+ μήνες δηλαδή για να γράψει η υπάλληλος 15 λέξεις!
    Όταν μου ζήτησε 6€ για τα χαρτόσημα επειδή δεν είχα ψιλά μου είπε ότι θα την βόλευαν ιδιαίτερα 5+1 (χαρτονόμισμα και κέρμα) :D . Για να την "ξεβολέψω" της πήγα 12 κέρματα 50λεπτα :lol:
    Κάτι άλλο. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μέχρι να εκδοθεί η άδεια κατοχής το όπλο μπορεί να χρησιμοποιείται νόμιμα;

    Μπορεις να κυνηγισεις ανετα,προσφατα αγορασα νεο οπλο και ρωτησα 2 θυροφυλακες διαφορετηκων συλλογων.Αλλωστε την νομιμη ή μη κατοχη του οπλου αρμοδιοτητα εχει να την ελενξει η αστυνομια και οχι ο θηροφυλακας.Ο τελευταιος μπορει να ελενξει μονο αν ειναι τρεισφαιρο ή τετρασφαιρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #363804

    Μιας και το θέμα αναφέρεται σε ταλαιπωρία, η άδεια κατοχής ενός όπλου που απέκτησα πρόσφατα εκδόθηκε στις 26 Αυγούστου ενώ είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά στις 22 Ιουνίου. Το τραγελαφικό είναι το εξής : στο υπόδειγμα όλα τα στοιχεία είναι γραμμένα με το χέρι. 2+ μήνες δηλαδή για να γράψει η υπάλληλος 15 λέξεις!
    Όταν μου ζήτησε 6€ για τα χαρτόσημα επειδή δεν είχα ψιλά μου είπε ότι θα την βόλευαν ιδιαίτερα 5+1 (χαρτονόμισμα και κέρμα) :D . Για να την "ξεβολέψω" της πήγα 12 κέρματα 50λεπτα :lol:
    Κάτι άλλο. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μέχρι να εκδοθεί η άδεια κατοχής το όπλο μπορεί να χρησιμοποιείται νόμιμα;

    [font=”Comic Sans MS”]Ναι,φυσικα.με την προυποθεση οτι θα εχεις μαζι σου αντιγραφο του τιμολογιου και ενα απο τα χαρτια της αστυνομιας που αναγραφωνται τα στοιχεια του οπλου.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #126235

    Συναδελφησα θα σε ταλεπορησουν πολυ ακομα οι ηλιθιοι με τους οποιους εμπλεξες ή κανε αυτο που σου προτηνε ο sniper (αλαξε τμημα και συλογο)ή αν θελεις γραψε σε ενα φυλλο χαρτι ολη την ιστορια και πηγαινε κανε μια καταγελια στον εισαγγελεα υπηρεσιας γιατι αυτο που κανουν ειναι παραβαση καθηκοντος.(Αν δεν γνωριζεις το ονομα του αρμοδιου αστυνομικου κανε προς το διηκητη του τμηματος θα τρεχουν και δεν θα φτανουν).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #363815

    Στο συγκεκριμένο τμήμα έχουν πολλές παραξενιές.

    και στον σύλλογό σου. πλακάκια τα έχουν κάνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #363816

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Ο "Συνηγορος του Πολιτη" παιζει;
    Για παρε ενα τηλ. και κανε τηλεφωνικη αναφορα.Μπορεις.[/size][/font][/b]

    από προσωπική εμπειρία. ο συνήγορος κάνει γύρω στο τρίμηνο να δώσει απάντηση (και οφείλω να παραδεχτώ ότι αν έχεις τη δυνατότητα να περιμένεις το πρόβλημα στο λύνουν)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #363817

    Μια καλή αρχή θα ήταν μια γραπτή αναφορά, που να περιγράφει τι ζήτησες και τι σου απάντησαν και ποιοί, προς τον Διοικητή του Αστυνομικού Τμήματος, προς την Περιφερειακή Διεύθυνση που ανήκει το Τμήμα, και προς την Γενική Διεύθυνση Ασφάλειας, με ταυτόχρονη κοινοποίηση προς τον Υπουργό (Δημόσιας Τάξης;;;;:lol: και προς τους βουλευτές της περιοχής και να ζητάς λύση στο πρόβλημά σου.
    Την επόμενη φορά θα τρέχουν όλοι να σε εξυπηρετήσουν.

    Α, πήρα τη ΓΑΔΑ! έχουν δικαίωμα είπαν να ζητάνε ότι κρίνουν απαραίτητο…(απάντηση από τη διεύθυνση όπλων και πυρομαχικών)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #126243

    Αρχικά θα το πάω όπως θέλουν αυτοί, γιατί υποτίθεται ότι αν τους πάω την άδεια θήρας δεν θα έχω άλλο κόλλημα. υπομονή μέχρι τις 19/10, άντε 20 που θα πάρω το βιβλιαράκι, αν πάω όμως την επόμένη και συνεχίσουν το δούλεμα, μαύρο φίδι που τους έφαγε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #363818

    Συναδελφισσα αν δεν βγαλεις ακρη στηλε μου σε παρακαλω σε Π.Μ τα στοιχεια σου[ενα ονοματεπωνυμο κ αριθμο ταυτοτητας ] και το αστυνομικο τμημα της περοχης που σου κανουν αυτα τα κολπα..και θα την βρουμε την ακρη..την αλλη μερα η την επομενη θα εισαι οκ….μη φοβασε κανεναν οταν εχεις δικιο..εμεις τους πληρωνουμε να κανουνε την δουλεια τους οχι να κανουν οτι γουσταρουν..
    και της μαγκιες της κανουν εκει που τους περνει αλλου κανουν τουμπεκι …πολυ πολυ ψιλοκομενη… αιντε τωρα γιατι τα πηρα…

    σ' ευχαριστώ πολύ! αναμονή μέχρι την άδεια θήρας να δούμε αν θα συνεχιστεί το δούλεμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    164
    SteliosP στις #363824

    Μιας και το θέμα αναφέρεται σε ταλαιπωρία, η άδεια κατοχής ενός όπλου που απέκτησα πρόσφατα εκδόθηκε στις 26 Αυγούστου ενώ είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά στις 22 Ιουνίου. Το τραγελαφικό είναι το εξής : στο υπόδειγμα όλα τα στοιχεία είναι γραμμένα με το χέρι. 2+ μήνες δηλαδή για να γράψει η υπάλληλος 15 λέξεις!
    Όταν μου ζήτησε 6€ για τα χαρτόσημα επειδή δεν είχα ψιλά μου είπε ότι θα την βόλευαν ιδιαίτερα 5+1 (χαρτονόμισμα και κέρμα) :D . Για να την "ξεβολέψω" της πήγα 12 κέρματα 50λεπτα :lol:
    Κάτι άλλο. Μήπως γνωρίζει κανείς αν μέχρι να εκδοθεί η άδεια κατοχής το όπλο μπορεί να χρησιμοποιείται νόμιμα;

    πέρσι είχα ρωτήσει και την αστυνομία και το κυν. σύλογο και η μεν αστυνομία μου είπε ότι μέχρι να εκδωθεί το δελτίο κατοχής το όπλο πρέπει να μείνει σπίτι ο δε κυνηγετικός ότι μπορώ να κυνηγώ κανονικά. Δηλ. άμα σε σταματήσει θηροφύλακας δεν σου λέει τίποτα αλλά άμα σε σταματήσει αστυνομία μπορεί να σου δημιουργησει προβλήματα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων